» »

Prepoved prodaje Samsungovih pametnih telefonov v nekaterih državah EU

1
2
3

WireMess ::

arjan_t je izjavil:

WireMess je izjavil:


Kaj je stara zadeva? Consumer affordable kapacitivni touch screen? Pred iPhoneoom? Kje? To ti lahko sebi govoris pred ogledalom.


ericsson - pri barvni zaglon -> vsi kopirajo?
nokia - prvi vgrajena kamera -> vsi kopirajo?


Je nekaj na tem, kar pravis, ampak do iPhonea so bili vsi telefoni konceptualno zelo podobni in kopiranje ni bilo tako ocitno nesramno, ker so po malem vsi kopirali drug od drugega. Apple so pa dobesedno okradli cez noc.

para! ::

Normalni ljudje, ki niso bolani od zavisti in imetja sosedov, nikoli niso privrženci neke znamke, ampak vedno le kvalitete. Dojemanje kvalitete je lahko tudi subjektivno, zato je treba stvari sprobati, preden se o njih lahko pametuje. Pri finančno omejeni množici ne gre pričakovati, da jim je testiranje premium izdelkov sploh dosegljivo, kar zna povzročati frustracije. Le-te se zlahka izlijejo tako, da se v nebo povzdiguje izdelke, katere si lastijo in hkrati zaničuje mnenje drugih. Tu gre za osebna čustva, ki jih povzroči še tako majhna in neznatna socialna izoliranost.

Enak fenomen je bilo možno opaziti ob prihodu prvih iPhoneov na evropski trg - Apple fenboji so kljub tehnološki zaostalosti in nekonkurenčnosti izdelka, le-tega hvalili v nedogled. Socialna izključenost se tu sicer ni izrazila kot materialno pomanjkanje sredstev, ampak kot nedosegljivost funkcij, ki jih množica s cenenimi telefoni zlahka izkorišča (MMS, 3G,...).

ericsson - pri barvni zaslon -> vsi kopirajo?
nokia - prvi vgrajena kamera -> vsi kopirajo?


No, to je bistvo te teme. Se pravi: zakaj Nokia ni patentirala "mobilne naprave z vgrajenim fotoaparatom", oziroma zakaj Ericsson ni patentiral "mobilne naprave z barvnim zaslonom"?

Ali se to takrat še ni dalo, ali pa so pri omenjenih podjetjih na mestu vodilnih sedeli naivni retardi, ki so mislili, da jim nihče ne more vzeti vodstva? Vidimo kje so zdaj (v dreku), zato lahko zdaj ocenjujemo njihove napačne odločitve.

lp
Death before dishonor!

WireMess ::

para! je izjavil:

Normalni ljudje, ki niso bolani od zavisti in imetja sosedov, nikoli niso privrženci neke znamke, ampak vedno le kvalitete. Dojemanje kvalitete je lahko tudi subjektivno, zato je treba stvari sprobati, preden se o njih lahko pametuje. Pri finančno omejeni množici ne gre pričakovati, da jim je testiranje premium izdelkov sploh dosegljivo, kar zna povzročati frustracije. Le-te se zlahka izlijejo tako, da se v nebo povzdiguje izdelke, katere si lastijo in hkrati zaničuje mnenje drugih. Tu gre za osebna čustva, ki jih povzroči še tako majhna in neznatna socialna izoliranost.

Enak fenomen je bilo možno opaziti ob prihodu prvih iPhoneov na evropski trg - Apple fenboji so kljub tehnološki zaostalosti in nekonkurenčnosti izdelka, le-tega hvalili v nedogled. Socialna izključenost se tu sicer ni izrazila kot materialno pomanjkanje sredstev, ampak kot nedosegljivost funkcij, ki jih množica s cenenimi telefoni zlahka izkorišča (MMS, 3G,...).

ericsson - pri barvni zaslon -> vsi kopirajo?
nokia - prvi vgrajena kamera -> vsi kopirajo?


No, to je bistvo te teme. Se pravi: zakaj Nokia ni patentirala "mobilne naprave z vgrajenim fotoaparatom", oziroma zakaj Ericsson ni patentiral "mobilne naprave z barvnim zaslonom"?

Ali se to takrat še ni dalo, ali pa so pri omenjenih podjetjih na mestu vodilnih sedeli naivni retardi, ki so mislili, da jim nihče ne more vzeti vodstva? Vidimo kje so zdaj (v dreku), zato lahko zdaj ocenjujemo njihove napačne odločitve.

lp



Po mojem naivni retardi, ki so zaradi svoje naivne retardiranosti (in zaspanosti) koncali v popolni nerelavantnosti - se strinjam.

arjan_t ::

a res?

če bi se patentirale takšne malenkosti (za katere se specializirajo pri applu) bi danes proizvajalci plačevali $200/kos za patente

WireMess ::

arjan_t je izjavil:

a res?

če bi se patentirale takšne malenkosti (za katere se specializirajo pri applu) bi danes proizvajalci plačevali $200/kos za patente


Pac bi. In? Dokler patentna zakonodaja velja, jo je treba spostovati. In kakor je rigidna/bedasta, jaz v njej ne vidim nobene groznje trgu in razvoju. Vsak ima lahko svoje patente in se tako akterji pac drzijo v sahu - nic slabega za razvoj, niti za potrosnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WireMess ()

para! ::

Malenkosti? Nokia je, če je res lansirala prvi mobitel z vgrajeno kamero, zanetila revolucijo na tem področju. Telefon kar naenkrat ni bil več zgolj telefon. Zdaj pa na to dejstvo poglej iz vidika Nokie, katere cilj je čim večji zaslužek in mi povej: zakaj niso zadeve patentirali?

Robin Hood-ovstvo, delovanje v dobrobit množice in podobna sranja, so za inovativna podjetja škodljiva in vedno posledica slabega vodstva. Če ti zakonodaja omogoča zaslužek, zakaj bi ignoriral to možnost?

Povej mi torej, arjan_t, zakaj bi se Nokia branila $200 na vsak telefon, ki ima vgrajeno kamero? Če se tako branijo denarja, zakaj so ga meni vedno z veseljem vzeli, ko sem hotel imeti njihov izdelek?

lp
Death before dishonor!

Rauby ::

Jupito ::

ITT: Mokre sanje o patentnem parazatirianju in študija o koristnosti pomanjkanja etike.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jupito ()

eieieie1 ::

para! je izjavil:

Normalni ljudje, ki niso bolani od zavisti in imetja sosedov, nikoli niso privrženci neke znamke, ampak vedno le kvalitete. Dojemanje kvalitete je lahko tudi subjektivno, zato je treba stvari sprobati, preden se o njih lahko pametuje. Pri finančno omejeni množici ne gre pričakovati, da jim je testiranje premium izdelkov sploh dosegljivo, kar zna povzročati frustracije. Le-te se zlahka izlijejo tako, da se v nebo povzdiguje izdelke, katere si lastijo in hkrati zaničuje mnenje drugih. Tu gre za osebna čustva, ki jih povzroči še tako majhna in neznatna socialna izoliranost.

Enak fenomen je bilo možno opaziti ob prihodu prvih iPhoneov na evropski trg - Apple fenboji so kljub tehnološki zaostalosti in nekonkurenčnosti izdelka, le-tega hvalili v nedogled. Socialna izključenost se tu sicer ni izrazila kot materialno pomanjkanje sredstev, ampak kot nedosegljivost funkcij, ki jih množica s cenenimi telefoni zlahka izkorišča (MMS, 3G,...).

ericsson - pri barvni zaslon -> vsi kopirajo?
nokia - prvi vgrajena kamera -> vsi kopirajo?


No, to je bistvo te teme. Se pravi: zakaj Nokia ni patentirala "mobilne naprave z vgrajenim fotoaparatom", oziroma zakaj Ericsson ni patentiral "mobilne naprave z barvnim zaslonom"?

Ali se to takrat še ni dalo, ali pa so pri omenjenih podjetjih na mestu vodilnih sedeli naivni retardi, ki so mislili, da jim nihče ne more vzeti vodstva? Vidimo kje so zdaj (v dreku), zato lahko zdaj ocenjujemo njihove napačne odločitve.

lp


Ja saj se strinjam z večino napisanega, ampak tako dobrega touch screena (tudi multitouch) telefona takrat ni bilo + ogromno aplikacijih, ki si jih dobil zanj, ki so bile daleč pred ostalimi telefoni pa le niso tehnološka zaostalost. Seveda se strinjam da je pomanjkanje MMS, 3G takrat bil velik zalogaj ampak če pogledam na tiste telefone iz 2007 je bilo brskanje po internetu prava muka proti iphonu. Mogoče pa je touch screen + appstore le pretehtal te pomanjkljivosti...

Še sam sem bil lansko leto navdušen nad touch screenom in app storom, ki ga ima že prva generacija iphona proti telefonom, ki sem jih imel jaz...

Bananovec ::

WireMess je izjavil:

arjan_t je izjavil:

a res?

če bi se patentirale takšne malenkosti (za katere se specializirajo pri applu) bi danes proizvajalci plačevali $200/kos za patente


Pac bi. In? Dokler patentna zakonodaja velja, jo je treba spostovati. In kakor je rigidna/bedasta, jaz v njej ne vidim nobene groznje trgu in razvoju. Vsak ima lahko svoje patente in se tako akterji pac drzijo v sahu - nic slabega za razvoj, niti za potrosnika.

Oh, seveda ne. Če bi Ericsson in Nokia takrat to zadevo patentirala, ti nebi mogel jamrati čez iPhone. Oh noez, tvoj iPhone in ostala telefonska šara bi še vedno imeli črnobeli ekran in VGA kamero.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

dux ::

Novica je pomanjkljivo oz. zavajajoče napisana.

Sodnik je zavrgel vse Applove patente zaradi prior art, razen enega za brskanje med fotografijami v galeriji, ki jih krši galerija v Android 2.x.
Galerija v 3.x tega patenta ne krši, zato se bodo lahko vse naprave s 3x. (Galaxy tab 10.1) prodajale naprej.
Prav tako bo do oktobra na vseh napravah z Android 2.x Samsung galerijo zamenjal s tisto, ki patenta ne krši.
Zato bodo prodaja potekala popolnoma nemoteno.

@para!: Zakaj je sodnik vse patente razen enega zavrnil? Zarad "prior arta". To pomeni, da (gasp) Apple ni bil prvi s to idejo.

Popolnoma enak Slide to unlock je imel telefon Neonode N1m, ki je izšel 2005.
Za hudo obliko, je primer pror arta na primer CompaqTC1100. Sodnik je kot prior art citiral tudi nadaljevanko Knight Rider.
Za design telefona je prior art LG Prada
Za design GUI pa Nokia 7710.

Edino kar je ostalo je galerija, kar pa kot sem že rekel ni problem.

Več info tu.

Skratka od Applove inovativnosti je dokaj malo ostalo.
Upanje je v nasih odlocitvah

driver_x ::

para! je izjavil:

Enako boš slišal od fanbojev škode: po njihovo je Škoda namreč Audi za tiste, ki znajo delati z denarjem :)


Sestavni deli za škode, VW in Avdije prihajajo iz istih tovarn in so povečini enaki, tako da imajo tisti, ki trdijo zgornje, kar prav. (Nimam ne škode, ne Avdija)

driver_x ::

Pa še to: patentni spori so sestavni del poslovanja in poslovnega modela. Govoriti, da nekdo zaradi tega ne bo kupoval izdelkkov določene firme je neumnost.

tac ::

ksz
Čaki, a zdaj programski patenti tudi v Evropi veljajo ?
Meni se to zdi bistvena novica, ali pa sem nekaj prespal...

JesusChrist ::

Zakaj se mi zdi da je 90% lastnikov apple izdelkov 15 letnih mulcev, ki so jim starši kupili te 7krat predrage naprave (ki pa majo kljub svoji obupni ceni obupno varnost)? Za 10 let ko bodo ti prišli v svoje službe pa nebodo meli za najdecenejšega androida :)) Enim je važno da se jim vse bliska pa skače kot pa dejanska funkcionalnost :)):)):))

hafe fun w/ bugPhone, sorry, i mean iFoun.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

eieieie1 ::

JesusChrist je izjavil:

Zakaj se mi zdi da je 90% lastnikov apple izdelkov 15 letnih mulcev, ki so jim starši kupili te 7krat predrage naprave (ki pa majo kljub svoji obupni ceni obupno varnost)? Za 10 let ko bodo ti prišli v svoje službe pa nebodo meli za najdecenejšega androida :)) Enim je važno da se jim vse bliska pa skače kot pa dejanska funkcionalnost :)):)):))

hafe fun w/ bugPhone, sorry, i mean iFoun.


Enim se pa zdi, da so nas ustvarili flying spaghetti monsters in kaj zdaj?

Si že kdaj kupil iFoun, da veš toliko o njem nakladat? 8-) Veliko iPhone userjev, vsaj prinas so preizkusili veliko konkurence preden so prešli na iPhone, medtem ko je vas "najbolj pametnih" zelo malo takih, ki bi imelo iPhone in prešli na druge. Taki, ki pa itak preidejo iz iPhona na drug mobitel pa vsaj nimajo tako neargumentiranih izpadov in znajo vsaj realno povedat kaj jih moti in kaj so prednosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

filip007 ::

A tisti 3D v galeriji je od Apple mislim halo, sem mislil da je od Cooliris ali je samo važno prečno ali navpično brskanje. No glavnem Samsung bo malo popravil in prodajal kar mu paše.

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

JesusChrist ::

eieieie1 uživaj v NEvarnem OS. Jaz še zaenkrat ljubim svojo privatnost in android nima niti desetino bugov, kot jih premore os na iFounu. Saj pravim, enim nam je važna funkcionalnost in ne animacije ;)
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

filip007 ::

Ja in Apple naj pusti na miru, drop down zgoraj, ne bo spet jok in stok na sodiščih.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

eieieie1 ::

Uuu kaki argumenti :D

Jap, zato pa berem kako ljudje bemtijo nad androidovimi aplikacijami, ki se veliko bolj sesuvajo kot iOS-ove. (tudi sam sem to opazil :))

Nimam pa nobenih skrbi o varnosti in zasebnosti, tisti logi o lokacijah z nekaj kilometerskimi natančnostmi me niti malo ne skrbijo, vse kar pa imam na iPhonu pa itak ni neka skrivnost in sem brez skrbi, tudi če nekomu uspe "haknit" v moj mobitel, kar pa itak nemore.

Najprej si priskrbi eno iOS napravo in pol bodi pameten, ne pa da nekaj napamet pišeš ;)

Apple ::

Slo-tech mi postaja vse bolj in boj všeč...

Resno...

Končno lahko beremo novice, ki niso povezane samo z MSjem, grafičnimi karticami, matičnimi, etc...

Pohvale piscem novic...

Go Apple...
LP, Apple

JesusChrist ::

eieieie1 bom kar nehal, ker pametnejši odneha. Ko boš pa star več kot 15 let pa boma se skupaj vsedla za mizo, kakšnega spila in tako naprej. Če bi ti dejansko vedel kake buge ma apple nebi slepo sledil nebulozam apple marketinga in njihovemu gui-u.

Uživaj v svoji napravici, ki ti jo je kupila mama za božička. Mogoče si kdaj kupim shuffle, to je pa tudi vse kar potrebujem od pregrešno dragega apple-a.

LP
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

eieieie1 ::

Jap, svojo "pamet" si dokazal s svojimi "argumenti", ki jih sicer nikjer ne vidim in še dodatno podkrepil z osnovnošolskimi žaljivkami tipa "ti si 15 letni otrok, jaz pa sem starejši in pametnejši". :))

antonija ::

Fantje sodnik je razsodil da samsung ni kopiral appla, oz. da apple ni naredil nic inovativnega (razen premikanja fotk v celozaslonskem nacinu). Vsi silni "argumenti" fanboyev kako je "apple zacel revolucijo UIjev" in kako "noben ni izdeloval in kopuval touch naprav" so tako samo neumnosti in nic vec.

Sploh pa mem apple-fanboyev da appla ne marajo samo tisti, ki si ga ne morejo privoscit... ah, sploh ni komentarja vredno (predvsem ob dejstvu da konkurenca za svoje gizmote dostikrat racuna enako ceno kot apple).

Uglavnem tud enega tehtnega argumenta iz strani apple-fanboyev. Apple-haterji v tem primeru rabijo samo citirat odlocitev sodisca.

Go (**** yourself) apple!!
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

francek1 ::

Fantje, očitno na vse vpliva vročina! Debata me spominja na pogovor, kje se boljše napiješ; v fancy lokalu iz marmorja in medenine ali v leseni gorski koči. Dejstvo je, da bi se še vedno vozili v kočijah ali samo v Fordih, če bi se stari Henry odločil zatirat konkurenco tako, kot to dela Apple. Pa razlika med produkti ni tako velika. Pri Applu se pač zavedajo, da so njihovi zlati časi mimo in poskušajo čas stagnacije čim bolj oddaljit.
P.S. Ne morem verjet; ta post mi je uspelo napisat na Samsung Tabu. Pred tem pa sem imel dva iTelefončka. Nekaj je z mano narobe...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

driver_x ::

frqancek1: fanatiki so povsod. Jaz sem bil namreč že označen tako za Apple haterja kot tudi za Apple fana. Če pri Applovih izdelkih kaj pohvališ, te za zagrizenega fana takoj označijo nasprotniki, če pa kako zadevo pokritiziraš, pa si iz strani zagrizenih fanatikov takoj ožigosan kot največji hater. (Imam pa tako Applove kot tudi ne-Applove naprave)

BigWhale ::

WireMess je izjavil:


Tocno ta, ki ga sam omenjas zgoraj, slide down. To je Apple ukradel, ni dvoma. Ampak Android platforma je brez trohice domisljije ukradla celoten Appleov UI koncept.

EDIT: Ali bos sel tako dalec in trdil, da je na Androidovem look and feelu kaj inovacije? Pa se tista, ki je, je amatarski crap.

Saj pravim, jebes Apple, ampak se vedno drzi tisto o lack of taste (and inovation).


Glede na to, da uporabljam tako iPhone, kot Android telefone bi ti lahko rekel samo to, da se malo umiri. Android je priblizno tako podobem iOS kot je Honda podobna Fordu.

Kak celoten koncept UI je ukradel Android? Touchscreen? To je ze Apple ukradel in to od IBM-a, ki je prvi naredil touch screen telefon ze leta 1993. IBM Simon @ Wikipedia Ajd, mogoce ne ravno od njih, mogoce so pa od Compaqa pokradli. Compaq je tudi imel touch screen telefon davno pred Applom.

Apple se je prvi spomnil kapacitivnega multitouch zaslona zasraufat na telefon? Ja pa kaj pol. József Szarka je bil pa prvi, ki je sesraufal skupaj amortizerje in voz, ki so ga vlekli konji. big deal. Amortizerje so ze prej poznali in prav tako vozove. Poleg vsega pa Apple ni nicesar izumil in je samo pokupil tiste, ki so te stvari izumili.

Je pa hecn, da amaterski crap, kot imenujes inovacije v Androidu potem Apple kopira.

Voluharr ::

No da še jaz povem svoje...

Kot prvo so teli patenti v veliki večini zgolj molzna krava in prav tako niso gonilo napredka. V današnji družbi vsak gleda, kako bi čim več zaslužil in ga zraven boli k..... za vse ostale.
Poleg tega si res ne morejo vsi privoščit dragih ogrizenih jabolk in zaradi tega pristajajo na Androida.

No jaz sem bil na Applu vendar sem zamenjal na Androida. Razlog?? Nerazumna politika Appla. Se opravičujem, ampak če ne morem razvijati aplikacij zanj iz win ali linux (uradno) hvala lepa. Razmerje kvaliteta/cena je pa tudi dovolj pomembna da mi ne vem kakšne novosti pri Applu ne dišijo (medtem, ko je podpora pri drugih samoumevna).

BadWolf ::

Patent for scrolling photos? Hilarious. Did Apple also patent turning pages in a book?


kr neki tale patent
drugače pa trezna odločitev sodnika
zakaj se vse to dogaja v evropi in nič od tega v ameriki?
scer sta pa gII in iphone pri približno isti ceni, tako da a super ekskluzivnosti enega ali drugega za bogataše lahko kar nehate

vesolc ::

http://gizmodo.com/5833924/we-hope-appl...

zanimiv člank...še bolj zanimiv prvi odgovor na članek...

lp

D

Markoff ::

Poslovna priložnost za Luko Koper in slovenske trgovce, ki imajo poslovalnice ali vsaj poslovne partnerje v tujini.

No Galaxy in Germany? Well, come on in to Slovenia, we'll chip in trip to Bled and a visit to Postojna caves. Just 150 EUR extra!

Danes so dovoljene sanje, jutri nas sanjska ekipa pelje v propad na varni strani radarja.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

antonija ::

Ce slucajno nisi prebral, bo Samsung se pred zacetkom enforcanja odlocbe izdal SW update in s tem naredil odlocitev sodnika o prepovedi prodaje brezpredmetno. Luka koper lahko se naprej sverca paprike in premog.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

methodmen ::

Americani kot Americani tozjo use povprek.Ce lahk sosed toz druzga soseda, ker zivo mejo strize na enak nacin kot on pa tozbo dobi pol je use povedano...

Keyser Soze ::

vesolc je izjavil:

http://gizmodo.com/5833924/we-hope-appl...

zanimiv člank...

Jesus Diaz?

Now imagine that. ČežanarTM all the way.
OM, F, G!

para! ::

Popolnoma enak Slide to unlock je imel telefon Neonode N1m, ki je izšel 2005.
Za hudo obliko, je primer pror arta na primer CompaqTC1100. Sodnik je kot prior art citiral tudi nadaljevanko Knight Rider.
Za design telefona je prior art LG Prada
Za design GUI pa Nokia 7710.


Najlepša hvala, to me je najbolj zanimalo. Se pravi je Appleu končno nekdo _dokazal_ in _pokazal_ (s prstom na točno določene izdelke) zakaj omenjenih patentov ne more izkoriščati.

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

jan_g ::

para!, WireMess in ostali podobnega mišljenja. Vam povem svoje mnenje: kar sem iz zanimanja bral o patentih in inovativnosti iz zgodovine, lahko rečem, da prava originalnost skorajda ne obstaja. Namreč, ne živimo v vakuumu, zato tudi naše ideje ni "čiste" kot kot suho zlato. Vsak izdelek se na tak ali drugačen način v osnovi zgleduje po obstoječih izdelkih. Morda je boljši, morda lepše združi že obstoječe funkcije in tako naprej, ampak povsem originalen pa ni. Če ne bi bilo mobilne telefonije (vsa infrastruktura in tehnologija, ki stoji zatem) in množica različnih proizvajalcev že obstoječih telefonov, potem tudi apple ne bi naredil iPhone-a. Toliko o originalnosti in krajah. Če vas zanima, si preberite zgodbe okrog parnega stroja, žarnice, prenosa električne energije, nenazadnje tudi pretok znanja (po vaše kraja) iz VB v ZDA v 19. stoletju.

para! ::

Jaz nisem nikjer trdil, da so Appleovi patenti nesporni, zanimalo me je le na kakšni podlagi točno je sodnik ugotovil, da Apple teh patentov ne more izkoriščati. Prav tako nisem nikjer trdil, da so Appleove ideje suho zlato in definicija originalnih zamisli.

Še vedno pa ne vemo zakaj "mobilni telefon z vgrajenim fotoaparatom" ni patentiran.

lp
Death before dishonor!

alexa-lol ::

Mene zanima če je to, da ko te nekdo pokliče telefon oddaja zvok ze patentirano? Ker je kr dobra tržna niša.
Al pa kej tazga, da ima telefon analogni gumb za prižgat?
Al pa to da ma telefon ekran?
Al pa to da se ga lahko polni?

lp

jan_g ::

Marsikaj je možno patentirati, ampak sodišča tudi niso tako neumna, da bi čisto vsak patent vzdržal natančno presojo (očitnost, prior art).

crobat ::

Apple je izjavil:

Lahko samo rečem: Go Apple...

/spit

Edino pravilno bi blo da skupaj stopjo vsi razvijalci pametnih telefonov in začnejo patentirati proti applu, in ga povsem vrzejo iz panoge. That would make me ROFL

HardFu ::

JesusChrist je izjavil:

eieieie1 bom kar nehal, ker pametnejši odneha. Ko boš pa star več kot 15 let pa boma se skupaj vsedla za mizo, kakšnega spila in tako naprej. Če bi ti dejansko vedel kake buge ma apple nebi slepo sledil nebulozam apple marketinga in njihovemu gui-u.

Uživaj v svoji napravici, ki ti jo je kupila mama za božička. Mogoče si kdaj kupim shuffle, to je pa tudi vse kar potrebujem od pregrešno dragega apple-a.

LP

Kaksne neumnosti, kaj pa potem jaz, ko sem star skoraj 30 in si z programiranjem (izkljucno na macu) sluzim kruh, pa telefoniram z iphonom? In vse sem si kupil sam.
Ce si nevoscljiv, ker si ga ne mores privoscit, vsaj ne pljuvaj po produktih o katerih ves bolj malo.
http://codeable.io

JesusChrist ::

HardPhuck fouš sem ja, HAHA :D sem že mel skoraj kupljenega ampak sem si raje premislil (mbp). Povej mi eno prednost (razen avdio/video produkcije), ki bi jo naj mel apple in upraviči svoje ceno. Kolega je presedlal iz jave in sedaj programira na macu in je rekel da je poden (in ne, ni nek amater). Zaradi tega pa eni ostajamo na javi.

Najbolj me dvigne, da ljudje začnejo "fouš si ker si nemoreš kupiti". Ne, nekateri raje premislimo, če se nam splača. In meni se definitivno ne - sploh ne za programiranje. Sploh pa me je odvrnila od nakupa "vesela" novica o eksplozivnih baterijah. Hvala, 2k€ vreden prenosnik pa me že nebo poškodoval (in evo, smo že pri zelo zelo resnih buggih apple-a).
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

antonija ::

Ce si nevoscljiv, ker si ga ne mores privoscit, vsaj ne pljuvaj po produktih o katerih ves bolj malo.
Pa iz kje potegnete take neumnosti? A je to nova appla mantra? "Buy apple, feel rich!! (even if you are white trash)" ??
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

ShowDown ::

vesolc je izjavil:

http://gizmodo.com/5833924/we-hope-appl...

zanimiv člank...še bolj zanimiv prvi odgovor na članek...

lp

D


Že dolgo nisem bral tako pristranskega in neprofesionalnega članka. Zaradi kršitve enega patenta, so vso ostali neizvirni lenuhi? Notification bar anyone? Očitno pisec tega članka še ni držal v rokah nobene naprave z Androidom. Še en človek, ki misli da je iPhone popolna idejna inovacija, ki izvira zgolj iz Apple-ovih lastnih idej. Se strinjam, do neke mere je bil iPhone inovacija, ker je vse stvari, ki so _že bile_ izpeljane prej, združil v (za tisti čas) res lepo celoto.

Še vedno ne razumem, kako Samsung ne pritisne s polno paro na Apple in jim onemogoči nadaljnjo dobavo displejev?

Icematxyz ::

Sodnik torej ni zaznal nobene "večje kraje" v tem primeru in tudi podjetje Apple kot "izumitelj" (česarkoli) ni šlo ravno skozi! Android 2 naprave kvečjemu "kršijo" eden patent, ki opisuje neke vrsto "poskakovanje" sličice pri listanju po galeriji. To pa je vse. Treba je pač to reči a ne da? Ker dokler nisem začel "sodelovati" v teh temah dejansko nisem dojel "razsežnosti razmišljanja" nekaterih, češ da je Apple izumil tablični računalnik, zaslon na dotik, spletna skladišča programske opreme, brezžično povezavo... ah.

Blisk ::

WireMess je izjavil:

Blisk je izjavil:

Vem, zamujam gnilo jabolko.....


Brez gnilega jabolka Androida ne bi bilo, ker so njegovi makerji garazni klanfaci, ki ne znajo drugega, kot krasti. Ce pogledas Android telefone ti mora biti jasno (ce ti ne trezne presoje kali nekaksna kvazi open source ideologija), da so sramotna in cenena kopija iPhonea, ki pa je resnicno inovativen izdelek.

Ceprav mi gre Apple precej na jetra s svojim lockin-om, sem v tem patentnem sporu 101% na njegovi strani, naj tatinske garazarje strese iz hlac.



Kraja je kraja, kradejo eni drugim in to ni nič spornega. Applu pač zmankuje idej kaj bi in služijo samo še s tožbami.
Če bi bil tak problem glede kraj potem bi imela samo ena znamka ABS v avtu, se ti ne zdi.

Apple pa je gnil do amena, patentira vse kar je mogoče patentirat, ker jim zmanjkuje inovacij in idej.
Potem pa ti patentirajo hojo, ali držanje kozarca v roki in podobne bedarije.

Problem appla je, da ga prehitevajo po desni in to android in to pomeni da so tudi boljši kot so oni s tem pa manj zaslužka....

Apple dolgoročno nima doibre prihodnosti glede na to kaj počnejo..

Pa še vedno trdi, da je apple sam za šminkerje...

HardFu ::

Mel sem (oziroma ga se vedno mam) MBP iz leta 2007 - sicer mi je 1x vmes crknila maticna, a so mi jo brezplacno (kljub preteku garancije) zamenjali. Pred kratkim sem nabavil Mac Mini Server varianto, ter sam not dal 120GB SSD in 8 GB ram, da sem prisparal cca 500€.

Uporabljam ga izkljucno za programiranje, prednost je meni v tem ker je v ozadju unix, saj konstantno delam tudi v strezniskih okoljih, torej je konfiguracija za razne php, mysql, apache prakticno identicna - poleg tega so vse (osnovne) nastavitve hitro dosegljive in razumljive, ce pa zelis "advanced" pa tudi ni problema.
Poleg tega je novi Lion precej dodelan kar se tice uporabnosti, in lahko trdim, da zaradi tega, ker mi "orodje ni v napoto", naredim 20% vec - torej kot da imam dobro uro casa na dan vec - ki pa jo lahko tudi prodam.

Kar pa se tice cene je pa takole; Prijatelj si je pred nekaj casa kupil novo masino, precej mocno - nakar si je zazelel boljse zvocne kartice in jo tudi kupil - ter me prosil da pridem porihtat. S tem sem se kot "mulc" precej ukvarjal pa sem mu zadevo sel namestit. 12 ur. Ker drajverji nevem zakaj niso stimali, sodec po specifikacijah bi morali. No zadevo sem sicer resil, ampak ce zdaj teh 12 ur pretvorim v programersko uro (in ceno), sem porabil cca 300 - 400EUR mojega casa.
Ce pa bi v osnovi dal toliko vec, pa bi mel maca in tega problema nebi bilo - seveda hipoteticno, ni pa nujno.
Drugi primer, na taisti racunalnik sem namestil antivirus, spet 2 uri da se je vse skonfiguriralo pa firewall da sem nazaj porihtal. Potem drajverji za malce starejsi tiskalnik, spet 2 uri ... in tako dalje.

Maca pa sem priklopil na racunalnik, namestil programe (drag and drop) in zacel delati po eni uri. Pa ce si zelim prenest datoteke iz starega laptopa, samo drag and drop, nic konfiguracije domen, vpisovanja ip naslovov, nastavitev omrezij.

Bottom line, zadeva dela out of the box, brez nepotrebnega kompliciranja, zaradi katerega nas nase mame klicejo, da jim "racunalnik nekaj ne dela".
http://codeable.io

antonija ::

Pa si v macu tud zamenjal zvocno kartico za boljso? Pa nanj priklopil starejsi printer? seveda hipoteticno...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

floyd1 ::

para! je izjavil:

Jaz nisem nikjer trdil, da so Appleovi patenti nesporni...lp

Še nekaj dni nazaj pa so nekateri tu (vsaj posredno) trdili prav to. Da bo sodišče odločalo le o kršitvi patentov, in da je to, da je Apple patentiral določene stvari, pa čeprav so si jih izmislili drugi (brez patenta), le Applova iznajdljivost in je nedotakljivo. Očitno ni tako in je tudi na sodiščih še zdrava pamet.

para! je izjavil:

Še vedno pa ne vemo zakaj "mobilni telefon z vgrajenim fotoaparatom" ni patentiran. lp

Ker si ga ni izmislil Apple.

s1m0n ::

Pač tak je na PC mašini (windows...) lahko vedno pride do problemov z kakšno strojno opremo ampak to ni nič windows kriv ampak programerji, ki so napisali gonilnike in to površno tega je kar dosti. Tudi mojemu kolegu nikak ni uspelo tiskat na mojem tiskalniku s MBP tudi z povezavo na brezžično je imel probleme pa se je dalo vse uredit kakor se da tudi na windowsu...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dve zmagi za Samsung proti Applu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
7714197 (10801) Furbo
»

Samsung terja prepoved prodaje iPhona 4S na Japonskem in v Avstraliji

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
4113197 (11204) crobat
»

Samsung bo zahteval prepoved prodaje iPhone 5 v Južni Koreji

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
2611468 (9536) Limit-sky
»

Samsung naslednji teden predstavlja osveženi Galaxy S II (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9123909 (19705) roli
»

Apple terja prepoved prodaje vseh galaxyjev na Nizozemskem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
11838272 (34264) antonija

Več podobnih tem