» »

Forum SloTech?

Forum SloTech?

Temo vidijo: vsi
«
1
2

dzinks63 ::

Kakšen se vam zdi?,
je ok?,
je SloTech usmerjen v pravo smer?,
vam izpolni pričakovanja?,
vam pomaga širiti obzorja?,
vam pomaga širiti zmožnosti logičnega sklepanja?,
ste zaradi njega bogatejši po znanju?,
so vam teme všeč?,
kako ste zadovoljni z moderiranjem foruma?,
kako ste zadovoljni z obnašanjem forumašev?
je na nivoju katerega pričakujete?,
ste se zaradi njega spremenili?,
ste postali postali bolj sprejemljivi in odrasli?,
vam pomaga v vsakdanjem življenju?,
...

Zame zelo pozitivno, veliko sem potegnil iz njega, vendar opažam, da se kvaliteta manjša, vse manj je dobrih debat, nekateri so zelo nestrpni, stalno vsiljujejo svoja mnenja in žalijo druge direkno še bolj pa indirektno predvsem na račun inteligence. Velikokrat opazimo besede "nimaš pojma, nič ti ni jasno, preberi si kakšno knjigo, iq imaš na sobni temperaturi in še in še podobnih podmuklih pogruntavščin". Odgovori so kar enovrstičnice, ali še to ne, kar kakšen smalj ali pa slika v obliki zaničevalne karikature. Nekako bo potrebno dvigniti nivo, ne pisati vsega, kar ti trenutno pade iz glave, dobro premisliti in argumentirano odgovarjati, to bo težko, vendar, če se bomo vsi skupaj trudili, nam bo uspelo. Če je kdo bogat z znanjem, naj ga nesebično z razširjeno argumentacijo deli z drugimi. SloTech forum mora ostati na nivoju, kateri se od njega pričakuje.

jype ::

Ja, to je kar hud problem - ko se potrudiš izbrskat podatke in z njimi argumentiraš stališče, nasprotno podanemu, potem pa se oglasi samooklicana avtoriteta, označi podatke za napačne in skozi absurdno fuzijo osnovnošolske fizike in kvantne mehanike pokaže, da ima prav, nakar ga njegovi oboževalci še dvesto prispevkov citirajo in se sklicujejo na njegovo napačno izpeljavo.

Tak diskurz ne širi nikogaršnjih obzorij in ne omogoča konstruktivne debate.

Janac ::

js sm se iz slo-tech-a naučil vse kar vem o kompih, inja sem bogatejši po znanju.

St235 ::

Jype in ravno ti se oglašaš o tem, ki s sklicevanje na svojo avtoriteto teptaš celo splošno sprejete fizikalne zakone?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Janac ::

na koga je to letel?

RejZoR ::

Sem tle ker mi je mn3njalnik šel na živce. Drugače pa je forum kot forum. Edino kar mi gre na Slo-Tech-u na živce je zastarel forumski software in manjek avatarjev. Argument vodstva ST sicer pravi, da s tem poudarjajo enakost uporabnikov. Sam men je tečno ker so vsi posti glih. Na forumih kjr pa so avatarji pa folk hitro prepoznaš po slikcah.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

galu ::

Pogrešam edino kak 'klub' ljudi, ki mamo avatarje.
Npr skupina 'nesramnih' in 'nezaželenih'. Da bi lahko imeli poseben chat, kjer bi se pritoževali nad slabim delom adminov, in nebi toliko smetili po forumu.
Tako to gre.

imagodei ::

Letelo je na uporabnika jype, saj je jasno zapisano.

@Lakotnik29,

jype ima svojevrsten pristop pri spopadanju s samooklicanimi avtoritetami. Deloma jim vrača milo za drago (če njim ni treba iskat nobenih virov, zakaj bi se trudil on), po drugi strani te pa stalno ponavljanje enih in istih dejstev izčrpa, če pač druga stran goni svoje.

Koliko je njegov pristop smiseln in na mestu, generalno gledano jaz nisem pristojen soditi. Moderatorji lahko brišemo, če gredo njegovi posti preko meje Pravil (in če izstopajo iz povprečja teme). Je pa tle treba dodati, da čeprav rad vrača sodelujočim v temi z isto mero arogance, kot jo kažejo oni, vsaj jaz takole čez palec še nisem videl teme, ki bi jo pod nivo potegnil prav jype.
- Hoc est qui sumus -

jype ::

Lakotnik29> Jype in ravno ti se oglašaš o tem, ki s sklicevanje na svojo avtoriteto teptaš celo splošno sprejete fizikalne zakone?

Ja, ravno jaz. V temi, ki se je že otvortila z grotesknim pozivanjem k kršenju predpisov, sem se skozi čas razvil iz normalnega človeka, ki upošteva predpise, v manijaka, ki vozi tako, da ga motijo vsi, ki se mu ne prilagajajo (ne v resnici, jasno). Najprej sem bil bolj papeški od papeža, zdaj sem pa nenadoma kar diskvalificiran, ker pozivam k istim absurdnostim in nevarnemu početju, kot ostali že od začetka teme. Dokler se najdejo ljudje, ki verjamejo, da si lastijo monopol nad "zdravim razumom", medtem ko se širokoustijo s svojimi obscenimi izvajanji izjemno tveganih manevrov, v takih temah nikoli ne bom imel slabe vesti skozi besedičenje risati karikature, v kateri se bodo morda nekega dne prepoznali.

BALAST ::

Avatarji so kot e-penis, škoda da se sploh obremenjujete s tem kdo ma večjega.

Kar se pa tiče uporabnosti, sem pa dobil par pozitivnih odgovorov, ampak če se poglobiš v googlanje boš prav tako našel v ang. ali nem. jeziku dosti boljši rezultat.

SomethingEls ::

po drugi strani te pa stalno ponavljanje enih in istih dejstev izčrpa, če pač druga stran goni svoje.


To bi lahko rekel tudi vsak, ki se juretom ne strinja...
Silly Rabbit, Trix are for Kids

jype ::

Strinjanje se običajno nanaša na trditve, ne na ljudi (čeprav nekatere ljudi zelo močno skrbi kdo trdi, kaj trdi pa se jim ne zdi preveč pomembno).

St235 ::

Jypetu ne očitam njegovega pristopa in njegov način je pač njegova stvar. niti niti ga ne obtožujem da niža nivo teme, čeprav bi njegovo trolanje in žaljenje v temi o Počani s vožnji (vsesplošno označevanje ljudi z morilci) težko označil za kaj drugega.

Moj point je, da je absurdno, da se ravno on prvi oglasi s komentarjem o argumentiranosti, sklicevanju na lastno avtoriteto in prilagajanju fizike lastnim potrebam. Ker vse navedeno (ne glede na razlog) lahko očitamo tudi njemu.

SomethingEls ::

Strinjanje se običajno nanaša na trditve, ne na ljudi


Your point?
Silly Rabbit, Trix are for Kids

tx-z ::

Jst dostkrat napišm cel roman za nek odgovor, argumente za in proti pr kakšni stvari...Na konc pa sploh ne postam k se mi ne zdi smiselno:)
tx-z

jype ::

Lakotnik29> Moj point je, da je absurdno, da se ravno on prvi oglasi s komentarjem o argumentiranosti, sklicevanju na lastno avtoriteto in prilagajanju fizike lastnim potrebam. Ker vse navedeno (ne glede na razlog) lahko očitamo tudi njemu.

Absurdno je, če kdo pokaže ogledalo?

Težko verjamem da je - absurdno pa prav gotovo ne more biti.

Urby-Kris> Your point?

You don't get it.

Matako ::

St235 je izjavil:



Moj point je, da je absurdno, da se ravno on prvi oglasi s komentarjem o argumentiranosti, sklicevanju na lastno avtoriteto in prilagajanju fizike lastnim potrebam. Ker vse navedeno (ne glede na razlog) lahko očitamo tudi njemu.


+1. Saj ne, da ne bi bili mi vsi po malem krivi tega, vendar tarnanje nad "samooklicanimi avtoritetami" izpod jypetovih prstov... črnec, prosim!!
/\/\.K.

JohanP ::

jype, počasi se bo treba pogledat v ogledalo in popravit kakšne stvari na sebi, jebiga. Ne trdim, da smo ostali na forumu biseri, ampak pri tebi se res čuti pravo manijo po balastnem uravnoteženju večine tem v katerih sodelujejo določeni osebki.

jype ::

Če ste vsi ostali lahko, zakaj pa ravno jaz ne smem bit?

Saj včasih sem pisal "urlpls", pa so moderatorji moj poziv k argumentaciji praviloma smatrali za premalo vsebinski.

SomethingEls ::

You don't get it.


Hm... ne spomnim se, da bi kdaj rekel, da se strinjanje nanaša na ljudi.
Precej čudna strategija... najprej jamraš kako se drugi obnašajo, ko pa nekdo pokaže, da si ti isti pa rečeš, da jim samo kažež ogledalo. Ta "argument" (for lack of a better term) gre lahko v obe smeri.
Silly Rabbit, Trix are for Kids

St235 ::

Absurdno je, če se pustiš sprovocirat (ali pa ti je to v lastno veselje) in svoj nivo spustiš na trolanje in zmerjanje (neodvisno kaj želiš s tem doseč), potem pa z tipičnim slovenskim pristopom, bolj papeški od papeža tarnaš nad pomanjkanjem argumentacije, sklicevanjem nad lastno avtoriteto in tako dalje.

Če si toliko nad nami navadnimi smrtniki potem povej svoje z argumenti in viri podprto mnenje in je to to. Če pa čutiš potrebo, da moraš z glavo čez zid in z uporabo skrajno primitivnih metod dokazovat svoj prav, potem pa ne jamraj nad nivojem debate.

Matako ::

Treba bo postati bolj samokritičen. Ni druge.

Ker vem, kako težko gre to, bom kar jaz prebil led... evo:

Žal, resnično žal mi je za vse nabijanje in pametovanje v zadnjih letih!*

Zdaj pa ti, jype!


* to ne pomeni, da ne bom več nabijal, samo da mi je žal za preteklo, da se razumemo.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jype ::

JohanP> ampak pri tebi se res čuti pravo manijo po balastnem uravnoteženju večine tem v katerih sodelujejo določeni osebki.



Urby-Kris> Ta "argument" (for lack of a better term) gre lahko v obe smeri.

Drži.

Urby-Kris> Hm... ne spomnim se, da bi kdaj rekel, da se strinjanje nanaša na ljudi.
Urby-Kris> To bi lahko rekel tudi vsak, ki se juretom ne strinja...

Nič nisi omenjal mnenj, s katerimi se ne strinjaš.

Lakotnik29> Če si toliko nad nami navadnimi smrtniki potem povej svoje z argumenti in viri podprto mnenje in je to to.

Sem poizkusil - ne deluje.

Lakotnik29> Če pa čutiš potrebo, da moraš z glavo čez zid in z uporabo skrajno primitivnih metod dokazovat svoj prav, potem pa ne jamraj nad nivojem debate.

V rokah imam veliko palico, a jo smem uporabiti le v skrajni sili (in še nikdar je nisem po nemarnem).

Matako> Žal, resnično žal mi je za vse nabijanje in pametovanje v zadnjih letih!

Imaš prav: Žal, resnično žal mi je, da imam vedno prav.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

BALAST ::

Žal, resnično žal mi je za vse nabijanje in pametovanje v zadnjih letih!*

* to ne pomeni, da ne bom več nabijal, samo da mi je žal za preteklo, da se razumemo.


Še moj podpis pod troll opravičilo. 8-)

St235 ::

jype je izjavil:



Matako> Žal, resnično žal mi je za vse nabijanje in pametovanje v zadnjih letih!

Imaš prav: Žal, resnično žal mi je, da imam vedno prav.



In potem se najdejo moderatorji, ki Jureta branijo, da ne znižuje nivoja debate. Facepalm :(

jype ::

Lakotnik29> In potem se najdejo moderatorji, ki Jureta branijo, da ne znižuje nivoja debate. Facepalm :(

Na slashdotu je to vedno +5 funny.

Poleg tega je jasno, da opravičila, taka in drugačna, ne nosijo nobene teže. Če bi resnično verjel, da sem najpametnejši, bi enostavno pobrisal napačna mnenja, da se kdo z njimi ne okuži, pa bi bilo urejeno.

Kljub vsemu se strinjam, da je trolanje postalo del foruma in da imam pri tem tudi sam velike zasluge - včasih bralci sploh ne ugotovijo, da gre le za potegavščino, ne strinjam pa se, da to znižuje kvaliteto foruma. Forum, na katerem se vsi strinjajo, da je zemlja ploščata, ni forum.

Ziga Dolhar ::

St235 je izjavil:

jype je izjavil:



Matako> Žal, resnično žal mi je za vse nabijanje in pametovanje v zadnjih letih!

Imaš prav: Žal, resnično žal mi je, da imam vedno prav.



In potem se najdejo moderatorji, ki Jureta branijo, da ne znižuje nivoja debate. Facepalm :(


Bi pomislil, da je svoj pristop uporabil v enakem kontekstu kot v drugih temah? Matako se dviguje na nek razsvetljeni nivo ter poskuša izposlovati neko ponižnost. In potem Juretu očitaš "nižanje nivoja debate", ko z ogledalom vrne enak vzvišen odnos? Takšna "repent!" filozofija, ko se sodelujoče poziva k "skromnosti" (oziroma očita self-righteousness, kakor je bilo omenjeno v neki temi), ne predstavlja debate ad rem in je nezaželjena.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

SomethingEls ::

Urby-Kris> Hm... ne spomnim se, da bi kdaj rekel, da se strinjanje nanaša na ljudi.
Urby-Kris> To bi lahko rekel tudi vsak, ki se juretom ne strinja...

Nič nisi omenjal mnenj, s katerimi se ne strinjaš.


-insert insult of intelligence and reading capabilities here-

Moj point je bil, da bi lahko tole:
"po drugi strani te pa stalno ponavljanje enih in istih dejstev izčrpa, če pač druga stran goni svoje."

Rekla katerakoli stran debate.
Silly Rabbit, Trix are for Kids

Bananovec ::

Ta forum je eden boljših (najboljši?) v Sloveniji. Je pa tudi res, da je napram tujim še vedno dokaj nizko. Verjetno je za to kriv klasičen Slovenceljn.
Forum ima minuse in ima pluse. Minus je recimo preveč nerdovsko usmerjena Loža, drugih minusov trenutno ne najdem. S prstom kazati na določene osebke se mi pa tudi zdi nesmiselno. Pri plusih pa je tako, da jih je preveč. Bom še malo spremljal forum, da vidim v katero smer se bo razvil. ;)
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Ganon ::

Pogrešam avatarje, ZELO. Na drugih forumih včasih samo preletiš topic in se ustaviš pri kakšnem postu, kjer že po avatarju takoj vidiš, za koga gre in veš, da se ti splača prebrati komentar, tukaj pa je to izjemno težko. Zakaj jih ne omogočite, mi ne bo nikoli jasno.

ahac ::

Edino kar mi gre na Slo-Tech-u na živce je zastarel forumski software in manjek avatarjev.

Software je čist kul. Kaj pa še pogrešaš poleg avatarčkov?
Sploh za moderatorje je S-T ene 10x boljši od kakšnega phpbb3.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

jype ::

Urby-Kris> Rekla katerakoli stran debate.

Ja, tudi tista, ki vztrajno trdi, da nismo nikdar obiskali lune, ker oni ne vidijo tistega ogledala, ki so ga pustili tam.

imagodei ::

No, čakajmo zdaj malo... Korak nazaj.

Berite še enkrat uvodni post v tej temi. Tole ni debata o jypetu ali kateremu koli posameznemu uporabniku foruma.

(Psiho)analiziranje jypeta ne bo pripeljalo nikamor. V ta namen si lahko odprete svojo temo (ki ji lahko prerokujem hiter neslaven zaključek), tukaj bi pa vseeno poskusili vsebinsko debatirati o temi, namesto da se prerekamo v stilu vrtčarjev: ti si bil! ne ti si bil!
- Hoc est qui sumus -

Matako ::

@imagodei: Forum smo ljudje. Razen, če se vsebina avtomatsko generira. Debata o jypetu je debata o forumu.
/\/\.K.

thramos ::

imagodei je izjavil:


(Psiho)analiziranje jypeta ne bo pripeljalo nikamor.


A ni govora o vzrokih padanja kvalitete foruma?

jype ::

Če sem jaz vzrok za padanje kvalitete foruma, potem obljubim, da bom v prihodnje bolj priden in resneje brisal prispevke vseh, ki se motijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

gendale ::

>implying da jype ni 10/10 troll

SomethingEls ::

>implying da jype ni 10/10 troll


Wouldn't put that past him...
Silly Rabbit, Trix are for Kids

jype ::

Čemu?

Saj nisem še nikomur ničesar žalega storil, sploh pa se s tem strinjam - če bi želel postati prvovrsten trol, bi moral opustiti nekatera načela, česar ne nameravam.

nevone ::

Verejtno še nisi pomislil, da ima lahko kdo za svoj nastop, kakršnega že ima, in kakršenga ne odobravaš, svoje razloge, ki so lahko celo podobni tvojim?

Ampak ti praviš, da imaš ekskluzivno pravico do takšne strategije?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> Ampak ti praviš, da imaš ekskluzivno pravico do takšne strategije?

Absolutno.

(In če bi resno mislil, bi ekscese ostalih brisal - pa jih ne.)

St235 ::

Ziga Dolhar je izjavil:

St235 je izjavil:

jype je izjavil:



Matako> Žal, resnično žal mi je za vse nabijanje in pametovanje v zadnjih letih!

Imaš prav: Žal, resnično žal mi je, da imam vedno prav.



In potem se najdejo moderatorji, ki Jureta branijo, da ne znižuje nivoja debate. Facepalm :(


Bi pomislil, da je svoj pristop uporabil v enakem kontekstu kot v drugih temah? Matako se dviguje na nek razsvetljeni nivo ter poskuša izposlovati neko ponižnost. In potem Juretu očitaš "nižanje nivoja debate", ko z ogledalom vrne enak vzvišen odnos? Takšna "repent!" filozofija, ko se sodelujoče poziva k "skromnosti" (oziroma očita self-righteousness, kakor je bilo omenjeno v neki temi), ne predstavlja debate ad rem in je nezaželjena.


Se popolnoma strinjam, samo to, da trolu odgovarjaš z še več trolanja je popolnoma neproduktivno. Ničkoliko debat ni tem zapade v trolanje, zato ker na vsako butasto izjavo pade še deset bolj butastih. Debata o počasnih voznikih je bila lep primer tega, ko se je vsakih 10 stani oblikovalo 5 -6 vsebinsko zanimivih postov, na kar je uletel kateri od dežurnih trolov, na kar je jype odreagiral z envrstičnico Morilci, ki mu je tako pri srcu in je sledilo 10 strani trolanja. Mislim, da bi vsi, ki si želimo bolj konstruktivnih debat še največ naredili, če se ne bi spuščali in odgovarjali vsakemu trolu, ki mimo pride.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

RejZoR ::

BALAST je izjavil:

Avatarji so kot e-penis, škoda da se sploh obremenjujete s tem kdo ma večjega.

Kar se pa tiče uporabnosti, sem pa dobil par pozitivnih odgovorov, ampak če se poglobiš v googlanje boš prav tako našel v ang. ali nem. jeziku dosti boljši rezultat.


Ne vem kako je lahko avatar e-penis. Sej ni "boljši" in "slabši". Je pač avatar. Neka unikatna reprezentacija uporabnika kot je npr nick. S to razliko, da se vizualne stvari lažje razbere kot pa tekstovne. Sam imam povsod enakega avtarja in me vglavnem ljudje poznajo po slednjem.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jype ::

Lakotnik29> Mislim, da bi vsi, ki si želimo bolj konstruktivnih debat

Konstruktivnih debat o tem, kako so "problem na naših cestah vozniki s klobuki in čepicami", medtem ko bi "mi lahko vse zvozili omejitev +5"? Potihem upam, da se šališ.

Ziga Dolhar ::

Lakotnik29,

... samo to, da trolu odgovarjaš z še več trolanja je popolnoma neproduktivno.


se strinjam. Ni konstruktivno. (A po drugi strani - kar želim povedati - ni to tisto, kar bi zniževalo nivo debate. Drži pa, da ga ne zvišuje.)
https://dolhar.si/

dzinks63 ::

Ker se večinoma vse skupaj vrti okoli Jupeta, naj bo, pa ne zameri, pač samo moja opažanja. Jupe je bil fant od fare, zelo uvideven pameten in spoštljiv dokler se ni umaknil za nekaj časa iz foruma in po njegovem comebacku se je zelo spremenil. Skoraj ga ni za prepoznati, je kot popolnoma druga oseba, sedanji njegovi komentarji niso niti senca starega Jupeta. Za vse skupaj so v ozadju sigurno popolnoma objektivni razlogi, kakršni koli so že, jih spoštujem, vendar bi zelo rad imel na forumu prejšnjega Jupeta. Jupe vzami si nekaj časa samo zase, zdi se mi, da si premočno obremenjen in se ti to pač pozna, rabiš počitek in bolj zmerno udejstvovanje, vsi smo ljudje, vsi smo krvavi pod kožo, pazi nase, saj si dober človek.

jype ::

Hočeš reči, da naj si spet vzamem čas za kvalitetno pisanje po forumu?

Se ne bo zgodilo, za kar se ti opravičujem. Če želiš, lahko kvečjemu preneham sodelovati popolnoma - časa za poglobljene in argumentirane prispevke imam tako malo, da jih ne bi pisal celo v primeru, da bi se mi zdelo smiselno z njimi odgovarjat na neresnične navedbe.

knesz ::

Forum ST se mi zdi odličen. Da bi izvedel kaj novega bi težko rekel, se pa glede na moj čas potrudim, da pomagam rešit kak problem.
Pa še nekaj, ST uporabniki so me naučili fino trollat. Tako, prefinjeno, neopazno :)

lp

Matako ::

knesz je izjavil:


Pa še nekaj, ST uporabniki so me naučili fino trollat. Tako, prefinjeno, neopazno :)


No vidiš, to se mi zdi pa ena taka odkritosrčna pohvala.
Predlagam slogan: "S-T, Stara dunajska šola trolanja!" ali pa "S-T, kjer se nabija nežno".
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Tarzan ::

Matako je izjavil:


Predlagam slogan: "S-T, Stara dunajska šola trolanja!" ali pa "S-T, kjer se nabija nežno".


"S-T, kjer se nabija nežno". Hm, ne vem če bi lahko rekli nežno - tu se trola na trdo, ampak diskretno.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-tech - kako blokirati nadležne uporabnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9610490 (6737) jype
»

Nestrinjanje vrednosti premoženja oz. nepremičnine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7510264 (7780) solatko
»

Kako premostiti ideološke/osebne razlike na forumu. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7111628 (9415) Unknown_001
»

Kolikšna kazen grozi

Oddelek: Loža
317546 (5768) St235

Več podobnih tem