» »

Ose

Ose

barakus ::

Doma me oblegajo ose. 1 teden me ni bilo in sedaj me doma čaka presenečenje, odprem okno na roko mi pade 10 mladih os. Na vseh polknih so se zaredile ose! Na vsakem oknu jih je bilo cca 100 kom. Porabil sem ves pips (bilo ga je malo) in spucal 4 okna, ocenjujem nekje ~400 padlih.

Ostali sta mi še 2 okni, opazil pa sem jih sedaj tudi v luči nad vhodnimi vrati tako, da hodim iz hiše sedaj čez okno v temi. Občutek, ko si v temi in okoli slišiš brenčanje nešteto os je srhljiv, da ne govorim, da paranoično trzam že na vsak dregljaj, ki ga zaznajo čutila.

Sedaj, ko sem delil mojo grozno izkušnjo pa me zanima, če obstaja kakšna reč, za pobit vse ose okoli hiše oz. na strehi, po brenčanju se mi zdi, da bo streha vsak čas vzletela :S

wanderer ::

kupi nov pips?

Matheeew ::

Najdi & uniči gnezdo...

amigo_no1 ::

Glej da ga boš uničeval zgodaj zjutraj ali tik pred sončnim zahodom, ko gredo žuželke "spat".
Na strehi si ponavadi naredijo gnezdo pod strešniki, tako da boš tam težko prišel blizu.

Edino če dobiš ekipo, ki bo odstranila strešnike, potem najdeš&uničiš vsa njihova gnezda (+še s čim preventivno namažeš ostrešje)) in pokriješ nazaj.

blue ::

nastavi jim pasti.

spodaj daš kaj sladkega.. (sok, džem.. )

barakus ::

Sem nastavil točno take pasti ja, poročam čez par dni :)

matmel ::

Ja letos je ogromno os, pravijo, da je "osje leto".

Dr_M ::

Toliko os je ze kar nekaj let, so pa vsako leto bolj predrzne in nadlezne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

poweroff ::

Obstajajo tudi podjetja, ki odstranjujejo ose. Če imaš kakšno alergijo na pik ose, se jih definitivno splača poklicati.
sudo poweroff

Nor-mal ::

blue je izjavil:

nastavi jim pasti.

spodaj daš kaj sladkega.. (sok, džem.. )


To deluje ja, sam če maš celo armado os pred nosom, boš moral v akcijo z RAIDom ali ekvivalentom PIPSom. Zdej ko je vroče tega ne deli podnev, zadekaj se v kakšen kombinezon, vzam dolgo palco in razsuj gnezdo, pol pa pipsaj in jih pohodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nor-mal ()

sverde21 ::

Loti se jih ponoči s sesalcem.. na konec cevi pa nalepi baterijsko svetilko... ko boš uletu, bodo prišle "pofirbcat", kaj sveti in jih bo potegnilo v "črno luknjo"... seveda bodi potem previden pri praznjenju sesalca.
<?php echo `w`; ?>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ose (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25234448 (3710) BorutO
»

Kako odstraniti čebele okoli smetnjakov?

Oddelek: Loža
151850 (905) SaXsIm
»

Sršeni!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10125815 (18374) Aljaz1980
»

Ose prevec napadalne letos ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6412743 (11056) perci
»

Problem s sršeni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6616629 (15360) Thomas

Več podobnih tem