» »

Vozniški izpit problemi

Vozniški izpit problemi

xnnx ::

V kratkem nameravam it delat vozniški izpit za avto.
Zanima me kako je kaj z barvno slepoto +očala.
Imam delno barvno slepoto. Ne razločim nekaterih odtenkov rdeče in zelene + očala za na dolgo -0.5 dioptrije
Zanima me če lahko nastane kakšen problem pri zdravniškem izpitu.
lp

turkx90 ::

Zato imas pred izpitom zdravstveni pregled. Pejdi tam pa ti bodo povedali...

Haha, bo pa zanimivo vedet kaj ti bojo rekli glede na to da slabo locis rdeco in zeleno.

Gray_Warden ::

Eh saj je rekel da ne loči le odtenkov rdeče in odtekov zelene.

Menda ne bi smelo bit bistvenih težav. Pojdi na zdravstveni pregled pa bodo vse povedali.
Why so serious?

HighBane ::

Ne bo problem, kar se tiče zdr. potrdila (vožnja sama je druga stvar). Ko so pri meni testirali, sem še preden smo začeli s testom rekel, da ne ločim in to je bilo to ''no problem''. Drugače je, če boš hotel iti za pilota :)

amigo_no1 ::

-0.5 ni nič , to lahko z rastrskimi očali hitro (1-2 meseca) dobiš dol http://tinyurl.com/3g25jrr .
Relevantno vprašanje je samo če ločiš na semaforju vse 3 barve ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

St235 ::

Barvna slepota kot takšna ni problem, tudi če ne ločiš rdeče od zelene na semaforju.

St235 ::

Seveda lahko narediš izpit. Še enkrat barvna slepota NI problematična za vozniški izpit za avto. Druga zgodba so poklicni vozniki, piloti... Tam s ugotavlja točno do kakšne stopnje imaš težave z ločevanjem barv in se lahko določene kategorije omeji.

Luči na semaforju so z razlogom zložene v zaporedju in lahko tudi če ne vidiš barv brez težav vidiš katera luč sveti. PRedvsem pa kot je napisal, ne loči določenih odtenkov, ne pa barv kot takih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

harvey ::

Zanima me če lahko nastane kakšen problem pri zdravniškem izpitu.

točno Lakotnik29 barvna slepota NI problem, zato xnnx kar pogumno na pot k vozniškemu izpitu in ne poslušaj vse sorte pametnih nasvetov. Po povedanem tudi ne bi smel imeti nikaršnih težav na zdravniškem pregledu glede vožnje osebnega vozila. Ravno za pilota ne boš, vozil se pa boš samostojno...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

gendale ::

ne boš mel problemov, na cesto spuščajo tudi ljudi z dosti večjimi težavami kot so tvoje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Očala ('zdravilo') za barvno slepoto

Oddelek: Loža
236870 (5701) BorutO
»

Zakaj včasih spregledamo motorista ali kolesarja

Oddelek: Šport
323930 (3040) solatko
»

Testiranje vida, sluha...

Oddelek: Loža
245004 (4280) nokia6310
»

Letalo + Dovoljenje

Oddelek: Loža
145137 (4756) Stepni Volk
»

Izogibanje služenju vojaškega roka - nujno (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
855737 (4167) Binji

Več podobnih tem