» »

Smsapi.si - pošiljanje SMS-ov je otročje lahko

Smsapi.si - pošiljanje SMS-ov je otročje lahko

«
1
2

mrezna ::

Na podlagi izkušenj, ki smo jih pridobili pri portalu povabi.si (slo-tech tema) z različnimi sms providerji, gostovanje tujih številk, gostovanje lastne slovenske številke, težave pri menjavi operaterjev, podpora tujih in domačih operaterjev, zakup kratkih besed (povabi.si) in tako dalje, smo se odločili, da kreiramo enostaven sms portal, ki nudi enostavno pošiljanje SMS-ov iz različnih sistemov.

Glavni cilji:
- enostavna predstavitev storitve
- enostavna registracija in uporaba storitev
- dostopnost storitve v smislu cene SMS-a (+ ni naročnin ali začetnih stroškov)
- avtomatizacija procesa (plačevanje, računi, obveščanje o statusu, pošiljanje opomnikov itd)
- dokumentacija in že izdelane programske rešitve za vključitev v različne projekte (spletne trgovine ala magento, aplikacije pro-račun, strani ala modx, itd)

Kritike, predlogi, možne izboljšave ali na sploh katerikoli komentarji zaželeni. Bolj pohvale, ker vemo, da je hud portal, še bolj pa sama storitev :)

Link: http://www.smsapi.si
  • spremenilo: mrezna ()

technolog ::

Kritika cene:

Če imaš stvar lokalno, ti ni treba plačat za lastno SMS številko 100€, ampak kupiš SIM kartico za 5€.

Pri simobilu maš na kartico (brez naročnine) 5 centov na SMS, kar ni tok drgačno od vaše ponudbe, pa še nihče ne špega po SMSjih, ki jih pošiljaš. Gotovo se da pa količinsko zmenit za kak popust.

Torej če upoštevaš, da ne daš 100EUR za številko vsak mesec, je to dodatnih 2000 brezplačnih SMSov.

Zgodovina sprememb…

kitesurfer ::

Pozdravljeni

Že 4 leta uporabljam http://www.clickatell.com in v niti enem primeru ni bilo da SMS nebi bil poslan, dostavljen,...
Zelo zadovoljen sem z njimi in tudi cena je zelo ugodna, zaj zakupim vedno 20 000 SMS.

Ne vem zakaj bi odkrivali toplo vodo???

mrezna ::

@technolog: Samostojna številka je le po želji, npr. da želiš eno unikatno številko katero ti mi potem gostujemo in katere se tvojim uporabnikom/prejemnikom izpisuje na telefonu. Če ne želiš uporabljaš eno izmed naših "shared", brezplačno.

Druga opcija je, da namesto številke uporabljaš SENDERID, Npr. technolog ali kaj drugega. Enako, brezplačno.

1.5 cena ali 5 centov je precejšna razlika. Sploh pri količini 25.000 npr. Predvsem pa še tukaj prednost, da je zadevo enostavno implementiral preko klic-a določenega URL-ja ali pa pošlješ preko emaila na sms@smsapi.si.

@kitesurfer: Lokalnost prinaša določene prednosti. Npr. ljudje bolj zaupajo telefonsko številki 051 462 192 (primer), kot pa +383 331 333 333. Vsaj tako kažejo izkušnje na Povabi.si.

Cena pri clicktail za 25.000 smsov je npr. 6 centov. Pri pa 1.5 centa. Razlika je očitna.

Mi smo zadevo razvili, predstavili. Odločitev je pa seveda čisto vaša in verjamem, da boste izbrali kar je boljše in koncu tudi cenejše.

MrBrdo ::

ne štekam... zakaj nebi pač pr mobitelu kupu tiste samostojne številke in maš njihov api in to je to?
MrBrdo

blackbfm ::

Ker je pri Mobitelu in Simobilu dražje. Meni je všeč tale smsapi, samo ne poštekam kako je lahko storitev s posrednikom cenejša kot direkt pri operaterju:P

bond007 ::

Kako je dražje, če imaš pri simobilu lahko paket brez naročnine, ki ti omogoča uporaba simobil klape (30 sms in 30 mmsov na dan) brezplačno!

blackbfm ::

Recimo da govorimo o neki storitvi z več tisoč smsi mesečno (po možnosti s plačljivimi smsi).

Tista klapa je še za osebno rabo bolj bedno narejena, ne pa za biznis:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

bond007 ::

Ja to imaš prav, za pravo "spemanje" pa res rabiš nekaj bolj resnega, ker tale klapa je res bolj po domače narejena.

mrezna ::

@MrBrdo: Pri mobitelu želijo 4 cente za SMS, mesečno naročnino ter 2.000€ za samostojno številko. Ko smo mi želeli vzpostaviti storitev povabi.si se nam je to zdelo preveč. Beri naprej spodaj ....

@blackclw: res je. Ker je dražje. Pomembno dejstvo. Nismo posredniki, ampak imamo lastno SMS gostovanje, pošiljanje.

@bond007: SMSApi.si je namenjen za pošiljanje SMS-ov iz programov, spletnih aplikacij in podobno.

MrBrdo ::

Js pa predlagam, da naredite tako, da imaš recimo do 100 SMSov mesečno brezplačno. Tako boste verjetno več folka dobili, ki bojo mogoče mal uporabljali zase potem pa bojo pri kakšnem projektu se spomnili in plačali. :)
MrBrdo

Zeberdee ::

To je rešitev za masovno pošiljanje mailov.

mrezna ::

Res je Zeberdee. Hvala.
MrBrdo, zato dobijo 10, da vidijo kako app deluje ... 100 bi bilo brezveze. Kdor rabi in ceni storitev, bo tudi plačal zato.

blue ::

pri voipdiscount je 1SMS v slovenijo 0.03€ + 20% ddv..
Lahko nastaviš vsako številko za katero dokažeš, da je tvoja ( do 5 tel številk) ali username..

Še nisem imel problem, da ni dostalivo sporočila.
Sporočila lahko pošiljaš z http get

mrezna ::

Blue in ostali. Noben ni rekel, da tuji ponudniki ne obstajajo. Mi smo ponudili slovensko rešitev, ki ponuja:

- cenejše sms-e (0.015€+20%DDV)
- lahko nastaviš katerikoli številko ALI username
- lahko pošlješ preko GET in POST
- podpira slovenske številke (gostuješ lahko slovenske številke)
- podpira preimum storitve, zakup kratkih besed npr. DONACIJA itd.
- plačuješ preko PayPal-a, TRR (na slovenski račun)
- dobivaš delivery report na URL tvojega strežnika (defeniraš v profilu) preko GET-a
- Povabi.si - pošilja 10000 sms-ov mesečno preko smsapi.si, torej preverjano zanesljivo delovanje
- itd.

Verjamem pa, da obstaja še tisoč ostalih variant.

sirotka ::

Se mi zdi, da nekateri mešate "navadno" pošiljanje smsov in uporabo tega za recimo oglaševalske namene, ... Mobitel konkretno računa vse skupaj in niti nimajo tako dobro poštimane zadeve - beri, dobiš šop papirjev in nekaj sestankov in adijo...

blackbfm ::

beri, dobiš šop papirjev in nekaj sestankov in adijo...


Kaj pa bi še rad? Sex?:))

sirotka ::

blackbfm je izjavil:

beri, dobiš šop papirjev in nekaj sestankov in adijo...


Kaj pa bi še rad? Sex?:))


Ne, samo primerjava s tem - tukaj je lažje, cenejše ->vsaj na papirju

Zeberdee ::

Mene recimo pri simostu ubija to, da nimam imenika. Zato razmišljam k premiku.

mrezna ::

Imenika?

Ice-Heki ::

@Zeberdee: pri SiMostu obstaja neka aplikacija (konkretno tole: https://glasnik.simobil.si/infomms/ui/t... kjer se lahko prijaviš in znotraj tega vidiš poslane / prejete SMS sporočila + lahko imaš imenik, v kolikor pošiljaš SMSe preko aplikacije.

Zeberdee ::

Ice-Heki, ja jaz se tega zavedam. Samo je veliko težje (ker gre za lowbudget stranko) vse skupaj metati jedan po jedan notri, kot pa kopirati iz excela. Je pa še vedno zame preveč štorasto, sploh, ker mi ta sistem ne omogoča ničesar. Ne odjave, ne enotne baze, ne popravkov in veliko smsov se pri bazi 3000 uporabnikov izgubi.

Raje ne vem, koliko je uporabnikov, ki zaradi zatipkavanja (slaba data) dobivajo smse, za katere jim niti pod razno ni jasno, zakaj se gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zeberdee ()

Uporabnik ::

Zgleda ful super, se sajt je sodoben. Če prav razumem ni potrebe niti po sklenitvi kakšne pogodbe, torej je potrebno v naprej naložit na "račun"?

Ice-Heki ::

@Zeberdee: Če pošiljaš SMS 3000 uporabnikom, potem je zadeva že zrela za nek CRM, ki bo skrbel za to, da se bodo SMSi pravilno pošiljali. Za to se pa ponavadi napiše svojo aplikacijo / postavi svoj sistem (v povezavi z zunanjimi, tako da imaš celosten pregled nad dogajanjem). Četudi je lowbudget stranka bi se jim (mogoče) na dolgi rok splačalo investirati nekaj € v to, da dobijo nek sistem ki dejansko deluje. Konec koncev se tudi napačno poslani SMS obračunajo in se jih plača!

In ja - se strinjam s tabo, Zeberdee. Aplikacija, ki jo ponuja Simobil ni vrhunska, a vseeno obstaja (in to je bil tudi moj namen - da omenim, da je ...) - o uporabi pa naj presoja vsak sam.

// se opravičujem, če sva zašla preveč offtopic

Zeberdee ::

Ja, CRM, ja.

Na žalost poceni CRM rešitve ni.

kunigunda ::

Zanimivo da lahko namesto stevilke posljes tekst dolg 12 znakov, ko pa je po gsm standardih maximum 11.

mrezna ::

@Zeberdee: Poglej activeCollab za CRM.

@kunigunda: Testiraj, pa boš videl. Čuda je danes v tehniki.

@Uporabnik: Hvala. Res je, brez pogodb, le kupiš SMS vnaprej in to je to.

kunigunda ::

Sej zato k so danes cuda v tehniki ni mogoce vec kot 11 znakov. Testiraj :)

mrezna ::

kunigunda, popravljeno v dokumentaciji. Hvala za opozorilo.

kunigunda ::

You're welcome :) Se eno vprasanje k ga nisem zasledil. Kaksen je throughput ? Npr v kolikem cajtu se razposlje 10,000 smsov ?

_Dejan_ ::

mrezna je izjavil:

Blue in ostali. Noben ni rekel, da tuji ponudniki ne obstajajo. Mi smo ponudili slovensko rešitev, ki ponuja:

- cenejše sms-e (0.015€+20%DDV)
- lahko nastaviš katerikoli številko ALI username
- lahko pošlješ preko GET in POST
- podpira slovenske številke (gostuješ lahko slovenske številke)
- podpira preimum storitve, zakup kratkih besed npr. DONACIJA itd.
- plačuješ preko PayPal-a, TRR (na slovenski račun)
- dobivaš delivery report na URL tvojega strežnika (defeniraš v profilu) preko GET-a
- Povabi.si - pošilja 10000 sms-ov mesečno preko smsapi.si, torej preverjano zanesljivo delovanje
- itd.

Verjamem pa, da obstaja še tisoč ostalih variant.


10000 smsov mesečno pa res ni tako veliko število...

sirotka je izjavil:

Se mi zdi, da nekateri mešate "navadno" pošiljanje smsov in uporabo tega za recimo oglaševalske namene, ... Mobitel konkretno računa vse skupaj in niti nimajo tako dobro poštimane zadeve - beri, dobiš šop papirjev in nekaj sestankov in adijo...


Ko sem jaz delal z Mobitelom(SMS Poštar) in Simobilom(SMS Glasnik) nisem imel nobenih problemov pri supportu in reševanju težav...

Vprašanja za Zeberdee:
1.)Ali se da poslati več različnih textov na več razlišnih tel. številk v enem requestu? Meni osebno je POST+XML način bolj všečen kot pa preko URL requesta...
2.)Ali obstaja možnost plačila po dejanski porabi torej da ne plačuješ v naprej ampak mesečno dobiš račun za dejansko poslane sms-e? Oz recimo da zakupiš 100000smsov ali je možna nastavitev da ko pade na 10000 da dobiš obvestilo da bo račun kmalu prazen?
3.)Ali je možno nastaviti da en uporabnik uporablja več različnih sms številk? recimo določenim strankam želi poslati iz ene drugim iz druge tel. številke? Oz. za določene želi text pošiljatelja za druge gsm številko?

Malo me moti vaša primerjalna tabela...
simobil ima tudi brezplačen paket SMS glasnika je pa takrat cena poslanega smsa 0.07EUR.
Ključna beseda pri mobitelu je 500EUR in ne 1500EUR.
Pri mobitelu in simobilu dobiš tudi "brezplačne" sms-e ki niso nikjer v tabeli omenjeni :)
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

mrezna ::

1.) DA, vendar bolje napredne rešitve rešujemo lokalno/preko kontakta. Možno je narediti batch request.
2.) DA, v profilu je opcija, opozori me, ko meja SMS-ov pade pod določeno št.
3.) DA, je možno.


@kunigunda: Odvisno ali bi uporabljal batch (ni v doc zaenkrat) ali posamezen request. Pri posameznem requestu je itak omejenost na HTTP zahtevek (cca. 100-300ms).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mrezna ()

kunigunda ::

Oj, ni finta kolk jih zmore do vas, ceprov tko k je dejan napisu v enem xmlju vse zapakirano bi dost hitrej slo.
Ampak v kolikem cajtu jih delivera do operaterja 10k. Naprej je itak stvar radia.
Npr, pri tusmobilu rabi za to cirka 10min. Vcasih je pomembno ce kej posljes kar je casovno omejeno in ce za to porabi 10ur,
informacija nima vec smisla.

@dejan, ta cifra je samo primer, je vseeno al je miljon al pa samo 10.

Zeberdee ::

Ne vem, zakaj se mene sedaj sprašuje tukaj neke tehnikalije. Nisem tehnični tip, nič nimam s to stranjo, nekaj si pomešal.

_Dejan_ ::

Zeberdee je izjavil:

Ne vem, zakaj se mene sedaj sprašuje tukaj neke tehnikalije. Nisem tehnični tip, nič nimam s to stranjo, nekaj si pomešal.

Ja ko sem kopiral nick sem malo pomešal ;) Sorry ;)
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

DamirK ::

mrezna je izjavil:

Na podlagi izkušenj, ki smo jih pridobili pri portalu povabi.si (slo-tech tema) z različnimi sms providerji, gostovanje tujih številk, gostovanje lastne slovenske številke, težave pri menjavi operaterjev, podpora tujih in domačih operaterjev, zakup kratkih besed (povabi.si) in tako dalje, smo se odločili, da kreiramo enostaven sms portal, ki nudi enostavno pošiljanje SMS-ov iz različnih sistemov.

Glavni cilji:
- enostavna predstavitev storitve
- enostavna registracija in uporaba storitev
- dostopnost storitve v smislu cene SMS-a (+ ni naročnin ali začetnih stroškov)
- avtomatizacija procesa (plačevanje, računi, obveščanje o statusu, pošiljanje opomnikov itd)
- dokumentacija in že izdelane programske rešitve za vključitev v različne projekte (spletne trgovine ala magento, aplikacije pro-račun, strani ala modx, itd)

Kritike, predlogi, možne izboljšave ali na sploh katerikoli komentarji zaželeni. Bolj pohvale, ker vemo, da je hud portal, še bolj pa sama storitev :)

Link: http://www.smsapi.si


trenutno me mori en odstavek pod pogoji uporabe, ki jih sprejmeš ko se registriraš na storitev:

Storitev SMSapi.si je namenjena vsem, ki izpolnjujejo vse naslednje pogoje:

imajo dostop do spletnega servisa SMSapi.si in se nahajajo na območju Republike Slovenije
sprejmejo pogoje uporabe storitve SMSapi.si in se zavežejo, da bodo storitev uporabljali izključno v osebne, nekomercialne namene v skladu z veljavno zakonodajo, načeli morale in etike ter temi pogoji uporabe.


Trenutno namreč razvijam komercialno aplikacijo, ki bo uporabljala SmsApi za pošiljanje SMS-ov.

mrezna ::

Malce novic. Za vse open-source platforme podarjamo brezplačen SMS modul. Zadevo smo najprej podali na IM (http://www.internetmojster.com/), zaradi dobrega odziva pa objavljamo tudi tukaj. Več info pa na info@smsapi.si.

@DamirK: Pravna obvestila posodobljena, saj gremo tudi v tujino. Možna je tudi uporaba v komercialne namene.
@kunigunda: Načeloma je prepustnost za Slovenijo okoli 50.000 SMS-ov na uro. Problem je pri operaterjih in sicer je odvisno kakšna je čakalna vrsta SMS-ov pri njih in tudi ob kateri uri se pošlje. Največ težav ima TUŠ saj je njihova propustnost le 5 sms/sekundo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mrezna ()

kunigunda ::

Tus ima to omejitev zaradi strank ne zaradi zmogljivosti. Je pa odvisno od stranke same. Nekateri imajo mnogo vec (npr njihov engrotus :)

poweroff ::

Izkušnja s tujim providerjem Nexmo:
- cena pošiljanja v Slovenijo je 1 cent (torej ceneje kot tukaj)
- cene za tujino so zelo dostopne
- ob brezplačni registraciji dobiš 2 EUR na račun (se pravi lahko pošlješ v Slovenijo 200 SMS-ov for free)
- zadevo se upravlja preko preprostega WEB API klica (ali pa XML), za začeti uporabljati stvar potrebuješ pol minute

Beat that offer! ;)

No, predlog. Razvijte kakšno aplikacijo, ki si jo posameznik inštalira in mu potem (njemu, na njegov telefon) pošilja razne alerte. Recimo ko se kaj dogaja z računalnikom npr. zmanjkuje diska, ali na FB-ju, ali ko so se torrenti prenesli do konca... ali pa kaj podobnega.
sudo poweroff

mrezna ::

@Matthai: Ni nam v interesu konkurirati z najnižjimi cenami kjerkoli na svetu. Smo premajhni zato. Smo inovativni, zelo ugodni ter podpiramo slovenske telefonske številke. Tisti, ki pri nas vidi prednost bo storitev uporabil, drugi pač ne.

poweroff ::

mrezna je izjavil:

Smo inovativni, zelo ugodni ter podpiramo slovenske telefonske številke.

Tegale ne razumem? Saj vendar Nexmo podpira isto.
sudo poweroff

krho ::

Hoče povedat, da je kot pošiljatelj vidna št. iz slo mobilnega omrežja
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

kunigunda ::

Sej je Matthai to hotu tud povedat. Za st. posiljatelja lohk das katerokoli.
Je pa res da nekateri SMS hubi znajo blokirat prekratke stevilke.

poweroff ::

Da. Za številko pošiljatelja jaz lahko dam KARKOLI. Se pravi tudi slovensko cifro.

Mislim, idejo vsekakor podpiram, predlagam pa, da storitvi dodate neko dodano vrednost, ki je konkurenca nima.
sudo poweroff

blackbfm ::

Saj ponujajo - two way komunikacijo, medtem ko jo nexmo ne

poweroff ::

Seveda jo.
sudo poweroff

kunigunda ::

Samo da mors na dolgo stevilko posiljat namesto na kratko

Lion29 ::

Matthai: pr Nexmotu delajo sumniki v SMSih? (psoiljatel/text) ?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

kunigunda ::

Podpirajo utf-8, kar pomeni da znajo.

Me pa bolj zanima za inbound sms-e, kaj jim tole provzaprov pomeni:
"To receive SMS you would need to buy a long virtual number in your local market."

mrezna ::

To je točno tisto, kar vam pravim. Pri tujih ponudnikih je težava pri slovenskih telefonskih. V tem primeru morate telefonsko številko kupiti (plačevati naročnino), poslati na njihov naslov ter plačati mesečno naročnino za gostovanje slovenske SMS številke (ponavadi 60€+DDV pa do 200€+DDV).
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

skripta za pošiljanje brezplačnih sms sporočil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
19542919 (8159) AštiriL
»

mail to sms gateway

Oddelek: Omrežja in internet
93694 (2697) kunigunda
»

Kako najceneje do nove SIM kartice?

Oddelek: Loža
51564 (1390) dasf
»

Googlov koledar in pošiljanje sms-ov strankam

Oddelek: Pomoč in nasveti
7937 (685) Dr.S
»

Povabi.si - organizacija dogodkov

Oddelek: Izdelava spletišč
385504 (3851) mrezna

Več podobnih tem