» »

Spopad strankarskih programov pred novimi volitvami

Spopad strankarskih programov pred novimi volitvami

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 13
»»

donfilipo ::

Malce za hec...malce pa zares.

Karaya je rekel: 'Ne bomo odkrivali tople vode. Ustvariti je treba več kot porabiti!'

No tega programa po moje nima nihče iskreno v srcu. Razen kakih kitajcev. Nej ejropejci, nej marjanci:))

Zanima me kako in kaj kdo dejansko ponuja, skupaj seveda z odkrivanjem tople vode, ki je jedro vseh predvolilnih programov na svetu.

Torej naj se vsak izjasni. Za katero stranko če navija in kaj ta po njegovem zastopa.

Pa tudi če ni še uveljavljena stranka. Vsak naj pove zakaj misli, da je to dobro. Sam pa se bom trudil, da tak čaj uvrstim med poznane politične opcije:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

ThinkPad ::

Težka bo tale! Nam bolj paše izjasniti se da "taga pa nikakor ne", kot pa iskreno zagovrajati zakaj smo "za". Že to je del problema. Glede predvolilnih obljub (=programov) je pa tako, da obljubi se lahko vse, torej tudi zelo dobre programe, ki pa ne pijejo vode. Zato bi bilo nujno vpeljati hude penale za prazne obljube, ker volilci tega enostavno (še) ne znajo kaznovati.

dronyx ::

donfilipo je izjavil:

Karaya je rekel: 'Ne bomo odkrivali tople vode. Ustvariti je treba več kot porabiti!'

To je traparija. Če bi vsi ustvarili več kot porabijo, se ti zgodi samo to, da se enormno kopičijo zaloge in s tem povezani stroški. Gospodarsko rast se lahko vzpodbuja samo tako, da se krepi potrošnja.

Je pa pri nas problem v tem, da je volilno telo opravilno nesposobno. To dokazuje nenazadnje dejstvo, da se uspe Jelinčiču že dvajset let brez večjih težav gladko uvrščati v parlament, pa čeprav se norčuje iz vsega. Samo potem pa ne jamrajte, da je vse v klincu! Saj sami to dobesedno vzpodbujate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

koyotee ::

prvo, kar bi bilo nujno urediti, je zvišanje praga za vstop v parlament s 5 na 10%.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

zee ::

Se strinjam. Z visjim pragom za vstop v parlament se takoj znebimo raznih strancic, ki delajo zgolj zgago.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

nevone ::

Vse kar ni večinski sistem so mutna posla.

Če se pa tako bojite, da bi ena stranka lahko naredila v 4 letih zato res preveč sranja, pa raje poglejte sedanje stanje. A ste kaj na boljšem?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

zoolander ::

Rešitve:

- spremeba financiranja političnih strank (skorajšnja ukinitev črpanja denarja iz proračuna)
- uvedba politične in moralne odgovornosti (odgovornost za delovanje/glasovanje/sprejetje določenih zakonov in aktov)
- volitev posameznikov in ne strank (in to samo v enem okraju)
- ukinitev finančne podpore funkcionarjem po prenehanju funkcije
- ogromno ustavnih sprememb

Realnost:
- volitev neparlamentarne (neokužene)stranke je še vedno bolje, kot da si žogico korupcije in klientelizma podajajo dosedanji parlamentarci ki nas že 20 let puščajo na cedilu!!!!

dronyx ::

zoolander je izjavil:

Rešitve:

NI!

Če bi danes začeli spreminjati sistem, bi morda čez 20 let lahko videli prve opazne spremembe. Samo za to sploh ni nobene volje, ker ta sistem je zgolj logično nadaljevanje prejšnje dogovorne ekonomije, le da je vse skupaj še bistveno bolj pokvarjeno in do konca skorumpirano.

guest #44 ::

Rešitev je predvsem ta, da se prepreči starejšim od 35 vstop v parlament. Ali pa da pocrkne vsa ta nesnaga iz prejšnjih časov.

joze67 ::

Mlajšim pa tudi.

dronyx ::

Jaz spremljam tranzicijo od sredine 90 let in mi smo izvajali v vsem tem času fantastično negativno selekcijo. Ta država praktično ni imela nobene možnosti da uspe, ker to je v nasprotju z osnovnimi zakoni.

RejZoR ::

Spet bo polno visokoletečih obljub katerih nihče ne bo izpolnil.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

donfilipo ::

No tole o prepovedi starejšim od 35 let v parlament, skupaj z prepovedjo neizkušenim pod 35 na vodilne funkcije lahko vzamemo kot dobro šalo.

Lotil sem se prebiranja programov. Skušal bom izpostaviti pomembne točke iz njih, tako da boste lahko potem lažje sodili in debatirali.

Ravno zato, da morda preženemo vedno bolj prisotno Onyxovo miselnost, da rešitve NI. Če je ne vidimo masovno, jo lahko nekako inertno zaviramo tudi pri vodilnih, ti hitro naletijo na krepak odpor in na koncu obvelja tista, da oni pač rešitve, četudi jo imajo, ne morejo demokratično izvesti. Nekaj takega smo videli pri Pahorju, narod je bil precej trd in enoten, da neoliberalne rešitve, ne sodijo v SD in na drugi strani, ne v slovenijo. Ampak druge rešitve pa pravzaprav ne vidi nihče. ALi pač?

Zato pa berem.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Ena tako za medmet med prebiranjem precej pustega materiala:)

A ne bo ludnica, ko bo recimo Jelinčič po volitvah, kot koalicijski partner, notranji minister?
8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

dronyx ::

donfilipo je izjavil:

A ne bo ludnica, ko bo recimo Jelinčič po volitvah, kot koalicijski partner, notranji minister?

Damjan Murko pa državni sekretar!;)

Drugače pa se o usodi te države odloča v TR3, kjer se dobivajo Kučan, Zemljarič in Kocjančič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Vajenc ::

nevone je izjavil:

Vse kar ni večinski sistem so mutna posla.

o+ nevone

Točno tako. V parlamentu bi morali sedeti od ljudstva izvoljeni ljudje in ne tisti strankarski kolegi s podpisi na podplatih.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

donfilipo ::

dronyx je izjavil:

donfilipo je izjavil:

A ne bo ludnica, ko bo recimo Jelinčič po volitvah, kot koalicijski partner, notranji minister?

Damjan Murko pa državni sekretar!;)

Drugače pa se o usodi te države odloča v TR3, kjer se dobivajo Kučan, Zemljarič in Kocjančič.



Sem slišal ja. V frizerskem salonu truga...ali nekaj takega8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Good Guy ::

Ste tumpasti...

rešitve seveda so, ampak vi pričakujete da se bo vse rešilo čez noč...

Trije koraki

Vajenc ::

Za začetek potrebujemo politike, ki imajo zaupanje pri državljanih. In tega s sedanjim volilnim sistemom ni mogoče zagotoviti.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

donfilipo ::

'rešitve seveda so, ampak vi pričakujete da se bo vse rešilo čez noč...'


Razloži lepo zakaj bi recimo JJ-ju brez problema uspelo znižati pokojnine, socialne transferje, premagati sindikate javne uprave, medtem ko Pahorju to niti približno ni šlo od rok, potem pa lahko rečemo, da zaslužiš čebelico.

Že prej so nam vsi govorili da to bo treba, da tako moramo itd, da slovenija=švica odpade za vekomaj, slovenija avtrija pa nadaljnih 25 let:)) Torej obljube ob osamosvojitvi forget it:)

Saj ne trdim, da sem kdajkoli verjel, ampak nekateri pa so. Res.

Torej zakaj bo to uspelo Janši, Pahorju pa ni?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

nevone ::

Najbolj se bojim tistih politikov in civilne družbe na levi, ki zavira gospodarske spremembe in tistih politikov in civilne družbe na desni, ki se zatikajo na človeških svoboščinah in stigmatizaciji drugačnih.

Pa ne me narobe razumet, delitev na levo desno ni tako bistvena pri tem, saj imamo kljukce vseh baž na vseh straneh dovolj.

o+ nevone

Torej zakaj bo to uspelo Janši, Pahorju pa ni?


Morda zato, ker Janša je dober, ko je kriza, Pahor pa, ko je ni.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Zeberdee ::

Ja, to od Financ je ful lepo, ja. Cilji so že dolgo znani, sredstva je pa potrebno izbirati. In za ta sredstva (če vzamemo zmanjšanje plač v javnem sektorju) rabiš široko podporo. Rabiš program, ki bo šel po točkah, tako kot program ZJ v Ljubljani.

Evo, na brzo.
Zmanjšanje plač v javnem sektorju

Za državo je pomembno, da se zmanjšajo celotni odhodki, pa četudi je v državi zaposlenih 3000 ljudi več. Torej je potrebno sešteti vse stroške, ki jih ima država z zaposlenimi, dati v enotno evidenco in zato, da se ne zaposluje ljudi ki so izven javnega sektorja (razen za najvišje položaje), uvesti enotni trg delovne sile za ljudi iz javne uprave. Omejiti kilometrine, popoldanske spje (če tega še niso), racionalizirati in digitalizirati, recimo na podlagi osnovnih šol le te združevati, da dosegajo 90% (namesto 19 28 učencev) in tako dalje.

Kdo bo pa to podprl, je pa druga.

Vajenc ::

Evo, na brzo.
Zmanjšanje plač v javnem sektorju

To je neumnost. Treba je zvišati plače pridnim in perspektivnim v JS in odpustiti/prerazporediti brezdelneže. Sicer bodo v JS ostali samo manj sposobni.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zeberdee ::

Maso plač je pa potrebno znižat.

sidd ::

Pahor si je delno sam kriv, da mu reforme niso uspele. Še posebej z izjavami kako ne more preživeti z 3000€ plače. Takšne izjave se zelo vsedejo ljudem v spomin, in potem so avtomatsko proti vsemu, kar pomeni nižanje, zmanjševanje, odvzem.

Bi pa absolutno morali zvišat prag za vstop v parlament na 10%, ter uvesti vse kaj je zoolander napisal. Plus uvesti nestrankarski sistem.
In to bi bilo potrebno spreminjati sedaj, in ne čakat še nadaljnih 20 let, in potem leta 2031 spet jamrat kako bi morali to spremeniti, samo se bo šele čez 20 let poznal efekt.

Jaz sem pred leti tudi verjel, da bi lahko postali švica N°2, ali pa nizozemska N°2. Ali pa mešanica obojega. Odlična lega za logistiko cele srednje evrope, daljinski tranzit. Majhnost pa daje prednost, Švica je tole lepo obrnila sebi v prid. Nekaj high tec industrije, bančništvo, turizem. Nevtralnost. Ah, to so bile sanje pred leti za našo kokoš.

Pozdravljam pa zamisel, da se tu na st malo prefiltrirajo programi. Še mogoče pogleda v preteklost, kdo je kaj izpolnil od obljub.

lp
no idea for signature
signed
I

Vajenc ::

Zeberdee je izjavil:

Maso plač je pa potrebno znižat.

Ne bi bilo slabo. Vendar bi več kot s plačami prihranili že, če bi "samo" javna naročila bila bolj transparentna in nepristranska. itd

Zaposlene ljudi je treba pošteno plačati, sploh v JS, kjer bi slaba plačna politika hitro dala zgled ZS.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Karaya 52 ::

dronyx je izjavil:

donfilipo je izjavil:

Karaya je rekel: 'Ne bomo odkrivali tople vode. Ustvariti je treba več kot porabiti!'

To je traparija. Če bi vsi ustvarili več kot porabijo, se ti zgodi samo to, da se enormno kopičijo zaloge in s tem povezani stroški. Gospodarsko rast se lahko vzpodbuja samo tako, da se krepi potrošnja.


Vec ali enako (za dobro Slovencev)! Na kratek rok lahko tudi manj, na koncu naj bo bilanca v plusu. Bo ze drzala tista raziskava, ki pravi, da drzava od 1€ vlozenega denarja, dobi nazaj samo 0,8€. Iz tega preprostega razloga je keynesijanski pristop krize samo se poglobil. Osnovna matematika jih je zhebala ne super duper Friedman, zato imo ni vec smiselno govoriti o ideologijah.

Matako ::

Vajenc je izjavil:

Evo, na brzo.
Zmanjšanje plač v javnem sektorju

To je neumnost. Treba je zvišati plače pridnim in perspektivnim v JS in odpustiti/prerazporediti brezdelneže. Sicer bodo v JS ostali samo manj sposobni.


Odpuščanje v JS pri slovenski zakonodaji enostavno... ni praktično.

Vse kar se da relativno enostavno je prenehanje nadomeščanja odhodov v pokoj - pa še tukaj bodo cvilili in mahali z opisi delovnega mesta. Pač, v JS je "ej, to ni moje delo" način razmišljanja precej razširjen.

JS je tipičen primer situacije, ki jo je treba voditi strateško (primer ravno zaposlovanje) - taktični ukrepi so zelo omejeni.
/\/\.K.

dronyx ::

V JS imaš čuda ljudi, ki so že davnaj izpolnili pogoje za v pokoj, pa se jim nikamor ne mudi, ker vlečejo lepe plače, nihče jim pa nič noče, ker so že v letih.

na drugi strani imaš pa mlade, ki so na začetku pripravljeni delati, samo hitro obupajo, ker opazijo, da brez političnih botrov praktično ne moreš nikamor, plače so pa lahko zelo mizerne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Good Guy ::

Razloži lepo zakaj bi recimo JJ-ju brez problema uspelo znižati pokojnine, socialne transferje, premagati sindikate javne uprave, medtem ko Pahorju to niti približno ni šlo od rok, potem pa lahko rečemo, da zaslužiš čebelico.


Pahor je nesposoben, to se je vedelo že pred volitvami. Dokazalo se je pa vse skupaj, ne glede na krizo skozi njegov cel mandat.

Evo, na brzo.
Zmanjšanje plač v javnem sektorju


plače so lahko čisto iste kot so. Treba je zmanjšat oz spokat tiste, ki so v JU samo zato da preberejo dnevni časopis, in spijejo na desetine kavic. Problem je tudi število ministrstev in organov v sestavi, ki so povsem nepotrebni in še en način kako država meče denar stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

koyotee ::

rabi se tudi uvedba kazenske odgovornosti za VSE, ki imajo opravka z državnim denarjem.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Good Guy ::

koyotee je izjavil:

rabi se tudi uvedba kazenske odgovornosti za VSE, ki imajo opravka z državnim denarjem.


Majo en butast sistem za te zadeve. Vsak ki sodeluje v javnem razpisu mora protikorupcijski inšpekciji pošiljati spremembo premoženja(če ta preseže ali pade za 10.000EUR, kokr se spomnem je taka vsota).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

donfilipo ::

Javni sektor v Sloveniji zaposluje cca 160.000 ljudi.

Deljeno s število prebivalcev je to ...8%

Deljeno s številom vseh zaposlenih in samozaposlenih pa cca 20%.

Javni sektor v Nemčiji zaposluje cca 4.600.000 ljudi.

Deljeno s številom prebivalcev je to ...5,6%

Deljeno s številom vseh zaposlenih in samozaposlenih pa cca 11,5%

In zakaj te številke? Ker sem gledal intervju z bivšim varuhom človekovih pravic, pravzaprav par njih, ko je dobesedno podrl tezo, da imamo slovenci množice zaposlenih v javnem sektorju. Ker smo pač majcena deželica. In sem se praskal po glavi in tuhtal...tuhtal. Na koncu pa vzel kalkulator in google:)

Ali je možno da nas je Hanžek nategnil na suho, zlobno in je treba, da se mu zdaj vidi kopito?:)) (nemogoče je da se profi v javni upravi tako moti, lahko samo nateguje!)...ali pa sem se nekje svinjsko zakljekljal sam.

Naj bo to en tak računski uvod v svet basanja.

Da ugodim Karayi, ki je Friedmanovec in ne gremo v ideologije takoj, čeravno sem sam že velikokrat pokazal, da so tudi marjanci vključno z oblastjo Busha, kar lepo Friemanovci samo akademsko. V praksi pa niente8-)

Torej mi.... in vam... vkolikor ste gledali in poslušali.... ga je Hanžek uturil na suho, ali se nekje motim?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Malajlo ::

Po moje je Hanžek hotel povedati, nekaj takega kot "familija z enim otrokom da 50% svojih razpoložjivih prihodkov zanj, medtem ko tista s 4imi pa le 25% po glavi".

donfilipo ::

Zato da se prepričamo, da imamo močan in relativno številčen javni sektor, ki obenem veliko stane. Nisem namreč opazil, da bi ga, mislim da celo menađerski sogovornik, v tistem intervjuju (Šešok), sesul ko magarca.

Pa da se prepričam, ali basaki, ali je pa kaj drugega narobe.

Imamo velik in drag javni sketor, ali je ta kot pravi Hanžek, napačno usmerjan (predvsem od vseh možnih politikov in sploh pa od možnega bodočega Janše, ki bi ga najbolj radikalno zmanjšal:) sami po sebi pa so zlati in jih je treba samo še povečati?????
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

MadMicka ::

dej nevone, malce sem vzem v roke. Sej si zadost brihtna, ampak, če izhajaš iz stališča, da t.i. slovenska levica je slaba stvar, t.i. desnica pa dobra, si falila, da bolj faliti ne moreš. Da ne govorim o Karayi52, k itak nima pojma o ničemer.

Tako kot za posameznika, velja tudi za državo, da malce minusa oz. kredita ne škodi, saj že danes živiš bolje, kot bi sicer. Seveda je treba plačat račune. Ampak, če je to v nekih normalnih okvirih, ni problema, če pa je minus tak, da človek ali pa država čez leta mora šparati v takšni meri, da to pomeni padec življenjskega standarda, je pa to problem. Se pravi, vse je stvar ravnovesja. Ne preveč, ne premalo. To se skozi čas in razmere spreminja. Vse po pameti.

Če govorim konkretno, je sedanja vlada preveč zapufala državo. Ampak, to je do neke mere razumljivo, saj v obodbju "suhih krav" mora biti država velik porabnik, ni pa jasno, zakaj je prejšnja vlada v času "debelih krav" dejansko delala minus v državnem proračunu. Tedaj bi morali ohladiti gospodarsko rast z znižanjem državnih investicij, pa tega niso storili. Ravno obratno, kot to učijo na ekonomskih srednih šolah.

Kako pa naprej? Hja, če gospodarstvo trpi v taki meri, mora nujno tudi državna in občinska uprava. Ni mi jasno, zakaj so se sploh ukvarjali z možnostjo znižanja plač za 4%, bistveno bolj elegatno in manj potratno iz vseh vidikov bi bilo, če bi enostavno sprejeli zakonsko določbo, da regresa za letni dopust za to in še kako leto ni. Tako, kot so to storili pri sodnikih pred leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

nevone ::

dej nevone, malce sem vzem v roke.


Bolj se ne morem, kot se že. Ti me pa nehaj napačno interpretirat. Očitno vedno spregledaš polovico tega kar napišem.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

koyotee ::

komentar po tv: sd hoče volitve čimprej, ker se bojijo konkurence, ki bi se uspela v tem času spraviti skupaj XD
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zheegec ::

slovenske stranke imajo programe in plane? Bah, najbrž že 20 let iste zadeve, ki jih malenkost spremenijo, da izgleda, kot da imajo dejansko neke plane. Vse ostalo je samo prodajanje megle in običajna otroška obkladanja z levi-desni.

Za volilni sistem je po mojem najboljši sistem večinsko-manjšinjski (zmagovalna stranka dobi 51+% glasov, ostale, ki so dobile preko 5% pa si razdelijo 49-%).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Pšenični ::

http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/naj-j...

Stranke, programi....to je zdej v drugem planu. V prvem je stiskanje raje. Ker gremo po poti Grčije, se bojim, da nas čakajo isti ali podobni ukrepi. Torej je počasi jasno, da za to, da znižaš penzijone in odpustiš 30% javnih uslužbencev ni treba bit posebej pameten....heh, programi...heh....



Da uresničiš nek program, potrebuješ čas. Da se pokažejo rezultati neke politike, ki naprimer spodbuja malo podjetništvo...je potreben čas.

Mi pa tega časa nimamo, ker so ga pojedli Pahor in kompanija. Torej sledijo ukrepi. Takoj po volitvah, ki nedvomno bojo še letos, ker je levim postalo prevroče pod nogami. Meli pa smo pasje zabave, dirke po avtocestah, referendume....vse sorta kozlarije....semaforje...konvoje...podjetja so pa propadala. Zdej pride pa račun. Tko ko smo skozi opozarjali.

http://www.finance.si/324500/Public-ene...

Zgodovina sprememb…

@nny ::

Da ne bomo samo trolali...

Predlagam vladi

Narod je dal veliko koristnih predlogov.

Zheegec ::

2. Uvesti neomejeno 40% olajšavo investiranega zneska v osnovna sredstva

A ni ravno to SDS ukinila?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

@nny ::

10. fakultete, ki proizvajajo nezaposljive diplomante, izgubijo dodatno financiranje;


To mi deli!

jype ::

SDS je tudi zakomplicirala najemanje honorarcev.

telbanc> Mi pa tega časa nimamo, ker so ga pojedli Pahor in kompanija.

Ne, tega časa nimamo, ker ste vse, kar je Pahor naredil (kar ni bilo veliko, je bil pa začetek) zavrnili na referendumu. Če bi se jaz obnašal kot pet let star otrok, bi tudi jaz v naslednjem mandatu blokiral vse reforme na referendumih in potem pametoval, kako nesposobna da je oblast, ki ničesar ne ukrene.

Good Guy ::

jype je izjavil:

SDS je tudi zakomplicirala najemanje honorarcev.

telbanc> Mi pa tega časa nimamo, ker so ga pojedli Pahor in kompanija.

Ne, tega časa nimamo, ker ste vse, kar je Pahor naredil (kar ni bilo veliko, je bil pa začetek) zavrnili na referendumu. Če bi se jaz obnašal kot pet let star otrok, bi tudi jaz v naslednjem mandatu blokiral vse reforme na referendumih in potem pametoval, kako nesposobna da je oblast, ki ničesar ne ukrene.


če vlada nima podpore, lahko predlaga ne vem kakšno rešitev, ampak ko bo referendum bo folk že iz principa glasoval proti(proti vladi, ne proti predlagani zadevi). To se je dogajalo skozi celotno vlado Pahorja... Kriv si je pa sam, ker je nesposoben, ne pa referendumi in ostali ki smo glasovali proti.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

nevone ::

Dejmo si nalit čistega vina, no.

Referendum ni uspel zaradi nepodpore vladi, ampak zaradi nepodpore ukrepom. Ljudje nočejo delati dlje, nočejo, da se jim kaj vzame, kar trenutno imajo, pričakujejo samo, da bodo še kaj dobili.

Če bi bilo po moje, bi si tudi nalili čistega vina z generacijo, ki je večino svojega penziona zaslužila v socializmu in tistimi, ki nikoli niso bili izpostavljeni (prosto)tržnemu gospodarstvu, da realno ocenijo svoj doprinos k napredku in vzpostavljanju sistema, ki bo delal ljudi konkurenčne na globalnem trgu, in ne kričijo na ves glas, kot 5 let stari otroci, kaj so njihove pravice in do kolikšnega dela pogače so trenutno upravičeni.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Good Guy ::

Referendum ni uspel zaradi nepodpore vladi, ampak zaradi nepodpore ukrepom. Ljudje nočejo delati dlje, nočejo, da se jim kaj vzame, kar trenutno imajo, pričakujejo samo, da bodo še kaj dobili.


Po mojem mnenju pa ni tako. Neuspeli so zato ker so imeli polno kufr Pahorja. Tudi če bi/mogoče celo je predlagal kaj dobrega, ljudi to ne briga, samo da se čimprej spoka.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

nevone ::

ljudi to ne briga, samo da se čimprej spoka.


Kakor koga.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

rh^ ::

nevone je izjavil:

Vse kar ni večinski sistem so mutna posla.


Tako je - to bi bil komaj prvi korak v pravo smer. Problem nastane, ko majhne stranke s svojimi (osebnimi) interesi preprečujejo izpeljevanje političnih programov.

Načeloma tako levi kot desni programi vodijo do istega cilja ... problem je, da se tej programi (reforme, karkoli) ne izpeljejo. Poleg pogajanj s sindikati so tako potrebna še "pogajanja" (beri: ko manjše stranke forsirajo svoje zahteve in grozijo z izstopom) znotraj koalicije in ker mora vsak "zagovarjati" (pesek v oči) svojo volilno bazo (naj so ti upokojenci, mladi, levi/desni skrajneži, ipd.) postanejo vse sprejete reforme zamegljene, neučinkovite in ne dosegajo zastavljenih ciljev.

Gladi ::

Dejstvo je da pokojninska reforma ni uspela ne pod Pahorjem in ne bo pod naslednim mandatarjem.Pahorjev fail je bil samo toliko večji, ker še tisti ki bi volili za, so iz nezadovoljstva volili proti. Reforme se bodo sprejemale samo če bo narod prisiljen jih sprejeti, torej če se zgodi Grški scenarij.

Glede na našo politično(in tudi ekonomsko) situacijo, bo to precej hmalu.Ni potrebno biti jasnoviden, da lahko predvidevaš da bo zmagovalec volitev JJ, ki je pa ravno toliko nesposoben kot Pahor.

Nekje v Ljubljani je nek grafit, ki pravi tako :"Če bi volitve kaj spremenile, bi bile legitimne".
««
«
1 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Volitve 2011 (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Problemi človeštva
1588162484 (134506) Ziga Dolhar

Več podobnih tem