» »

Abanet prva prijava

Abanet prva prijava

Luka91 ::

Danes sem dobil debetno kartico Viso Electron in pin kodo za njo. Zanima me kaj vse moram narediti, da jo bom lahko začel uporabljati za plačevanje na internetu. Imam že digitalno potrdilo od Sigen-a za uporaba na eŠtudentu. Gotovo moram dodati še kaj na certifikat. In ali se je potrebno še kje registrirati, ker za prijavo v Abanet rabiš uporabniško ime in geslo. Spomnil pa se da sem v poslovalnici moram napisati samo geslo.

Lep pozdrav, Luka

fosil ::

Kartica in spletna banka načelno nista povezana. Ti s kartico lahko brez problema plačuješ.
Če pa hočeš uporabljat spletno banko pa pojdi na stran od abaneta, rabiš samo geslo. "Uporabniško ime" pa je tvoj certifikat.
Tako je!

Luka91 ::

Vseeno je nekaj treba vpisat v polje uporabniško ime, sicer se ne morem prijaviti. Certifikat imam naložen v brskalniku, vendar ne vem kako ga uporabiti na Abanet-u.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Luka91 ()

OmegaBlue ::

Uporabniškega imena načeloma ni, v poslovalnici moraš javit da boš uporabljal sigenca certifikat. Če ti ne dela boš mogel kontaktirati njih. Drugače potrebuješ samo denar na računu na katerega je vezana kartica in lahko plačuješ.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

fosil ::

Luka91 je izjavil:

Vseeno je nekaj treba vpisat v polje uporabniško ime, sicer se ne morem prijaviti. Certifikat imam naložen v brskalniku, vendar ne vem kako ga uporabiti na Abanet-u.

Potem ti očitno ne prepozna certifikata, ker če ti ga, vpišeš samo geslo.
A imaš pravilno uvoženega?
Tako je!

Luka91 ::

fosil je izjavil:


Potem ti očitno ne prepozna certifikata, ker če ti ga, vpišeš samo geslo.
A imaš pravilno uvoženega?


Posebej za Abanet ga nisem uvozil. V eŠtudenta se prijavim brez težav. Je treba kje v certifikatu določit za katere strani ga boš uporabljal ali bi moral načeloma delati za vse.

5er--> ::

Kot je že fosil napisal:
Kartica in spletna banka načelno nista povezana.

Če nisi izrecno zahteval, da bi rad imel še spletno banko, imaš samo Viso electron in se zelo verjetno NE MOREŠ prijavit v abanet.

Pin koda ti ne rabi za spletno plačevanje (samo za dvigovanje denarja na bankomatu). Rabiš samo številko, ki je na sprednji strani kartice, datum veljave le-te in pa CVS (3 mestna številka na zadnji strani kartice).
To vpišeš v obrazec, ko plačuješ... in to je to. :)

kihc ::

Na Abanki te ob prvi prijavi s certifikatom vpraša za davčno številko, nato pa si sam izbereš geslo.

Če ti ne ponudi tega, ti na banki očitno res še niso omogočili dostopa.
x

Luka91 ::

Ja mogoče zato ker še nisem naložil nič denarja na račun. Bom šel jutri do njih in malo povprašal kaj moram narediti.

fosil ::

Denar na računu nima veze s prijavo v abanet.
Pa si se ti sploh odločil za spletno banko? Ker to ni avtomatsko zraven, moraš dodatno naročit in plačat.
Tako je!

St235 ::

predvsem pa spletna banka nima čisto nič skupnega z plačevanjem online.

bzp ::

Če imaš samo Viso Electron, skoraj sigurno nimaš dostopa do Abaneta. Kar pa ne pomeni da ti paypal ne bo deloval, samo za verifikacijo računa boš moral čakati na izpisek z banke ali pa težiti da ti povejo na banki.

Grega_K ::

Pozdravljeni!

Jaz sem si pred nekaj tedni odprl račun pri Abanki, Abanet je brezplačen, za aktivacijo sem klical na njihovo Info linijo, kjer pa so mi odgovorili, da oni nimajo nič pri aktivaciji spletnega bančništva, in da samo grem na https://epoti.abanka.si

Tam moraš najprej vpisati svojo davčno številko, si izbrati (ustvariti) geslo, uporabniško ime se pa naloži iz digitalnega potrdila.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grega_K ()

fosil ::

Brezplačen je samo za študente, za navadne državljane pač ne.
Tako je!

Grega_K ::

fosil je izjavil:

Brezplačen je samo za študente, za navadne državljane pač ne.

Sklepam, da je uporabnik Luka91 študent.
Lp

Luka91 ::

Grega_K je izjavil:

fosil je izjavil:

Brezplačen je samo za študente, za navadne državljane pač ne.

Sklepam, da je uporabnik Luka91 študent.

Imaš prav :)

Luka91 ::

Sedaj sem uspešno začel uporabljati spletno bančništvo :)
Imam pa še en manjši problem. Naročil sem nekaj pri spletni trgovini in sem dobil predračun. Zanima me kako plačati ta račun v Abanet-u. V meniju levo nisem zasledil te opcije.

Lep pozdrav, Luka

MonkeyHead ::

Plačilni nalog BN 02

Jaz vse preko tega plačujem

Luka91 ::

Hvala :)

St235 ::

oziroma obrazec SEPA, če gre za naročila iz tujine.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Abanka-Katastrofa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10118741 (10588) w0mbat
»

Debetna Visa - Izbira banke

Oddelek: Loža
213571 (2961) c0ck4m0u53
»

Paypal, Visa Electron (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5513780 (6051) Hajznberg
»

menjava banke zaradi kartice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6121228 (19737) Bye
»

Kreditna kartica - kje, kaj in koliko stane? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8717775 (14260) Picero

Več podobnih tem