» »

Cerfifikati, čitalci pametnih kartic...

Cerfifikati, čitalci pametnih kartic...

Aston_11 ::

Če me kaj dela živčnega, je to, da v ubuntuju ne znam narediti, da bi mi delal čitalec pametnih kartic (Omnikey 3212 USB), da ne znam narediti, da bi si uspel uvoziti certifikat (Halcom), skratka da mi ne dela nič, kar je povezano s to temo.

Zato uporabljam vBOX, v njem Windowse XP, v katerim mi čitalec preko USB dela, dela tudi NLB Proklik in ostala krama, ki rabi čitalec in kartico v njem.

Ne dela pa e-podpisovanje na strani

https://epodpis.sodisce.si/EPodpis/


ki med drugim zahteva inštalacijo Flesha, pa še en par drugih komponent za e podpisovanje. Ko se prebiješ mimo vsega tega, naložiš datoteko, te zadeva vpraša po certifikatu, ki ga izbereš in vtipkaš PIN.

Na kartici ima, star certifikat in nov certifikat, ki sta bila oba uvožena v shrambo cerfifikatov.

Chrome ponudi 4 cerfitikate - stere in nove. Ko jih izbereš, piše aplikacija, da so neveljavni.
Firefox ponudi samo stare - odgovor, neveljavni.
IE8 ponudi samo nove - odgovor, neveljavni.

Niti ne vem, kje je problem, pri meni ali pri njih.

Morda moti sistem to, da so stari in novi cert. na kartici ali pa v shrambi certifikatov. Sem jih pobrisal, na novo naložil, samo nove, oboje, itd. - velik 0.

Danes bom naredil novo inštalacijo xp jev v vBox in poskusil namestiti zadevo za izključno namen e-sodstva.

Kakšna ideja?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz sigen-ca, Firefox, Samsung Galaxy tab

Oddelek: Pomoč in nasveti
95147 (1183) MrStein
»

Digitalno potrdilo - SIGENCA, problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
208497 (6261) fulgur
»

Varnost spletnih bank - enkratna gesla

Oddelek: Informacijska varnost
346876 (5028) seba-beba
»

Internetno bančništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7419170 (14856) Tilen
»

Storitve E-uprave

Oddelek: Programska oprema
137077 (6752) qwzyx

Več podobnih tem