» »

nezgodno zavarovanje

nezgodno zavarovanje

boss-tech ::

Sam sem redno zaposlen, ampak sploh nimam nezgodnega zavarovanja kolikor je meni jasno. Mislim predvsem dnevno ter bolnišnično odškodnino.
Če se ti kaj zgodi med delovnim časom, razumem da si zavarovan preko firme ali kako je s tem? Kako pa v prostem času?
Kaj priporočate...
http://tovornik.info

jalovec09 ::

Nobeno, je bil brat zavarovan, pa si je poškodoval koleno, dobil od osebnega zdravnika napotnico pod nujno v kliničnem centru pa so mu rekli, da je vse vredu in da si naj hladi koleno, komaj je hodil po stopnicah.
Tolk o tem.

St235 ::

Jaz sem zadnjil kupil zelene copate, pol sem pa ugotovil, da mi je žarnica v kopalnici pregorela.

Nakšno vezo ima nezgodno zavarovanje z načinom zdravljenja?

@Boss: Nezgodno zavarovanje pomeni, da boš ti dobil odškodnino v primeru poškodbe. Nič več in nič manj. Podjetja lahko imajo nezgodna zavarovanja, lahko imaš zavarovanje tudi sam. Nudi ti ga vsaka zavarovalnica. Delodajalci načeloma nimajo posebej nezgodno zavarovanih delavcev. Ti pa v primeru poškodb pri delu pripada 100% nadomestilo plače za bolniško odsotnost (zakonsko urejeno).

fosil ::

Tiste dnevne odškodnine so ponavadi bolj nizke in še samo določen čas jih dobivaš, tako da si z njimi kaj dosti ne moreš pomagat.

Če nimaš otrok, je po moje najbolje gledat, da imaš čim višjo invalidnino.
Za smrt ne rabiš, ker ni noben od tebe odvisen.
Invalidnina ti pa lahko prav pride, če se recimo toliko poškoduješ, da ne moreš več delat in imaš potem vsaj nek vir za preživetje za nekaj časa.

Če imaš otroke pa glej tudi odškodnino za smrt, tako da bodo preskrbljeni vsaj nekaj časa, če se ti kaj zgodi.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

jalovec09 ::

St235 je izjavil:

Jaz sem zadnjil kupil zelene copate, pol sem pa ugotovil, da mi je žarnica v kopalnici pregorela.

Nakšno vezo ima nezgodno zavarovanje z načinom zdravljenja?




...zato, ker si je poškodval koleno pri delu in bil nezgodno zavarovan !!!

St235 ::

In? A zato, ker je bil nezgodno zavarovan bi ga mroal zdravnik poslat na operacijo in 10 mesečno okrevanje na bahame, da bi lahko zavarovalnino iztržil?

Še enkrat. Kako vezo ima način zdravljenja in obseg poškodb z nezgodnim zavarovanjem? A po novem tako kot pri avtomobilih, greš namesto k zdravniku k zavarovalniškem cenilcu?

Dajarra ::

Pozdravljeni.

Oče je na smučanju padel in si natrgal vezi v kolku.
Ima vse zdravniške izvide, da se zadeva povsem zaceli naj bi trajalo od 3-6 mesecev. Z berglami lahko sicer sedaj hodi v službo (od tega je približno 14 dni)..Na bolniško mu zaradi narave dela ni potrebno.
Primeren kandidat za premijo iz nezgodnega zavarovanja? Ali mora biti v bolniški?

HVala, Lp

GupeM ::

Tako pravi zavarovalnica Triglav. Izplača se torej le, če je na bolniški.

Mare2 ::

Dajarra je izjavil:

Pozdravljeni.

Oče je na smučanju padel in si natrgal vezi v kolku.


Pri kateri zavarovalnici pa je zavarovan? Zavarovalnice namreč različno obravnavajo take primere. Pri nekaterih kar zdravnik oceni, koliko naj bi trajala nezmožnost za delo in dobiš odškodnino :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Dajarra ::

Triglav, ja...

Mare2 ::

Pri Triglavu, kolikor se spomnim, so imeli pred leti, da so nezgodno z dnevno odškodnino lahko sklepali tudi upokojenci (saj veš oni nimajo bolniške), sedaj je pa kot navaja GupeM. Če ima kako polico nezgodnega priključena življenjskemu sklenjeno pred x leti bi znalo biti zajeto.

Jaz sem zastopnik Sava zavarovalnice in Generali. Razlago za druge zavarovalnice lahko dam edino, ko vidim polico in splošne pogoje, izdane ob sklenitvi.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavarovanje z varčevanjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7514369 (7760) energetik
»

Poškodba glave pri nogometu

Oddelek: Loža
133516 (2758) Malajlo
»

Zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5224576 (23194) igor37
»

Odškodnina

Oddelek: Loža
132820 (1803) koyotee
»

zavarovalnica-nesreča

Oddelek: Loža
111852 (1613) freserovski

Več podobnih tem