» »

Kupujem prenosnik

Kupujem prenosnik

speljak ::

Sem pred tem da vzamem prenosnik in me zanima mnenje o tem računalniku Samsung RF510 S08 ali link


lp

mtosev ::

lep komp. edino grafika je gnjila ampak če ne igraš igric naj te to ne skrbi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

speljak ::

To pa je brzina :D

ne igric ne mislim igrati, delal pa bom s photoshopom ali drugimi namenskimi programi... mislim da bo grafična tole dobro podpirala?!

mtosev ::

bo zadostovalo. grafa podpira CUDA tehnologijo in če tudi photoshop podpira CUDO bo delalo boljše.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

speljak ::

ok pol pa gremo v nakupe :)

Adrijan0 ::

A se za ta denar, ne da dobiti prenosnika z bolš resolucijo ekrana? :O Jz bi na tvojem mestu uzel kakega z večjo resolucijo.

speljak ::

Adrijan0 je izjavil:

A se za ta denar, ne da dobiti prenosnika z bolš resolucijo ekrana? :O Jz bi na tvojem mestu uzel kakega z večjo resolucijo.


Zgoraj omenjeni prenosnik dobim za 820 eur, tako da cena iz tiste strani ni prava.

Steinkauz ::

Je pa star model, proc ni sandy bridge
Pa samsung ne vem kolk je kej ok firma za prenosnike, verjetno dokej isti šmorn kot večina
Za 820eur recimo, da ok nakup

Adrijan0 ::

speljak, kaj si se potem odloču?

speljak ::

Sem ga kar vzel!

uyvdyt ::

http://x.vu/32sd Priporočam tukaj!

luky ::

Mislim, da ne bo dolgo, da bodo na tem forumu prevladovali naslovi "Kupim Prenosnik".
Ne vem če moderatorji tega ne vidijo, da bi se opozorilo, da je o tej zadevi že toliko odprtih tem in se še kar naprej odpirajo nove, namesto, da bi vse bile združene v eno.
Osebno mnenje.
luky!

speljak ::

No sedaj vam pa lahko iz izkušen povem kako se obnese ta računalnik:
1. Samsung ni firma za prenosnike
2. Slaba resolucija ekrana
3. Če ne gledaš ekran ravno pravokotno se na njem skoraj nič ne vidi, zelo zelo slab vidni kot
4. Neverjetno slaba baterija, že ko je bil čisto nov, ni zdržal več kot 50 min, kaj šele sedaj
5. Glede i7 procesorja, v resnici deluje bolj kot i3 z višjo frekvenco
6. 15" verzija; ohišje je zelo nekvalitetno, ko ga dvigneš vse škriplje kot da bo počil na polovico :D
7. Ne glede na ceno okoli 800€, zelo slab nakup...

Vsem lepo odsvetujem prenosnike Samsung serije RF510. Pa ne delam antikampanije za Samsung ampak le povem izkušnje.
Zdej pa bom končal ker gre baterija že hkraju :D

lp

SLO_Matej ::

speljak je izjavil:

No sedaj vam pa lahko iz izkušen povem kako se obnese ta računalnik:
1. Samsung ni firma za prenosnike
2. Slaba resolucija ekrana
3. Če ne gledaš ekran ravno pravokotno se na njem skoraj nič ne vidi, zelo zelo slab vidni kot
4. Neverjetno slaba baterija, že ko je bil čisto nov, ni zdržal več kot 50 min, kaj šele sedaj
5. Glede i7 procesorja, v resnici deluje bolj kot i3 z višjo frekvenco
6. 15" verzija; ohišje je zelo nekvalitetno, ko ga dvigneš vse škriplje kot da bo počil na polovico :D
7. Ne glede na ceno okoli 800€, zelo slab nakup...

Vsem lepo odsvetujem prenosnike Samsung serije RF510. Pa ne delam antikampanije za Samsung ampak le povem izkušnje.
Zdej pa bom končal ker gre baterija že hkraju :D

lp

Na Notebookcheck.net pa so ohišje prav pohvalili, da je trdno in daje visoko kovosten vtis. Zaslon je očitno res nekoliko bolj temen, sicer HD nesvetleč, medtem ko je baterija pri polni obremenitvi in največji svetlosti zaslona zdržala 1 uro, ob običajni uporabi pri brskanju preko brezžične povezave pa so namerili 2 uri in 46 minut.

Povezava do testa: http://www.notebookcheck.net/Review-Sam...

Zanimivo.

speljak ::

Tako bom rekel, baterija pri polno obremenitvi zdrži cca. 30 min (tudi pri novem), pri brskanju po spletu pa morda 40 min.
Za ohišje so le lepe besede, vizualno je še kar, ampak kompaktno pa res ni.
Vidim da na testu hvalijo tudi zvočnike, zvok iz mojih prihaja, približno takšen kot iz mobitela Sony Ericsona K770 :D

cordoba ::

Si bom sposodu temo. V eni drugi temi sem sestavljal računalnik za mamco, zdej sem pa v merkatorju dobil ponudbo za prenosnik asus x55vd-sx052h....
Google zelo malo najde o temu modelu ampak bom prepisal spec. iz kataloga.

15.5 hd led (1366*786) glare, 8ms,
intel i3 2328m (2.2ghz/3mb, 35w),
4gb ddr3 1333 mhz,
500 gb 5400 rpm,
nvidia geforce 610m(n13m-ge1) 1gb

Zraven dobiš 2 leti garancije in pa windows 8, 64 bitne.

Cena:599,90e

Zdej zadeva je zanimiva, ker imam mati kartico od merkatorja in s tem možnost nakupa na obroke za 12 mes. brez obresti.
Zdej pa zanima me ali je pc dost zmogljiv za sodobne igre, npr... battlefield 3, hitman absolution? Seveda ne na max grafiki :)
In pa seveda, če je to dober nakup?

Hvala

SLO_Matej ::

Tukaj je uradna stran prenosnika Asus X55VD: http://www.asus.com/Notebooks/Versatile...

Če ti povem, da je integrirana grafična kartica Intel HD 4000 v tretji generaciji Intelovih procesorjev Ivy Bridge zmogljivejša od GeForca GT 610M, potem boš že vedel koliko je primeren za igre. Ta ima sicer še procesor druge generacije Sandy Bridge.

einstein :P ::

@speljak

po moje so te nategnili, ker nemogoče, da baterija zdrži tako kratek čas pri 800€ vrednem kompu??? :))
STAY OUT OF MY TERRITORY!

r3dkv1c4 ::

cordoba prenosnik je drag za to kar ponuja.....kar se pa iger tiče pa vsaj 660m če zeliš spodobno na medium igrat
se pravi prenosnik ki ustreza tvojim zahtevam stane cca. 700-800EUR.....probaj ga vzet na račun od kake firme od frenda ali kako drugace da si oproščen davka.
grafike si poglej na notebookcheck.com

kaj takega

http://www.amazon.de/Lenovo-Ideapad-M77...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

cordoba ::

Ok hvala za pomoč

r3dkv1c4 ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsungovi prenosniki se poslavljajo iz Evrope, Toshiba zmanjšuje obseg proizvodnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6222065 (18293) SuperVeloce
»

Nakup prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
111528 (1340) m0LN4r
»

pocenipc.com

Oddelek: Kaj kupiti
315190 (3657) Silvo
»

Pomoč-prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
432648 (2333) katja1986

Več podobnih tem