» »

Na voljo Windows 8 alfa, znane podrobnosti o novostih

Na voljo Windows 8 alfa, znane podrobnosti o novostih

PC Pro - Čeprav je Windows 8 še daleč od izida, Microsoft kaže vedno več podrobnosti iz novega operacijskega sistema. Najvidnejša novost bo nov uporabniški vmesnik, ki se imenuje Metro in je bil premierno predstavljen v Windows Phone 7. Uporabljen bo v vseh izdajah, tako v namizni verziji kot verziji za mobilne naprave z na dotik občutljivimi zasloni. To je pomembna sprememba filozofije, saj je doslej veljalo, da potrebuje vsak način interakcije prilagojen uporabniški vmesnik. Microsoft sedaj trdi, da je vmesnik enoten, ne glede na uporabo miške, tipkovnice ali gest na zaslonu za interakcijo.

Na voljo bo tudi klasično namizje, ki pa bo zgolj ena izmed aplikacij. Vse aplikacije bodo namreč tako imenovane Metro Style Apps, s čimer bo poudarjena njihova prilagoditev na Metro. Prenesti jih bo mogoče z Microsoft Stora, kjer bodo razvijalci lahko ponujali tudi preizkusne verzije plačljivih aplikacij. To bo edino mesto za prenos novih aplikacij, ki bodo morale biti vse digitalno potrjene (podobno kot na Applovem App Storu). Kdor je novostim nenaklonjen, si lahko oddahne, ker bo skupaj s klasičnim namizjem dodana tudi podpora za stare programe x86 (ki pa seveda ne bodo tekli na ARM).

Druge novosti bodo še prenovljen Lock Screen, ki prikazuje zgolj minimalistično ozadje, datum, uro in obvestila aplikacij. Za uporabo potrebno vnesti geslo, pri čemer je dodana nova vrsta slikovnih gesel. Začetni zaslon (Start Screen) je v slogu Windows Phone 7.

Microsoft obljublja, da bo Windows 8 najhitrejši operacijski sistem doslej. To je še posebej pomembno, ker bo tekel tudi na manj zmogljivih prenosnih strojih, kjer so bile doslej prilagojene izdaje Windows. Prvi testi sicer kažejo, da alfa verzija še ni zelo varčna. Omenili smo že napovedan hitri zagon, sedaj pa je Microsoft napovedal še prenovljen Task Manager in možnost ponastavitve vseh nastavitev (nekakšen ekvivalent ponovne čiste namestitve), ki bo vzela vsega pet minut in pustila uporabniške datoteke nedotaknjene.

Kdor želi novosti preizkusiti, lahko z interneta brezplačno sname predogledno razvijalsko verzijo (včasih smo temu rekli alfa verzija) za 32- in 64-bitne platforme. Uporaba je seveda na lastno odgovornost.

121 komentarjev

«
1
2 3

Good Guy ::

Ena prednosti je tut built in podpora za iso in vhd fajle(nič več deamoon toolsov ipd sranja)

Izi ::

A se niso mnogi že ob Visti in kasneje ob 7 zgražali nad "velikimi" ikonami na namizju, ki so od XP-jevih 1 cm zrasle na okoli 3 cm. Ob 7 x 7 cm velikih dolgočasnih kvadratih, ki bodo kot kaže zamenjali dosedanje ikone jih bo verjetno zadela kap :P

Zmajc ::

Haha bo potrebno še win 8 za desktop jailbrekat.

Relanium ::

Izi je izjavil:

A se niso mnogi že ob Visti in kasneje ob 7 zgražali nad "velikimi" ikonami na namizju, ki so od XP-jevih 1 cm zrasle na okoli 3 cm. Ob 7 x 7 cm velikih dolgočasnih kvadratih, ki bodo kot kaže zamenjali dosedanje ikone jih bo verjetno zadela kap :P

Potem si pa stisnil Ctrl + kolešček miške in jamranja je konec, vsi zadovoljni

antonija ::

Najpoemmbnejsa novost bo uporabniski vmesnik... spet al kaj? :|

Pa sklepam da bo najava da bo "tekel tudi na manj zmogljivih prenosnih strojih" razburila vse vista fanboye ki so zagotavljali da je edina prava pot da OS maksimalno obremeni HW. :))
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Icematxyz ::

Aplikacije če se ne motim bodo tekle v ozadju in se ne bodo "ugašale". Torej HW bo še vedno obremenjen točno toliko, kot ga bo uporabnik "obremenjeval".

Drugače pa strategija Microsofta je smiselna z vidika, da poenoti vse svoje "fronte" in s tem uporabnika čim manj "obremenjuje" z različnimi vmesniki. Vprašanje pa je, kako bo potekala migracija na Metro. Na začetku bo zagotovo burno, pravo stanje pa bo znano kakšno leto ali dve po prehodu.

bojsi ::

antonija je izjavil:

Najpoemmbnejsa novost bo uporabniski vmesnik... spet al kaj? :|

Pa sklepam da bo najava da bo "tekel tudi na manj zmogljivih prenosnih strojih" razburila vse vista fanboye ki so zagotavljali da je edina prava pot da OS maksimalno obremeni HW. :))


V bistvu bo tale Metro uporabniški vmesnik samo en layer preko "običajnega" OS-a. Namenjen, ko boš zadevo uporabljal kot tablico, si predstavljam. Ne vem no, tole tiščanje dveh različnih filozofij v en produkt mi ravno ne gre skupaj (vsaj meni osebno).

hendriks ::

Meni ni jasno, zakaj ne uporabijo WP7 za tablice? Sistem je stestiran na telefonih, laufa super, dev orodja so tu.
MS je pomojem zopet zaspal. Tale dual vmesnik pa tudi meni ne gre skupaj.

Izi ::

bojsi je izjavil:

V bistvu bo tale Metro uporabniški vmesnik samo en layer preko "običajnega" OS-a.

Če ja z prav razumem bo ravno obratno.
Metro bo osnova sistema, "običajni" vmesnik pa boš dobil, če boš zagnal dodatni program ki bo tekel v ozadju in bo preko Metroja naredil nov layer, ki bo bolj podoben sedanjemu sistemu z ikonami.
Za Metro torej ne rabiš poganjati nič v ozadju, za "običajni" izgled pa boš moral poganjati nekaj dodatnih programov. Vsaj tako piše v članku.

flbroker ::

jaz še danes uporabljam win xp (orig.), ko pride ven win 8 bom pa kupil win7 in verjetno počasi prešaltal na ubuntu, da imam na PC-ju os z vmesnikom namenjenim mobilnim napravam nisem ovca da me strižejo, ta metro si lahko vsi zaposleni v ms vtaknejo v rit

telen ::

Kdo je reku, da boš na namiznem računalniku prisiljen imeti Metro??? Vsi samo jamrate. Na koncu ga boste pa vsi piratizirali.

garamond ::

Aplikacije če se ne motim bodo tekle v ozadju in se ne bodo "ugašale". Torej HW bo še vedno obremenjen točno toliko, kot ga bo uporabnik "obremenjeval".

Nope, Metro aplikacije lahko privzeto (ne pa nujno) dobijo novo stanje - "suspended state", ko porabljajo 0% CPU. Torej nekakšen navidezni multitasking, tak kot na mobilnih napravah.

flood ::

ja dvojni vmesnik je vrjetno zato, da se navadimo na novega, ker ms računa tranzicijo na slednjega?
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Master_Yoda ::

Na PCju pa res ne mislim imeti OSa z guijem za tablet device, ker se jim ne da delati 2 razlicni verziji.

Zgodovina sprememb…

Good Guy ::

Je mogoče kdo probal tole z virutal box?

flbroker ::

telen je izjavil:

Kdo je reku, da boš na namiznem računalniku prisiljen imeti Metro??? Vsi samo jamrate. Na koncu ga boste pa vsi piratizirali.


sej imaš link v članku, odpri in preberi malo več o aplikaciji zvani "stari desktop" ki bo en beden poskus imitacije namizja na katerega smo navajeni, ne bo menijev in aplikacij, control panela ipd. ob kliku na gumb "start" te bo vrglo nazaj na tablet GUI

lol @ microsoft

grem stavit da bo tole zvišalo popularnost ubuntu in ostalim linux sistemom potem pa bo čez leto dni naredili win9 in vrnili star gui sistem nazaj :)

Zmajc ::

Good Guy je izjavil:

Je mogoče kdo probal tole z virutal box?


Probal in dela v Virtual Box na win xp hostu

Ne vem no meni se ta metro meni zdi totalna beda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Markoff ::

Bo podpiral vmesnik tudi ukaze preko Kinecta? Se že vidim kot Tomo Kruz v Manjšinskem poročilu.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Good Guy ::

Zmajc je izjavil:

Good Guy je izjavil:

Je mogoče kdo probal tole z virutal box?


Probal in dela v Virtual Box na win xp hostu

Ne vem no meni se ta metro meni zdi totalna beda.



damm men na win 7 ne dela..

Gandalfar ::

> Aplikacije če se ne motim bodo tekle v ozadju in se ne bodo "ugašale". Torej HW bo še vedno obremenjen točno toliko, kot ga bo uporabnik "obremenjeval".

OS X Lion je to uvedel (iPad in Android pa to ze nekaj casa furajo) in zaenkrat se ni cisto jasno, ce se to tudi na Desktopu dobro uvede. Power userji se ze pritozujejo, da jim ni cisto vsec da jim aplikacije kar malo nakljucno izginjajo.

Zmajc ::

Good Guy je izjavil:

Zmajc je izjavil:

Good Guy je izjavil:

Je mogoče kdo probal tole z virutal box?


Probal in dela v Virtual Box na win xp hostu

Ne vem no meni se ta metro meni zdi totalna beda.



damm men na win 7 ne dela..


Jaz sem se ravnal po tem guidu in je delalo :

http://www.sysprobs.com/guide-install-w...

s1m0n ::

@rovtar, če se ti mogoče ustavi pri namestitvi (napaka) moraš v nastavitvah virtual boxa nastavit podporo za IO APIC
"Enable IO APIC" pod "System" -> "Motherboard" -> "Extended Features"

Good Guy ::

Loading files... potem se pojavi okno windows developer preview in potem sledi napaka(your computer needs to restart....)

filip007 ::

Ma saj to moreš verjeti s klikom na Start se odpre tab vmesnik gor pa kockice še Linux je bolj uporaben kot to, recimo Fedora. Na YouTube je video...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

Zmajc ::

Najvbolj žalostno je da bo kot vedno MS vztrajal pri svojem in vse upravičeval z traparijami kot so "inovativni nov vmesnik s katerim vse storite 10x hitreje in učinkoviteje!"

Mater naj raje najamejo koga od appla da poskrbi za dobro uporabniško izkušnjo z OSom. Še Unbunt Unity je bolj uporaben kot to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Spalatum ::

Nočem biti pikolovski ampak ne morem si pomagat - ni alpha ampak je Developer Preview Build 8102 M3. 8-)

Ljudje trolate preveč. Windows 8 ne bo nič različen od 7ke. Ja ima novi uporabniški vmesnik ampak ga ne rabite uporabljat. Stari še vedno obstaja. Kar je pomembno je da so OS optimizirali (clean install poje manj spomina kot 2 chrome taba haha 8-))!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spalatum ()

sirotka ::

flbroker je izjavil:

grem stavit da bo tole zvišalo popularnost ubuntu in ostalim linux sistemom potem pa bo čez leto dni naredili win9 in vrnili star gui sistem nazaj :)


mhm, tako se je govorilo ob izidu viste in 7ke. Nekako ne uspeva a? Sicer pa tole je alfa verzija, najbol d se počasa do končne?

gruntfürmich ::

če mislijo vmesnik kompa približat tablici/telefonu se lahko pošteno opečejo.
ker folk ima dandanes računalnike bolj za resno delo, in tu ni časa za zajebavanje z nekim debilnim vmesnikom...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

filip007 ::

M3 je pre-beta.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zmajc ::

Spalatum je izjavil:

Nočem biti pikolovski ampak ne morem si pomagat - ni alpha ampak je Developer Preview Build 8102 M3. 8-)

Ljudje trolate preveč. Windows 8 ne bo nič različen od 7ke. Ja ima novi uporabniški vmesnik ampak ga ne rabite uporabljat. Stari še vedno obstaja. Kar je pomembno je da so OS optimizirali (clean install poje manj spomina kot 2 chrome taba haha 8-))!


In kje si se da ta debilni metro meni izklopit? Ker jaz nisem nikjer videl ne kako ga izklopiti ne kako ga kakor koli prilagoditi.

nekikr ::

Zadeva je v alfa stadiju. Dve leti nas še ločita do uradne izdaje...

A vseeno polovica forumašev že ve, da je neuporabno, druga polovica pa že sanja o world domination s strani linuxa.

A ne bi vsi skupaj počakali še kakšno leto, da bo znanega več in bomo potem hvalili/pljuvali? Podobna štorija je bila namreč pri novem vmesniku za Office in seda, nekaj let po izdaji, večina priznava, da je trenutna rešitev mnogo boljša kot je bila prejšnja (ne vsi seveda, večina pa). Torej, bi dali vsaj možnost novi stvari ali jo zabijemo dve leti preden sploh pride na trg? Mogoče si edino to tudi zasluži, ker je zlobni MS? Patetično.

Invictus ::

Če vam Windows 8 ni všeč, ga pač ne uporabljajte.

In pika ...

Pa uporabljajte Linux konzolo, pa bo mir.

Seveda bo piratskih verzij nebroj ...

LP I.

bojsi ::

nekikr je izjavil:

Zadeva je v alfa stadiju. Dve leti nas še ločita do uradne izdaje...



Eno leto. Sicer se pa strinjam s tabo.

Ne vem pa, zakaj sploh MS te niti-ne-polizdelke kaže javnosti celo leto pred izzidom....

nekikr ::

Najbrž iz istega razloga kot Apple čudežno "izgubi" iPhone prototip vsake toliko časa.

Spock83 ::

Mogoče hoče ustvariti hype? No jaz moram priznati, da me je Windows mobile 7 prijetno presenetil.

Zmajc ::

Zadevo kažejo da dobijo user feedback. Je pa res, da zgodovinsko gledano Microsoft ni ravno pretirano znan po tem da ga upoštevajo, ampak dajmo se presenetiti.

Vsekako v tej obliki ta metro meni (skoraj) nič ne pripomore k boljši izkušnji za desktop PC uporabnika. Saj ni nič drugega kot še en mini desktop nad obstoječim desktoom. Raje bi dodali kak dock na dnu ali nekaj takega .... ah well, we can but dream...

urbecar ::

A ti "gumbi" na namizju so res samo HTML5 + JS?

nekikr ::

Zadevo kažejo da dobijo user feedback. Je pa res, da zgodovinsko gledano Microsoft ni ravno pretirano znan po tem da ga upoštevajo, ampak dajmo se presenetiti.

Ljudje nočejo sprememb. To kar je, mogoče malenkost izboljšano je vse kar si želijo. Nekaj povsem novega pa pomeni, da se morajo na novo učiti in raziskovati, kar pa jim ni všeč. Ampak kot si rekel, dajmo se presenetit. Kakšno leto ali dve po izdaji bomo videli kdo je imel prav.

whale, kaksno dominacijo si imel v mislih

Katero le? Tisto, ki v tej debati ni niti najmanj pomembna. Kot vedno. Android, pralni stroj in DVD predvajalniki.

Zmajc ::

nekikr je izjavil:

Zadevo kažejo da dobijo user feedback. Je pa res, da zgodovinsko gledano Microsoft ni ravno pretirano znan po tem da ga upoštevajo, ampak dajmo se presenetiti.

Ljudje nočejo sprememb. To kar je, mogoče malenkost izboljšano je vse kar si želijo. Nekaj povsem novega pa pomeni, da se morajo na novo učiti in raziskovati, kar pa jim ni všeč. Ampak kot si rekel, dajmo se presenetit. Kakšno leto ali dve po izdaji bomo videli kdo je imel prav.


Se popolnoma strinjam, problem je ker MS na to ne gleda tako. Ko bodo dojeli da je dobra uporabniška izkušnja vredna več kot vse drugo bojo razumeli zakaj oni nazadujejo, Apple pa je postal najbolj vredna blagovna znamka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

win64 ::

Spalatum je izjavil:


Ljudje trolate preveč. Windows 8 ne bo nič različen od 7ke. Ja ima novi uporabniški vmesnik ampak ga ne rabite uporabljat. Stari še vedno obstaja. Kar je pomembno je da so OS optimizirali (clean install poje manj spomina kot 2 chrome taba haha 8-))!


Ti tudi trollaš. Poraba pomnilnika ni nikakršen pokazatelj učinkovitosti. In če bo poraba pomnilnika samega os-ja manjša, to pomeni, da bo najbrž tudi manj predpomnenja in bo zato sistem počasnejši.

Sicer pa, če intel izda x86 telefon, bi si z veseljem naložil kaj takega gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

nekikr ::

Hja, nazadujejo...po več desetletjih so še vedno v samem vrhu IT podjetij, njihov OS uporablja čez 90% zemljanov. Ne bi ravno rekel, da nazadujejo. Uporabniška izkušnja jim je seveda še kako pomembna in tega se zavedajo (konec koncev je Win 7 všečen večini, prav tako Office paket). Problem pa nastane ravno tu. Čez 90% ljudi se mora navaditi na nekaj čisto novega. Apple je imel tu za moje pojme veliko lažje delo, saj je ustvaril nov produkt - pametni telefon in nanj posnel novi OS. Niso imeli 90% uporabnikov, ki bi se morali navaditi na neko nadgradjo (ki naj bi bila po večih desetletjih sama po sebi umevna).

BigWhale ::

nekikr je izjavil:

Zadevo kažejo da dobijo user feedback. Je pa res, da zgodovinsko gledano Microsoft ni ravno pretirano znan po tem da ga upoštevajo, ampak dajmo se presenetiti.

Ljudje nočejo sprememb. To kar je, mogoče malenkost izboljšano je vse kar si želijo. Nekaj povsem novega pa pomeni, da se morajo na novo učiti in raziskovati, kar pa jim ni všeč. Ampak kot si rekel, dajmo se presenetit. Kakšno leto ali dve po izdaji bomo videli kdo je imel prav.


Ljudje si zelijo predvsem uporabljati svoj racunalnik. Dokler je se vedno vecina uporabnikov taksnih, da aplikacije poganjajo v celozaslonskem nacinu in hkrati uporabljajo eno, morda dve aplikaciji bo Windows 8 graficni vmesnik povsem dovolj za njih.

Se vec, celo raje ga bodo uporabljali, ker bo stvar bolj pregledna in lepsa. Namizje na katerem je polno ikon je nepregledno in neucinkovito in precej lahko je kaj po nesreci premakniti in pobrisati. Dumbing down the interface je to kar si ljudje zelijo.

In kot ljudje mislim na vecino populacije in ne na neke marginalce, ki se potikajo po forumih o tehnologiji in doma navijajo racunalnike.

nekikr ::

Ja, imaš point, seveda. Kar pravim jaz in drži je to, da ljudje nočejo sprememb. Ampak, če se izkaže, da so spremebne na boljše in če so, kot si omenil, preprostejše za upravljanje, potem ni skrbi. Kritična masa nastopi hitro in Metro UI bo zaživel. Ne glede na to kaj s navijalci s forumov mislijo.

win64 ::

Mislim, da imajo tej 'strokovnjaki' s forumov kar veliko težo. Nenazadnje oni preizkusijo zadevo in o tem poročajo navadnim uporabnikom. Kar pa vsi vemo, da to poročanje ni zmeraj najbolj objektivno .

KaRkY ::

@BigWhale kaj jaz sem "Dumb user"(moja izjava ne tvoja) ker uporabljam samo eclipse pa ff naenkrat in to v maximized?

Če bo res stari UI samo aplikacija in ne privzet se lahko za vedno poslovijo od mene bom raje uporabljal KDE dalje.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Zmajc ::

win64 je izjavil:

Mislim, da imajo tej 'strokovnjaki' s forumov kar veliko težo. Nenazadnje oni preizkusijo zadevo in o tem poročajo navadnim uporabnikom. Kar pa vsi vemo, da to poročanje ni zmeraj najbolj objektivno .


Se strinjam, če se bo med naprednimi uporabniki razširilo mnenje da je Win 8 z vsiljenim Metro vmesnikom zanič in da je Windows 7 za desktop PCje še vedno boljši kot Win 8 z metrojem bojo vsem svojim manj veščim kolegom odsvetovali Win 8. Isto se je v bistvu zgodilo z Visto. Povprečen uporabnik ni vedel kaj več kot "vsi pravijo da je Vista zanič in naj raje ostenam na Win XP".

Slab odziv na PCjih bi se pa znal prenesti tudi na tablet trg kjer uporabniki ne bojo hoteli kupovati tablete z OSom ki je tako kritiziran v javnosti.

nekikr ::

win64: očitno ne, glede na to da se iPhone/iPad prodajajo v rekordnih številkah, novi Office meniji pa so zelo dobro sprejeti. Za vse te stvari so namreč govorili, kako bedne da so in ne uporabne.

Karky: pa veš da s takim stavkom poveš le to, da si bedak? Ker samo bedak lahko še pred kakršnim koli predogledom napove, da tega pa ne bo uporabljal. Hudiča, o Alfa verziji govorimo, ne o nečem kar pride na police jutri dopoldne. Tudi meni izgleda bedno, pa zato niti slučajno ne bom leto dni pred začetkom prodaje trobil naokoli, da tega pa že ne bom uporablal. Saj veš, zarečenega kruha se največ poje.

Lonsarg ::

KaRkY je izjavil:

@BigWhale kaj jaz sem "Dumb user"(moja izjava ne tvoja) ker uporabljam samo eclipse pa ff naenkrat in to v maximized?

Če bo res stari UI samo aplikacija in ne privzet se lahko za vedno poslovijo od mene bom raje uporabljal KDE dalje.


Tut KDE bo nekam evoluiral, bomo videli kam, na mestu že ne bo ostal. En vmesnik za več velikosti ekranov rocks zato, ker lahko napravo z 10" ekranom priklopiš na 50" TV in imaš še vedno isti vmesnik. najverjetneje se bodo glede na resolucijo dinamično spreminjal tut število kvadratkov na ekranu pri Win8, bojo že kaj zglumil.

Glede očitka, da ne bo to za v službo pa tole. Zaposleni večinoma uporabljajo par aplikacij, ja isto kot home userji, kake 10% je izjem. Kaj je bolje kot te aplikacije dat v tiles in zaposleni samo klika med njim in dela. Sam tiles+aplikacije, the Apple way bi lahko rekli. Evolucija funkcionalnosti je dosegla višek na desktop OSu. Zdaj ko je Apple načel evolucijo uporabniškega vmesnika na manjših napravah, bo Microsoft nadaljeval kar na celotni paleti.

win64 ::

Preizkusil namestitev na virtualni mašini. Namestitev se mi zdi malenkost hitrejša kot pri 7ki, vendar še zmeraj večino časa porabi kopiranje datotek.
Po namestitvi me je vprašalo za hotmail(live, xbox..) račun in na podlagi tega mi je izdelalo lokalni račun. Prijava in začetna konfiguracija je trajala okoli 3eh minut.

Po prijavi se je prikazal metro ui. Imaš pa ploščico "desktop", da takoj prideš na staro namizje.
Prilagoditev start menija ni mogoča(vsaj jaz nisem našel).
Osnovna nadzorna plošča je v metro ui-ju, za zahtevnejše nastavitve preklopi v klasični način. Prav tako se lahko iz metro-ja kličejo tudi ne-metro aplikacije.
Aplikacije v demotu(vreme, trgovina, rss novice, sociolite, tweet@rama, stocks..) ne delujejo še.
Task manager je popolnoma prenovljen in je po mojem mnenju uporabnejši. Dodana je zgodovina zagonov aplikaciji.

Tako za enkrat.

Popravek: po namestitvi virutalbox dodatkov(ki uradno niso podprti) in ponovnem zagonu, delajo tiste aplikacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows RT bo dobil nadgradnjo, ki ne bo Windows 10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
118362 (6657) hojnikb
»

Mnenja o Oknih 8 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1304196323 (133315) Markl
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13937861 (32435) Lonsarg
»

Znanih več podrobnosti o Windows 8 za ARM (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5115083 (12687) Lonsarg
»

Na voljo Windows 8 alfa, znane podrobnosti o novostih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12132521 (26448) techfreak :)

Več podobnih tem