» »

Sms ni prišel do naslovnika?

Sms ni prišel do naslovnika?

algo ::

Ali je možno, da sms ne pride do naslovnika, čeprav je na mojem gsm-ju ta sms shranjen pod "odposlano" in nisem dobil nobenega obvestila, da je prišlo do napake ali kaj podobnega? (kaj podobnega se mi s to osebo kljub 1000+ poslanim sms-ji še ni zgodilo). Je to možno?
  • spremenil: algo ()

Ziga Dolhar ::

Da.

Kako je shranjen na tvojem mobilniku, nima veze. Prav tako praviloma ne dobiš obvestila o neuspešni dostavi.

Lahko pa v mobilniku vklopiš možnost, da te obvesti o uspešni dostavi. Šele takrat lahko veš, ali je bil uspešno dostavljen ali ne. (Seveda za sporočila, ki jih pošlješ kasneje - za v preteklosti poslana sporočila to ne velja.)
https://dolhar.si/

algo ::

Hvala za info. Bom mogoče pogledal kje se to vklopi in pustil vklopljeno, če ne bo preveč moteče. Hvala!

IceBoX ::

Ni prav nič moteče. Tebi izpiše da je bilo sporočilo poslano, ne pa če je bilo dostavljeno. Če vklopiš tisto možnost ti kadar je naslovnik prejel sporočilo izpiše da je bilo sporočilo dostavljeno.
Huh...

Sims ::

In ta "info" sms je zastonj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

ssokec ::

imel sem problem ker pri mobitelu niso prejemniki dobili sms-a ki se je začel z znakom #
odgovor mobitela:

pišem vam glede SMS-sporočil.

Po nadgradnji SMS-centra nov sistem znaka # in * prepozna pot SCAN komande. Podatka o datumu nadgradnje SMS-centra ne dajemo, sistema ne bomo spreminjali. Predlagamo, da znak # zamenjate z drugim.

IceBoX ::

To ni noben "info" sms, to je enostavno samo prikaz na tvojem telefonu (kjer tudi to možnost lahko vklopiš). Tako kot ti izpiše da je bilo sporočilo poslano, isto ti izpiše to kadar sprejemnik dobil sporočilo ti bo tebi na tvojem telefonu izpisalo da je bilo sporočilo dostavljeno.

Če ima naslovnik takrat zaprt telefon, se ti to pač ne bo takrat izpisalo. Tako da to ni noben povratni sms in zato ni treba nič plačat.

EDIT: Meni na telefonu piše da se ta funkcija imenuje povratnice
Huh...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IceBoX ()

pablic ::

€ na položnici sistem XFVT67THGBN (beri jaz ki plačujem) prepozna kot GGHT komande (beri, spij še eno pivo in ne plačaj). Sistema ne bomo spreminjali, podatka o nadgradnji sistema ne dajemo. Predlagamo da znak € spremenite v SIT. Nepravilnosti v preteklosti ne moremo odpraviti.
Hvala za razumevanje.

AndrejS ::

Predlagamo da znak € spremenite v SIT

LOL.... kaki SIT to že dolgo ni.... EUR morda !

gendale ::

algo je izjavil:

Ali je možno, da sms ne pride do naslovnika, čeprav je na mojem gsm-ju ta sms shranjen pod "odposlano" in nisem dobil nobenega obvestila, da je prišlo do napake ali kaj podobnega? (kaj podobnega se mi s to osebo kljub 1000+ poslanim sms-ji še ni zgodilo). Je to možno?

ja je možno, ampak veliko bolj verjetno je, da te se oseba na drugi strani zmišljuje da ni dobila

jst mam že 5+ let prižgana obvestila o prejetem smsu (to kar so ti ostali govorili, da si vklopi) in se mi še skoraj nikoli ni zgodilo, da naslovnik ne bi dobil smsa (izjema so edino kake prireditve, kjer je ogromno ljudi na kupu in omrežje ne dela najbolje)

se mi je pa že zgodilo, da je kdo rekel, da kao ni dobil smsa
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

AndrejS ::

Pri simobilu se to dogaja če si v Srbiji (ne vem kateri opereter)

Niti en SMS ni prispel na telefon

Mehmed ::

Se zgodi za kako novo leto.

Vcasih smo tipkali *NM# na zacetku smsja pa si dobil enega nazaj, zdej ti lahko izpise za par sekund dostavljeno tapata pa zgine, lahko ti med poslanimi smsji kljukco naredi poleg ko je dostavljen, en kup moznosti za te povratnice je, odvisno od telefona.

Meni se pri nekaterih mmsjih dogaja da dobijo, meni pa ne pokaze da je dostavljeno. Ampak vedno pri istem folku tko da se ne zivciram.

AndrejS a ce gostujes to? Se splaca v tujini vcasih +386 spred dat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mehmed ()

bajsibajsi ::

Pri SMSu imam povratnico nastavljeno ze mnogo let. Pri MMSu te funkcije ni oz. je jaz ne najdem/ali mi ne deluje.

žana ::

Meni normalno delajo dostavnice, imam Sony Ericssona na katerem je možno nastaviti tudi obvestilo, ko prejemnik prebere sms :)
dobiš nek povratni sms od prejemnika, vendar ga sicer ne pošlje on da bi mu ga zaračunalo ali kaj podobnega, izpiše pa čas branja :) to se nastavi pri vsakem smsu posebej, torej ko že maš izbranega prejemnika daš Možnosti > Zahtevnejše > Poročilo o branju > Vključeno. seveda ti sms spremeni potem v mms, kar pa pri meni ni problema :)
Play music with real instruments.

bajsibajsi ::

@Aqua_a
Pa ta opcija dejansko deluje? Da dobis informacijo kdaj je bilo sporocilo prebrano?? o_O

Torej ce bi tvoj SMS prebral v "airplane nacinu", potemtakem ti ne bi nikoli vedel, da je bilo sporocilo res prebrano.

Prvic slisim, da kdo dobi celo informacijo o casu branja. To je ze kr mocan poseg v zasebnost.

darkolord ::

Pa ta opcija dejansko deluje? Da dobis informacijo kdaj je bilo sporocilo prebrano?? o_O
Kar avtomatsko ne. Če telefon sploh to podpira, moraš po prebiranju izrecno potrditi, da se pošiljatelju pošlje nazaj obvestilo o prebranem sporočilu.

bajsibajsi ::

Ah razumem. Opcija kjer naslovnik sam potrdi, da je sporocilo prebrano? V kolikor ne potrdi, posiljatelj ne dobi nazaj nicesar?

Mehmed ::

Ponavadi dobis se izklopi to sranje ker je motece povratni sms ;)

Sims ::

"Kar avtomatsko ne. Če telefon sploh to podpira, moraš po prebiranju izrecno potrditi, da se pošiljatelju pošlje nazaj obvestilo o prebranem sporočilu."

Torej pošiljatelja povratnega obvestila o prebranem SMS stane to 1 SMS?

Aston_11 ::

Meni se je to zgodilo, ko sem nastavil trajnost sms-a na en dan (se mi zdi). Naslovnik je bil takrat v tujini z izklopljenim mobitelom. Ker ga v tem času ni vžgal, ga ni dobil. Ko sem to ugotovil, sem nastavil nazaj na neomejeno. je pa to v nastavitvah.

rokec992 ::

no da vidm če bote rešli moj problem. pošlem sms na telefonu mi napiše da je sms dostavljen. vendar ga prejemnik ni dobil. ko probam klicat normalno kliče. ko dam kartico v drug telefon napiše isto vendar smsa ne dobi. ko pa pošljem sms z druge številke ga pa dobi. kaj bi bilo lahko narobe???
[img]http://www4.slikomat.com/08/0602/xqw-rokec9.jpg[/img]

kunigunda ::

rokec992 je izjavil:

no da vidm če bote rešli moj problem. pošlem sms na telefonu mi napiše da je sms dostavljen. vendar ga prejemnik ni dobil. ko probam klicat normalno kliče. ko dam kartico v drug telefon napiše isto vendar smsa ne dobi. ko pa pošljem sms z druge številke ga pa dobi. kaj bi bilo lahko narobe???

Posiljas v slovenijo ali v tujino ? Je mogoce prejemnik Simobilov ali T-2 narocnik ?

kunigunda ::

IceBoX je izjavil:

To ni noben "info" sms, to je enostavno samo prikaz na tvojem telefonu (kjer tudi to možnost lahko vklopiš). Tako kot ti izpiše da je bilo sporočilo poslano, isto ti izpiše to kadar sprejemnik dobil sporočilo ti bo tebi na tvojem telefonu izpisalo da je bilo sporočilo dostavljeno.

Če ima naslovnik takrat zaprt telefon, se ti to pač ne bo takrat izpisalo. Tako da to ni noben povratni sms in zato ni treba nič plačat.

EDIT: Meni na telefonu piše da se ta funkcija imenuje povratnice


Kljub temu je SMS ki pride do telefona s podatkom kdaj je prejemnik prejel sms

Master_Yoda ::

bajsibajsi je izjavil:

@Aqua_a
Pa ta opcija dejansko deluje? Da dobis informacijo kdaj je bilo sporocilo prebrano?? o_O

Torej ce bi tvoj SMS prebral v "airplane nacinu", potemtakem ti ne bi nikoli vedel, da je bilo sporocilo res prebrano.

Prvic slisim, da kdo dobi celo informacijo o casu branja. To je ze kr mocan poseg v zasebnost.


Jaz imam vklopljene reporte, ki ti povejo kdaj je sms naslovnik dobil in ne kdaj ga je prebral oz. ce ga sploh je.

To da javi kdaj je sms bil prebran pa nisem vedel da obstaja.

Zgodovina sprememb…

kunigunda ::

Sej ne obstaja. Porocilo o dostavi telefonu je najvec kar se da dobiti.

crazyLIKEme ::

kunigunda je izjavil:

Sej ne obstaja. Porocilo o dostavi telefonu je najvec kar se da dobiti.



Par let nazaj je to obstajalo. Vem, ker je kolega imel to naštiman, in vsakič, ko sem prebrala njegov mail, mi ji vrglo ven obvestilo: Pošiljatelj je zahteval, potrditev o branju sporočila. Ja/Ne. Nekaj takšnega.

Ampak smo mu potem vsi rekli, da to najeda in da si nej izkopi.
http://crazyl1keme.deviantart.com/

IceBoX ::

Pri pošiljanju maila mogoče, ampak ne pri pošiljanju SMS sporočil
Huh...

darkolord ::

Obstaja, obstaja... Samo mora prejemnik sporočila to potrditi (pa telefon podpirati - tastari so).

kunigunda ::

Lahko so stari 20 let, tehnologija obstaja ista in zato to ne more obstajati.
Novejsi telefoni, kjer lahko svoje aplikacije nalagas, bi teoreticno to lahko imeli, vendar bi morala biti potem instaliran druga
messaging aplikacija, ki bi to sporocila posiljatelju.

Zgodovina sprememb…

Paramedic ::

crazyLIKEme je izjavil:

kunigunda je izjavil:

Sej ne obstaja. Porocilo o dostavi telefonu je najvec kar se da dobiti.



Par let nazaj je to obstajalo. Vem, ker je kolega imel to naštiman, in vsakič, ko sem prebrala njegov mail, mi ji vrglo ven obvestilo: Pošiljatelj je zahteval, potrditev o branju sporočila. Ja/Ne. Nekaj takšnega.

Ampak smo mu potem vsi rekli, da to najeda in da si nej izkopi.


Potrjujem, da je tole res obstajalo nekoč. Pa vem, ker imam mobitele že odkar je postavljen GSM signal pri nas. Zgleda novejši telefoni tega ne omogočajo več (ker je res bilo bolj kot ne tečno). Telefon te je vprašal, če želiš poslati potrdilo (mišljen SMS) o branju, ko si SMS odprl.
End transmission.

kunigunda ::

Prvic slisim za to. Pa delam s tem ze odkar je NMT bil. Za kater telefon pa se je slo ? Ker tehnicno to ni mogoce, ker ni te informacije
v samem SMS. Niti zdaj niti v 90'tih.

darkolord ::

Hm, v navodilih od svojega starega R320 sem našel tole:



Mogoče je bilo to to - vem pa, da mi je pri enem kolegu zmeraj težilo ("Ali želite bla bla, Yes/No?"), ko sem poscrollal do konca njegovih sporočil.

kunigunda ::

Uh to sm mel na prastarem T28 ericssonu. Ce se spomnm je blo sam na ericssonih to, da je un na drugi strani pol kot reply lahko
includal (ali pa ni mogel) originalno sporocilo posiljatelja (drgac se mu to kot opcija ni pojavilo).

Ziga Dolhar ::

Da, to podpirajo tudi aktualni telefoni. Vsaj kolegici na njenem Wildfireu sem ravno pred kratkim to izklapljal pri MMSih. Bom kasneje preveril še na svojem DHD ...
https://dolhar.si/

kunigunda ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Da, to podpirajo tudi aktualni telefoni. Vsaj kolegici na njenem Wildfireu sem ravno pred kratkim to izklapljal pri MMSih. Bom kasneje preveril še na svojem DHD ...


Kaj tocno si mislil s tem, da podpirajo ?

darkolord ::

MMSi imajo ta fićr, ja.

Ziga Dolhar ::

Darko: če se prav spominjam, ja, sva ta fićr na njenem telefonu našla pri MMSih, ne pa pri SMSih.
https://dolhar.si/

kunigunda ::

MMSji delajo na drug princip kot SMS in imajo to funkcionalnost (Seveda ce je pri operaterju enejblana)

bdoxx ::

ta fićir je meu mobičuk tud :)

crazyLIKEme ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Da, to podpirajo tudi aktualni telefoni. Vsaj kolegici na njenem Wildfireu sem ravno pred kratkim to izklapljal pri MMSih. Bom kasneje preveril še na svojem DHD ...



Jp, to sem ta vikend ugotovila na svojem HTC, ko sem poslala 10 MMSjev in potem, ko je tip dobil vse, sem dobivala povratnice nazaj. Telefon tulil 10 minut skupaj. :/

Ampak, se mi je to sedaj prvič zgodil. Kadar sem svojemu tipu poslala MMS nisem nikoli povratnice dobila. Mogoče je fora še v telefonih, ker ta, ki sem mu pošiljala ta vikend ima enega od pametnih telefonov, moj tip pa enga starej Samsunga.
http://crazyl1keme.deviantart.com/

kunigunda ::

MMS-Magic message system :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smsapi.si - pošiljanje SMS-ov je otročje lahko (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6916384 (5034) Invictus
»

Gmail

Oddelek: Pomoč in nasveti
475933 (4144) tattoo
»

Gmail - obvestilo po sms

Oddelek: Omrežja in internet
266704 (4721) wiwa
»

simobil & sms virus

Oddelek: Mobilne tehnologije
364950 (3811) kunigunda
»

bolha prevara

Oddelek: Loža
4813813 (11233) Blinder

Več podobnih tem