» »

Vozniski izpit za kategorijo c

Vozniski izpit za kategorijo c

MAFIA ::

Odlocil sem se, da bi sel delat izpit za kamijon kategorijo c. Izppit za b kategorijo imam pa ze 7 let.
Preden grem v avto solo me zanima ce je kdo pred kratkim delal izpit za c kategorijo in kok ur je obveznih pred glavno voznjo?
Cena ure je pa 29eur.

Hvala in lp

-valvoline- ::

Če že delaš izpit za C bolj pametno je takoj narediti skupaj še E. Jaz sem se tut zafrknu k sem naredo izpit za C in nisem skupaj z E,potle sm mogu brezveze še enkrat podobno vsoto plačat sam za E. Tak da jaz ti priporočam kar C in E skupaj.
Mislim da je 22 ur vožnje za plačat predn greš izpit delat.

Zgodovina sprememb…

MAFIA ::

Res je prav imas valvoline ura za C razred je 29 eur za razred CE pa 34 eur.
Bom sel delat C in E skupaj.

Hvala za odgovor.
Lp

Unknown_001 ::

Pozdrav!

Tudi sam razmišljam v smeri da bi opravljal izpit C kategorije. Namreč kakor razumem zadevo je zakonsko predpisana minimalna starost za tovorno vozilo to 7,5tone 18 let, za več pa 21 let, razen če imam še neko potrdilo opravljeno zraven. Ker zadevo hočem opravit čim prej me zanima če to drži. Hkrati pa me še zanima katere ostale kategorije mi kategorija C pokrije. Pri tem mislim nekaj podobnega kot tista fora, ko imaš z B kategorijo avtomatsko dovoljenje tudi za 50kubični motor - skuter.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

s6c-gEL ::

http://vozniski-izpit.com/kako-do-izpit...
Če boste opravili vozniški izpit za kategorijo C ,boste tako dobili vozniško dovoljenje s katerim boste lahko vozili motorna vozila razen vozil kategorije D1, D in F, katerih največja dovoljena masa presega 3.500 kg in ki poleg sedeža za voznika nimajo več kot osem sedežev. Vozniško dovoljenje za vožnjo vozil kategorije C vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorij AM, B1, B, C1 in G.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Unknown_001 ::

Kul!

Je kdo med vami soforumaši opravljal ta izpit oz. vozi tovornjak... Koliko je dejanske razlike med izpitom za avtomobil in tovornjak? Mi zadeva lahko tudi pri iskanju službe kaj koristi po končanem izobraževanju? (ciljam orodjarstvo in podobne smeri)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

black ice ::

Unknown_001 je izjavil:

Koliko je dejanske razlike med izpitom za avtomobil in tovornjak?

Od oka nekje med 5t in 40t. Malenkost več teorije je, zdi se mi, da je tudi zdravniški malenkost drugačen in obvezno 0,0 voznik.

b4d ::

Jaz sem ga opravil pred skoraj tremi leti.

Razlika v teoriji je ta, da je dodano se nekaj vprasanj o NDM, nosilnosti, tovoru ipd.
Prakticno pa si verjetno predstavljas, visina, sirina, teza, vec znakov imas za gledat, dosti poudarka je na gladki voznji.
Zdravniski je tudi malo razsirjen.

Pri iskanju sluzbe nevem kako je, ker potrebujes poleg izpita se temeljno poklicno kvalifikacijo ali kakorkoli imenujejo se ta izpit. Sam sem ga opravljal izkljucno za voznjo gasilskih vozil, kjer je ne potrebujes.
b4d.sablun.org

Bleeh ::

Jaz sem ga opravil letos spomladi.

Ker sem mlajši od 21 let sem moral opravit še tečaj TK, da sem lahko začel vožnjo v avtošoli.
Postopek pa je enak: narediš zdravniško, ki je malo bolj obsežen in tudi dražji, narediš CPP, če si pridobiš potrdilo o opravljanju TK lahko začneš takoj vozit drugače moraš najprej opravit TK, nato odvoziš najmanj 20 ur vožnje in nato še glavno vožnjo.

Na glavni vožnji najbolj gledajo to, da pelješ tekoče in varno, da paziš ker si pač malo bolj širok, da paziš na pešce in kolesarje (predvsem gledanje ogledal).
Kakšnih večjih posebnosti v primerjavi z izpitom za avtomobil pa ravno ni.

Unknown_001 ::

Bleeh je izjavil:

Jaz sem ga opravil letos spomladi.

Ker sem mlajši od 21 let sem moral opravit še tečaj TK, da sem lahko začel vožnjo v avtošoli.
Postopek pa je enak: narediš zdravniško, ki je malo bolj obsežen in tudi dražji, narediš CPP, če si pridobiš potrdilo o opravljanju TK lahko začneš takoj vozit drugače moraš najprej opravit TK, nato odvoziš najmanj 20 ur vožnje in nato še glavno vožnjo.

Na glavni vožnji najbolj gledajo to, da pelješ tekoče in varno, da paziš ker si pač malo bolj širok, da paziš na pešce in kolesarje (predvsem gledanje ogledal).
Kakšnih večjih posebnosti v primerjavi z izpitom za avtomobil pa ravno ni.


Se pravi je večji poudarek na dinamiki vožnje, pa boljšem opazovanju okolice.

Kako pa tečaj TK poteka?

TK = temeljna kvalifikacija?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

s6c-gEL ::

Se pravi je večji poudarek na dinamiki vožnje, pa boljšem opazovanju okolice.

Npr, Slo ceste so ozke (exclude AC), moraš gledati, kje/kako se boš srečal z naproti vozečim tovornjakom (problem so ogledala) ter ostale ovire na višini (veje, znaki, žlebovi, strehe), ki jih iz avtomobila ne opaziš.
Potrebno je paziti ob morebitnem ozkem srečanju, kakšna je bankina, da se vse skupaj ne udre...Če je neutrjena, se nanjo ne smeš umakniti.
Drug catch, si v 90° križišču na stranski cesti, tovornjak ima večji rajdni krog, torej mora biti več ceste proste falj časa.
Ne da te strašim, ampak na izpitni te zelo radi odpeljejo v kake gorske vasice po precej ozkih cestah, kjer še v avtom ne veš, kako bo šlo dalje.

Biti "trucker" v ZDA je lažje kot po naših kolovozih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Bleeh ::

Unknown_001 je izjavil:

Bleeh je izjavil:

Jaz sem ga opravil letos spomladi.

Ker sem mlajši od 21 let sem moral opravit še tečaj TK, da sem lahko začel vožnjo v avtošoli.
Postopek pa je enak: narediš zdravniško, ki je malo bolj obsežen in tudi dražji, narediš CPP, če si pridobiš potrdilo o opravljanju TK lahko začneš takoj vozit drugače moraš najprej opravit TK, nato odvoziš najmanj 20 ur vožnje in nato še glavno vožnjo.

Na glavni vožnji najbolj gledajo to, da pelješ tekoče in varno, da paziš ker si pač malo bolj širok, da paziš na pešce in kolesarje (predvsem gledanje ogledal).
Kakšnih večjih posebnosti v primerjavi z izpitom za avtomobil pa ravno ni.


Se pravi je večji poudarek na dinamiki vožnje, pa boljšem opazovanju okolice.

Kako pa tečaj TK poteka?

TK = temeljna kvalifikacija?


TK je temeljna kvalifikacija.
Tečaj poteka tako, da najprej poslušaš predavanja (v mojem primeru 3 dni), potem opraviš 2 uri vožnje na tečaju in zadnji dan še pišeš test. Za test je dovolj, če si enkrat ali dvakrat prebereš vse kar se pove na predavanju in narediš brez problema, saj je večina osnovnih stvari glede samega tovornjaka in pa same vožnje (tahograf, počitki...).
Če boš šel tečaj opravljati pred vožnjo v avtošoli in če misliš, da ti na tečaju vožnja ne bo šla, ti priporočam, da si najprej priskrbiš potrdilo o opravljanju TK in v avtošoli odvoziš nekaj ur (lahko tudi vse, vključno z glavno) in greš šele potem delat TK, čeprav na tečaju naj ne bi komplicirali glede vožnje, vendar že zaradi samega občutka priporočam najprej vožnjo v avtošoli.

Glede glavne vožnje pa kot je omenil že s6c-gEL moraš med vožnjo vse predvideti vnaprej, recimo če zapelješ čez robnik ali pa da ti po kamionu udari kakšna veja, kar je pri nas še vedno pogost pojav pojav po žledolomu, avtomatsko padeš glavno vožnjo.
Potrudiš se voziti tako, kot bi vozil na pravi vožnji s tem, da na ogrožaš drugih in da ne poškoduješ tovor oz. vozilo.

Zajec123 ::

Zdravo. Mene pa nekaj zanima.
Zanima me za poklicnega šoferja. Kako pridobim licenco itd. Ali je le dovolj to,da naredim izpit,in grem lahko že nekemu prevozniku,in vozim?

flipflop ::

Rabiš izpit in NPK, da lahko na vozniško vpišeš kodo 95. Licenco rabiš če misliš bit privatnik.

Zajec123 ::

Kako pa to kodo 95 naredim,jo moram tudi praktično opravljati?

AC_DC ::

Zajec123 ::

To je kvalifikacija,če si star pod 21 let?Če si pa nad,pa ni treba tega opravljat?

AC_DC ::

Ne vem kako si izpeljal tak sklep.

C greš lahko delati, ko si stat 20.5 (pričetek usposabljanja), opravljanje izpita pri dopolnjenih 21 let.
Kodo 95 še vedno potrebuješ.

Zajec123 ::

Kako pa opraviš Kodo 95?Spet teorija+praksa?

AC_DC ::

Ded, nepismen si.
3 poste nazaj imaš amzs link.

Zajec123 ::

A ni bilo tako,da si lahko opravljal izpit za C kategorijo pri 18 letih,vendar si mogel pridobiti še Kodo 95? oz. to kvalifikacijo?

kriko07 ::

Kako je sedaj z tem,če greš delati izpit pred starostjo 21 let? Moraš kaj več narediti,kot pa tisti ki opravljajo z starostjo 21 let?

Unknown_001 ::

Zajec123 je izjavil:

A ni bilo tako,da si lahko opravljal izpit za C kategorijo pri 18 letih,vendar si mogel pridobiti še Kodo 95? oz. to kvalifikacijo?


C1-Motorna vozila skupne dovoljene mase do 7,5 Tone
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Pečo89 ::

Torej da ne odpiram nove teme..

Kolega bo šel delat izpit za C... katero šolo vožnje izbrati. Je iz kranja kjer je samo B&B za to kategorijo. V ljubljani jih je ogromno (npr Blisk,Brulc itd.)

Hvala fantje za odogovore vnaprej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpit za A kategorijo

Oddelek: Na cesti
308751 (7674) bajsibajsi
»

Izpit za A kategorijo, CPP, republiški,...

Oddelek: Loža
62322 (2139) betmen
»

Teoretični izpit CPP

Oddelek: Na cesti
265468 (5160) kriko07
»

Izpit za avto.

Oddelek: Loža
274184 (2531) Saladin
»

Nova pravila v prometu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
799175 (7886) Zdravko

Več podobnih tem