» »

pocenipc.com

pocenipc.com

Janez113 ::

Zdravo!
Nameravam kupiti prenosnik iz te spletne trgovine in me samo zanima če ima kdo mogoče kakšne izkušnje s to trgovino. Rad bi samo ugotovil preden se odločim za nakup, če je to kvalitetna trgovina in podobno.
Hvala za nasvete že vnaprej!

Janez113 ::

Še link do strani :)
http://pocenipc.com/

popster ::

u bistvu niso ravno spletna trgovina ampak navadna trgovina ki ima zraven se spletno trgovino. drugače pa so verjetno uredu, kar sem slišal o njih.

national ::

to je kvalitetna trgovina in podobno.

Janez113 ::

Super, hvala za vse nasvete.

[BeN] ::

Po nakupu preko spletne strani sem se obrnil na Asusovo tehnično pomoč.
Odgovor je bil takšen:
Please return unit to shop and ask for money refund or replacement unit.

Unfortunately, unit is grey import from France and I cannot offer service at Slovenia.

Best regards

Predrag Zivkovic | ASUS West Balkans - Service department |
e-mail: predrag_zivkovic@asus.com

Ne morem usposobit bluetootha. Sem se dogovoril da vrnem prenosnik v trgovino, da preverijo.
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

nurmaln ::

Če nimaš garancije v Sloveniji bi bilo bolj pametno da prenosnik vrneš, če so ti še pripravljeni vrnit denar. Če se je napaka pojavila v roku 8 dni od nakupa lahko itak zahtevaš vračilo.

Zdaj je BT, kaj bo čez tri mesece pa ne moreš vedeti...
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

[BeN] ::

Garancija je, tovarniška 1 leto, to uredijo pri PoceniPC, vsaj tako trdijo.
Sem pa dokupil še dodatno ''ups'' varijanto še dodatni 2 leti.

Od nakupa še ni minil 1 teden. Res pa da so bili na njem Win8, sam sem namestil win7 preden sem sprobal delovanje bluetootha na win8. Sprobal vse driverje iz njihove uradne strani, vendar brez uspeha.

Zanimiv se mi zdi edino komentar od Asusa, zato sem napisal njihov odgovor :)
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

nurmaln ::

No če imaš uradni odgovor od ASUSa, potem te pri PoceniPC s "tovarniško" garancijo nategujejo. Če je ne da ASUS je pač ni, verjetno ASUS bolj ve kaj ima tovarniško garancijo kot pa PoceniPC :)
Sicer je čisto možno, da ti bodo morebitno napako popravili na svoje stroške ampak kaj če se firma zapre čez par mesecev, tebi se pa računalnik pokvari?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

feryz ::

Gre za refurbished prenosnike, zato imajo tudi tipkovnice iz vseh vetrov.
Garantira dejansko prodajalec, bolj v upanju, da ne bo nič narobe.

Sicer pa cene sploh niso nizke, bolj so svinjsko visoke.

nurmaln ::

Kaj pa vem, meni se cene sicer ne zdijo posebej visoke, sploh glede na to da so prenosniki kot novi... je pa treba res vnaprej preverit kako je z garancijo - nekateri refurbished prenosniki imajo dejansko proizvajalčevo garancijo, pri drugih pa ti "garantira" prodajalec. Več kot očitno tile pri PoceniPc nimajo proizvajalčeve garancije. S takimi se jaz ne bi zafrkaval, tisti ki pa imajo garancijo so pa pomoje dober deal če jih dobiš za pravo ceno.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

[BeN] ::

na podaljšani garanciji je podpisano podjetje:

http://www.so-doo.si/

tak da so očitno kamarati :)

Računalnik je res kot nov. Baterija zdrži celo popoldan zmerne uporabe. Glede bluetootha je pa glih kolega predlagu, da vtaknem pač dongl v USB, ker bo cenej kot pa pošiljanje nazaj v trgovino...

se mi zdi za i5 (2.5GHz) procesor, 750gb diska, 4rama, nvidia 2gb za 500€ kar dobra cena :)
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

feryz ::

A si ziher, da imaš BT?
Taki prenosniki imajo ponavadi dve oznake. BT modula načeloma ne dajo zraven.
Lahko ga pa sam dodaš namesto dongla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

[BeN] ::

Nisem več ziher... na oglasu je pisal da ga ima, tak piše tudi na Asusovi strani..

http://www.asus.com/my/Notebooks_Ultrab...

Obstaja programčk da preveri hardware po komponentah in pove kaj je notri?
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

nurmaln ::

Pošlji mi part number pa ti povem
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

[BeN] ::

Očitno ga nima... sm dal gor win 8.1 in je sam naložil vse driverje razn card readerja in BTja ni...
tut ko zalaufam Speccy najde drug nabor chipov kot je nalepka na računalniku.

Majhna napaka ampak tolk velika da ta pa nima BTja. Na računu je A55VD model, dejansko je pa K55VD in ta nima BTja serijsko.
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

[BeN] ::

No, glede PoceniPC, računalnik so pripravljeni zamenjati, zaradi napake na njihovi strani.
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

nurmaln ::

Naj ti zamenjajo s takim ki ima proizvajalčevo garancijo :D
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

RASTA1218 ::

Vidim, da je ta tema že nekaj časa neaktivna, a ne bi odpiral nove, saj se gre za nakup prav iz strani pocenipc.com. Našel sem (po mojem mnenju) cenovno ugoden prenosnik z i7 procesorjem in malenkost boljšo grafično, ker kupujem za punco, ki se občasno ukvarja tudi z obdelavo slik. Sicer nič profesionalnega ampak... Če že kupujem, raje kupim malenkost boljšo zadevo.

Zanima me vaše mnenje o tem prenosniku (cena je kar ugodna, zato sem skeptičen) in delno tudi o tej spletni trgovini. Je OK ima kdo še kakšno izkušnjo mogoče?

Zanimam pa se za nakup tega HP-ja. Punci je včeš predvsem vizualno nisem pa prepričan a je to to kar ona potrebuje.
http://pocenipc.com/hp-pavilion-15-n247...

Za vse odgovore bom ful hvaležen.

hojnikb ::

prste stran od HP.
#brezpodpisa

RASTA1218 ::

S HP-ji sem osebno zelo zadovoljen. HP-je imam od zmeraj in nikoli nisem imel večjih problemov. Pred leti se mi je en prenosnik malenkost pregreval drugače pa ga imamo v familiji že 15 let in več in za enkrat ne grem stran od HP-ja.

hojnikb ::

Že samo 1 leto garancije bi moral bit dovolj dober razlog, da ne vzameš tega.

In hpji niso veš to, kar so bili.
#brezpodpisa

RASTA1218 ::

OK če pustimo, da na prenosniku piše HP. hojnikb predstavljaj si da na prenosniku piše Dell bi potemtakem bil ta prenosnik primeren za obdelovanje slik, filmi, glasba ipd?

RASTA1218 ::

Zdaj sem šele videl, da so očitno dobili novo zalogo, ker še včeraj ni bilo nekaterih prenosnikov. Zdaj sem videl http://pocenipc.com/hp-envy-17-j001er.h.... Kateri bi bil boljši v predpostavki, da je HP OK znamka :)

p.s. Če imate kakšen drugi boljši predlog, prosim za link. Cenovno se gibljem tam do max 700€.

hojnikb ::

http://www.computercenter.si/Lenovo-Ide...
več garancije, hitrejši proc, večja resolucija, ni Hp...
#brezpodpisa

RASTA1218 ::

Tale Envy, ki sem ga poslal ima hitrejši proc, isto resolucijo, JE HP, + WIN 8 + 49€ cenejši

in po kateri logiki je i5 proc hitrejši od i7 ??????




Znamke ne bi menjal, mislim, da sem bil zadosti jasen ... Predvsem pa ne za Lenovo :D

hojnikb ::

in po kateri logiki je i5 proc hitrejši od i7 ??????



po tej
http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu...
http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu...

Pa v vednost. Tile pocenipc imajo tudi refurbished robo (v resnici bolj fancy ime za rabljeno robo).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Company ::

Hojnikb, ti še vedno živiš v preteklosti ali pa si imel stik le z nižjim razredom HP prenosnikov. Ti so tako ali tako kitajski šrot, pa naj bo to Lenovo, HP, Toshiba, Dell, Acer in ostalo. Ko pa boš delal s poslovnim razredom od HP, boš pa ugotovil, da so popolnoma primerljivi z Lenovom, kar se tiče delovanja, zanesljivosti, garancije in vsega ostalega. Čisto konkretno, HP EliteBook in Lenovo serija T. Pri nas so se EliteBooki pokazali za boljše od Lenovo serije T (430, 530 in 440). Pa ne pišem o enem kosu, o količinah bolje da ne pišem :)

hojnikb ::

Hojnikb, ti še vedno živiš v preteklosti ali pa si imel stik le z nižjim razredom HP prenosnikov.

Glede na to, da se pogovarjamo o nižjem rangu, je moj rant še kako na mestu. Pa verjetno je kopica serviserjov z mano glede vseh težav, ki pestijo te HPje.

In ja, imam tut sam poslovno serijo HPja (ki je praktično najbolj uporabljen komp pri meni) in deluje čisto ok (razn minor težav, ki so pač posledica starosti). Seveda se pa ta kvaliteta ne prevede na nižji rang.
#brezpodpisa

KorenjakB ::

Sam uporabljam HP-je že več kot 10 let - nikoli nobenega problema! HP-ja pa mi je svetoval stric, ki je računalničar oziroma serviser. Razen ene serije Paviliona izpred 5-7 let, ki je dejansko imela serijsko napako se HP-ji najmaanj pojavljajo v servisih. Tako da se s hojnikb ne strinjam.

RASTA1218 - Na tvojem mestu bi raje izbral drugi tvoj predlog-http://pocenipc.com/hp-envy-17-j001er.h.... Tu maš 17" FullHD matiran zaslon. Cena pa mislim, da je kar ugodna glede na specifikacije. Envy je tudi vizualno zelo všečen tako, da bo tvoja punca zagotovo potešena :D

Tomson ::

Glede na moje izkušnje so pri HPju EliteBooki pa tudi Probooki (smo imeli doma 3) zelo solidni prenosniki ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Silvo ::

Renew-refurbish prenosnikov se ne kupuje,razen,
če ni res dobra ampak res hudo dobra cena.
Taki modeli delajo tudi največ problemov neglede na znamko.
Pred leti,ko ni bilo še Asusa,Samsunga in podobnih je bil samo HP renew,
posebej serija Pavilion-refurbish,podjetja,ki jih je prodajal ne bi imenoval,
iz tujine,ki ga niso uvažal uradni zastopniki in je imela visoko stopnjo pokvarljivosti,zaradi zloglasnih grafičnih kartic in slabega hlajenja.
Trenutne serije Pavilion so čisto drugačne in modeli,ki so uradno pripeljani in predvsem NOVI nimajo nikakršnih težav,če pa že imajo kako je tu pa DOA,kar pomeni takojšnjo menjavo z enakim delujočim računalnikom,kar pa je pri refurbish praktično nemogoče in neizvedljivo.
Silvo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se splača kupiti ta prenosni računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
172092 (1605) care20
»

HP predstavil najtanjši prenosnik na svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5321063 (17579) MrNighthawk
»

Nov pc iz strani pocenipc.si

Oddelek: Pomoč in nasveti
427172 (6174) hojnikb
»

HP - primerjave (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9822304 (20770) Malajlo
»

Kateri prenosnik od 600-850 eur

Oddelek: Kaj kupiti
447762 (6585) DeathKiller

Več podobnih tem