» »

lcd 17 vs. 18

lcd 17 vs. 18

dexter_II ::

si bi omislu en lcd

kaka je zdej razlika med 17 in 18; oba imata 1280x1024 torej ma 18 vecjo piko,torej vidne povrsine nebi imel cisto nic vec
v cem bi poj bla fora da vzamem 18-tko?

ali so lcd-ji ki imajo kako vmesno matriko med 1280x1024 in 1600x1200, ker je to kar velik skok (cca. 20-21inch za 1600x1200 pri sedanji velikosti pike 17 lcd cca. 0.26mm)

kako se lcd-ji obnesejo pri 3d modeliranju (pro/e) posebej pri vrtenju solidov (osvezevanje) kaj je ta fora pocasnosti (igrice)
bi bilo to motece?

kdo od prodajalcev ma najbolj ugodne pogoje glede mrtvih pik,je to napisnao na racunu al verjemi na lepe:\ oci?

Slavček ::

Jaz bi ti svetoval tak za 1280x1024: Če boš imel Small font potem moraš imet 18,1", če pa boš imel nastavljeno na Large font potem je to lahko tudi 17".
Jaz ti priporočam Philips. Mrtve pike si poglej v trgovini, če jih ima ga ne vzameš, simpl.

Tiger ::

Kolikor vem, imajo LCD toliko vidne površine kot je napisano, 18" LCD ima torej diagonalo 45.7 cm, 17" LCD pa 43.2 cm. Razlika je 1 incha oz. 2.54 cm.

LCD v primerjavi z CRT imajo 3 napake:
- Imajo "fiksno" resolucijo; v tvojem primeru 1280x1024; za to resolucijo imajo odlično sliko, za vse ostale pa velikokrat bolj slabo, ker sliko meglijo, raztegujejo itd..
- Imajo delay pri osveževanju slike. Ponavadi je ta najmanj 25ms, kar zna biti moteče pri igranju igric, gledanju filmov, torej povsod tam kjer je velik fps.
- Mrtvi piksli. Zaradi tehnologije pač piksli zaradi tresenja, staranja itd umirajo in proizvajalci jih ponavadi ne zamenjajo dokler nimaš toliko in toliko mrtvih pikslov.

dexter_II ::

ok fiksnih 1280x1024 me ne moti,sama oblika tudi ne,sem gledal po netu, se mi zdi da imajo lowend samsungi se zmeri 25ms odzivne case

zakaj philips; a so njihove matrike tok boljse od samsunga?

gledam samsunga 171s ali 172b se dobi ze za 160ksit,zdej ne vem kake so razlike,kerga vzet?

samsung 171s:kontrast 350:1,svetilnost 250cd/m`2 koliko je to dobro?
samsung 172b:kontrast 500:1,svetilnost ista
oba pa mislim da imata odzivni cas (shut/up) 25ms

mogoce kaj drugega v tem razredu?

barbarpapa1 ::

Zdravo.....


Kaj pa, če bi testiral....Res je, da nikjer v trgovini, na demomašini ni inštaliranega Pro/E, zato pa si v Pro/E izvozi model v VRML formatu. Z ustreznim plug-in-om (npr. Cosmo Player ) boš lahko stvar malo zasukal kar v IE in vsaj približno imel feeling, kako bo stvar v Pro/E-ju.

Sam še Pro/E-ja nisem vozil na LCD-ju, vendar kakšnih težav ne pričakujem, saj FPS pri CAD-u ni tako pomemben (ko začne "cukati" pri vrtenju, je to navadno zaradi kompleksnosti modela in (pre)obremenjenosti grafike...)

Pa fajn modeliranje želim...

LP

Jože

grmek ::

dexter_II: kje dobis samsung 171s in 172 za tako ceno?

Sicer sem pa tudi jaz ogrevam za enega od teh samsungov...samo se firmo z OK ceno in garancijske pogoje je treba najti!

lp

Switch ::

Priporočam ti, da si kupiš LCD, ki bo imel možnost zasuka zaslona za 90 stopinj. Ko se ga enkrat navadiš postane stvar nepogrešljiva8-O

dexter_II ::

grmek
gambit jih ima na ceniku

barbarpapa1
mogoce me bolj wireframe nacin skrbi (nazobcenost),mogoce pride bolj do izraza

cosmota sem ze fural, mislis da bi stvar zlavfala s cd-ja?

kje se da lcd-je tko mal stestirat (da bi prnesu kak file pa bi mal pogledu)?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372981365 (46201) hariscorale
»

Igranje na najvišji ločljivosti

Oddelek: Novice / Grafične kartice
454416 (3206) Suli
»

Samsung SM 172T

Oddelek: Strojna oprema
222498 (1945) DjTonic
»

lastniki LCD monitorjev

Oddelek: Kaj kupiti
151523 (1190) tx-z
»

Lcd Samsung 152T ali 172T

Oddelek: Kaj kupiti
462356 (1595) tropinovec

Več podobnih tem