» »

zasrtupitev s salmonelo

zasrtupitev s salmonelo

«
1
2

listje123 ::

Včeraj sta brat in sestra naredila sladolet in mi ga danes tudi ponudila.
In js jem tist sladoled ona pa začne govort kaj je vse notr dala.
Sladka smetana
sladkor
mleko
SUROVA JAJCA!!!!!!

Za enkrat še ne čutim nobenih bolečin ampak.
Brat pa sestra sta ga jedla včeraj in danes zvečer sestro boli trebuh in nji gre na bruhanje.
fotr stvar sploh ne jemle resno.

Kaj naj naredim

Siddh ::

če je brat v redu ne skrbet, sestra je pač slučajno verjetno zbolela, kaj moreš


RejZoR ::

S surovimi jajci se ni za igrat razen če veš da so res čist sveža in od zdravih kur. Ni pa nujno, da je ravno salmonela. Lahko je slučajno naključje, ker zdele je kar nekaj takih primerov, ko folk boli trebuh in jih sili na bruhanje. Tud sam sem imel podobno sceno prejšnji teden, pa sem se v 2-3 dneh pol nekako spravil k sebi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gendale ::

če ti kaj pomaga je verjetnost zastrupitve s salmonelo zarad surovih jajc minimalna

velik večja verjetnost je, da je sestri slabo zarad česa drugega

listje123 ::

prejšni teden sem mel drisko in bolel me je trebuh.
Kure mamo doma in tud veliko po gnoju brskajo.
A to pomeni da so bolne in da imajo mogoče salmonelo

z3ro ::

Če ma salmonelo bi ji teklo čez vse luknje:) sem že prebolel pa je res na uber..če ji gre sam na bruhanje pol to ni to..aja sam sm jo pa fasau v kremšnitah..

listje123 ::

kok cajta si jo pa imel približno

Apofis ::

Lohk, da je sestra sam noseča:)

listje123 ::

ne
če hod v osnovno šolo

Mentalist ::

1 class, da da v sladoled surova jajca?
Lool.

Gladi ::

To je pa ovira?

listje123 ::

sej ni prvi deveti je,ampak zadost zabita da me je zastrupila:(

#000000 ::

Pri salmoneli je skoz driska in bruhanje, karkoli poješ ali spiješ zbruhaš, vmes pa skoz driska in bolečine v trebuhu, tko od oka kak teden na polno pol je pa malo bolje, ponavad v 14 dneh okrevaš. Jest sem mel 3 tedne, sem mislu da bom krepnil, pojedel sem pa morske sadeže kupljene v merkatorju, in so zgleda bili enkrat odtajani in nazaj zmrznjeni.

Mentalist ::

listje123 je izjavil:

sej ni prvi deveti je,ampak zadost zabita da me je zastrupila:(



Jaz sem 9 class, pa nisem tak nor.
Lool.

Steinkauz ::

Kaj misliš da je pa v tiramisuju?
Mascarpone, cuker, surova jajca...
Pa ga jemo glih ene 15 let vsako leto parkrat pa še nikol nobenmu ni blo nič.

Paziš da so jajca sveža in to je to...

#000000 ::

Bol sosed k kdo od domačih :))

Mah če boš zbolu se bo pokazal danes ali jutri.

gendale ::

ne res op, možnost da je blo v jajcih dovolj salmonele, da bi povzročila težave je minimalna

na to kaže tud to, da je brat zdrav

pa če bi sestra mela salmonelo, bi zlo verjetno mela drisko in povišano telesno temperatuo

a ma kj od tega?

listje123 ::

mislm de ma kr vse troje

mirage ::

No zdaj je vazno, da predvsem dovolj pije... Priporoca se oralna rehidracijska raztopina

#000000 ::

Fantje kokr jest razumem so uporabili domača jajca. Tko da obstaja velika možnost da res ima salmonelo, pač domača jajca niso pregledana in tudi ni bojazni da bi se zastrupil če le so pred zaužitjem toplotno obdelana, to pomeni pečena oz. kuhana. Surova domača jajca pa so opasna.

Je pa odvisno tudi koliko sladoleda si pojedel, če si malo lahko ne bo nič ali samo slaba driska.

cortez ::

Salmonela te čist zmozga.

sam sem je prebolel pred slabimi 20 leti, sm pa moral it v bolnico za teden dni, zraven pa sem bil priklopljen še na infuzijo. V slabih 2 tednih sem zgubo cca. 8 kg.



In vse to zaradi ene torte.

Tarzan ::

Počakej tam okrog 24 ur, pa boš zagotovo vedel, če je kaj narobe s sladoledom. Če je kaj na tem, vas bo zelo verjetno vse tri grdo zvilo in ne bi bilo slabo skočit do zdravnika. Sestro lahko zvija tudi ženska "krvavica", tako da boš za ziher zvedel če umiraš šele enkrat jutri. ;((

V glavnem, če bi res prišlo do kakih problemov z drisko, šibajte do zdravnika. Glede na vse skupaj sicer dvomim, da bo s komer koli kaj narobe, vseeno pa nikoli ne moreš biti preveč previden. Upam, da se dan pojutrišnjem spet javiš. ;)

Piggykiller ::

Ko sem še treniral sem spil beljak od desetih domačij jajc dnevno pa nisem imel nikol salmonele.

#000000 ::

Ja pač si imel srečo in nisi naletel na okužena jajca.

Piggykiller ::

Uporabljal sem, samo sveža jajca stara max 7 dni.

Elemen_T ::

zgleduj se po fotru

harvey ::

Ko sem tole prebiral sem se spomnil na :):

Sladoled po deset,
kdor ga kupi se zastrupi,
kdor ga ne, pa umre.


Surovih jajc in sploh domačih se preventivno izogiban za majonezo, tiramisu in pa sladoled. Očitno za pripravo tiramisuja in sladoleda fani surovih jajc še niso slišali za kuhanje nad vodno kopeljo. Domačo majonezo pa enostavno črtaš...in si precej varen pred salmonelami, seveda ob predpostavki, da imaš osnovno higieno pošlihtano.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Boobiz ::

Malo pretiravate. Celo življenje šlataš umazane stvari in nosiš bacile v usta, potem se še v spanju velikokrat okrog riti popraskaš in se spet brišeš okrog ust (no shit, to nas je učila tovarišiča v OŠ pri biologiji) in nikol nimaš kakih resnih problemov..
Potem maš pa tukaj še druge primerke npr tiste ki trenirajo hardcore, nemalokrat slišiš da goltajo surova jajca.

Če mene prašaš bi ti jaz postavil diagnozo: hipohonder. Od enega frikin jajca pa tud neboš fasal bakterije jao.
I'm drunk, what's your excuse?

opeter ::

Jaz sem salmonelo preživel brez, da bi moral v bolnico. Moja zdravnica je prvo predlagala mešanico naribanih jabolk in "štapičev" (tistih slanih palčic, če se spominjate jugo izdelkov), a žal kaj dosti ni pomagalo. Nakar je predlagala, naj poskusim piti samo in izključno Coca-Colo. No, to me je rešilo. V dveh-treh dneh sem popil ene osem-devet litrov in me je prečistilo.

Res pa je, da sem tudi sam v teh petih-šestih dneh izgubil ene 6-7 kg. Driska je skoz tekla. Recimo prvi dan sem skoraj ves dan preživel na stranišču ... Sem že mislil, da bom tam spal.

Jaz sem imel srečo, baje v tistem času (to je bilo poleti leta 2006) je bilo v našem koncu Slovenije ogromno obolenj s salmonelo. Nekateri so bili v bolnišnici skoraj en mesec.

Aja, v primeru salmonele boš moral iti na tebi najbližnji zdravstveno-varstveni center izpolnit neke ankete. Ampak, ko si to "dosegel", veš, da si salmonelo prebolel. :)

Skratka, odvisno od človeka, nekatere zna izredno zdelati. Ena ženska je skoraj umrla zaradi izsušitve (konstantna driska skoraj brez pavze).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

commissar ::

sem prebolel salmonelo, kupljeno v kitajski restavraciji.

10 dni, ampak je bilo zelo blago. Pač vročina, nekaj driske, nic bruhanja. Je pa infekcijska klinika potrdila, da je salmonela. Ena, ki je tudi jedla v kitajski se je tudi testirala in je imela, ma je imela še manj težav ko jaz - nc vrocina in bruhanja.

LordTado ::

Salmonela povzroči vročino in drisko in to tako da boš vedla za kaj gre:)
Obležiš...

Če je kaj manjšega bo odšlo...

#000000 ::

Na kratko 14 dana proljivke

SkIDiver ::

Kaj se sekiraš. Itaq te bo prej pobralo od panike kot od salmonele v domačem sladoledu;)

z3ro ::

listje123 je izjavil:

kok cajta si jo pa imel približno

Približno teden dni. Ampak sem vmes čist dehidrirau, po treh urah na infuziji pa sm biu ko nov. Od takrat naprej sem pil veliko vode pa je blo vsak dan bolje.

mirage ::

opeter je izjavil:

J Nakar je predlagala, naj poskusim piti samo in izključno Coca-Colo. No, to me je rešilo. V dveh-treh dneh sem popil ene osem-devet litrov in me je prečistilo.


Precej nenavaden način zdravljenja, glede na to, da se pri driski odsvetuje kofein in sladke pijače.

Tarzan ::

Ga že ni več. Izgleda, da noči ni preživel.

...
Razen, če je dovolj zdrav, da je šel v šolo. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

gendale ::

rip op

r0ker ::

Gremo na sladoled v spomin na OP.

opeter ::

Dobra to s sladoledom ... ni vseeno, kje jo kupiš. Sladoled namreč.
No, jaz sem sicer salmonelo fasal preko peciva.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

listje123 ::

Tarzan je izjavil:

Ga že ni več. Izgleda, da noči ni preživel.

...
Razen, če je dovolj zdrav, da je šel v šolo. :D


Živ sm!
Noč sm preživu, sestra se bolš počut in je šla kolesart, bratu pa itak ni nč, sam budalde še zmer ližejo tist P*****
sladoled.

gendale ::

očitno ni pokvarjen a ne

tomaz- ::

Imam obcutek o tem, kdo v vasi druzini je glavna bu**la...

Tilen ::

Mogoče pa samo niso hoteli, da bi preveč rinil not z žlico?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gendale ::

dj kako sliko od sestre

Janac ::

gendale je izjavil:

dj kako sliko od sestre


rajsi fb haha :D

listje123 ::

gendale je izjavil:

dj kako sliko od sestre


HAHA:))
Nikol več ne bom jedu kar bo ona nardila,sem še premlad da bi umrl.

gendale ::

a seksu pa bi z njo?

jst verjetno bi

Janac ::

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Xserces ::

Hahaha kaj ste fuknjeni :D:D:D pa to zdej k je mogoce fasala salmonelo ane :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

listje123 ::

gendale ne sklepi vse po seb
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po Lidlovih marelicah imel drisko

Oddelek: Loža
365189 (3523) Tarzan
»

Domača jajca

Oddelek: Loža
142961 (2280) Looooooka
»

Kako odgnat drisko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5258605 (57279) rdecaluc
»

surovo meso -> trakulja

Oddelek: Loža
315851 (4734) gzibret

Več podobnih tem