» »

home made kišta za komp :D

home made kišta za komp :D

Siddh ::

torej med počitnicami sem se spravil k izdelavi custom made ohišja za komp in ker je stvar skoraj končana sem o zadevi odprl temo.
Zdaj še moram samo pobrusit robove, obdelat površino za barvanje in seveda pobarvat vse skupaj. Pravtako še moram narediti stranice.
Tukaj pa so slike:

začetek:




trenutno:








če ima kdo kakšne ideje kaj naj naredim z stranivo, naj akr pod komentare napiše, seveda pa naj upošteva da bo na stranici 25cm ventilator


  • spremenil: Siddh ()

klinker ::

Zdaj, ne vem al bo ohisje clean designa al bodo vsi venti, itd vidni tako kot so sedaj. Osebno preferiram clean design zato bi naredu se vratca, seveda bi gumbe in eventualne konektorje montiral na vrh ohisja, namesto 25cm venta na stranici bi dal raje 2x12cm na dno (po moje boljsi airflow glede na postavitev ostalih ventov), ter notranje stene polepu z "gumjasto lepenko" (unici vibracije pleha ter "blokira" visje frekvence) ter na njo se 1-2cm debelo akusticno peno za obsorbcijo hrupa. Pa ne pozabi na protiprasne filtre in kaka "tesnilca" v obliki penastega traka na spojih ki bo se dodatno iznicu vibracije ter obenem zatesnil proti vdiranju praha v notranjost.

Siddh ::

klinker je izjavil:

Zdaj, ne vem al bo ohisje clean designa al bodo vsi venti, itd vidni tako kot so sedaj. Osebno preferiram clean design zato bi naredu se vratca, seveda bi gumbe in eventualne konektorje montiral na vrh ohisja, namesto 25cm venta na stranici bi dal raje 2x12cm na dno (po moje boljsi airflow glede na postavitev ostalih ventov), ter notranje stene polepu z "gumjasto lepenko" (unici vibracije pleha ter "blokira" visje frekvence) ter na njo se 1-2cm debelo akusticno peno za obsorbcijo hrupa. Pa ne pozabi na protiprasne filtre in kaka "tesnilca" v obliki penastega traka na spojih ki bo se dodatno iznicu vibracije ter obenem zatesnil proti vdiranju praha v notranjost.

hvala za nasvete, to z penasti traki sem si zmislil že na začetku in sevda bom anredil, vsaj na kritičnih mestih. vente pa bom še mogoče pokril če bom našel neko dobro mrežo ali pa bom samo dal filtre čez.

drugače pa oblagal z peno in drugimi stvarmi za bolj napredno tišanje še za enkrat nebom, mogoče kdaj v prihodnosti, ko bom zamenjal cel sistem, razen ohišja seveda.


klinker ::

Za filtre lahko uporabis kake stare najlonke ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Polandball (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
667854 (4612) D3m
»

Funkcije (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
577990 (7078) Math Freak
»

Vrednost PSP3004

Oddelek: Konzole
8868 (693) opeter

Več podobnih tem