» »

Tušmobil paketi vs. Mobitel

Tušmobil paketi vs. Mobitel

«
1
2

eyevisio ::

eno vprašanje... prosim za vaše mnenje (pa bez čustvenih izpadov. samo dejstva).

torej. trenutno sem pri Mobitelu na tapocenskem paketu in seveda telefoniram več kot je pokritih minut. Imam možnost prešaltat na ITAK kar pomeni 19€/mesec (1000min+200min+1000SMS). seveda pri vezavi za 2 leti(s telefonom Samsuin Galaxi ACE recimo).
Prometa sicer naredim za cca 30EUR - kar znese za 300-350 minutu. (200 v Mobitel + ostalo v ostala omrežja + stac).

zanima me kako je, če bi prešaltal na Tušmobil. NAjvečja skrb je samo to, da je obračunski interval drugačen. po minuti se namreč strošek parcialno sešteva, medtem ko se pri TM-ju šteje minuto. zgolj v info - ponavadi sem vedno v TM omrežju.
Me pa ne zanima tolk glede pronosa podatkov ampak samo klicanje (+ do 20 SMS max na mesec).

torej - če je kdo med vami, ki je s približno enoako vsoto prešaltal k Tušu me zanima kako se obnese stvar. ali je bojazen, da zmanjka minut? :-) (verjetno ne).

razmišljam pa o paketih: Free20 ali pa Brezmejnih1000 (varianta multipaket, ker bi morda dodali še en SIM na paket).

za vaša cenjena mnenja se vnaprej zahvaljujem.

lp,eye
  • spremenil: Mavrik ()

amigo_no1 ::

Pri free20 imaš 400 minut v ostala omrežje (in 0E za TM ter sms-se po 0E), pri Brezmejnih1000 imaš ali 500 v TM in preostalih 500 v druga ali vseh 1000 minut v TM.
Obračunski interval je 60/60 za free (TM in mobitel), pri Brezmejnih je 30 v TM in 60 v mobitel.
Težka odločitev imho, kajti oba paketa presegata tvoje dosedaj porabljene minute.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

ducky ::

a o simobilu pa nisi razmišljal, kjer maš orto v nulo paket za 12€ pa maš tudi 1000min+1000sms+100mb, če pa doplačaš še pa 5€ pa dobiš zraven še 200min za tuja omrežja, kar je še zmeraj 2€ ceneje kot itak paket..

neres ::

Brezmejnih 200 + bonus 200 = 400 enot za 15€.

eyevisio ::

hvala zaenkrat za mnenja.
@ducky
o simobilu sem tudi razmišljal ja. Problem je ravnp ker je glih 200 (oz. 201, če smo natančni). Velika verjetnost je da dozo povečam, tako da bi potem moral vključiti 501. polj smo pa spet tam - višja vrednost.

@neres
tvoje razmišljanje je OK. vendar! ... ravno to sem spraševal v prvem postu. problem je ravno v obračunavanju.

- primer
recimo, da opraviš 10 klicev po 1minuta in 10 sekund.

Mobitelov izračun (60/1):
10x60s=10minut
10x10s=1minuta40sekund
total: 11minut40sekund (= cca 1,675€ pri 0.15€/min)

Tušmobilov izračun (60/60):
10x60s=10minut
10x60s=10minut (čeprav je 10sekund se obračuna cela minuta!!)
total: 20minut (= cca 3€ pri 0.15€/min)

je razumljivo? :-)
stvar ni tko banalna...in tudi če se zdi, da si naredu neki pametnga - velika večina folka si stvari sploh ne zna zračunat.
Zato sm sprašvou, če je kdo z podobno porabo pršaltu in če se izide z 1000 enotami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eyevisio ()

bond007 ::

To si dal en ekstremen primer zdej. Večino klicev naj bi v povprečju bilo krajših od minute - torej ti enako vzame na tušu in na mobitelu. Tko da bi jst pri izračunu vzel max 20-30% več enot, kot jih sedaj porabiš na mobitelu. Torej 500 enot imaš pomoje dovolj... Računaj da ima nekaj ljudi tudi tušmobil in ti jih pri brezmejnih 1000 odšteva od teh namenjenih za klice v tušmobil. Poleg tega si lahko še 3 najbolj klicane tuš številke dodaš v skupino in imaš na njih še dodatnih 250 minut zastonj klicev.

neres ::

Kot je povedal amigo_no1, obračunski interval pri Brezmejnih paketih je 30 sekund (mislim da za bonus enote je enako). 60 je pri Brezmejnih samo če uporabljaš Mobitelovo omrežje. Pri Free paketih je pa vedno 60.
In ja, to se splača pretehtat. Ker se dejansko nabere če imaš dosti klicev [daljših od minute]. To je en keč Tušmobila, ki ga dosti ljudi ne opazi.
O tem sem pisal že par let nazaj v "Tušmobil DA/NE" temi. Dejansko že s 30 sekundnim intervalom pri vsakem klicu v povprečju vržeš stran 15 sekund. Torej porabiš 25% več minut kot pri sekundnem intervalu. Pri 60 sekundnem intervalu pa torej 50%.
Seveda če imaš dosti klicev krajših od minute je druga zgodba..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

eyevisio ::

no evo.
smo v par postih ugotovil, da tuš zavaja, oz. uporalja to metodo namesto drobnega tiska. Dejstvo je, da povprečni uporabnik tega ne bo opazil in bo v resnici zaveden.
na koncu ugotoviš, da ni Tuš nič bolj poceni - pod predpostavko seveda, da nimaš preveč kolegov na TM. in vsak posameznik se mora zavedat, da je pred menjavo potrebno natančno preučit svoje klice in neredit pameten izračun - šele potem izvajat menjave.
Vse te fore z udarnimi imeni so vredne poštenega razmisleka, ker se je potrebno zavedat za vse to poganja trgovina in ne popolna uporabnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eyevisio ()

amigo_no1 ::

Kateri operater nima drobnega tiskaTM :D ?

Potem zavaja tudi Opel, ki te dni vrti reklamo "Poraba samo 3.7 l/100 km".

Ali Simobilov "neomejen prenos podatkov" (droben tisk pravi do 20 GB, potem preklopijo na 128 kB/s).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

eyevisio ::

no seveda...sej se razumemo. poleg Opla in Siola se bi najdu še kdo.
govorim, da ni vse zlato kar se sveti.
folk verjame tist kar sliši na prvo žogo...polj hitr vidš, da je resnica vedno nekje daleč.

amigo_no1 ::

Ja, pogledaš aljazeera/kake ruske novice vs bbc/cnn/fox ter vidiš da je resnica nekje vmes.

kmetek ::

A Simobil ima pa sekundo obračunavanje?

eyevisio ::

ja. Simobil ima 60/1.

varianti Orto (z Opcijo 201/501) in Đabest se pri meni nekak nagibata k drugonapisanemu zaradi majhnega števila simobilovih številk, ki jih kličem.
Glede na to, da sam nisem več upravičen do Đabesta (ga pa lahko dobim preko kolegice) zaradi ravnokar prekoračene starostne omejitve :-) mislim, da je za moje potrebe to vseeno najugodnejša varianta.

amigo_no1 ::

Tušmobil ima interval ali 30/30 ali 60/60.
Edino predplačniški paket ima opcijo "sekunda tarifa"
http://www.tusmobil.si/paketi/mini.html
cena za klic je 0,16 EUR/min.

Drugega v ceniku nisem zasledil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Filipko ::

Jaz sem imel podobno dilemo približno pol leta nazaj in sem se potem odločil za Tušmobil, najprej za paket Brezmejni 2000, sedaj pa sem izbral Free 20 in mi zadeva zadostuje. S temi intervali pa se ne obremenjujem preveč, ker sem mnenja da mi ta interval na koncu meseca ne bi prinesel nič večjega računa. Do sedaj še nisem presegel dovoljenih enot in sem z tem zelo zadovoljen. Sam pa veliko kličem in sem zelo veliko na internetu.

eyevisio ::

@Filipko hvala za mnenje.

Jazzie ::

Je kakšen catch v novem Mobitelovem paketu 2012? Trenutno imam sicer Džabest, a mi je že avgusta potekla vezava in potrebujem nov telefon, tako da razmišljam o menjavi paketa za tega. Baje je to Mobitelov odgovor na Simobilov paket Preprosto zame ...

Dr_M ::

Ni nobenga catcha, to je trenutno najboljsi paket, kar ga lahko dobis pri nasih operaterjih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Lonsarg ::

@eyevisio
Moraš pravo statistiko uporabit za interval računat.
V primeru klica do 1 minute ni razlik.
V primeru klice 1-2minute v povprečju kličeš 1.5minute, plačaš pa 2minute, kar je samo 33% več.
V primeru klica 2-3minute v povprečju kličeš 2.5minute, plačaš pa 3 minute, kar je 20% več.

Zdaj klicev je zelo veliko po 1 minuto, potem pa so najbrž vse od 2-20minutni klici, ti tadalši. Torej eno dobro statistično ugibanje bi bilo 10-15% več plačaš v primeru 60sekundnega(free) v brezmejnem, ko je 30 v večini primerov pa še pol manj.

Brezmejni ima 500 namesto 400minut v ostala omrežja, v vsem ostalem ga pa Free paket povozi. Sam če si prepričan, da ne boš nikoli več kot 500 MB+SMS rabil, potem boš bolj ziher z brezmejnim.


Kar se rednih paketov tiče nima ta paket konkurence. Ampak trenutno imata tako Mobitel kot Simobil začasna paketa, ki sta približno enako ugodna, Mobitelov 2012(raje tega vzemi kot pa Džabest, da boš lahko na svoje ime) in Simobilov preprosto Zame.

In je izbira kot prvo odvisna od tega, katerega operaterja imaš raje. In kot drugo lahko še upoštevaš, da ima Tušmobil cenejše telefone, torej boš v primeru Samsung ACE prišparal še dodatno 70€ če greš na Tušmobil, kar je identično temu, kot da bi naročnina bila 17€ namesto 20€. Ter možnost 25% popusta pri Tušmobilu, ki ga lahko kadarkoli zamenjaš za nakup novega telefona. Pri mobitelu tega popusta sploh ni, pri Simobilu pa je minimalen, pa še potem ne moreš novega telefona vzet, če vzameš popust 2 leti.

red_baron ::

T-2 ima sekundni interval.

OmegaM ::

Kaj pa prehod iz dzabesta in ta 2012 paket.
Namreč, če takoj ne vzamem mobilnega telefona, kako je s tem, ko bi rad vzel mobilni telefon pozneje, ko verjetno tega paketa več ne bo na voljo.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

jabe ::

OmegaM je izjavil:


Namreč, če takoj ne vzamem mobilnega telefona, kako je s tem, ko bi rad vzel mobilni telefon pozneje, ko verjetno tega paketa več ne bo na voljo.


Miljn dolar kveščn. Enako velja za Si.mobilov Preprosto zame.

pijavka ::

A ima kdo izkušnje iz preteklih let glede trajanja akcij pri Mobitelu? Ker sedaj piše, da akcija 2012 traja do konca januarja prihodnjega leta. Ali to približno drži, ali podaljšujejo, kot npr. nekateri: "Zaradi izjemnega zanimanja bomo podaljšali akcijo do ..."?

Mikasa ::

Mobitel je moral odgovoriti na vse kacije konkurence. Res pa je tudi da je veliko mladih, ko jim je potekel paket Dzabest odšel drugam in tukaj je Mobitel iskal nekakšen zaslilni izhod. Jaz ne verjamem, da bodo podaljšali akcijo. Paket sicer je dosti bolši kot pa večina le teh na Mobitelu, vendar je pa generalno gledano veliko slabši kot pa paket Free 20, ki ga sedaj v akciji na Tušmobilu dobiš tudi za 15€ mesečno. Se mi zdi da v teh pogledih je še najbolj načelen Tušmobil, saj je že ves čas drži strogo začrtanih smernic in ne odstopa od predlaganih zadev. Po drugi strani pa recimo pri paketu 2012 ravno ne moraš računati na kakšen hud telefon po normalni ceni, medtem ko na Tušmobilu lahko dobiš dosti boljše telefone. Jaz sem imela dolgo časa paket Dzabest, potem pa sem prešla na Tušmobil Free 20 in me niti malo ne mika da bi se vrnila nazaj na Mobitel.

djordjevic ::

Dr_M je izjavil:

Ni nobenga catcha, to je trenutno najboljsi paket, kar ga lahko dobis pri nasih operaterjih.

Pol pa svizec zavije čokolado.
No grave is deep enough to keep us in chains.

-valvoline- ::

Tuš free20 je najboljši ker ponuja neomejen internet,če porabiš tistih 2gb internet je še zmer brezplačni le hitrost pade na 100-200kbs,kar je za mail,brskanje,skype itn povsem dovolj.

djordjevic ::

Word.
No grave is deep enough to keep us in chains.

-valvoline- ::

Haha,telekom in simobil so zdele začel z novimi paketi preprosto zame in 2012,če ne bi bilo tuševe ponudbe takšnih paketov nikoli ne bi ponudili,začela se je masovna selitev na tušmobil pa so mogl neki konkretnega ponudit.
No jaz bi vseeno iz načela šel h tušmobilu,dosti so nas ovi monopolisti odirali...

Zgodovina sprememb…

OmegaM ::

Nimam pojma, kako je s temi paketi, ampak recimo če gledam FREE 20, kako je ce si v roamingu nacionalnega operaterja, mobitela?
Kako se takrat štejejo minute, ali je enako kot takrat, ko si v tusmobilu, ali ... ?
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

djordjevic ::

Največji hec je, da je ta roaming en velik bavbav. Zgodi se zelo poredko, običajno pa tam, kjer tudi kak simobil ne vleče, torej si kvečjemu na boljšem, ker vsaj imaš kak signal. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

OmegaM ::

No, recimo, pri nas je vecinoma mobitel signal.
Ce bi vedno imel nastavljeno na mobitel kako se pozna pol ta obracunavanje cene, ce je razlika ali ne, ce je.
Ce delam v mestih pol tak ni problem.
Odlocam se med FREE 20 in tem mobitel 2012.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

djordjevic ::

Najboljše, da greš na tušmobilov forum, pa tam vprašaš. Bodo zagotovo vedeli. Sam se ne obremenjujem preveč s tem, ker zelo malo telefoniram per se, zato nikoli ne pridem niti blizu porabe zakupljenih minut. http://forum070.net/index.php
No grave is deep enough to keep us in chains.

jabe ::

Kolikor sem se jaz zanimala je tako:
- za pogovore in smse je vseeno v katerem omrežju si, tudi če v mobitelovem gre iz zakupljene kvote
- zakupljene količine pri prenosu podatkov pa veljajo samo v tušmobilovem lastnem omrežju, roaming pa po ceniku
- kam spadajo mmsi ne vem

Tako da, če si več ali manj v Mobitelovem omrežju, prenos podatkov pa ti je važen, je 2012 veliko boljša izbira. Imaš pa poteem še Simobilov Preprosto Zame, če je tam kjer živiš OK s pokritostjo (sklenitev paketa možna le do konca leta). V mestih so pa tako ali tako vsi trije pokriti.

amigo_no1 ::

Mms-si so v isti kategoriji kot sms-si.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Lonsarg ::

Ampak MMS dodatno še data povezavo vzpostavi, kar se pa šteje pod prenos podatkov.

@OmegaM ročno nastavit na Mobitel ne moreš, ker v mestih Tušmobil izklaplja počasi roaming, sam sj avtomatika poskrbi da preklopi kadar pač mora.

Data roaming se pa da izklopit, raje brez interneta v rovtah(zame recimo dvakrat od kar imam Tuš), kot pa da ti kaj poberejo.

Sicer pa na Tušmobilu so zdaj ene opcije in je ful fajn, ker te opcije dajo še prenos podatkov. Tako bi ti namesto Free20 paketa vzel Free15 paket, pa dodal kako opcijo za cenejši telefon+podatki se ful izplača, ko preračunaš.

OmegaM ::

Ja, lih gledam ta paket FREE 15 z mobitelom + 9 € mesec z vinjeto, kar se mi tudi ne zdi slaba ideja.

href="http://www.tusmobil.si/mobilni-telefoni...>
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

OmegaM ::

Na forumu070 sem dobil odgovor kot ga je podal amigo_no1.
Seveda sem se v dvomih, kaj bi bilo boljse zame.

Vsec so mi mobilniki pri tusu.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

gorann ::

zaenkrat ni boljsega paketa kot je FREE20, lahk si zatiskate oci kolikor hocete

zdj pa sploh, ko mas moznost 25% popusta, ce ne vzames telefona, sam si vezan za dve leti potem...ce pa vzames telefon cez nekj casa ti pa zacne spet od zacetka veljat vezava

preprost izracun: telefon nabavis npr. preko bolhe, tukaj pa dobis 120eur popusta v dveh letih, pa kot vemo so telefoni pri teh ponudnikih precenjeni vsaj za 30%

Lonsarg ::

Jah redno res ni nobene konkurence. Sam ta začasni paket od Mobitela do konca Januarja in Simobila do konca Decembra sta pa že skoraj primerljiva, kot samostojna paketa. Nakup mobitela pri Tušu pa še vedno zmaga seveda:) Bodisi kupiš poceni, bodisi popust pa v prosti kupiš poceni.

bajsibajsi ::

Je sploh kdo opazil, da so sle cene high end telefonov pri Tusmobilu krepko navzgor?

Akcije telefon za 1 evro - npr. opcija telefon 23 itd... so primerne zgolj za tiste, ki potrebujejo obrocno odplacevanje (no ali pa tisti kateri porablja vec GB bandwidth). Mislim 23 x 24 za Galaxy s2, halo?! S tem da sploh ni razlike, kateri Free paket vzames. Free 40 ima ze v paketu vec GB prenosa v zakupu (ce se prav spomnim je "pravicna poraba" 5GB?) Ni logike... zlasti ko se enak telefon lahko kupi drugje brez vezave ze pod 400 evri.

Lonsarg ::

Jap, v bistvu bi lahko rekel, da so ukinili subvencije za te telefone, če stanejo enako na vseh paketih... Torej v primeru, da ne nameravaš vzeti opcije za obročno plačevanje, potem v bistvu moraš vzeti popust in kupite mobitel v prosti prodaji drugje, kar je zlo fajn opcija.

Sicer za tiste od nas, ki uporabljamo veliko interneta(če maš tak telefon bolje da ga) računica skupnega stroška v dveh letih ostane približno enaka, če vzameš opcijo 23 ki da 3GB. Namreč namesto Free20 vzameš Free15 + opcija 23, pa te pride enako v dveh letih, kot te je pred podražitvijo prišlo pri free20+telefon plačati.

Torej v bistvu brezobrestno kreditiranje, še več z mesečnim odplačevanjem te pride ceneje, kot če kupiš telefon v enkratnem znesku! V bistvu zdaj moraš vzeti te opcije, druga izbire je samo še popust+telefon kupit pri naprimer mobisvet.

Blisk ::

Mikasa je izjavil:

Mobitel je moral odgovoriti na vse kacije konkurence. Res pa je tudi da je veliko mladih, ko jim je potekel paket Dzabest odšel drugam in tukaj je Mobitel iskal nekakšen zaslilni izhod. Jaz ne verjamem, da bodo podaljšali akcijo. Paket sicer je dosti bolši kot pa večina le teh na Mobitelu, vendar je pa generalno gledano veliko slabši kot pa paket Free 20, ki ga sedaj v akciji na Tušmobilu dobiš tudi za 15€ mesečno. Se mi zdi da v teh pogledih je še najbolj načelen Tušmobil, saj je že ves čas drži strogo začrtanih smernic in ne odstopa od predlaganih zadev. Po drugi strani pa recimo pri paketu 2012 ravno ne moraš računati na kakšen hud telefon po normalni ceni, medtem ko na Tušmobilu lahko dobiš dosti boljše telefone. Jaz sem imela dolgo časa paket Dzabest, potem pa sem prešla na Tušmobil Free 20 in me niti malo ne mika da bi se vrnila nazaj na Mobitel.



TUŠMOBIL je največje sranje od sranja in največji nategatorji, kar jih je.
Prva zadeva je bila, ko je punca dala telefon na servis, ker je bil zanič. Klical so jo ta 47 dan, da naj pride po telefon. Nakar je rekla, da hoče novega saj je rok 45 dni. Zadevo so seveda zavrnili, še ženska na tušu je povedala da odkar je ona tam še nikomur niso odobrili take reklamacije in da je nikoli ne bodo. Sledi prijava na inšpekcijo in odgovor. Da ker je kupila telefon v Celju in ga je dala na servis v LJ, je to druga poslovna enota in da to ne šteje. Veljalo bi, če bi dala telefon na servis tam kjer ga je kupila.

Naslednja zadeva je bila z mojim tel. Imel sem v paketu plačanih 300 min. In ker tam kjer sem stanoval ni blo pogojev za TUŠ signal sem uporabljal Mobitelov signal. Moral sem ga celo ročno nastaviti sicer mi je vključil TUŠmobil signal ampak, pr TUŠmobil signalu sem moral biti pri miru na enem koncu stanovanja, da sem se lahko pogovarjal, medtem ko pri mobitelu je delovalo BP. Mesečno pa sem porabil za cca 300min pogovorov kolikor je bilo plačanih. Seveda sem moral telefon spet ročno nastavljati na TUŠmobil ko sem bil v LJ, sicer telefon ni deloval. In že to ročno preklapljanje je totalen šit.

No potem pa po enem letu sledi s strani TUŠmobila enostransko skenslali pogovore iz MOBITEL omrežja. Se pravi, da tistih 300 minut sem lahko porabil samo kadar sem bil v TUŠmobil omrežju, v mobitel pa ne, čeprav mi doma TUŠmobil ni deloval kakor bi moral. Seveda si lahko pogodbo prekinil, ampak si moral aparat doplačati. Seveda se je zaradi tega račun na koncu meseca kar precej dvignil, čeprav mi je šlo vsak mesec skoraj 250 min v nič!
Pri TUŠu so nategatorji, taki da jih lahko samo iščeš!

RockyS ::

Zakaj nisi vzel predplačniške kartice za 3€ in testiral omrežja tam kjer se giblješ?
Na telefonu si lahko sam nastaviš avtomatsko/ročno preklapljanje med omrežji.
Subvencionirani telefoni se cenovno ne splačajo, to bi lahko vedel.

P.S.
pri TM sem že nekje pol leta ali več pa nimam nobenih težav razen občasnih izpadov glede položnic in birokracije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Blisk ::

RockyS je izjavil:

Zakaj nisi vzel predplačniške kartice za 3€ in testiral omrežja tam kjer se giblješ?
Na telefonu si lahko sam nastaviš avtomatsko/ročno preklapljanje med omrežji.
Subvencionirani telefoni se cenovno ne splačajo, to bi lahko vedel.

P.S.
pri TM sem že nekje pol leta ali več pa nimam nobenih težav razen občasnih izpadov glede položnic in birokracije.


Sem vprašal pred nakupom in so rekli, da je pokrito, pa ni.
Kot sem napisal avtomatsko preklapljanje ne pride v poštev, ker je kljub temu vleklo TUŠ signal čeprav je bil neuporaben, ker je kar naprej prekinjalo linijo.

Pa dokler nimaš z njimi resnih zapletov je OK, ko pa jih imaš je pa problem.

Ko se mi je pogodba iztekla, moraš po njihovih pravilih nekje 1 mesec prej javiti, da ne želiš več naprej uporabljati TUŠmobila in sem javil. Pa so mi že takoj prvega čez 2 dni izklopili telefon. Nakar sem se pritožil in so mi poslali doplačilo zaradi prekinitve pogodbe 1 mesec prej, čeprav so oni zaj... ker so 1 mesec prej ugasnli številko. Po grožnji9 s tožbo so odnehali s takimi idiotarijami!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

jusv ::

S TM signalom je tko, da je najboljš da si vzameš testno kartico in sam sprobaš a ti odgovarja ali ne. Ker vsak posameznik ima svoja pričakovanja, zahteve itd. in tko najlažje ugotoviš a je TM ok. Kar se pa nategunov in pritožb tiče je pa je tko, da je povsod enako oz. nikjer ni z rožicami postlano, jaz sem imel težave tako na Mobitelu in to ravno podoben primer ko sem imel telefon na servisu in je poteku rok pa se nikakor nisem mogel z njimi dogovoriti in tudi potem na Simobilu. Tko da je to spet odvisno od vsakega posameznika. Sem pa po tolikih letih izbral najboljšo možno varianto da se nikjer več ne vežem in imam potem zadevo rešeno. Kadarkoli želim lahko grem stran. Sem pa trenutno na TMju in zadeve mi štimajo.

RejZoR ::

Kakšne buče so gor s poslovalnicami. Prav nobene veze nima v katero prineseš in štet se začne od dneva ko stvar odložiš pri njih. Če so jo klicali 47 dan si lahko vse nekam zataknejo. Če gre za isto firmo ampak različno poslovalnico to nima nobene veze sploh. Kaj, če si bil ravno v mariboru in tam sklenil, si pa iz ljubljane, boš moral it spet v maribor? Malo morgen, noben ne posluje tko.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

amigo_no1 ::

Prva zadeva je bila, ko je punca dala telefon na servis, ker je bil zanič. Klical so jo ta 47 dan, da naj pride po telefon. Nakar je rekla, da hoče novega saj je rok 45 dni. Zadevo so seveda zavrnili, še ženska na tušu je povedala da odkar je ona tam še nikomur niso odobrili take reklamacije in da je nikoli ne bodo. Sledi prijava na inšpekcijo in odgovor. Da ker je kupila telefon v Celju in ga je dala na servis v LJ, je to druga poslovna enota in da to ne šteje. Veljalo bi, če bi dala telefon na servis tam kjer ga je kupila.

Tega dela ne razumem, saj se bere kot gostilniška debata.
Ti pošlješ mobitel na servis, skupaj s kopijo računa, opisom napake in svojimi podatki, kaj ima ženska iz tuša opraviti s servisom ?
Ko dam kaj v garancijsko popravilo na pooblaščeni servis, me ko napako odpravijo ali pokličejo in vprašajo, če pridem izdelek iskati ali naj ga pošljejo po pošti.
Kdo je klical 47 dan ? Iz servisa ali ženska na tušu ?

Kateri paket imaš ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Blisk ::

Telefon je nesla v TUŠ v BTCju, kjer prodajajo telefone, v popravilo.
Nakar so jo klicali 47i dan, naj pride po tel. Ker je zadevo zavrnila, češ da hoče nov telefon, so tudi oni zavrnili to. Oni so se sklicevali, da je telefon bil na servisu 45 dni in ker rabi potem še dan dva da pride do trgovine to ne velja. Čeprav na listu, ki ga prejmeš ko oddaš telefon v popravilo piše datum, ko si ga dal v popravilo.
Sledija je prijava inšpekciji. Inšpektorica je preverila in povedala, kot sem že rekel.
Če bi telefon dali v popravilo v Celju, bi lahko zahtevala nov telefon, ker ga je dala v LJ, to ne velja.
To je očitno luknja v zakonu, ker je druga poslovna enota. Tudi sam sem preveril zadevo in so mi potrdili da je to tako.

In tudi ženska, ki dela tam je rekla, da se še ni zgodilo, da bi komu dali nov telefon ne glede na to kaj je bilo narobe!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

Jazzie ::

Mobitel ima spet 2 nova paketa:
http://www.mobitel.si/paketi/povezani-2...

Tilen ::

Povezani 2000 je bil pred kratkim še pod drugim imenom in le 20 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tušmobil - nov paket najbližji 1500 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6319782 (13497) Filipko
»

tušmobil neomejeni mingl (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13635735 (30586) Bobr123
»

Tušmobil DA/NE? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
16527486 (17101) Reycis
»

Nov paket pri Tušmobilu

Oddelek: Mobilne tehnologije
151751 (1225) MacGyver141
»

TUŠMOBIL - paketi FREE (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
18544017 (32747) OChack

Več podobnih tem