» »

HTC pretekli teden kupil patente od Googla, z njimi vložil tožbo zoper Apple

1
2
»

Dr_M ::

Koliko ima apple vse skupaj telefonov in koliko HTC, Samsung in SE skupaj Androidov? Treba je upostevat razlicno strojno opremo, za katero je potrebno priredit OS.
Res pa ima samsung najbolj mozno glupo politiko nadgrajevanja Androida. Na zalost.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

antonija ::

Pa smo spet pri iskanju izgovorv zakaj firmi ni treba skrbet za svoje stranke. Ce mislijo 101 model z androidom potem bi bilo zelo lepo od njih da porihtajo (poleg vseh HW fabrik) tud SW "fabrike" da bojo lahko ucinkovito in v zglednem casu pripravile update-e za celotno linijo telefonov. Zakaj oni tega ne morejo kupcev nacelno ne zanima (predvsem pa ni njihov problem), kupci hocejo (vcasih rabijo ce gre za buge/ranljivosti) samo redne update-e.
In tukaj je (IMO na edinem podrocju) Apple dalec pred konkurenco.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Dr_M ::

Izgovor al pa ne, apple ti podturi, kar oni mislijo, da je za kupce najboljse, ostali ponudijo to, kar kupci hocejo. Na kupcu pa je, v katero smer bo sel.

Mimogrede, za iphone bi lahko rekli, da je to Ford T. En model, ena barva.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

hamax ::

kupci hocejo (vcasih rabijo ce gre za buge/ranljivosti) samo redne update-e.
In tukaj je (IMO na edinem podrocju) Apple dalec pred konkurenco.

Kupi telefon z uradno Google podporo(nexus s), pa bos dobil redne updatee.
Ce ti ta model ne ustreza, lahko kupis kaksnega od nesteto drugih, ki so pa zal podprti le od proizvajalca.
Kaj lahko storim, ce mi iOS ustreza, iPhone pa ne?

antonija ::

To je spet tista digitalckova "jst bom reku kaj bo folk kupoval". Firma mora ponudit to kar ljudje hocejo, ne obratno. In glede na kolicino zatekov na googlu povezanih z nadgradnjo androida (in povezanimi uradnimi in neuradnimi ROMi) je zelja ljudstva precej jasna.
Za danasnje case bi pa rekel da so redni update prej nujnost kot pa kaksen luksuz. Zato bi IMO vsi proizvajalci lahko mickeno bolj streamlinali svoj SW development in maintnance da ni treba cakat po pol leta, ali pa kar celo leto in vec na nov SW.
Ubistvu kakorkoli obrnes, Apple je kar se update-ov tice proti androidnim proizvajalcem angelcek (verjetno bolj zato ker so drugi leni hudicevi pujski).

Kaj lahko storim, ce mi iOS ustreza, iPhone pa ne?
Najboljs da mene vprasas na random computer forumu in se pol ravnas po mojem nasvetu. My advice to you is: Stand on one leg, flap with your arms and make a clucking noise. That should help a lot.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Dr_M ::

Za danasnje case bi pa rekel da so redni update prej nujnost kot pa kaksen luksuz. Zato bi IMO vsi proizvajalci lahko mickeno bolj streamlinali svoj SW development in maintnance da ni treba cakat po pol leta, ali pa kar celo leto in vec na nov SW.


To se vsekakor strinjam. Res je malo neposteno od njih, da, sploh flagship telefoni ostanejo brez nadgradenj po enmu letu. Uporabniki SGSa smo imeli sreco, da smo prilezli do 2.3.4, zaradi Nexusa S. Ampak to je verjetno zadnji vzdihljaj.
Se vedno pa stojim za tem, da ima apple dosti lazje delo z nadgradnjami, kot ostali.
Zato pa je iphone nobrainer, androin pa ne, zato mi je slednji bolj usec :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hamax ::

To je spet tista digitalckova "jst bom reku kaj bo folk kupoval".

To sedaj govoris o Appleu ali Androidu?

Firma mora ponudit to kar ljudje hocejo, ne obratno.

Seveda, zato pa se trenutno po svetu proda veliko vec Androidov kot iPhoneov. Ljudje ocitno hocejo poceni fancy telefone in proizvajalci se tega zavedajo. Ce lahko ceno drzis nizko tudi z neizdajanjem popravkov pa nic zato. Ljudi, ki zaradi tega telefona ne bodo kupili je veliko manj kot tistih, ki ga nebi kupili, ce bi bila cena visja.
Ker so meni popravki zelo vazni, bom pa izbral model, ki jih ponuja, pa ceprav bom placal nekoliko vec. Lepo je imeti izbiro.

In glede na kolicino zatekov na googlu povezanih z nadgradnjo androida (in povezanimi uradnimi in neuradnimi ROMi) je zelja ljudstva precej jasna.

Nekako tako kot pri rootanju iPhoneov in nalaganju neuradnih patchov.
Samo da imajo android hackerji pri tem veliko bolj proste roke, ljudje pa veliko vec izbire.
Kupis telefon za 100eur in nanj nalozis zadnji rom. Super. Kaj mi za to ceno lahko ponudi Apple?

Ubistvu kakorkoli obrnes, Apple je kar se update-ov tice proti androidnim proizvajalcem angelcek

Se enkrat, ce so ti redni updatei vazni, si kupi telefon, ki jih ponuja(iPhone, Nexus s, ...). Ce zelis telefon za 100eur si kupi takega, ki stane 100eur(verjetno ne bo iphone). Ce zelis telefon za 100eur in redne uradne popravke, ti pa ne apple in ne android ne moreta pomagati.

Najboljs da mene vprasas na random computer forumu in se pol ravnas po mojem nasvetu. My advice to you is: Stand on one leg, flap with your arms and make a clucking noise. That should help a lot.

Tole dobro povzame tvoje trolanje, ja.

J3nc ::

Custom rom na mojmu HTC desire S redni updejti vsak drugi ponedeljek z občasnimi izrednimi popravki za kakšne resnejše težave.

sgdjkdlsugi4 ::

Dr_M je izjavil:

Koliko ima apple vse skupaj telefonov in koliko HTC, Samsung in SE skupaj Androidov? Treba je upostevat razlicno strojno opremo, za katero je potrebno priredit OS.
Res pa ima samsung najbolj mozno glupo politiko nadgrajevanja Androida. Na zalost.

Ko pride update v AOSP git, je ROM prakticno ze pri tebi. Zatakne se pri modifikacijah frameworkov in gonilnikih. Ampak noben mi ne bo trdil, da ne zmore Samsung/HTC/SE z goro developerjev in sourcem gonilnikov za ves svoj hardwer v roku meseca dni izdat nadgradnjo. Itak imajo do razvojnih razlicic dostop se prej.

Tukaj jih prehitijo se entuzijasti, ki delajo svoje ROM-e. Primer, ko je prisel 2.3.4, je bila nova verzija Oxygen ROM-a za HTC Desire (AOSP ROM) na voljo cez nekaj ur. Potem je le stvar dostave na aparat (OTA, nek update client). In to je vse sposoben izdelat 1 (en) clovek.

Elysium ::

klinker je izjavil:


- Tako kot sta tudi KIA in BMW pri avtih ne ;((

Ja s tem, da je Apple OS X Kia, Windows 7 pa BMW. Da ne bo pomote slučajno.

klinker ::

Elysium je izjavil:

klinker je izjavil:


- Tako kot sta tudi KIA in BMW pri avtih ne ;((

Ja s tem, da je Apple OS X Kia, Windows 7 pa BMW. Da ne bo pomote slučajno.


Tu sem ciljal na izdelke ;)
Pri OSih pa kakor za koga in predvsem kaj potrebujes od OSa. Oba sta pa definitivno zelo dobra. Kar tako posplosevat je tipicno od vernih haterjev in nikakor realno povedano, enako kot Apple verniki, kateri nikoli ne bojo priznali da ima tudi Apple kako napako. OS je samo orodje katero ti omogoca da opravljas svoje delo in eni ga boljse na Win, drugi na neki linux distribuciji, tretji pa na OSXu.
Enako velja za izdelke od bilo kere firme, je pa na zalost danes tako da eni kuopujejo tako drage telefone za si filat svoj oslabljen ego. Jst si se GalaxyAce nebi kupu ce ne bi mel lih navigacijo za kupovat, pa sem tako nekako ubil 2 muhi na en mah in imam zame prav dovolj dober telefon, z njim pocnem vse kar rabim (sploh po updateu na 2.3 je se boljsi) in IGO navigacija tudi presenetljivo dobro deluje. Res da ni tako smooth delovanje kot na SGS2 al celo iPhone, ma mi prav dol visi.
Moras pa tudi vedet da kar se Apple gadgetov tice, je za nekatere enako kot bi si kupli kako Armani ipd. obleko. Eni tega pac nebi nikoli oblekli in raje nosijo Leviske, drugi bi pa vse dali za to. Apple gadgeti so pac postali tudi modni dodatek in tega vecina ne razume. Dosti jih pac da precej na modo, tako kot nekateri dajo dosti na avto, kot nekateri dajo vse kar majo za svojo gamersko kisto, kot nekateri dajo dosti na svojo bajto, itd itd.
Pljuvat po takih ljudeh je enako kot da bi pljuval po sebi ki vlagas nek denar v zadevo katera te veseli. Zivi in pusti ziveti ;)

Buggy ::

kar se tice azurnosti na Androidu je tako da official firmware res ni nekaj na kar bi stavil (konkretno HTC Desire) vendar je ravno lepota Android platforme njegova odprtost in cuda moznosti, ki ce ti pase se jih pac posluzis in so na dosegu roke brez kaksnih vecjih pretresov.
Konkretno za HTC desire prihaja vsak teden nov custom ROM, ki ima taksne ali drugacne izboljsave in nove funkcije..v mojem primeru sem zelo zadovoljen z MIUI_AU

...to da imam na relativno svohcanem/starem telefonu kar naenkrat veliko prostega internega spomina in se izboljsane odzivnosti, nebroj koristnih aplikacij, ki telefon popolnoma spremenijo (od official)...aja a sem omenil da se je avtonomija baterije bistevno podaljsala...

...nekako te svobode pri Applu ni in je ne bo...si pa poservisiran, ja to je res...ampak za kako ceno in kaj za to dobis je pa spet vprasanje, ki bo vedno delilo uporabnike na dva tabora...tak je in prav je tako :D

Bananovec ::

klinker je izjavil:

Probal problem s signalom pa nisem opazu padca moci in to na treh iphone4 od frendov. Je pa res da je nase omrezje zelo dobro pokrito in varjetno zato nisem nobenega slisal jamrat o tem, ceprav napaka je bla objavljena povsod.
Glede defenderja sem bral, ja...ampak ce je clovek tako butast da se ne pozanima o softewarju ki ga instalirava na svoj sistem si nekaj takega tudi zasluzi. Vsi tu vemo da noben OS ni 100% varen in je to samo od uporabnika odvisno, sploh pa ko je jasno da za meca trenutno se ni potrebe po nekem antivirusu in ze ce kdo misli da ga potrebuje si na appstore lahko prej pogleda kaj sploh je na voljo.

You FAILED! + You are doing it WRONG!
1. Telefona se nikakor ne drži s celo dlanjo, ampak s prsti.
2. Če telefon držiš s celotno dlanjo, signal pade (neodvisno od proizvajalca).
3. JazTelefon Št1r1 bolj podleže (je podlegel?) tej anomaliji.

Zgoraj naštete trditve so dejstva. Zanikanje samo potrdi fanboyizem/subjektivnost. Zdaj pa samo še čakam, da kdo ta dejstva zanika.

On:
Verjetno gre bolj za podajanje patentov, da se bo HTC lažje branil in da bo Google izgledal manj EVIL.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

kriko1 ::

Bananovec je izjavil:


You FAILED! + You are doing it WRONG!
1. Telefona se nikakor ne drži s celo dlanjo, ampak s prsti.
2. Če telefon držiš s celotno dlanjo, signal pade (neodvisno od proizvajalca).


Jaz mojo nokio vedno držim v roki. Heck, če bi dal toliko za telefon bi ga držal z obemi rokami da mi ne pade po tleh :)

Tarzan ::

Meni se zdi kretensko, da se gre podjetje lahko blamirat in učit uporabnike, kako držat v roki telefon.

Grem hitr vložit patent, da si telefon natakneš lepo na sredinca in telefoniraš z najboljšim, dodatno ojačanim signalom.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple vložil novi tožbi zoper Motorolo in Samsung

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
348607 (6579) BALAST
»

HTC izgubil pritožbo zoper Apple

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
94872 (3808) MuadDib
»

Via toži Apple

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
164107 (2797) Lion29
»

Apple še enkrat nad HTC zaradi patentov

Oddelek: Novice / Tožbe
2510316 (9081) kr0mp1r
»

HTC toži Apple

Oddelek: Novice / Android
157209 (6403) Keyser Soze

Več podobnih tem