» »

Spopad strankarskih programov pred novimi volitvami

Spopad strankarskih programov pred novimi volitvami

Temo vidijo: vsi
««
2 / 13
»»

Good Guy ::

nevone je izjavil:

ljudi to ne briga, samo da se čimprej spoka.


Kakor koga.

o+ nevone


ja tisti par % kokr je meu še podpore ;)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

alexa-lol ::

dronyx je izjavil:

donfilipo je izjavil:

A ne bo ludnica, ko bo recimo Jelinčič po volitvah, kot koalicijski partner, notranji minister?

Damjan Murko pa državni sekretar!;)

Drugače pa se o usodi te države odloča v TR3, kjer se dobivajo Kučan, Zemljarič in Kocjančič.


Damjan Murko bi lahko bil zunanji inister.. bi promoviral Slovenijo v svetu

jype ::

GladiTM> in ne bo pod naslednim mandatarjem.

Jaz sem prej in bom tudi naslednjič podprl reforme, ne glede na predlagatelja. Ker so nujne.

Good Guy> ja tisti par % kokr je meu še podpore

Podpora vladi nima nobene zveze s podporo reformam. Vsem opozicijskim strankam štejem v velik minus, da so reformam nasprotovali, čeprav se jasno zavedajo, da so nujne.

Pač nisem Good Guy, da bi sabotiral celotno državo samo zato, ker bi bil trenutni predsednik vlade napačne barve.

Good Guy ::

Mater si naiven, se sploh premakneš kdaj med ljudi?

pojdi malo v svet pa malo opazuj kako ljudje reagirajo ko slišijo reformo, ki jo je predlagala Pahorjeva vlada. Vsi pljuvajo samo zato(vsebine niti ne poznajo), ker jo je predlagala njegova vlada.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

jype ::

Good Guy> Mater si naiven, se sploh premakneš kdaj med ljudi?

Ne.

Ne potrebujem drugih, da bi mi povedali, da je reforma zanič, ker jaz dejansko preberem zakonodajo. Na zadnjem referendumu nisem podprl vseh predlogov Pahorja, samo tiste, za katere sem smatral, da so smiselni.

Good Guy> pojdi malo v svet pa malo opazuj kako ljudje reagirajo

Vseeno mi je, kako se ovce obnašajo. Meni ne gre slabo, čeprav precej več kot polovico prihodkov zmečem državi.

rh^ ::

Podpiranje reform je odvisno od cilja, ki ga želiš doseči in kako to ljudem predstaviš. Eni cilj vidijo brez enostavnega prikaza, večina ljudi pa potrebuje PR, komunikacijo in prikaz trenutne situacije in tam kjer želimo biti čez pet let ter kako do tam priti.

PR je še posebej pomemben, ko imaš na drugi strani sindikate, ki svoje pripadnike zelo dobro poznajo in vejo, na katere gumbe pritisnit.

Pahor je zelo slab PRovec in še slabši pogajalec. Zato mu tudi nič ni uspelo.

echo ::

Ampak a ni to po eni strani malo žalostno, da slabi PRovci ne spravijo skozi dobrih(!) reform? Da je "Malo delo" padlo zaradi slabe reklame in ne zaradi slabega predloga?
Po mojem je že ime "Malo delo" napačno (a ni lepše Dodatno, da ne rečem kar Ekstra delo - takoj naredi boljši vtis), vendar je treba Pahorju priznati, da ni uporabljal populističnih potez, ki jih bomo deležni sedaj.

Nujna napaka je bil tudi Erjavec, ki je enostavno moral nasprotovati pokojninski reformi, vendar je to takoj pomenilo razkroj znotraj koalicije.

Pahor je bil obsojen na predčasne volitve od prvega dne naprej. Še dolgo je zdržal.

mihaf ::

Gladi je izjavil:



Nekje v Ljubljani je nek grafit, ki pravi tako :"Če bi volitve kaj spremenile, bi bile legitimne".


"Če bi volitve kaj spremenile, bi bile nelegalne (ali prepovedane?)."

Mislim, da je tako včasih pisalo, lahko da je sedaj kaj drugače.

Matako ::

donfilipo je izjavil:


Ali je možno da nas je Hanžek nategnil na suho, zlobno in je treba, da se mu zdaj vidi kopito?


Hanžek je zaprisežen parazitokrat - zavzeto zagovarja pravice neto prejemnikov (zaposlenih plačanih v celoti iz proračuna), ki jih po njegovem ni nikoli dovolj. Ne prejemnikov, ne pravic. Vsa ostala vprašanja in "načela" so le diverzija, da se omili ta precej radikalen program za katerega celo on ve, da ni dober.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Buggy ::

ko bi vsaj kriminalec JJ prisel na naslednjih voljitvah za mandatarja in bi vam po dekretu iz Bruslja iste reforme kot Pahor plasiral pod vas naduvan desnicarski nos. Sej zdej slabse ze itak ne more bit.

Me zanima kaj bi potem povedali in kako bi reagirali, vi konstruktivni znalci vsega, se najbolj potem ko je stvar ze koncana.

Joj kak desnicarski privoscljiv smrad je zavel ta teden po vogalih....res si zelim, da vas vidim enkrat na konkretnem delu in to ko bo na eni strani pritisk EU na drugi socialnih partnerjev tretji javnosti in potem vam bo se pod noge letelo poleno iz opozicije.

za vsakega palca raste na tem svetu.

nevone ::

.res si zelim, da vas vidim enkrat na konkretnem delu in to ko bo na eni strani pritisk EU na drugi socialnih partnerjev tretji javnosti in potem vam bo se pod noge letelo poleno iz opozicije.


In zakaj misliš, da v takšni situaciji desničarji še niso bili?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Buggy ::

ker takega gneva javnosti zaradi recesije, ki je zacela tleti ko so bili na oblasti desnicarji, levicarji pa so morali potem gasiti tisto kar je ze takrat vstlelo niso nikoli imeli, niso imeli tudi striktnih navodil (ne priporocil) glede sprejetje tako hude stvari kot je pokojninska reforma in konec koncev imajo desnicarji takrat ko so na oblasti malo boljso opozicijo ki je za razliko od desnih pezdetov konstruktivna in sodeluje v procesu pravih reform....mi lahko poves kdaj je opozicija konstruktivno sodelovala pri kaksnem predlogu ali pa vsaj ni spodkopavala ze tako majavih temeljev pri javnem mnenju?

..kot sem rekel...nova kriza se bliza naj bi bila se hujsa...volim za desnicarje na novemberskih volitvah..pa da jih vidimo...upam da zadnjic in za zmeraj...vsaj kar se tice trenutnega nabora desnih pezdetov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

nevone ::

Kolikor je meni znano, na Slo-techu primitivizem ni zaželjen, tako da malo umiri konje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

ker takega gneva javnosti zaradi recesije, ki je zacela tleti ko so bili na oblasti desnicarji,


Lahko bi dali še en mandat desnici, pa se je levici preveč mudilo na oblast, ljudem pa v zlate čase nove politike, ki jih je obljubljal Pahor.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Buggy ::

nevone je izjavil:

ker takega gneva javnosti zaradi recesije, ki je zacela tleti ko so bili na oblasti desnicarji,


Lahko bi dali še en mandat desnici, pa se je levici preveč mudilo na oblast, ljudem pa v zlate čase nove politike, ki jih je obljubljal Pahor.

o+ nevone


imas prav...bi bilo dosti bolje da bi se desnicarji spopadali s temi tremi leti narest slabse kot so ze s spodkopavanjem reform itak nebi mogli bolj zaje*at ,pa se zgovarjat se nebi mogl na nobenga, kako jim je vse zje*al, kot imajo to v navadi.

..sam sej ves...ce ti v sanitarijah smrdi hoces releksno cimprej ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

nevone ::

Bom pa rekla tudi eno pikro na račun desnice.

Kaj vraga jim gre toliko za sodelovanje pri vladanju. Levica je dobila zadnje volitve, naj vlada. Opozicija pa naj se pripravlja na nove volitve.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

rh^ ::

Ne vem zakaj sploh ločujete med levico in desnico. Program SD in SDS, ki sta ga predstavljali 3 leta nazaj je bil zelo podoben (po moji oceni relativno desni, če bi svetovno gledali).

nevone ::

Ne vem zakaj sploh ločujete med levico in desnico. Program SD in SDS, ki sta ga predstavljali 3 leta nazaj je bil zelo podoben (po moji oceni relativno desni, če bi svetovno gledali).


In zakaj potem ni prišlo do Velike Koalicije? Se kar sami ločujejo, nam sploh ni treba tega delat.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

rh^ ::

nevone je izjavil:

Ne vem zakaj sploh ločujete med levico in desnico. Program SD in SDS, ki sta ga predstavljali 3 leta nazaj je bil zelo podoben (po moji oceni relativno desni, če bi svetovno gledali).


In zakaj potem ni prišlo do Velike Koalicije? Se kar sami ločujejo, nam sploh ni treba tega delat.

o+ nevone


Se strinjam, da se sami. Do velike koalicije pa ni prišlo, ker jim ni bila v interesu.

donfilipo ::

Treba je dopustiti možnost, da imata SDS in SD resnično praktično identične programe, kar ne bi bilo tako nerazumljivo. Če upoštevamo, da je bil očak SDS Pučnik vendarle ugleden socialdemokrat, ki nemara ni imel namena rušiti in bombardirati Slovenije, čeprav so ga takratni rdeči grofje tako tretirali. Zapirali, poniževali in preganjali. Pa danes vemo, da je ravno ta rdeča baroneska še kako zaslužila kako tako kritično upokano, kot tudi konstruktivno kritiko in celo alternativo!!!

Tako da zdaj, ko sem iz kome, bom nadaljeval s kritičnim gledanjem programa najprej največje (po anketah:) SDS. Nič pa ne bom jezen, če kdo prehiti. Celo hvaležen:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

Pa še ena mi tudi po praktično vstajenju:) ne gre iz glave. Omenil sem že enostavno računico našega in nemškega javnega sektorja.

'Javni sektor v Sloveniji zaposluje cca 160.000 ljudi.
Deljeno s število prebivalcev je to ...8%
Deljeno s številom vseh zaposlenih in samozaposlenih pa cca 20%.
Javni sektor v Nemčiji zaposluje cca 4.600.000 ljudi.
Deljeno s številom prebivalcev je to ...5,6%
Deljeno s številom vseh zaposlenih in samozaposlenih pa cca 11,5%'

Slišal sem iz ust človeka, ki sem ga smatral za verodostojnega humanista drugo teorijo. Slovenski javni sektor naj bi bil podpovprečen. Nato sem slišal za en štih noža to še od novinarja, ki je s podobnim citiral Mencingerja, ki ga ne cenim zato ker je ugleden ekonomist, ampak zato ker je brihten in v močvirju uveljavljen moj sovaščan! Iste pesmi poje.

Pa sem se spet popraskal po glavi, pa po Googlu in zbrskal Grke:

'The debate over Greek public sector employment is characterised by a lack of real data and much stereotyping. In 2011, Greece's public sector employment is 8% of the population and 18% of the active labour force. In the United States, public employment accounts for 7% of the total population and 15% of the labour force. Greece, however, has an extensive public provision of education and healthcare, whereas in the United States these functions are largely provide by the private sector. The OECD confirms this: "Greece has one of the lowest rates of public employment among OECD countries, with general government employing just 7.9% of the total labour force in 2008."'
Še vir:
http://www.philip-atticus.com/2011/09/p...

Zdaj pa ne glede na to da imam las načeloma kar nekaj že vlada panika8-)
Naj nekdo pojasni.
Javni sektor je lahko tudi privatni in grški sploh ni velik...ali sem še vedno v flash-backu, se reče brez da bi spil kapljico v hudi abstinenčni krizi...**//ja ta drži mamicu vam slikam deca, zato se ne zajebavajte. Nisem pil že več kot 2 leti kaplje, pa me zagrabi kot najhujšega kronika na klopci, da ne morem 4 dni NIČ!//
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Gavran ::

donfilipo je izjavil:




Razloži lepo zakaj bi recimo JJ-ju brez problema uspelo znižati pokojnine, socialne transferje, premagati sindikate javne uprave, medtem ko Pahorju to niti približno ni šlo od rok, potem pa lahko rečemo, da zaslužiš čebelico.



Ni mi jasno, zakaj VSI iščete rešitve na strani odhodkov, nihče pa ne bi povečeval prihodkov?

Potrebno je ustvariti podjetništvu prijazno okolje in tako najprej zadržati tista podjetja ki že odhajajo v druge države (buscarol, Gorenje, Danfoss,...) in omogočiti enostavnejše odpiranje novih delovnih mest (a se kdo še spominja tiste firme, ki je hotela v Mariboru proizvajati 3D očala, pa eno leto ni dobila papirjev?)
Potrebno je omejiti imigracijo tujih delavcev in zaposliti naše brezposelne (tako se zmanjšajo socialni transferji). Potrebno je ukiniti vse omejitve, ki so vezane na izobrazbo bodočega podjetnika - zakaj pri Borutovih gatah pek ne sme imeti zidarskega sp? Saj bo trg povedal, če je dober v tem poslu (samo kot primer)


V javnem sektorju je treba ločiti upravo od ostalih javnih dejavnosti (policija, zdravstvo, šolstvo,...) in zmanjšati dela ki jih opravljajo (izdajanje nepotrebnih papirjev,...) in čimveč njihovega dela avtomatizirati

Pohar se je reform lotil na napačnem koncu - vse kar je znal je bilo "udri po siromaku" ampak "siromak" ni bil neumen in je zavrnil neumnosti.

Strinjam se s tistim, ki je zapisal da so reforme nujne. So, ampak morajo imeti rep in glavo. Sprememba samo zato da "uvedemo reforme" so slabe - treba je gledati celotno sliko.

Pokojninska je morala pasti - že sedaj imamo 108000 brezposelnih, po uvedbi bi se število brezposelnih še povečalo, podjetja pa bi morala poslovati z ostarelimi delavci medtem ko bi mladi gnili na zavodu.

Malo delo je v isti koš metalo vse kategorije ljudi - študente, brezposelne in upokojence. Vsaka od teh kategorij pa potrebuje specifičen pristop - recimo študentsko delo lahko v grobem delimo v dve kategoriji - delo na strokovnem področju študija in delo samo za denar. Prva kategorija je za študenta tudi strokovno zelo koristna, zato bi lahko zaposlovali študente brez omejitev, delo samo za denar pa bi morali omejiti samo na študente, ki redno opravljajo študijske obveznosti, torej brez pavziranj in z enim dovoljenim prepisom na drugo fakulteto.

Kup možnosti je da se zadeve postavijo na bolje, le malo idej potrebujemo - pa politike s posluhom za narod, ne za firme (ukinitev garancije in prepoved domačih konfiguracij računalnikov kot primer)
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

donfilipo ::

Drži.

Nekdo, ki trdi, da težko živi s 3000€, je socialdemokrat in bi udaril po siromaku? Nekako ne gre. Ne pomaga dobršna doza narcizma skupaj z samozavestjo nič.

To kar izpostavlja Gavran, pa je v programu SDS in po novem celo na prvem mestu. Sliši se pravzaprav kar silovito dobro. Glede na splošno psiho lokalno in globalno ekonomsko klimo.

Vseeno se bojim, da s cinizmom, puntanjem in pezdekovanjem, levica zlahka podminira cel načrt. Namreč ustvariti podjetništvu prijazno okolje ne gre čez noč. Traja čez mandat. Kaj se zgodi potem, ko se vse načrte podminira, je pa drug problem. In en vzrok..to je sladko maščevanje, bi vsekakor imeli. Le da se s tem maščujejo predvsem narodu... to je pa drug težji problem.

Torej se vprašamo. Ali drži, da je levica toliko togotna, da se bo maščevala in dober načrt pogorel, ali se bodo vendarle uspeli dogovoriti nekako za pozitivne ukrepe, ki jih predpisujejo od zunaj. In zaradi pomanjkanja katerih nam neprestano tudi pada vrednost na raznoraznih lestvicah med ekonomisti, ker je pač od njih nemogoče pričakovati, da bodo brali našega Cankarja, ali spremljali lokalni hokej;((.

In ni podjetništvu prijaznega okolja. Ni in ni.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Karaya 52 ::

Glede teh cifer okoli deleza zaposlenih v JS. Ta "zaplet" je bil v Financah ze razlozen, prvi, Mencinger se je nanasal na drzavni sektor, ki je res pod povprecjem in se je se zmanjsal. Sindikalisti JS, zlasti Strukelj, so zadevo napacno interpretirali.

Sicer pa ze skoraj obljuba SDS:

Med projekti racionalizacije so še odprava obveznega članstva v vseh zbornicah, brez izjeme, in prehod na zasebnopravni (prostovoljni) model zbornic ter uvedba elektronskih volitev.


SDS bi, če bi zmagala na volitvah - in vse kaže, da bo - >>odpravila pol agencij<<, sporočajo iz stranke Janeza Janše. Uvedli bi tudi e-volitve.

>>Poleg agencije za upravljanje kapitalskih naložb države (AUKN) nameravamo zapreti še agencijo za javno naročanje , nepremičninski sklad , agencijo za varnost cestnega prometa , agencijo za knjigo , urad za podnebne spremembe ...<< pravi Janša.


To vse je za Viranta. Verjetno bo moral narediti se veliko vec, da pripomore k gospodarskemu okrevanju. Eno ministerstvo je torej "pokrito", kaj bosta naredila financni in za delo ... hehe, pa smo tam.

jype ::

Karaya 52> uvedba elektronskih volitev.

Men se rdeča rotacijska svetilka prižge, ko to slišim.

Na kriptografskem nivoju še ni dovolj dobrih rešitev, mi bi pa to kar uvedli?

Razumem, da nobel zgleda, ampak možnost za zlorabo je izjemna (sploh za ljudi, ki take reči natančno poznajo).

Icematxyz ::

Ko bo katerakoli stranka kjerkoli prebrala svoj strankarski program sem prepričan, da bo to po TV izredna novica.

Ne vem pa drugače, a novinarje zanima strankarski program ali se to pač ne dela več, ker stranke tako vedo po toliko časa v "poslu", kaj hočejo "obvladovati" in za kaj točno se "potegujejo", potem pa v "predvolilnem boju" pač čim več obljubljajo nerealne stvari in kar nekaj v tri dni nakladajo.

nevone ::

jype je izjavil:

Karaya 52> uvedba elektronskih volitev.

Men se rdeča rotacijska svetilka prižge, ko to slišim.

Na kriptografskem nivoju še ni dovolj dobrih rešitev, mi bi pa to kar uvedli?

Razumem, da nobel zgleda, ampak možnost za zlorabo je izjemna (sploh za ljudi, ki take reči natančno poznajo).


Se strinjam. Sploh pri nas, ko je sopnja nezaupanja izjemno velika. Elektronske volitve so zadnja stvar, ki jo rabimo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

.:joco:. ::

Bi blo pa fajn met kej tazga:
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Matako ::

.:joco:. je izjavil:

Bi blo pa fajn met kej tazga:



Dober video. Všeč mi je, kako se _rdeča_ veverica boji enega kandidata! :D
/\/\.K.

donfilipo ::

Evo končno se nekako za silo prebil skozi program stranke SDS:). Jebi ga nisem nekaj zdrav zadnje čase.

Izpostavim:
-vztrajati na samostojni poti kot del evropske kulture, ki temelji na judeo-krščanskih vrednotah
-sveti cilji so ohranjati humano civilizacijo svobode. Pomeni po domače liberalizem s človekovimi pravicami in na drugi strani socialno državo
v okviru Slovenije zavzemati se za multikulti, s spoštovanjem manjšin, in na drugi strani resen namen ohraniti slovensko kulturno identiteto v evropskem prostoru.
-Poudariti je treba tudi odnos do okolja in na prvem mestu izvesti program, ki bo slovenijo spet pripeljala med inovativne in produktivne, relativno konkurenčne dežele.

Sem kaj pozabil, bi kdo kaj dodal?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Malajlo ::

A bi mogoče judeo-krščansko, pa sveto, razvoj in eko znuliral (iz higiene), multikulti in nazi poglede prav tako, liberalizem in socialo združevat pa je kot lignji na žaru s kislim zeljem (ali pa z vampi).
Res nisi nekam zdrav zadnje cajte, če to mineštro lahko (in tako pre)bereš in tolmačiš skupaj...

Looooooka ::

Ce bos zacel omejevat tuje delavce se lahko lepo poslovis od EU sredstev.Pogoj za delovanje EU je prost pretok delovne sile.Kar pomeni, da morajo v istem sistemu domaci delavci najebat...ker se bo vedno nasel nekdo, ki dela ceneje.In tko bo dokler ne zmanjkalo revnih na vzhodu...potem nam pa se Afrika ostane.
Vse ostalo pa drzi.Umetno zmanjsevanje brezposelnosti(zdele so kokr jst vidim obsodili ba bankrot vecino revezev, ki so jih prisilili v odprtje s.p-jev) pac ni resitev.Zmanjsat je treba davke za podjetja.Tle bi mogla drzava lepo pozret to za leto dve in za razliko od obljub, ki so jih dajali ze v casih JJ...dejansko odpustit polovico nepotrebne birokracije.
Sej ce pustis podjetjem delat in mogoce clo kj zasluzit na nacin, ki ne pokriva zgolj sredstev za golo prezivetje....bojo garant denar vlozili v razvoj podjetja.Drzava bo pa davke kasirala.
Ampak ne...nasa zna ziveti izkljucno od davkov in EU sredstev, ki jih pa seveda maksimalno zgubi na raznih "ena roka drugo umije" projektih.

Kar se pa gospoda, ki zna na oblast vsakic pridt samo z nekimi udarnimi slogani in rusenjem vlade pa tkole....ce ne misli v nasem imenu spet preprodajati orozja in s tem zafilati proracun potem pricakujem samo naslednji izgovor :"POtrebna bosta 2 mandata samo zato, da se popravi stanje, ki ga je naredila Pahorjeva vlada".Vec si glede na politiko prejsnjih let sploh ne upam pricakovati.

Letos se mi prvic niti sanja ne komu bi dal glas :)
Kot, da bi moral na na izboru za najbolj cenjeno osebo moral izbirati med Murkotom,Sandro Auer in kaksnim Sternom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

donfilipo ::

Malajlo je izjavil:

A bi mogoče judeo-krščansko, pa sveto, razvoj in eko znuliral (iz higiene), multikulti in nazi poglede prav tako, liberalizem in socialo združevat pa je kot lignji na žaru s kislim zeljem (ali pa z vampi).
Res nisi nekam zdrav zadnje cajte, če to mineštro lahko (in tako pre)bereš in tolmačiš skupaj...



Ma tako piše v programu. Zdaj če ti nisi pismen, to ni moja krivda.

judeo-krščansko:
Slovenski demokrati se zavedamo svojih evropskih kulturno-civilizacijskih temeljev, kot so judovsko-krščanska dediščina, humanizem in razsvetljenstvo


multi-kulti:
Pazljivo bomo ohranjali svojo kulturno identiteto in s tem aktivno sooblikovali evropsko kulturno in jezikovno raznolikost. Ponosni na svojo narodno identiteto in zgodovino bomo skrbeli tudi za ustvarjanje pogojev za zagotavljanje kulturne identitete italijanske in madžarske narodnosti ter romske in drugih skupnosti v Sloveniji


A ti moram naštevati še naprej? Kje si pa našel nazi poglede, ti bo pa treba pogledati rektalno;((

In ja liberalno in socialno gre lahko skupaj. Ni nujno, ampak vseeno. Država, ki spoštuje človekove pravice in svobodo, je lahko tudi socialna. Socialna država so tudi USA. Bomo rekli temelj svetovnega liberalizma. In to kar orenk socialna v nekaterih pogledih in za nekatere. Le splošen vtis je malo mimo:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

Imam občutek, da bi si ultradesni radi posvojili program, SDS.

Tako ker je pač močan in desen po nazivu. Oni imajo sami 32 glasov8-)

Ne bo šlo.

Program SDS ima le nianse odstopanja od programov drugih, vse pa se vrti:
ja okoli priznavanja socialne družbe, ali welfare state-a, multikulturnosti in s poudarkom na ekologijo, vsaj v programih.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

guest #44 ::

Ugh, ni mi všeč program SDS.


Sicer pa tista ideja o alternative vote mi je zlo zanimiva. Kako bi se recimo to dalo vnest v naš sistem?

donfilipo ::

guest #44 je izjavil:

Ugh, ni mi všeč program SDS.

Sicer pa tista ideja o alternative vote mi je zlo zanimiva. Kako bi se recimo to dalo vnest v naš sistem?


Ja ker program ti je pa všeč? Pa da vidimo.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

guest #44 ::

Iskreno povedano nisem še gledal. Mislim, da skoraj noben ne ustreza mojim kriterijem. Bom pa vseeno skušal kako bolj desničarsko stranko najt. SDS očitno računa na verne volilce, kar pomeni sam še bolj privilegiranje cerkve.

Kje bi našel spisek vseh aktivnih strank?

donfilipo ::

List of political parties in Slovenia @ Wikipedia

Ja SDS računa delno tudi na verne volivce. Ker spoštuje judeo-krščansko izročilo. V kulturi. Ta se od recimo islamskega, ali budističnega, kar precej razlikuje.

Predvsem pa računa na male privatnike, ki niso prebrali programa8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

guest #44 ::

SJN se mi kar dopade, ne zgolj zato ker je iz mojega kraja, ampak naš župan je poslovnež. Sicer mu nekaj stvari zamerim je pa še največ naredil. Od župana kaj pretirano sploh ne moreš pričakovat, da bo počel. Naj naredi infrastrukturo, ponudi prostor podjetjem in to je to. Drugo se bi moralo samo vzpostavit, brez politične intervencije.
Skratka želim stranko poslovnežev, Popo je vsekakor dokazal svojo podjetniško naravo. Sicer stranka nima možnosti, če se bo sploh prjavla za kandidaturo?!

Pizda, ni izbire. Janše pa tok nebi rad volil!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

guest #44 ::

Ma vse stranke ponujajo iste programe...delavske pravice, človeški kapital, skrbna sociala,...

Dajte kaj novega in zanimivega pa čeprav ne politično korektnega.

Očitno, če si mlad potem moraš biti nujno še zelen!? Vsaj tako SMS razmišlja.

Well...FUCK YOU!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

donfilipo ::

Ma vse stranke ponujajo iste programe...delavske pravice, človeški kapital, skrbna sociala,...



Genau. Če povzamemo prosto po Breiviku, programi so vsi nekako Franfurtska šola v variantah:)

No pa vendarle so tudi razlike predvsem v pristopih.

Ampak zato sem pa temo programi dal v ložo. Da ljudje vidijo, da je to nekaj drugega, kot oni pod svojim favoritom vidijo.

In ja, če veljaki vidijo da je povpraševanje se ustanovi nova stranka.

Pa vseeno. Nima veze v bistvu z leti direktne. Mnogi sovrstniki, so to kar sem preglodal zadnja leta, predudlali v mladosti in živeli kot mladinski funkcionarji kot bubreg v loju. Je pa tako, da moraš pojme spoznati. Kaj je welfare ali socialna država, na drugi strani kaj je neoliberalizem in kaj variante evropskega liberalizma, kaj je Any Rand morda celo itd. Sicer si pač popoln laik.

Tudi politika določeno znanje zahteva! In to ni fizika, matematika, kemija in biologija.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

guest #44 ::

Če se greš kompleksne politike potem logično, da rabiš nekaj znanja. Če pa se greš krčenja politike ti to znanje ni nujno toliko potrebno, saj ga bo nadomestil svoboden trg oz. se bo sistem decentraliziral na manjše enote delovanja. Hence point, da če se greš kolektivizma potem moreš zadeve znat v nulo. To je bil tudi moj prejšnji point, da ljudje smo enostavno preveč neumni, da bi se šli neke centralne avtoritete.

Sicer pa naj ne zaidemo off-topic ponovno. Tema je zanimiva. Jaz bom še malo jutr počekiral politični market.

P.S. Če me nebi politika tolk utrujala, bi ustvaril svojo stranko. Poimenoval bi jo Stranka Svobodne Izbire. Program bi bil nekako v teh smernicah...pretežno si prepuščen sam sebi, v primeru skrajnih situacij ti bo država pomagala.
Kot praktične primere navajam:

-Prereven za preživetje? Država ti časti topel obrok, postlo in 24h dostop do neta, do zaposlitve oz. 3 let. Če v tem času si ne urediš minimalne pogoje za preživetje letiš na cesto, tam pa te bo čakala policija v kolikor misliš razgrajat.

-Nadarjen/priden a prereven? Država ti časti/subvencionira kredit za fakulteto

-Invalidi in ostali nesrečniki bodo kriti iz strani države, glede na stopnjo invalidnosti oz. zmožnosti samopreskrbe.

-Bolan/poškodovan? Država ti subvencionira zgolj posege, katere sam ali z pomočjo sorodnikov, privatnih organizacij, zavarovalnic nebi moral kriti. Manjši kot je poseg bolj bo samoplačniški.
Država naj omogoči javne dražbe (oz. sistem) za (prostovoljno) prodajo posameznikovega premoženja za kritje medicinskih stroškov.

-Velike davčne razbremenitve srednjih in malih podjetji. Poenostavljena birokracija.

-Zmanjšanje vojske na račun zvečanja policije. Spodbujanje policijskega kadra in intervencijske sposobnosti, moderna oprema.

-Cenejši postopki za pridobitev strelnega orožja. Zvišanje kazni za napačno uporabo strelnega orožja vendar povečanje privilegijev imetnikov orožja na svojem prebivališču.

-Javne volitve za sodniške položaje. Optimizacija sodstva na račun ostalih državnih sektorjev.

-Zvišanje kazni hujše prekrške

-Uvedba "aletrnativnega glasu"

Jz mislim, da ene 30-40% javne sfere bi skenslal s temi ukrepi.

Pa bom še sproti dodajal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Karaya 52 ::

Evo se povzetek Zaresovcev, drznil sem si odebeliti najbolj neosocialistne, ekoisticne tocke:

Zacnejo z neosocialisticnim kompleksom, kjer drzava podjetjem predpise upravljanjem z lastnim dobickom. Socialna podjetja, nic novega za retarde, evropski davek na transakcije ... svasta Golobic rodi ... zmaga pa preoblikovanje SID v novo NLB. Slednja je shirana, zdaj bodo parazitirali na SID.

Za družbeno odgovorna podjetja

zakon o solastništvu zaposlenih
uvedba t.i. B registracije podjetja, ki po statutu dobička na delijo lastnikom, temveč ga vlagajo v razvoj
spodbude kooperativnim, socialnim in B podjetjem
podpora evropskemu davku na finančne transakcije
prodaja deleže v NLB in preoblikovanje SID banke v Razvojno banko Slovenije



Sledi ekoizem, ki baje z razliko od marksizma pije vodo. Trajnostna politika=neosocializem=bankrot Slovenije

Za trajnostno politiko

investirati en odstotek BDP letno v zelene tehnologije in zelene projekte ter s tem ustvarjanje zelenih delovnih mest
prenos davčnega bremena iz davka na delo na zelene davke (onesnaževanje, poraba energije, naravnih virov in surovin)
spodbujanje lokalne samooskrbe


Koncno nekaj uporabnega. Jasno, brez preferencnega glasu bodo radiklaci Juriji tezje prisli v parlament.

Boj proti kapitalsko-političnim orožjem

prepoved financiranja političnih strank pravnim osebam
sprejem zakona o odvzemu nezakonitega premoženja
javna objava doodninskih osnov vseh zavezancev za plačilo dohodnine v državi
javnost premoženja vseh, ki odločajo o javnih sredstvih
ukinitev volilnih okrajev in uvedba preferenčnih glasov, ki bi odločali o podelitvi mandatov poslancem


Oh boy, here we go. Stanovanjska shema, spet krepitev drzave, populizem brez primere. Dolocitev razmerja med najvisjo in najnizjo ... temu ne morem veci neosocializem, to nastane v glavi zateglega komunista, ko se zbudi z mackom po 2 litrih vina. Skrajsanje delovnega casa ... nevideno. Vecja obdavcitev bogatih ... uau ... populizem, retardiranost ali zgolj neosocialisticno bruhanje nebuloz? Zakljucijo z novo obdavcitvijo, tokrat druzbeno neodgovorih reklam. What ever that means...

stanovanjska shema za mlade, po kateri bi država mladim z izdajo obveznic jamčila za stanovanjski kredit v višini odkupljenih obveznic. Kreditojemalci bi vračali le obresti, glavnica bi se v 25 letih poplačala iz donosa na obveznice.
določiti razmerje med najvišjo in najnižjo plačo pri 10:1
začetek razprave o skrajšanju delovnega časa
dohodninska razbremenitev srednjega razreda in večja obdavčitev bogatih (dodati dohodninski razred za dodhodke med 50 in 75 tisoč evri)

uvedba sistema individualnih izračunov za odpravnine
prepoved odloga ali obročnega plačevanja prispevkov za pokojninsko in invalidsko ter zdravstveno zavarovanje
obdavčitev komercialnega oglaševanja, katerega smatrajo za pomembnega generatorja družbeno neodgovorne potrošnje


Uf ... tezko je bilo. Pod crto, novo obdavcevanje, krepitev vloge drzave, ekoisticne zablode, totalno nepoznavanje sodobnega gospodarstva, teznje po samoupravljanju in vecanju plenjenja (SID). Na Zahodu bi se stranka uvrstila v "far left", kjer bi jim druzbo delali deklarirani komunisti. Poden program, ki ga spise absolvent sociologije med spanjem na wcju, ki v zivljenju nikoli ni pa verjetno tudi ne bo, razumel osnov, 1+1 trzne ekonomije, zato priporocam Zaresovcem napotitev v najblizjo knjiznico in si sposodijo vse kar nosi oznako "X za telebane".

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

guest #44 je izjavil:


P.S. Če me nebi politika tolk utrujala, bi ustvaril svojo stranko. Poimenoval bi jo Stranka Svobodne Izbire. Program bi bil nekako v teh smernicah...pretežno si prepuščen sam sebi, v primeru skrajnih situacij ti bo država pomagala.
Kot praktične primere navajam:

-Prereven za preživetje? Država ti časti topel obrok, postlo in 24h dostop do neta, do zaposlitve oz. 3 let. Če v tem času si ne urediš minimalne pogoje za preživetje letiš na cesto, tam pa te bo čakala policija v kolikor misliš razgrajat.

-Nadarjen/priden a prereven? Država ti časti/subvencionira kredit za fakulteto

-Invalidi in ostali nesrečniki bodo kriti iz strani države, glede na stopnjo invalidnosti oz. zmožnosti samopreskrbe.

-Bolan/poškodovan? Država ti subvencionira zgolj posege, katere sam ali z pomočjo sorodnikov, privatnih organizacij, zavarovalnic nebi moral kriti. Manjši kot je poseg bolj bo samoplačniški.
Država naj omogoči javne dražbe (oz. sistem) za (prostovoljno) prodajo posameznikovega premoženja za kritje medicinskih stroškov.

-Velike davčne razbremenitve srednjih in malih podjetji. Poenostavljena birokracija.

-Zmanjšanje vojske na račun zvečanja policije. Spodbujanje policijskega kadra in intervencijske sposobnosti, moderna oprema.

-Cenejši postopki za pridobitev strelnega orožja. Zvišanje kazni za napačno uporabo strelnega orožja vendar povečanje privilegijev imetnikov orožja na svojem prebivališču.

-Javne volitve za sodniške položaje. Optimizacija sodstva na račun ostalih državnih sektorjev.

-Zvišanje kazni hujše prekrške

-Uvedba "aletrnativnega glasu"

Jz mislim, da ene 30-40% javne sfere bi skenslal s temi ukrepi.

Pa bom še sproti dodajal



Hm. Torej če iz programa SDS vzamemo tisto, kar ti ni povšeči (multikulti in ekologija) si potem vendarle bližje nekakšni krščanski doktrini. Poudarek na socialnost je bi rekel izjemen. Sem že rekel, da si to težko privoščijo švedi. Treba pa je seveda vedeti še nekaj. Strošek nezaposlenih je v socialnih transferjih minoren. Glavni transferji so za pokrivanje zdravstvene in pokojninske luknje in seveda brezplačna šolanja. Tako da, če se izjasniš še glede tega, bomo lažje sodili, ali si za Grand old Party - Europeam way, ali ne.8-) Aja za fakse si že povedal. Dokazati moraš, da si reven talentiran in potem sistem štipendiranja. Ja to bi kar šlo nekako med napredne republikance:)

No mirno se lahko igraš z mislimi naprej, jaz si težko privoščim zaradi resne zdravstvene krize kaj več, kot pol ure tapkanja na dan, ampak bom. Ker si zanimiv patron. Spopadel te je transhumanizem in preko jakobove lojtre se ti zdi vse ostalo predvsem odvisno od posameznika. Načeloma imaš sicer še kako prav, drugačna gledanja so neplodna in mimo, ampak na Žalost so pa tudi katastrofe, ki se jim mladi ne boste mogli izogniti. Zato jih raje potlačite:)

Ok moram nazaj v perje. Nehal se piti pred par leti, pa me je spopadla resna kriza najprej zaradi bivšega alkohola, zdaj sem pa nehal še kaditi in tudi ta drek dela probleme:)

Kot si povedal ti teh problemov nimaš in si kar se solidnega preživetja na primorski kmetiji dobro preskrbljen. Kaj pa sodiš o politiki, pa tako nihče ne jemlje preveč resno.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

kmetek ::

jverne: Koper?

V Kranju nimamo napredka že leta in leta, nič od nič....

donfilipo ::

Da zaključim z SDS. Največjo stranko po predvidevanjih.


Pomeni ima najresnejšega kandidata za mandatarja. Ves čas ima Janša tudi mojo podporo, čeravno občasni temni odtenki, jasno da tudi meni gredo na živce. Kateri?

Zamerljivost? Stalni nekakšni spopadi z virtualnim Kučanom, komunisti itd. No pravi tranzicijski komunjarski-veljaki so danes milijonarji v €, nočejo se izpostavljati, vrli Milan pa je zelo vesel, če ga kdo povpraša za mnenje, ko čuva vnuke, veliko razmišlja o temnih pogovorih in dogovorih z Miloševičem, ki so morda res preprečili JNA, da ta takrat ni udarila s polno močjo, kot recimo v Bosni in bi šele potem čakali štrumfe, da počasi odpeljejo trupla in začnejo pogajanja.

In svetle točke?
Vsi tesni sidelavci imajo o njem pozitivno mnenje, človek ima karizmo, pomeni voditeljske sposobnosti in je hitro dojemajoč.

Pomeni če to združimo, lahko sklepam, da je zarota o palčku, nekakšna propagandna vojna proti večnemu komunizmu in če je mož dovolj preroka, jo bo na koncu dobil, če pa je ror, bo pa upravičeno popušil in to kar kmalu8-)

Gremo dalje.
Druga stranka po velikosti in predvidevanjih. SD. Stranka ki se ravno poslavlja s prestola. Najprej program:
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

-valvoline- ::

Programi gor dol so le šminka,če ne bo rez javnosektorašev za 50% pri plačah in številu,ter ostro sankcioniranje korupcije pri javnih naročilih-velja tudi za nazaj ter za dokazane primere korucije debele kazni in zapor,je popolnoma vsseno katera stranka pride na oblast,država dejansko drvi v bankrot brez nobene možnosti za preživetje.

sidd ::

Dam glas stranki, ki bo uvedla dejansko odgovornost za storjene napake in prekrške. Toliko sranja, in niti 1 zaprt! Od tajkunov, nastavljenih direktorjev do politikov. Toliko podjetij bi lahko imeli, če ne bi bilo toliko birokracije, zajebavanja s strani države in raznih ministrstev, in če bi imeli bolj konkurenčno okolje. Tista stranka, ki bo ponudila takšen (konkreten) program, ne samo populističnih izjav, dobi moj glas... (in potem svizec...)
no idea for signature
signed
I

donfilipo ::

Torej program Socialnih Demokratov....

Je že res, da večina danes programa niti ne prebere, pa vendar je ta nekakšna ustava za stranko. Če boste dokaj zanesljivo, pokazali še takemu veljaku, da krši program lastne stranke, ste ga zadeli z dobrim argumentom sredi čela.

Zato morda, če koga politika dejansko malce zanima, in mu ni zgolj poligon za strešanje vsakodnevnih, pa tudi globokih kolektivnih frustracij, programe velja najprej preučiti. Ampak če to hočeš koristno analitično, pa zadeva postabe heba! Butam in gruntam, kaj bi natapkal, da loči res pomembno Socialne demokrate od SDS, pa ni lahko. V realnem svetu, so pa praktično nasprotniki številka ena. Kot bi šlo za tako različna koncepta, kot recimo nacizem in komunizem;((

No vsaj poizkusim pa lahko:

-ena ki sem jo našel pa me malo bode.
Citiram:
'Socialni demokrati imamo na Slovenskem dolgo tradicijo, na katero smo ponosni. Socialni demokrati smo sodelovali pri vzpostavljanju slovenske državnosti in bili na čelu demokratičnih reform'......

Torej rekel bi, da tile socialni demokrati ne izhajajo iz socialdemokratkse evropske tradicije. PREJ bi rekel pučnikova socialdekratska zveza Slovenije, saj je bil Pučnik kaljen pri pravih Socialdemokratih Nemčije. No socialdemokratska zveza je prerastla v DEMOS, slovenijo liberalizirala, vrgla dol tiranijo in razpadla. Pa imamo kar je;((

Ampak vseeno. Vprašam vas, ali se vam zdi, da Socialni dmeokrati imajo tradicijo evropske social demokracije, ali ne?
Social demokracija naj bi bila v nasprotju z neoliberalizmom, nekakšna potuha in garant za obzirno državo, pred na drugi strani minimalno neoliberalistično.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

guest #44 ::

kmetek je izjavil:

jverne: Koper?

V Kranju nimamo napredka že leta in leta, nič od nič....


Zakaj pa ne? Ne vidim razloga zakaj se gor nebi dalo kaj postorit. Obalčane naj bi reševal dostop na morje. Ampak to se sam tako govori, je pa naš župan veliko naredil za Koper. Moti me ker se je toliko dal v turizem, kar ni moja stroka.

Na gorenjskem vidim predvsem IT industrijo pa nekaj turizma. Sicer pa se omejevat na slovenski trg je itak zmota že v kali.

Jaz ko razmišljam o poslovnih idejah vedno gledam, da je aplikativna globalno.



@Don

Krščanska ideologija če odštejemo religiozni del je dokaj praktično usmerjena ja! Katoliška cerkev je ena izmed največjih korporacij na svetu...daleč od tega, da bi bili neumni.
««
2 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Volitve 2011 (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Problemi človeštva
1588163810 (135832) Ziga Dolhar

Več podobnih tem