» »

Velik promet, internet prekine

Velik promet, internet prekine

telen ::

Torej stvar je sledeča. Imam strežnik na katerem tečejo Windows Server 2003. Na njem pa je Apache 2.2. Vsake toliko časa mi zaradi njega prekine internetno povezavo. To se zgodi zaradi prevelikega prometa.
 promet

promet


Kot je iz slike razvidno je do nenormalnega prometa prišlo ob 23:37. Tako sem začel gledati malo razne loge. In v logih apacha sem našel sledeče:
184.82.84.10 - - [19/Sep/2011:23:37:04 +0200] "GET /webdav/cs.php?act=phptools&host=83.155.135.43&time=120&port=3074 HTTP/1.1" 200 1051 "-" "-"

Tega direktorija drugače sploh nimam. Sumim, da je to krivec za moje težave. Sedaj pa me zanima, ali imate kak predlog kako bi se to dalo rešiti? Skratka kakršni koli predlogi bi bili zelo dobrodošli. Hvala.
  • spremenil: telen ()

AndrejS ::

Ne vem zakaj sploh uporabljaš Apache na windows server 2003 ...

Probaj raje IIS

zhorzh ::

Povezavo ti dejansko prekine, ali je strežnik nedostopen ker je preobremenjena povezava?
Pej malo loge od routerja pogledat pa si boš na to vprašanje odgovril.

Potem odvisno od routerja lahko limitiraš max % bandwitha ki gre lahko proti/od strežnika na recimo 95%.
Drugače je pa glede na številko porta (Xbox360) možno da te nekdo z njem ddos-a, oz išče resource, ki ga ni.

telen ::

Tisti čas internet na nobenem računalniku ne deluje. Če strežnik odklopim iz mreže pa začne takoj nazaj delovati. V logih od ruterja nisem našel nič uporabnega.

Ruter pa imam Linksys WRT54GL z Tomato firmware.

AndrejS ::

Na routerju povečaj max. število povezav.

Če imaš kakšen torrent na strežniku ga ugasni.

zhorzh ::

Yep, strežnik ti požre ves bandwidth in posledično nič drugega ne more nikamor.
Ali povečaj št. povezav, ali pa omeji max promet na interfejsu od routerja, na katerega je nahaklan strežnik. Vendar potem je lahko tut strežnik nedosegljiv. Odvisno kaj ima prioriteto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzpostavitev strežnika in preusmeritev pošte

Oddelek: Omrežja in internet
81270 (1007) SeMiNeSanja
»

sinope568+in linksys WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
175888 (5578) dreamtheater
»

Web server na Windows Server 2003

Oddelek: Operacijski sistemi
161699 (1699) faganel
»

Stoprvič: Linux vs. Windows. Slednji varnejši? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10112557 (9792) Nejc Pintar
»

dva www strežnika - en ip

Oddelek: Omrežja in internet
131642 (1344) Mr.B

Več podobnih tem