» »

Novo Leto v Parizu - je kdo ze bil tam?

Novo Leto v Parizu - je kdo ze bil tam?

DrSergioDJ ::

Ok, letos grem cez cirka 3 tedne za nekaj dni v Pariz. Ker bom tam prvič, bi blo ful fajn, če bi mi kdo, k je že bil tam, napisu, kam se splača it kej pogledat, kje se dost vredu pa ne predrago je, itd, itd, itd :D

hvala

p.s.

se da kako kamero zavarovat tle pr nas recmo? da dobis stroske povrnjene, ce ti jo sunejo?
...

bosstjann ::

za maturanca smo bli septembra v parizu pa je blo zlo v redu

tako zelo v redu da gre ena sošolka tja še za novo leto
nasveti glede cen
€ bojo šli zelo hitro če:
- kupuješ sendviče ob avtocestnih postajališčih (do 8€ za enega)
-se ga hočeš ubutat v gustilni, baru, dikoteki, (pivo malo 4€)

če pa nimaš veliko € pa v živilsko trgovino v centru je v sanatrieju v kleti (vse cenej kot prinas res vse)

pa sej tega povsod dos

če se boš pa kej z metrojam vozu pa obvezno klinčke za perilo obešat k čene ti bo nos stran padu

BoGo ::

OK, jaz sem tudi ze bil v Parizu bolj privat. Sicer bi ti priporocal, da gres spomladi ali poleti, a verjamem, da ima svoje care tudi pozimi. Priporočal bi ti ( ne vem tocno, kako se vse pise, zato se ne smejat) Eiffellov stolp (itak), pa tudi idi po Pigalu (ampak pod nobenim pogojem ne tam hodit sam), tam je tudi moulin Rouge, ne dalec od njega pa je se Mont Matre s cerkvico Sacre Coeur (beri: sakre kür), od koder je tudi prelep razgled na mesto. Na Mont Matru lahko opazujes razne umetnike, se nasmejis in se das naslikati.

Ce te impresionirajo veliki trgovski centri idi se pogledat Laffayette (nekje pri operni hisi), za vecer pa priporocam sprehod po Champs Elysses (beri šamps elizes) oz. Elizejskih poljanah. Tam se nakupov izogibaj, ker boš hitro brez evrov ostal.

Aja, pa en nasvet: ne imeti dosti prtljage pri sebi, to čimprej odloži in pri sebi imej na varnem denarnico in pasoš. Meni so tam namreč ukradli kitaro (v kombiju) in še neke zadeve.

Za metro pa sem slišal baje, da si lahko z eno karto cel dan spodaj, samo paziti moras, da ne prides do koncne postaje (baje)...

Pa uživaj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BoGo ()

bosstjann ::

Mont Matru je res lepo samtistih slikarjev se pa raj kr mal izogibej k stane od 10€ pa tut do 200€

za denarnico ti priporočam verigo pa nos jo v prednjem žepu

po metroju se lahko voziš po centru dokler ne greš ven
lahko pa kupiš tedensko vozovnico pa hodi raj s kolegi

pa zdej pejt na mobitel ali simobi pa se pozanimej za cene sms pa pogovorov da te nav pol kap k boš mamici povedov da si živ
sms so okol 0,5€
pogovor pa zlo različn ovisno od operaterja
drgač pa tut če greš za en mesec naš vidu vsega
ka se splača vidt pa ti bo najbol povedov vodič oz. šoferji poznajo tut kakšne dobre stvari

aja skor pozabu hrano vzem sabo k ti francozi imajo obroke velike glih za pišcanca nahranit
za koliko časa pa greš s kero agencijo koliko te pride mal povej

Tr0n ::

Hmm, taki kriminal @ Paris? :)

bosstjann ::

seveda pariz ni izjema
imajo glih toliko kriminala kot vsa velika mesta

Ziga Dolhar ::

EuroDisney!

DrSergioDJ ::

hum, ja hvala zaenkrat. Grem s punco, tko da nam sam, greva pa prek ZMT-ja (itak je bil en zilijon agencij, k so mel to v ponudbi, sam so mel vecinoma 1 dan manj), od 29.-3. za 75 jurjev (za oba, 3x spanje (:D) + zajtrk).

EuroDisney....slisi se kul, sva ze razmisljala o tem, sam..mal bo mraz pomoje..pa tud, a ni to tko..otroska stvar (miki miska pa te pi***rije)?

Ok, ketno za denarnico mam res doma, to ni frke, ta nova kamera bo doma ostala (za tastaro mi je vseen :D ), digitalc je pa tud ze bl bogi kot ne.

Nc, vi se kr piste ;)
...

Zgodovina sprememb…

bosstjann ::

glede fotoaparata pa kamere nevem

vem pa da vsi kitajčki okol skačejo z digitanimi kamerami tko če ni glih pozlačena al pa da je navš kr ket pustu jo boš mogu tut domov nest

EuroDisney je pa res mal mras pa tut dost otročji je res maš ene dva huda raida ampak to je tut vse pa nevem res se mi zdi mraz za EuroDisney!

drgač pa se mej dobr pa če rabiš še kej kr praš

sej ni tok grozen sam loka ti pa vse zajebe en idiot k ti pasport "uzame"

pa po seni se moreš pelat z ladico pa pod unmu mosta morš punco kušent

mislim da se boš mel zloooooooo romantično

Thomas ::

Pariz je lep in drag. Posebno pa pazi na pasje dreke, ki jih prezlahka pohodiš.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DrSergioDJ ::

kamera ni pozlacena, je bla pa maja kupljena in takrat je stala 500 jurjev :D

mamo pa itak se en jvc shit doma, enih 8 let star, bo cist gut za tole.

sej..za eurodisney je lih to blo, da se bl splaca za isti denar nekje it v gardeland, tko da bo odpadu najverjetneje.

Thomas: hvala za opozorilo :D
...

Koci ::

Ja jaz sem bil z Taizejem pred leti. Obvezno hodi pogledat Versailes (dvorec Ludvika XVI), pa tehnični muzej, Louvre, pa v piramido (ena velika steklena piramida), Eiflov stolp pa Elizejske poljane pa itak. Pa pazit moraš, ko greš zvečer vn, ker avtobusi, sploh če boš kje izven centra vozijo bolj poredko. Da se ti ne bo zgodilo kot nam, ko smo Novo leto pričakali kar na avtobusu.
Panta rei!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Koci ()

BoGo ::

Ja, Sergio, Euro Disney je priporocljiva zadeva. Sicer je res precej zadev za otroke, a je tudi zanimivo notri (kot npr. Space mountain, Indiana Jones, ...) Pa vedno majo kako zanimivo predstavo (jaz sem pred par leti hodil gledat "Honey I Shrunk the Audience" in moram povedat da je bilo vredno ogleda.

Joze_K ::

A nima tvoja agencija ture po Parizu v ceni... pri moji je bilo tako!

Sicer pa Pariz in NovoLeto - mega - tukaj človek dobi občutek, da je med ljudmi - blizu milijona na Champs Elysee, pa vse rase kar si jih zmisliš - pa vsi si čestitajo vse povprek - a so vam že čestitali v roku 5 minut kitajec, pa afrikanec pa nemčki, francozčki, ... ej no mega!

Šampanjec pa imej pri sebi, saj na poljanah ni odprtih nobenih stojnic, zaradi preVELIKE mase ljudi... ob slavoloku zmage je urejena vojaška poljska bolnišnica (zaradi steklenic, ki pridejo potem dol, ko jih nekdo gor crže - drži se bolj ob robu), pa v stranskih ulicah so celi avtobusi policajčkov v oklepih,...., ampak, ni ga čez tega občutka, ko kakor daleč oko segne, glavca pri glavci....

aja... tud disney je za pogledat,..., ti ne bo tam nič mrzlo preveč...

seveda,..pa fajn je biti v Parizu vsaj mesec, drugače ne boš 10% videl....

pa poskusi si Pariški zrezek ali pa Dunajskega naročit...>:D .. no ja to pa je že druga zgodba!

100% JA - odgovor na tvoje vprašanje!

Kaboom ::

uživajta s punco :)

pa pazi da boš v slovenijo prineso več stvari kot pa jih boš neso v pariz ;)
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

DrSergioDJ ::

Joze_K: itak da je placan ogled, ma se vseeno vprasam, ker nama morda ne bo vse zanimivo, tko da bova kej po svoje odbluzila :))

...

City ::

Ko sem si v Parizu ogledoval sliko Mone Lise za 10-20cm debelo šipo v Louvre se mi je najbolj nos povesil, ko sem izvedel, da to ni original (shranjenega imajo v sefu in primerno arhivirano). ;(.
Še dobro, da sem imel plačano vstopnino.:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NYT: pariški napadalci niso uporabljali šifriranja, temveč telefone za enkratno upora

Oddelek: Novice / Varnost
4615081 (12060) Jst
»

Kilogramu se izteka čas

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
1310699 (5530) MrStein
»

letalski mitingi 2005

Oddelek: Loža
173693 (2092) edge540
»

Pariz!

Oddelek: Loža
62035 (1810) zed 5.0
»

Odprtost trgovin

Oddelek: Loža
162697 (2495) Rott-von-weiler

Več podobnih tem