» »

Kateri Android kupiti?

Kateri Android kupiti?

«
1
2

PC-Freak ::

Zdravo!

Zanima me kateri Android GSM aparat se splača kupiti trenutno?

Na voljo imam +/- 200€!

Aparat je lahko rabljen ali nov - če je rabljen naj ima vsaj garancijo!

Pomembno mi je, da brezhibno podpira GPS, WiFi, ima dobro kamero, čim boljšo baterijo (Da zdrži čim dlje - veliko imam pogovora in ne želim vsak dan polniti baterije).

Gledal sem že za iPhone 4, vendar ima previsoko ceno zame! :(

TNX za odg.

6151 ::

IDEOS X5
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

TOP ::

Rad bi še,verjetno da ma velik ekran in ko bi veliko srfal po netu,da bi baterija zdržala cel teden.Moram te razočarat ga ni.Vsi današnji moderni GSM je poraba baterije ogromna.Recimo Ideos X5 ali HTC Wildfire S vse je isto kar se tiče baterije,če boš veliko govoru potle vsak dan ti ne uide,morda 2 dni.

Boobiz ::

Galaxy S. Dobiš za 200€ dobro ohranjenega in dokaj novega. Ma vse kar hočeš. Meni baterija zdrži 8 dni v idle in do 3 dni če uporablam wifi 30min na dan, ne kličem veliko, podatke mam izklopljene.
I'm drunk, what's your excuse?

Ramon dekers ::

BigSmoke ::

galaxy s se najbl splača kupt

Lonsarg ::

Rabljen sploh ni debate je izbira galaxy S. Namreč veliko takih ljudi ga je kupilo, ki hitro menjajo telefone in je zato cena rabljenih padla nerealno nizko. Prov smešno nizka.

Če greš pa na nove boš dobil pa zelo veliko manj. Na miselm mi pride recimo Gsamsung galaxy ACE, to je eden redkih nizkocenovnih telefonov, ki pa vseeno imajo gorila glass, kar se mi zdi kar zelo pomembno. Če pa gledaš samo specifikacije, bo pa zmagal ideosX5 v tem cenovnem rangu.

Za baterijo pa, če veliko kličeš bo to dan ali dva pri vseh telefonih z velikim ekranom. Sam a ni ful smotano biti na trnih, ali bo zdržala drugi dan. Kaj pa če se lotiš mal youtube gledat kako uro, k ti gre direkt tretjina baterije recimo. Ali pač kaj drugega. Pač poleg umivanja zob, daš na seznam opravil pred spanjem še vklop mobitela, tako vsaj nikoli ne pozabiš, nima veze, če je še na 60% zvečer.

Ramon dekers ::

BigSmoke je izjavil:

galaxy s se najbl splača kupt



ki je brez kamere oz nima ledice to pomeni da skoraj nima kamere. Glede p/p ti prporočam to kar sem napisal. Pa še dve leti imaš garancije za 150€.

Lonsarg ::

Ramom, Xperia Mini ima 3" ekran, tu se zgodba zaključi, to imajo najbolj low telefoni. Flash pa na dnevni svetlobi nima veze, pač prot večeru ne morš slikat. Za takrat pa tut Experia Mini ni zadost, ker ni kvaliteta tam kjer bi morala bit.

Ramon dekers ::

ker ti nikoli nič ne slikaš ponoči, in ravno takrat ti ledica lahko pride prekleto prav? sicer pa je nasplošno galaxy s prevelik. Če je majhen še ne pomeni da ni zmogljiv.

Lonsarg ::

Jaz veliko slikam, tudi ponoči, zato sem kupil SGS2, ki ima LED, ter kamero kvalitete primerljive fotoaparatom.

SGS in Xperia Mini mata pa tok slabšo kvaliteto, da itak ne moreš kot nadomestilo fotoaparata uproablat.

Funkcionalnost smarthphone, če ima samo 3" ekran pa pade na klice in občasno browsanje, občasno navigacijo Kaj več je zaradi majhnosti mal smotano počet. Niti ekran ni dosti velik, da bi se dalo normalno hitro v landscape tipkat. Android OS je skoraj zmogljiv kot Windows, sam velikost ga tepe, ker je težje postorit stvari na majhnih ekranih, tak da če se išče funkcije in ne samo telefona se kupi maks velikost ekrana, ko je še spremeljivo za v žep. Dvomim, da enim že nad 3.0 ne gre več v žep... Moje mnenje je, da gre Galaxy S lažje v žep kot Xperia mini, ker je mnogo tanjši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

PC-Freak ::

Kako pa je stanje z tem Galaxy S?

Vidim, da obstaja 1000 in ena varianta Galaxy S (i9000, i9100, i9003, i9001, WiFi, i9010, M110S)!

Malo sem zmeden! ;((

Kaj pa SE Xperia X10 - se splača kupiti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PC-Freak ()

Ramon dekers ::

Lonsarg je izjavil:

Jaz veliko slikam, tudi ponoči, zato sem kupil SGS2, ki ima LED, ter kamero kvalitete primerljive fotoaparatom.

SGS in Xperia Mini mata pa tok slabšo kvaliteto, da itak ne moreš kot nadomestilo fotoaparata uproablat.

Funkcionalnost smarthphone, če ima samo 3" ekran pa pade na klice in občasno browsanje, občasno navigacijo Kaj več je zaradi majhnosti mal smotano počet. Niti ekran ni dosti velik, da bi se dalo normalno hitro v landscape tipkat. Android OS je skoraj zmogljiv kot Windows, sam velikost ga tepe, ker je težje postorit stvari na majhnih ekranih, tak da če se išče funkcije in ne samo telefona se kupi maks velikost ekrana, ko je še spremeljivo za v žep. Dvomim, da enim že nad 3.0 ne gre več v žep... Moje mnenje je, da gre Galaxy S lažje v žep kot Xperia mini, ker je mnogo tanjši.



za filme gledat pa xperia mini res ni. Se strinjam.

p.s. načeloma ma SE fenomalne leče, sicer pa fotoaparata ne nosiš vedno s seboj, telefon pa, torej ti običajno služi kot nadomestek fotoaparata, samo kaj ko ga pri sgs večinoma dela dneva ne moreš uporabljati.

Zgodovina sprememb…

BigSmoke ::

galaxy s edino nima ledice drugo pa ima vse kot mora, da ne govorimo sploh o zaslonu in hitrosti delovanja...

Lonsarg ::

PC-Freak, pusti kodna imena, to te ne zanima, ker ta, ki si naštel predstavljajo druge telefone, ne vem od kje ti, da so to kodna od Galaxy S verzij. "Galaxy S" je samo eden, ostali telefoni, ki so podobni sicer imajo druga sicer res podobna imena, nimajo istega imena.

Recimo:
Galaxy S Plus (refresh praktično istega telefona)
Google Nexus S (isti telefon, ampak je Google poskrbel za lansiranje in software)
Samsung galaxy SL(verzija z super-LCD namesto Amoled)

Boobiz ::

Meni je pa ledica vse prej kot dobrodošla. Še za konkreten mugshot ni dovolj močna, mozoljev pa tudi ne želim slikati torej za mene ni funkcionalna.
Če se le da prižgeš luč in to je to, ekstra rahla bela svetloba prešvoh ledice pa kar kaj ostane na drugih telefonih.
I'm drunk, what's your excuse?

PC-Freak ::

Kaj pa xperia x10 - sem gledal spec. in je kar dober po spec. , ampak dejansko ne vem kako in kaj!

Recimo X10 v Galaxy S !?

Boobiz ::

X10 ima podprt samo 2.1 Eclair(?) in ima samo 384mb rama, poleg tega pa ne premore niti LCD zaslona ampak ima navadni TFT, ki pa je katastrofalen na močni svetlobi.

Za Eclair nisem ziher, vem da je nekaj časa blo govora o tem.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

Lonsarg ::

Na GSM arena piše, da ima X10 tudi gingerbread zdej. Je pa man X10 dosti lepši od Galaxy S. Pa ima bolšo kamero, RAMA ma res malo malo, pa slabši ekran in debelejši je. Sam ne vem, če se ga tako poceni dobi rabljenega kot Galaxy S je morda bolša izbira.

gendale ::

iphone

Boobiz ::

Lonsarg je izjavil:

Na GSM arena piše, da ima X10 tudi gingerbread zdej. Je pa man X10 dosti lepši od Galaxy S. Pa ima bolšo kamero, RAMA ma res malo malo, pa slabši ekran in debelejši je. Sam ne vem, če se ga tako poceni dobi rabljenega kot Galaxy S je morda bolša izbira.


Še ekran je treba omenit. SGS ma gorilla glass odporen na praske in je veliko lažji za čistit umazanijo kot pri X10. Je pa res da je X10 veliko bolj prijeten za držat v roki zaradi oblike in malce večje teže.
I'm drunk, what's your excuse?

jnce ::

Priporočam Ideos X5.. preveč dober telefon za to ceno ^_^

xardas ::

Zdravo,

Malo si bom sposodil temo.

zanimam se za nakup Desire HD. Trenutno imam pri Mobitelu paket "itak džabest". Če na strani izberem ta paket, je cena tega telefona 99€, čeprav po podrobnem ogledu opazim, da je to cena na paketu "opti povezani" s 100Mb prenosa. Zanima me, ali je to napaka ali je dejansko cena tudi na mojem paketu taka.

Najlepša hvala za odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xardas ()

Lonsarg ::

Če samo izbereš paket, ti napišejo najnižjo možno ceno, če vse dodatne pakete naročiš. Znajo Mobitelovci:) Tak da tisto, kar piše pod podrobnosti je ziher reč. Ja Mobitel je drag in ima še drage Mobitele, konkurenca?:)

Sam razlika HTC desire in HTC Sensation je "samo" 100EUR, bi kar malce z težkim srcem šel na Desire HD, če že daš tako veliko denarja, ker je star model.

Thunder wave ::

Xperia X10 ima uradno nadgradnjo na Android 2.3.4 gingerbread. UI je enak kot pri Xperia 2011 liniji telefonov.

PC-Freak ::

Hvala za vso pomoč - sem se odločil za Samsung Galaxy S - ga grem danes iskat za 200€ - star 1 leto (Še 1 leto gar.) brez praske in kar nekaj dodatkov! :D

jusv ::

Tale Samsung Galaxy II je res zakon, boljšega telefona trenutno ni, upam, da se konkurenca zmiga, predvsem kak Sony in pa HTC. Računam na to da bo kmalu več konkurence in boljša izbira!

Lonsarg ::

Saj imaš primerljive alternative SGS2, Motorola Droid Bionic recimo v vsem primerljiva. Potem imaš Sony Experia Arc, ki je isto tanek kot SGS2 celo, ima sicer enojedrnik, ampak to opaziš samo na listu papirja bolj ali manj.

PC-Freak ::

Samo, da sporočim - kupil sem rabljen Samsung Galaxy S (Dobesedno brez praskice ;(( ) in morem povedat, da sem več, kot zadovoljen!

Najlepša hvala vsem, ki ste mi ga priporočali! :D

LP

AvtoR ::

Koliko si dal, če ni skrivnost?

koro13 ::

200 verov je napisu :D

;-) ::

6151 je izjavil:

IDEOS X5

+1

+ to da jih na bolhi včasih dobiš za smešen denar sem imel 2x galaxyja pa se 10x prej pošremfa kot ideos. Proc. mam na isti frekvenci pa mi baterija dlje drži edino ekran je malce slabši ampak meni prav paše da ne bode v oči.

EDIT: aja si že kupil. Drago si plačal Galaxy, jaz sem dal 170 za kot novega v garanciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

OChack ::

huawei X5 je fajn cigla, samsungi so vsi....sramota androidu al kako bi reku, zarad njih folk prav kok je android gniv, GPS dela za en k če sploh dela na telefonih ker zajebava 100 na uro, pa pisanje fajlov je počasno za popizdit, mogoče tega ne boš opazu al pa boš, sam ko boš telefon zafilov z podatki ti bo začev mlet ko star mlinček, sam da tega ne boš slišov :)
nisem sicer pristaš iphonov oziroma jih sovražim, ampak če čš met neki kul stvar k dela hitr uzem 3GS bi ga pomoje dobu za ta denar, pa THC (HTC) ma tud ene par fajn kvalitetnih ciglo, tok o tem kokr smo testiral

LP
Int€l inside, IDIOT Outside

Lonsarg ::

A zato, ker so low end android telefoni v primerjavi z high end telefonom loleki. Pol tut high end Androida ne smeš kupit? Dobra logika lol.

Ramon dekers ::

hja sam sem mnenja da se je se(sony ericsson) zelo popravil od xperie x1, x10. Kar mi je pa najbolj všeč tam pa je fenomenalna kamera, leča.

cortez ::

Na tattoo day 2.3.5 GB pa bo.

OChack ::

Lonsarg je izjavil:

A zato, ker so low end android telefoni v primerjavi z high end telefonom loleki. Pol tut high end Androida ne smeš kupit? Dobra logika lol.


kdo to pravi?
samo če bi rad poceni dobrega hitrega androida za 200€ pač samsung galaxy ni med njimi pa če ti je všeč ali ne :)
Int€l inside, IDIOT Outside

Goody ::

OChack je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

A zato, ker so low end android telefoni v primerjavi z high end telefonom loleki. Pol tut high end Androida ne smeš kupit? Dobra logika lol.


kdo to pravi?
samo če bi rad poceni dobrega hitrega androida za 200€ pač samsung galaxy ni med njimi pa če ti je všeč ali ne :)


Drži v primeru da si nesposobnež in si telefona ne znaš upedenat. Če pa znaš (pa ni neka vesoljska znanost ;)) pa zadeva leti.

AvtoR ::

;-) je izjavil:

6151 je izjavil:

IDEOS X5

+1

+ to da jih na bolhi včasih dobiš za smešen denar sem imel 2x galaxyja pa se 10x prej pošremfa kot ideos. Proc. mam na isti frekvenci pa mi baterija dlje drži edino ekran je malce slabši ampak meni prav paše da ne bode v oči.

EDIT: aja si že kupil. Drago si plačal Galaxy, jaz sem dal 170 za kot novega v garanciji.


Tudi moj glas gre za Ideos x5. Par mesecev nazaj sem ga kupil novega hčerki za 190€. Malo sem spremljal oglase na Bolhi in nekateri so ponujali popolnoma nove aparete (TušMobil) celo za 130€. Za ta denar in če si za android je to sigurno best buy. Zadnje čase jim je cena malo narasla, tako da ga pod 160€ ni za dobit. Moja edina pripomba gre fotoaparatu, ki ni na nivoju npr Nokie c7. Tudi zaslon ni vrhunski, je pa povsem spodoben. Ima pa vsaj LED flash, SGS, pa še tega nima. Glede na to da je na njemu inštaliranih N programov, presenetljivo še vedno teče povsem gladko in brez zatikanja. Baterija drži 2 dni, kar je nekak standard za android telefon.

;-) ::

Če ji boš dal gor oxygen rom z androidom 2.3.5 pa bo baterija držala x2 po parih polnjenjih.

Boobiz ::

Goody je izjavil:

OChack je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

A zato, ker so low end android telefoni v primerjavi z high end telefonom loleki. Pol tut high end Androida ne smeš kupit? Dobra logika lol.


kdo to pravi?
samo če bi rad poceni dobrega hitrega androida za 200€ pač samsung galaxy ni med njimi pa če ti je všeč ali ne :)


Drži v primeru da si nesposobnež in si telefona ne znaš upedenat. Če pa znaš (pa ni neka vesoljska znanost ;)) pa zadeva leti.


Točno to. Največja tragedija je, če si kupil SGS in si se z njim hvalu kako ti dobro deluje brez, da bi se sam poigral z ROMi ali pa vsaj zamenjal samsungov touchwiz, jaz sm se do zdaj še vsakemu takemu v glavo smejal. Seveda pa te zadeve ne delajo čudežev, še vedno android nima GPU pospeševanja, tako da, dokler tega ne bo, noben android nebo delal popolnoma tekoče.
Bi pa tud povdaru, da se dostkrat zgodi da SGS nima dovolj rama za aplikacije (334), če jih maš veliko naloženih. Glavna krivda temu je butast multitasking oz. je krivda na razvijalcih aplikacij, ker vsi hočejo da ti njihov app lavfa 24/7.
I'm drunk, what's your excuse?

OChack ::

AvtoR je izjavil:

;-) je izjavil:

6151 je izjavil:

IDEOS X5

+1

+ to da jih na bolhi včasih dobiš za smešen denar sem imel 2x galaxyja pa se 10x prej pošremfa kot ideos. Proc. mam na isti frekvenci pa mi baterija dlje drži edino ekran je malce slabši ampak meni prav paše da ne bode v oči.

EDIT: aja si že kupil. Drago si plačal Galaxy, jaz sem dal 170 za kot novega v garanciji.


Tudi moj glas gre za Ideos x5. Par mesecev nazaj sem ga kupil novega hčerki za 190€. Malo sem spremljal oglase na Bolhi in nekateri so ponujali popolnoma nove aparete (TušMobil) celo za 130€. Za ta denar in če si za android je to sigurno best buy. Zadnje čase jim je cena malo narasla, tako da ga pod 160€ ni za dobit. Moja edina pripomba gre fotoaparatu, ki ni na nivoju npr Nokie c7. Tudi zaslon ni vrhunski, je pa povsem spodoben. Ima pa vsaj LED flash, SGS, pa še tega nima. Glede na to da je na njemu inštaliranih N programov, presenetljivo še vedno teče povsem gladko in brez zatikanja. Baterija drži 2 dni, kar je nekak standard za android telefon.

+na x5 se bo dalo namestiti 3D (dejansko 3d pospešen) menu oziroma desktop, ki niti na samsungu s2 ne lavfa tekoče, je pa res da huawei sam zmodificiral to zadevo
Int€l inside, IDIOT Outside

PC-Freak ::

Ponovno pozdravljeni.

Z Galaxy S sem zelo zadovoljen, ampak sedaj potrebujem še en GSM za punco.

Torej - imeti more Android, Podpirati GPS, WiFi in imeti dober fotoaparat, saj punca veliko slika z telefonom (Zaželjeno je, da ima bliskavico za ponoči)!

Cena pa naj bo do 100EU (Čim manj, tem boljše)!
Zaželjeno, da ima aparat še vsaj 1leto gar.!

Kaj priporočate v tem rangu?

TNX za odg.

;-) ::

do 100€ bo težka za kaj dobrega par € naj da zraven pa kupi že zgoraj omenjeni best buy ideos x5

PC-Freak ::

Torej resnično ni nič takšnega v rangu 100€?

Indeos X5 je že nad 150€, kar je malo preveč!
Recimo do 120€ bi še šlo!

Kako pa je kaj z HTC telefoni?

6151 ::

PC-Freak je izjavil:

Torej resnično ni nič takšnega v rangu 100€?

Indeos X5 je že nad 150€, kar je malo preveč!
Recimo do 120€ bi še šlo!

Kako pa je kaj z HTC telefoni?


Dodaj tistih nekaj evrov,ne boš razočaran ideos x5 je res izjemen telefon.

OChack je izjavil:


+na x5 se bo dalo namestiti 3D (dejansko 3d pospešen) menu oziroma desktop, ki niti na samsungu s2 ne lavfa tekoče, je pa res da huawei sam zmodificiral to zadevo

Kje se to dobi?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()

;-) ::

PC-Freak je izjavil:

Torej resnično ni nič takšnega v rangu 100€?

Indeos X5 je že nad 150€, kar je malo preveč!
Recimo do 120€ bi še šlo!

Kako pa je kaj z HTC telefoni?

Se dobijo tud za 120. Jaz sem svojega prodal za 120 in kupil drugega za 70:D:)) včasih folk neve kaj prodaja, se pa splača par dni "pobolhat". Sem pa že kupil galaxyja za 160 =)

PC-Freak ::

Kolikor gledam po Bolhi že par dni so cene kar visoke + skoraj vsi so iz LJ ali okolice - jaz sem iz MB in v poštev pride samo osebni prevzem, ker ne zaupam več dostavnim službam.
Da se pa zato vozim v LJ je pa še dodatnih 50€ (poraba mojega avtomobila je nad 10l / 100KM)!

A mi lahko kdo pove kakšna je razlika med Galaxy S in Galaxy ACE?
Vizualno mi delujeta enaka, le ACE se mi zdu debelejši - kaj pa funkcije?

;-) ::

Imel sem oba ACE je dosti dosti dosti slabši od Galaxy S - logično že po spedcifikacijah, ko ga v roko primeš pa vidiš takoj da ni to to, manjši ekran ter slaba resolucija. Meni se ne zdi vreden svojega denarja.

denabiker ::

Ne vzet ACE, vzemi saj galaxy S. Pišem iz izkušenj, kolega je kupil ACE in prišel k meni, da mu uštimam aplikacije, igre itd
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716778 (13131) 1krat
»

HTC Desire vs. Samsung Galaxy S (vs. Google Nexus S)

Oddelek: Mobilne tehnologije
407264 (4319) freesty
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
527164 (5401) burek1
»

Kakšen mobitel imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6714467 (12030) Thunder wave
»

Rabljen mobitel (android)

Oddelek: Mobilne tehnologije
152995 (2552) krop

Več podobnih tem