» »

Poškodba glave pri nogometu

Poškodba glave pri nogometu

matkeg ::

Da najprej malo obrazložim!
Na nogometnem turnirju sem si poškodoval čelo(trk z igralcem, mislim da je bila glava-glava), njemu mislim da ni blo nič(vsaj tko so rekl kolegi) sam sem odnesu malo slabše 7cm rana na čelu in 6šivov, sedaj je minilo 3tedne po posegu, stvar se celi ok, sam pozna se pa za popizdit in se bo za zmeraj!
Sem življensko zavarovan pri TRIGLAVU in me zanima ali mi pripada samo dnevna odškodnina, ali odškodnina za trajno poškodbo(brazgotina), ker to ne bo zginlo!
Ali bi v tem primeru zavarovalnica terjala tistega s katerim sem trčil na tekmi, zato ker turnir se igra seveda na lastno odgovornost, čist rekreativno to ni profesionalno!
Ima kdo izkušnje s tem, oz. ve kaj več kot js!?
lp
Matjaž

St235 ::

Odškodnina ti pripada v primeru nezgodnega zavarovanja, če je to vključeno v življenjsko zavarovanje moraš pogledat na pogodbo / poklicat na triglav. Kar se same brazgotine tiče pa boš težko kaj dobil, predvsem se pri zdravniku pozanimaj kako in kaj, ker se z ustrezno oskrbo da zadevo precej izboljšat. Pod določenimi pogoji ti, če si mladoelten pripada tudi lepotna operacija.

Ker gre za nezgodo zavarovalnica ne bo tirjala nikogar za izplačilo.

Good Guy ::

če je bilo igranje v turnirju na lastno odgovornost ne bo nič(ne glede na to ali si trčil z igralcem ali s kandelabrom)

St235 ::

??

Ravno takim poškodbam je namenjeno nezgodno zavarovanje ,če je seveda del življenjskega zavarovanja.

z3ro ::

Greš k agentki pa ti pove kako je. Sam imam v roki vijak, ki bo tam tudi ostal celo življenje. Pomagala mi je izpolnit obrazec, nato pa sem moral čakati, da so me povabili na pregled. Tam čimbolj jamraš pa je. Dokazati da te ne boli ti itak ne morejo. Ne vem pa če je brazgotina vključena v to. Aja če si izpolnjeval kakšne papirje v bolnici je najbolje napisati da si se poškodoval doma pri nekom ki ima zavarovane tudi poškodbe (nekaj takega mi je razlagala agentka), saj potem dobiš še nekaj več. Če si izmisliš pač trdiš tako zgodbo do konca pa je. Sam tega nisem vedel. Padel pa sem na igrišču tako da Rovtar, ne vem zakaj to ne bi smelo biti vključeno v zavarovanje?

matkeg ::

Ja to je težko rečt d sm se doma poškodoval, tam je bilo 500ljudi je to vidlo, uglavnem že na bolniškem listu(urgence) piše da je bil nogomet tko d tukaj nimam kej, ja zavarovanje imam naložbeno+nezgodno, ker sem že oddal vlogo za nadomestilo odškodnine, samo zavarovalni agent ni nič omenil da bi se dalo dobiti kaj kot ''trajna'' poškodba, po resnici povedano tut sam nisem tako pomislu na kaj takega mislil sem da mi pripada samo nadomestilo za dni v bolniški in to je to!
Rovtar :Ja glej kaj pa ni na lastno odgovornost, kdo ti bo pa garantiral kaj za toliko ljudi, sploh pa za zdravje ponavadi moraš kar sam poskrbet!

Sej vem da se da precej dobro zrihtat, ampak vseeno pozanimal se bom, čeprav meni se bo sigurno poznalo oz. zaenkrat ni videt da bi šlo kaj na lepš.
Matjaž

gendale ::

glede poškodbe ti jst svetujem, da se čim prej odpraviš do dobrega plastičnega kirurga in se pozanimaš, kaj bi se dalo storit

brazgotin se sicer ne da čisto odpravit, ampak marsikdaj se da zelo zmanjšat njihovo opaznost

z3ro ::

matkeg je izjavil:

Da najprej malo obrazložim!
Na nogometnem turnirju sem si poškodoval čelo(trk z igralcem, mislim da je bila glava-glava), njemu mislim da ni blo nič(vsaj tko so rekl kolegi) sam sem odnesu malo slabše 7cm rana na čelu in 6šivov, sedaj je minilo 3tedne po posegu, stvar se celi ok, sam pozna se pa za popizdit in se bo za zmeraj!
Sem življensko zavarovan pri TRIGLAVU in me zanima ali mi pripada samo dnevna odškodnina, ali odškodnina za trajno poškodbo(brazgotina), ker to ne bo zginlo!
Ali bi v tem primeru zavarovalnica terjala tistega s katerim sem trčil na tekmi, zato ker turnir se igra seveda na lastno odgovornost, čist rekreativno to ni profesionalno!
Ima kdo izkušnje s tem, oz. ve kaj več kot js!?
lp

Pripada ti popolnoma nič..adrenalinski šport..upam da tudi zdravnika plačaš iz svojega žepa!!!!!

Zakaj mu ne bi nič pripadalo? Saj je zato zavarovan. Baje bi bil ti zadovoljen če bi se poškodoval, pa bi na koncu moral še plačati..

softić ::

Ni zavarovan za adrenalinski šport...upam da je vse jasno.

z3ro ::

softić je izjavil:

Ni zavarovan za adrenalinski šport...upam da je vse jasno.

Adrenalinski šport? Niti ne. Sam sem tudi padel pri nogometu pa jih to ni brigalo. Nikjer ne piše da če se poškoduješ med nogometom pa polica ne velja.

matkeg ::

softić je izjavil:

Ni zavarovan za adrenalinski šport...upam da je vse jasno.


Od kdaj je pa nogomet adrenalinski šport? To pa prvič slišim, mislim da bo treba mal pogoje prebrat glede na polico zavarovanja.Če ti zavarovanje za to nebi pripadalo potlej tudi nebi dobil nadomestila za dni v bolniški, pa sem oddal zahtevek edino napisat sem moral izjavo da nisem v nobenem nogometnem klubu prijavljenem pri Športni Zvezi Slovenije in da sem igral rekreativno.
S operacijo vem da se da to zelo dober naredit, ampak mi zenkrat to ni še želja, najprej bom probal mazila, vseeno je zdravljenje bolj dolgotrajno, tako da bo treba sedaj ene par mescov redno mazat da vidm če se bo kej izboljšalo.
Matjaž

St235 ::

Ne se pustit spravocirat vsaki mlohavi čuni, ki pride mimo.

Kaj so adrenalinski športi ima zavarovalnica definirano v pogojih, kot tudi to ali jih nezgodno zavarovanje pokriva. Do sedaj še nisem videl police, ki bi nogomet (rekreativno/amatersko) označevala kot adrenalinski šport.

jericho ::

Točno tako. Ko sem se jaz zavaroval nezgodno+naložbeno mi je agent reku samo, da nisem registriran igralec, pa je vse ok. Ccc, nogomet pa adrenalinski šport :))

Malajlo ::

najprej bom probal mazila, vseeno je zdravljenje bolj dolgotrajno, tako da bo treba sedaj ene par mescov redno mazat da vidm če se bo kej izboljšalo.
Kakšne žavbe pa mazat pa par mesecev... Tkole sem si pri igri tudi jaz prvič glavo razbil (cca 6cm in 5 šivov), potem pa čez pol leta še 20+ šivov zaradi prometne. Obe posledici (brazgotine) sta popolnoma enako vidni, s tem da tisto ta prvo, majhno (se je trudila, da bi se čim manj poznalo) sem mazal s ... contractubex?? Neki podobnega... kakorkoli, po 20 letih so črte po glavi spredaj komaj opazne oziroma je vse en drek, al mažeš al pa ne.
Kar se tiče nezgodnega... Zaradi počene kože na čelu so dodatnih 0% večji invalid. Lahko kvečjemu civilno tožiš tistega, ki se je vate zaletel. Dnevna odškodnina je za odsotnost od dela/šole, bolniške dneve. Mogoče bi z nego na domu kaj dosegel (eno blond zjutraj, črno popoldne, rdečo pa čez noč - vse seveda s predloženimi računi!), seveda če si si to privoščil ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nezgodno zavarovanje

Oddelek: Loža
102886 (2172) Mare2
»

Izplačilo 2 zavarovalnic

Oddelek: Loža
102233 (1696) Furbo
»

Življensko zavarovanje ali kako te nategnit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5630442 (27785) Struklio
»

Zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5224393 (23011) igor37
»

Odškodnina

Oddelek: Loža
132747 (1730) koyotee

Več podobnih tem