» »

Izguba prostora na disku

Izguba prostora na disku

Zero Wolf ::

Živja

Mam en problem z diskom. na celotnem disku imam 3 particije (C,D in E).
N C particiji je posneta smo windows in programi. Velikost partcije je 43,9 GB. problem pa je v tem da, mi piše da imam od teh 44gb prostega samo še
4GB.
ko grem v c particijo in označim vse datoteke (vključno z skritimi datotekami) in dam opcijo lastnosti mi ta pove da vse datoteke skupaj zasedejo 20 GB (Slika (http://imageshack.us/content_round.php?...
Kam naj bi torej izginilo ostalih 18GB. napravil sem že disc scan, in uporabil program CCleaner, ki mi je nekako našel teh bogih 4BG prostora.

Kako dobiti teh 18 GB nazaj pa nimam pojma.

Hvala za pomoč že vnaprej in LP vsem:)

Ajrina ::

uporabi program jdiskreport, ki ti točno pokaže kdo zavzame koliko prostora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Ajrina ()

Cold1 ::

Ko označiš "vse" datoteke, ne dobiš izpisa velikosti vseh, ampak le tistih do katerih imaš dostop.

Precej prostora ti najbrž zavzamejo obnovitvene točke.

Desni klik na Moj Računalnik, izberi "Lastnosti", v oknu "Sistemske lastnosti" pojdi na zavihek "Obnovitev sistema" in zmanjšaj dodeljeni prostor, ki ga imajo na voljo (ali pa jih izklopi).

----------------------

Mimogrede, problem, ki ga imaš, je v celoti posledica tega, da si ustvaril več kot eno particijo.

Glede na to da si se že spravil v kot, ti svetujem, da programe nameščaš tja kjer pač imaš prostor in ne na C:\.

amigo_no1 ::

Zakaj bi jih zmanjšal če lahko izklopiš SYSTEM_only dostop ?

http://support.microsoft.com/kb/309531

Cold1 ::

Zakaj bi jih zmanjšal če lahko izklopiš SYSTEM_only dostop ?


...
Kako dobiti teh 18 GB nazaj pa nimam pojma.
...


Zdi se mi, Amigo, da nisi dobro prebral uvodnega sporočila.;)

joze28 ::

Koliko jih imaš v košu?

Zero Wolf ::

Koš je naštiman tako da, ko zbrišem datoteke, jih koš avtomatsko odstrani tko da koš je ponavadi vedno prazen.

Bom probal taktiko od Cold1:)

Cold1 je izjavil:

Ko označiš "vse" datoteke, ne dobiš izpisa velikosti vseh, ampak le tistih do katerih imaš dostop.

Precej prostora ti najbrž zavzamejo obnovitvene točke.

Desni klik na Moj Računalnik, izberi "Lastnosti", v oknu "Sistemske lastnosti" pojdi na zavihek "Obnovitev sistema" in zmanjšaj dodeljeni prostor, ki ga imajo na voljo (ali pa jih izklopi).

----------------------

Mimogrede, problem, ki ga imaš, je v celoti posledica tega, da si ustvaril več kot eno particijo.

Glede na to da si se že spravil v kot, ti svetujem, da programe nameščaš tja kjer pač imaš prostor in ne na C:\.




tale "obnovitev sistema" ko grem pod ta zavihek je az vse tri particije dodeljen "izklopljeno"

Zgodovina sprememb…

Zero Wolf ::

NO zdej sm potegnu jdiskreport in dal scan.

Dodajam sliko za več info ((http://imageshack.us/photo/my-images/85...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmanjkuje prosora na disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
152492 (2257) sk20
»

Samodejno polnjenje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
181490 (1119) bukev
»

Poln c-disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
143864 (3644) opeter
»

Prenosnik - težava na disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
5695 (640) Butec123
»

win98 in HDD nad64GB

Oddelek: Pomoč in nasveti
9957 (769) cpu

Več podobnih tem