» »

baterija prenosnika

baterija prenosnika

tapravi91 ::

Zanima me kako dolgo zdrzi baterija Li-Ion 6-celična za prenosnik???

blackbfm ::

Dokler se ne sprazne:D

Odvisno od kapacitete baterije in porabe prenosnika. Če pišeš nekaj v beležnici bo bistveno manjša poraba kot če boš igral neko zahtevno 3d igro.

KTr1sk ::

Mene pa zanima, kaj vi menite, da je najboljše za baterijo, da si življenska doba baterije ne zmanjša oz da si ji podaljša?
Imam prenosnik kateri je večina časa priklopljen na elektriko, to pomeni da je bolje da ven vzamem baterijo in samo občasno dam not? da se izprazne in napolne?
Kakšne imate izkušnje imate vedno v pcju baterijo in se zato sčasoma iztroši?
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

tumare ::

Napolnijo pa jo pusti na miru (jo daj ven ali če imaš nastavitev da naj je ne polni računalnik).
V treh letih sem že baterije za 3 ure avtonomije spremenil v 10 minutni power backup, ne da bi računalnika izkoristil kot prenosnega več kot 10-krat.

blackbfm ::

Staranje baterije je glavni faktor, na to nimas vpliva tako da ne kompliciraj.. Fino se je izogibat ekstremnim pogojem, da pustis sredi najhujse vrocine laptop na soncu, ni ravno ugodno. To z odklapljanjem in preracunavanjem ciklov pa je vec dela kot koristi. Ne pozabit da je baterija potrosni material in bo fuc v vsakem primeru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Unknown_001 ::

Lahk puistiš uštekano baterijo notr, nč ji ne bo. TO ko eni nakladajo da se bo uničla takoj, je mogoče včasih veljalo, danes pa so že neki mehanizmi not ki skrbijo da bo baterija dolgo in srečno živela. Primer ki ga je @tumare napisal je lahko zgolj posledica zanič serijske baterije v prenosniku (baje je pri HP-jih tega ogromno), zunanjih dejavnikov, zanič adapter, ali pa je bil prenosnik že star.

Je pa pametno, da če šparaš na ciklih: ko baterijo prazniš, jo moraš spraznit vsaj na 20% in potem šele dat polnit.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

vorantz ::

Ce pustis baterijo notri se bo vsaj poleti prenosnik zelo segrel in toplota unicuje baterije
sem ze 2x spravu baterije iz 3 urnega delovanja na eno uro cez poletje ;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik - kako polniti baterijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
4115266 (2036) sh00ter92
»

Best practices polnenja baterij v gadgetih?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
323481 (2628) Jst
»

Nov prenosnik - baterija zunaj ali ne?

Oddelek: Pomoč in nasveti
333322 (2122) FX6300B
»

Baterija v prenosniku - delovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
162424 (2047) domenc
»

Microsoft: baterije niso problem

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4813547 (11464) Bor H

Več podobnih tem