» »

Sestavi.si Izkušnje

Sestavi.si Izkušnje

«
1
2

Jacobs6Geno ::

Kupujem računalnik za 600€ pri njih, in bi rad videl vaše izkušnje z to trgovino! :)

Hvala!

Adrijan0 ::

Jaz kupujem samo še pri njih. Ugodna cena in dobr odnos. Nimam pripomb.

mr1two ::

Same pozitivne izkušnje. Priporočam:)

krispe ::

Tudi jaz mam z njimi dobre izkušnje
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Trinitron ::

Jaz imam slabe izkušnje. Kupil pri njih računalnik z vrhunskimi komponentami in dvema diskoma povezanima v Raid, ker sem rabil zanesljivost. Po par mesecih sta šla oba diska HKRATI (v roku nekaj ur)! Očitno so prodali okvarjene diske, sedaj pa na sestavi.si niti slišat nočejo o povračilu stroškov za rekonstrukcijo podatkov (nekaj čez 500 EUR).

mr1two ::

Mislim, da pričakuješ malo preveč od njih- na žalost si za podatke odgovoren ti in samo ti. Oni ne morejo odgovarjati za napake proizvajalca(take ali drugačne, zato obstaja garancija, nikje pa nič ne piše, da ti garantirajo povračilo podatkov), so zgolj prodajalci. V kolikor misliš, da so ti dolžni povrniti stroške za reševanje podatkov, se motiš. Ne verjamem, da obstaja trgovina na tem svetu, kjer bi ti to reklamacijo upoštevali.
LP

jablana ::

Trinitron je izjavil:

Jaz imam slabe izkušnje. Kupil pri njih računalnik z vrhunskimi komponentami in dvema diskoma povezanima v Raid, ker sem rabil zanesljivost. Po par mesecih sta šla oba diska HKRATI (v roku nekaj ur)! Očitno so prodali okvarjene diske, sedaj pa na sestavi.si niti slišat nočejo o povračilu stroškov za rekonstrukcijo podatkov (nekaj čez 500 EUR).


haha FAIL za SSD zmanjkalo denarja?

Drgač pa o trgovini vse najboljše z moje stranim kar nekaj izdelke imajo kar po konkurenčni ceni...

Steinkauz ::

LOL haha
Itak!

Verjetno jih je PSU skuril, za podatke ti nobeden ni odgovoren.
Diske pa so ti verjetno menjali v sklopu garancije. Več od trgovine ne moreš pričakovati.

Adrijan0 ::

vrhunske komponente? ;(( kake pa so ble? :D

trnvpeti ::

500eur za rekonstrukcijo?
brez backupa?
pri vrhunskem racunalniku in raidu0(?)

BALAST ::

Take, da funkcionirajo ko jih priključiš... :))

Sestavi.si je trgovina s prihodnostjo (za kar Enaa in Mimovrste nista)

Trinitron ::

Diska sta bla v raid 1. 500 eur za rešitev enega diska.

floyd1 ::

Jaz imam dobre izkušnje, hitro zrihtali in se držali dogovora.

Tudi jaz mislim, da so podatki (kljub raidu) žal moja skrb. Nekako v stilu, ko kupiš software, včasih plačaš precej denarja, pa vendar oni za morebitno škodo zaradi nedelovanja nikakor ne odgovarjajo.

Trinitron, razen če ni šlo za kako slabo serijo HDD-jev, bi sam sigurno pred menjavo diskov zamenjal PSU in nabavil prenapetostno zaščito (ali UPS), 2 diska v nekaj urah je pa malo huda... In ko bi mi crknil prvi disk, bi že backupal na kakega zunanjega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Steinkauz ::

No no , sestavi.si je ok.
Enaa res stagnira, mimovrste pa razen cen nč kej dost ne fali

trnvpeti ::

in nisi imel backupa?
huh

in da si zahteval od njih nadomestilo
huh huh

Trinitron ::

Drugi disk je crknil med delanjem backupa. Pač če maš Raid 1 ne delaš backupa ravno vsak dan. Stroške sem pa mel zaradi okvarjenih diskov, ki mi jih je prodal sestavi.si, ni drugega razloga.

trnvpeti ::

increment backup v enem dnevu , ce si veliko delal, ga je bilo za par mega, in to naredi v parih sekundah(na vrhunskem racunalniku)(omenil si pa par ur)
lažeš kot ...

darkolord ::

Pač če maš Raid 1 ne delaš backupa ravno vsak dan.
Seveda ga. Kaj boš pa naredu, če ti npr. strela udari? Poslal račun cerkvi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

alpha1 ::

Zrihtali matično ploščo po naročilu, v treh dneh je bila pri meni. So zelo prijazni, hitro odgovorijo preko msn-ja, jih zelo priporočam.

Trinitron ::

trnvpeti je izjavil:

lažeš kot ...

To bom vzel kot osebno žalitev.

Noben inkrement backup ni bil. Delali smo kopijo celega diska, da ne bi blo treba celega sistema na novo postavljat. Pa sploh ni fora v tem. Gre za to, da mi še noben disk v življenju ni crknil hitreje kot ta od sestavi.si. In pač ne zaupam več v kvaliteto izdelkov, ki jih prodajajo. Toliko iz moje strani.

Zgodovina sprememb…

floyd1 ::

Po kolikem času (od nakupa) so pa diski šli in za katere diske gre, če ni skrivnost?

trnvpeti ::

kopiranje iz vrhunskega na vrhunski disk(v vrhunskem rac), najmanj 100M/s
v parih urah najmanj 1T

Jacobs6Geno ::

Najlepša hvala za vaše odgovore in za vaš dragocen čas, bom kar tam kupil, ker nimam na tem compu nobenih podatkov za delo, in torej 0 € izgube, razen cena izdelka, če mi HDD crkne, Samsungov F3 pa je itak zelo reklamiran zaradi kvalitete.

Upam da bom lahko delil veše lepo mnenje.

Lep pozdrav!

Adrijan0 ::

Trinitron, oprosti vendar si smešen. A misliš da komponente sestavi.si izdeluje sam v garaži? To, da nisi imel backupa pri vrhunskih komponentah je zelo čudno. Vsak ki ima vrhunske komponente skrbi tudi za backupe. Verjetno je prišlo do vrhunskih napak s tvoje strani. Vsekakor trgovina ni kriva, da sta 2 vrhunska diska crknila v roku ene ure. Mogoče si lahko izračunaš verjetnost, da se kaj takega zgodi, pa boš videl kaka je.

Kot sem napisal. sestavi.si je ql. Cena, odnos, zrihtajo stvari po meri. Z bolšo trgovino še nisem imel opravka. Prej sem kupoval pri agt, vendar je agt, daleč za sestavi.si. Komponente zrihtajo s svetlobno hitrostjo in jih odpošljejo. Čakal max 2 dni do sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

st0jko ::

Adrijan0 je izjavil:

Jaz kupujem samo še pri njih. Ugodna cena in dobr odnos. Nimam pripomb.



+1

Samo še sestavi.si ali tujina.
keks?

KoMar- ::

Dobre izkušnje.

Chewie ::

Zelo dobre izkušnje.
PC: Crosshair VIII Hero, Ryzen 9 5950X, 32GB DDR4, 2080 Ti, Xonar Phoebus
Laptop: Toshiba Qosmio X70-A

JC Denton ::

Trinitron je izjavil:

Jaz imam slabe izkušnje. Kupil pri njih računalnik z vrhunskimi komponentami in dvema diskoma povezanima v Raid, ker sem rabil zanesljivost. Po par mesecih sta šla oba diska HKRATI (v roku nekaj ur)! Očitno so prodali okvarjene diske, sedaj pa na sestavi.si niti slišat nočejo o povračilu stroškov za rekonstrukcijo podatkov (nekaj čez 500 EUR).


Dva diska v Raid sta skoraj tak k igranje ruske rulete.

Mordecai ::

Dobre izkušnje. So me prepričali v nakup enih drugih ramov kot sem hotel in so rami 1A, čeprav jih sam nikoli ne bi.
Je pa bilo enkrat, ko sem naročil Razer podlago, ki nikoli ni prišla. Sem jim poslal mail in ne duha ne sluha.

zoot ::

+1 za sestavi.si

AngelOfDeath ::

Tudi sam priporočam sestavi.si do zdaj nobenih problemov.

@Trinitron

Kakšna diska pa sta to bila oznake ?
edit: Slovnica

freejack ::

JC Denton je izjavil:

Trinitron je izjavil:

Jaz imam slabe izkušnje. Kupil pri njih računalnik z vrhunskimi komponentami in dvema diskoma povezanima v Raid, ker sem rabil zanesljivost. Po par mesecih sta šla oba diska HKRATI (v roku nekaj ur)! Očitno so prodali okvarjene diske, sedaj pa na sestavi.si niti slišat nočejo o povračilu stroškov za rekonstrukcijo podatkov (nekaj čez 500 EUR).


Dva diska v Raid sta skoraj tak k igranje ruske rulete.


Jaz že 3 leta laufam sistem z raidom in je v uporabi praktično po 16 ur vsak dan in do tega trenutka nisem imel še nobene slabe izkušnje. V teh 3 letih se mi je sicer 2x zgodilo, da se je osnovni plošči zmešalo, tako da sem moral boot ponovno nastavljat na raid, ampak z samim raidom 0 niti enega problema.

Z trgovinami in artikli je pa tako. Lahko kupiš kvaliteten izdelek priznanega proizvajalca pri znanem podjetju in ti v roku 1 tedna crkne. Lahko pa kupiš neznano firmo pri neznanem prodajalcu pa ti bo vse življenje delalo. Ni vse tak simpl kot dobra firma slaba firma. Artikli vedno so in bodo crkovali, zato jst bolj cenim firmo, ki ima dober support in se da z njimi zmenit glede reklamacij.

zavajon ::

Izkušnja z uveljavljanjem garancije pri sestavi.si:

Imajo pogodbo z dostavno službo, tako da moraš samo zapakirati izdelek, pridejo ti ga iskati domov, ne plačaš nič. Enkrat sem reklamiral matično, a se je izkazalo, da sploh ni bila pokvarjena (ja, saj mi je bilo malo nerodno). V par dneh so mi jo poslali nazaj, tipček me je po telefonu poklical in mi razložil, kaj in kako so preverili. Pa nič ni nergal zaradi kakšnih stroškov počiljanja, čeprav je bila čisto moja napaka.

Ajrina ::

tudi jaz, če le lahko, kupim pri njih. so hitri, korektni, pogosto mi ne računajo poštnine :) nekajkrat se je tudi zgodilo, da so mi dali boljšo komponento za ceno slabše, ko le-te niso imeli na zalogi. z reklamacijami pa še nisem imela izkušenj, ker zaenkrat vse dela. upam, da bo tudi ostalo tako :)

Adrijan0 ::

Tudi meni se je zgodilo, da so mi dali boljšo komponento za ceno slabše, ker tiste niso imeli ravno na zalogi. Kot vidim imate vsi z njimi same dobre izkušnje, razn Trinitron, ki je kupoval vrhunske komponente in so mu le te odpovedale in je dobil zamenjavo, ampak je hotel poleg tega še 500eur ;((

Bahti ::

+1 še z moje strani,za sestavi.si

delavec44 ::

Po ca. 8 nakupih in enem uveljavljanju garancije nimam pripomb.

DC- ::

Več kot pozitivne

nitro2 ::

zelo dobre izkušnje pri njih nabavil HTPC

nsane ::

Tudi jaz imam z njimi samo pozitivne izkušnje. Priporočam.

klinker ::

Spletno trgovino bi pa lahko malo bolse zrihtali ker preglednost je pa na psu napram ostalim.

Adrijan0 ::

klinker, meni se zdi dokaj pregledan. Še posebej na desni strani, ko imaš dodatne kriterije pri sortiranju je zadeva super. npr kake mimovrste in agt imajo to slabše zrihtano, alpa sploh nimajo.

klinker ::

Ajoj. Res sem slepec. Ne vem kako sem ta desni del tako bedasto spregledal ;((
Se posipam s pepelom :8)

HyperGL ::

Morda obstaja koda za dotično trgovino? za popust... hvala :)

delavec44 ::

1% če si registriran na njihovem forumu. Drugega ni kolikor vem.

T_F_7 ::

Pri načinu prevzema sem opazil tile 2 opciji:
- Poštna dostava
- dostavna služba

Kaj je razlika v teh 2? Oziroma katera je hitrejša?

Hvala vnaprej.

krispe ::

Prvo je pošta, drugo je pa GLS.
Hitrejša je verjetno pošta, no odvisno kje živiš.
Poštar k nam ponavadi pripelje pakete ob 13-14.ure, GLS pa občasno pride po 15 uri, parkrat je pa prišel celo pred 10.uro.
GLS je tudi malce dražji se mi zdi
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

T_F_7 ::

Hvala :))

T_F_7 ::

Danes sem dobil DVD pekač od sestavi.si. Če ga držim v roki in ga obračam se sliši kako se znotraj nekaj premika. To najbrž ni normalno. Kaj pravite?

krispe ::

Probaj ga priklopit in boš videl če deluje.
Verjetno se je le kak vijak izvil in to ne bo vplivalo na delovanje optične enote.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika za starejšo osebo

Oddelek: Kaj kupiti
354462 (3960) nyler
»

2x2GB RAM memorija za laptop

Oddelek: Kaj kupiti
14947 (817) knyazs
»

Nakup PCja

Oddelek: Kaj kupiti
332431 (1959) solatko
»

gaming pc 850eu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10911741 (10230) eieieie1
»

low end pc za cca 300 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7812000 (10403) gregor

Več podobnih tem