» »

Android navigacija - katera?

Android navigacija - katera?

Temo vidijo: vsi
««
9 / 13
»»

Jst ::

Google Maps in Here, ponavadi oba odprta, se pa oba včasih oba zmedeta ali pa mi pri istih nastavitvah predlagata drugo pot in potem se en dere zavij levo, drugi desno. Ampak to je res samo takrat, kadar grem kam, kjer še nisem bil.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

klinker ::

Mahh, sem zdaj en cajt fural ostale navigacije malo za test, pa je iGO se vedno vrhunska zadeva.

System ::

Jaz pa samo se Here uporabljam, vedno najde ter malo prostora zavzame.
Moram se iGO probat, ce tako hvalis.

Jerry000 ::

Sygic...sicer ne vem kako je z glasovnim upravljanjem

klinker ::

System je izjavil:

Jaz pa samo se Here uporabljam, vedno najde ter malo prostora zavzame.
Moram se iGO probat, ce tako hvalis.


Online ti tudi gmaps malo prostora vzame. Here pa me je na letosnjem dopustu razocaral saj ga je dosti biksal. Se dobro da sem lih Sygic imel gor za test.
iGO pa kar poskusi, meni ni boljse, res pa da sem tudi precej navajen nanj saj ga uporabljam ze ene 5-6 let.

knap ::

google maps sedaj ponuja tudi offline navigacijo, ali je še sploh potreba po igo nextgen, sygic

zakaj je npr igo boljši od googla? katera je bistvena razlika?

sprašujem zato ker so igo in karte na voljo na pašnikih, in je potrebno imeti tudi nekaj znanja da vse skupaj spraviš, goodle maps pa deluje takoj...

LP

fujtajksel ::

Pri GM me moti da ne kaže omejitev, pa če GPS zmanjka se slabo znajde. Ima pa v nekih pogojih bolj uporabne zemljevide (včasih pa rad zabluzi na kakšnen kolovoz).

iGO lahko zdaj že par mescev tudi kupiš ;)

Yossarian ::

fujtajksel je izjavil:

Pri GM me moti da ne kaže omejitev, pa če GPS zmanjka se slabo znajde. Ima pa v nekih pogojih bolj uporabne zemljevide (včasih pa rad zabluzi na kakšnen kolovoz).

iGO lahko zdaj že par mescev tudi kupiš ;)

Ob vsem tem pa ima iGo meni osebno najlepšo in najbolj pregledno grafiko.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

klinker ::

Yossarian je izjavil:

fujtajksel je izjavil:

Pri GM me moti da ne kaže omejitev, pa če GPS zmanjka se slabo znajde. Ima pa v nekih pogojih bolj uporabne zemljevide (včasih pa rad zabluzi na kakšnen kolovoz).

iGO lahko zdaj že par mescev tudi kupiš ;)

Ob vsem tem pa ima iGo meni osebno najlepšo in najbolj pregledno grafiko.


Cel UI in funkcionalnost so na precej visjem nivoju kot npr. Here, sploh pa Gmaps. Sej Sygic je tudi soliden, samo UI pa kot bi neko risanko za dojencke gledal, tudi kazipoti so kr neki, kar je na iGO sploh super narjeno, poi tocke, itd itd.
Za 30€ pac nimas kaj razmisljat ker navigacija je top.

cvalsr ::

Kupil sem Sygic za Evropo, 24 evrov, z Googla.
In - razen par čisto osnovnih - NIMA nobenih nastavitev!?! Ne morem izbrati avtoceste, makadama, ... NIČ?!
Poskusni - časovno omejeni - se mi zdi da je to imel (če ne, se ne bi odločil za nakup!)? Zagotovo je imel slovensko vodenje, kupljeni pa ga NIMA, poslušam angleščino?!
Povejte mi, ali česa tu ne vem, ne znam, ali pa je Sygic res tak drek in nateg?
V glavnem uporabljam Here in sem kar zadovoljen z njim.

MrStein ::

Avtoceste in makadame seveda ima. Je pa sistem menijev tak, kot Kafkinem Procesu...
To je v Settings / Route planing

Jeziki se tudi lahko izbirajo: Settings / Regional / Language
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jerry000 ::

Jaz tut malo ciljam na nabavo Sygic...se splača? Ma kdo od vas kupljenega?

fujtajksel ::

fujtajksel je izjavil:

Pri GM me moti da ne kaže omejitev, pa če GPS zmanjka se slabo znajde. Ima pa v nekih pogojih bolj uporabne zemljevide (včasih pa rad zabluzi na kakšnen kolovoz).

iGO lahko zdaj že par mescev tudi kupiš ;)


Berem pa da plačljivi iGo precej šimfajo v primerjavi s pašniškimi. Npr da ne zna uporabljat zunanje SD kartice, da ne dela za tovornjake...

Mavrik ::

Jerry000 je izjavil:

Jaz tut malo ciljam na nabavo Sygic...se splača? Ma kdo od vas kupljenega?


Jaz ga mam že dolgo in mi je še vedno najbolj všeč od vseh. S kartami ali manjkajočimi podatki nisem mel težav ne v EU ali ZDA.
The truth is rarely pure and never simple.

Jerry000 ::

Mavrik je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Jaz tut malo ciljam na nabavo Sygic...se splača? Ma kdo od vas kupljenega?


Jaz ga mam že dolgo in mi je še vedno najbolj všeč od vseh. S kartami ali manjkajočimi podatki nisem mel težav ne v EU ali ZDA.

Ker meni tudi ne fali nič. S tem da imam zdaj piratsko verzijo in mi za radarje vedno piska tudi tam kjer jih ni. Ampak bi rad nabavil ker se je dobro obnesel do sedaj (pirat).

dejanslo ::

Jaz imam sygic world in sem načeloma zadovoljen. Uix bi res lahko v nekaterih aspektih bil boljši, ampak dobro orientira. Ni popoln, ponekod v Aziji je rabil pomoč gmaps, ampak za teh 30€ mi ni žal.
There`s More Than One Way To Do It

Jerry000 ::

dejanslo je izjavil:

Jaz imam sygic world in sem načeloma zadovoljen. Uix bi res lahko v nekaterih aspektih bil boljši, ampak dobro orientira. Ni popoln, ponekod v Aziji je rabil pomoč gmaps, ampak za teh 30€ mi ni žal.

Ja, jaz bi ga za na filipine mel...upam da bo sygic zmogu

knap ::

ok, mislim da bom kar na igo ostal (ga ponovno namestil)
v preteklosti sem ga uporabljal brez problema, dober UI...

sem mislil, da je GM ... že morda prehitel Igo pa očitno temu še ni tako

LP

kumer ::

http://www.androidcentral.com/google-ma...
Google Maps adds hands-free voice input to make driving safer

Jerry000 ::

Ampak to deluje samo v ENG jeziku ne? SLO odpade spet

Veron ::

Zakaj ne uporabljate HERE? Brezplačen, mape zelo dobre (vsaj kar sem tistiral Francija, Španija, Italija).

Mavrik ::

Veron je izjavil:

Zakaj ne uporabljate HERE? Brezplačen, mape zelo dobre (vsaj kar sem tistiral Francija, Španija, Italija).


Na telefonu zato, ker ima bistveno slabši vmesnik za navigacijo v avtomobilu, ker so karte primerljivo večinoma slabše in ni lokaliziran. Pa še Sygic je obstajal bistveno prej kot pa HERE in sem ga kupil že te.

(Ima pa moj avto HERE mape kot vir za interno navigacijo in večinoma več uporabljam tisto.)
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Nokia HERE je za avto O.K., za peš hodit in bicikel pa še ni najbolj optimalna.

Dela pa super.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Yossarian ::

Katera pa je najboljša za peš hodit?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

ZacetnikIT ::

Gmaps, iGO

Invictus ::

GMaps je precej boljši. Je pa tudi odvisno od lokacije. V Katowicah je bilo kul...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

A Maps.me pa nihče ne uporablja? Meni se zdi čisto v redu, vsaj za brezplačno zadevo.

Invictus ::

Čuden interface za moje pojme. Vsaj včasih.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jozekuch ::

Na mobilniku imam ikono zemljevidi.
To je = google maps?

Kako deluje brez internetne povezave?
(D, A, CZ, PL, RU, KZ)

Je potrebno prej shraniti karte?
MaRe

MrStein ::

Na google maps lahko shraniš le male dele kart, pa še te "potečejo" čez par tednov.

Deluje pa primer, da izbereš cilj, startaš navigacijo in šele potem prekineš povezavo na internet.
(shranil bo dele map, po kateri poteka pot)
Ne vem sicer kake omejitve so. Vprašanje, če dela tudi z 1000 km dolgo potjo. Bo kdo drug povedal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jusv ::

Na telefon shraniš karto, kjer ti bo maps deloval tudi brez povezave. In po mojih izkušnjah to ne poteče. Lahko pa izbrišeš in ponovno naložiš oz. posodobiš zemljevid. Le prometa ti ne najde in čas do destinacije je bolj okviren.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Egidij88 ::

Velja en mesec, potem ali medtem moraš updejtat.

MrStein ::

Je pa res, da Google spreminja pravila s časom.
Mogoče bo kmalu (ali že danes) možno shraniti celo državo.
Nazadnje je dovolil shraniti le območje (od oka) 50x50 km.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Hmm, na eni napravi je nadgradilo Sygic na verzijo 16.3.x , na drugi pa je 16.2.15 in kao ni novejše verzije.
Če grem na play.google.com (z ali brez da bi se prijavil), piše, da je verzija 16.2.15.

So mogoče vmes naredili "vpoklic"?
Ali gre za wave releasing?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mavrik ::

Ja, staged rollout verjetno.
The truth is rarely pure and never simple.

Yossarian ::

Pred kratkim sem prišel s potovanja po ZDA, kjer sem vzhodno obalo prevozil z navigacijo iGo. Lahko povem, da se nisem niti enkrat izgubil, tudi po večjih mestih ne, tako da jo toplo priporočam. No, enkrat pa je le bila težava, saj je bila avtocesta zaprta in ko smo zavili dol z nje, me je navigacija vedno usmerjala nazaj na avtocesto. Pol sem nekako prišel nazaj gor.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Pithlit ::

Yossarian je izjavil:

No, enkrat pa je le bila težava, saj je bila avtocesta zaprta in ko smo zavili dol z nje, me je navigacija vedno usmerjala nazaj na avtocesto. Pol sem nekako prišel nazaj gor.

Klikneš izogibanje (detour) pa te ne usmerja več... oziroma bo lepo počakala na nasledni uvoz. Lahko ji celo ukažeš naj se tolk-pa-tolk km izogiba une ceste (ker na njej pač delajo - ponavadi piše kolk je dolgo delovišče) in te bo šele potem peljala nazaj. Je pa res da se moraš za par sekund ustavit, če nimaš kopilota da bi ti to poklikal medtem ko voziš. U glavnem, te težave v bistvu ni, oz. je lahko rešljiva.
Life is as complicated as we make it...

Mare2 ::

V SLO IGO označi delo na cesti. Morda se celo avtomatsko izogneš zastoju na cesti. Seveda, moraš imeto vklopljen prenos podatkov.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

klinker ::

iGO je enostavno zakon!

Yossarian ::

Pithlit je izjavil:

Yossarian je izjavil:

No, enkrat pa je le bila težava, saj je bila avtocesta zaprta in ko smo zavili dol z nje, me je navigacija vedno usmerjala nazaj na avtocesto. Pol sem nekako prišel nazaj gor.

Klikneš izogibanje (detour) pa te ne usmerja več... oziroma bo lepo počakala na nasledni uvoz. Lahko ji celo ukažeš naj se tolk-pa-tolk km izogiba une ceste (ker na njej pač delajo - ponavadi piše kolk je dolgo delovišče) in te bo šele potem peljala nazaj. Je pa res da se moraš za par sekund ustavit, če nimaš kopilota da bi ti to poklikal medtem ko voziš. U glavnem, te težave v bistvu ni, oz. je lahko rešljiva.


Bi prosil za bdetaljna navodila, ker to zna bit zelo uporabno.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Jazzie ::

Ali lahko kupljen Sygic uporabljaš na različnih napravah?

MrStein ::

Lahko. Do pet, če se ne motim. Neodvisno od lastnika (registriranega google računa, če govorimo o androidih).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Jazzie ::

Hvala za hiter odgovor! Do danes imajo akcijo, pa me malo mika.

MrStein ::

Za vsak slučaj preveri pri njih, da niso vmes kaj pogojev spreminjali. Jaz imam to že kako leto-dve.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Yossarian ::

iGo - z njo sem prevozil vzhodno obalo Amerike ino niti enkrat me ni pustila na cedilu. Definitivno najboljša navigacija z najboljšo grafiko.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Jerry000 ::

Jazzie je izjavil:

Hvala za hiter odgovor! Do danes imajo akcijo, pa me malo mika.

To akcijo imajo vedno :)

Egidij88 ::

HereWeGo in Google Maps sta free...

scenic16 ::

https://play.google.com/store/apps/deta...

Uporabljam za peš. Odlična!

Okapi ::

Jaz sem tudi čisto zadovoljen z MapsMe.

ThinkPad ::

Za peš in kolo po kozjih stezah OsmAnd. Je free, pa malo morje opcij in dodatkov. UI pa žal malo naporen.
««
9 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljša offline avto navigacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
566481 (2535) Bye
»

Navigacija na telefonu

Oddelek: Na cesti
242372 (1230) KTr1sk
»

Sygic - navigacija - nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5517182 (11884) dunda
»

Low budget navigacija

Oddelek: Kaj kupiti
273410 (2284) krneki0001
»

Google navigacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
305310 (4350) Qushaak

Več podobnih tem