» »

Windows recovery

Windows recovery

turkx90 ::

Kupil sem nov prenosnik in zraven sem dobil licencni windows7 brez cdja za instalacijo. Rekli so mi, da naj si nardim recovery cd. Kje imas to moznost? MIslim kje najdes to burn opcijo?

luky ::

Povej znamko prenosnika?
luky!

turkx90 ::

Lenovo

luky ::

Pojdi v Start in poišči datoteko Lenovo ThinkVantage Tools ( ikona ti je rdeče barve kot tri balončki )jo klikni in se ti bo prikazal menu, kjer poiščeš ikono kjer piše zraven Tovarniško obnovitvene diskete. To klikneš, pripravi si 1 CD in 3 DVD-je in program bo vse naredil sam naprej.
luky!

turkx90 ::

Super hvala ti.

woman ::

Glede na to, da imam tudi Lenovo prenosnik, bom vprašala kar tu.
Zanima me kako lahko povrnem tovarniške nastavitve prenosnika Lenovo? Original OS je bila Vista.
CD-ja ob nakupu nisem dobila in tudi recovery diska nimam. Je pa na prenosniku napisan ključ za Visto.
Hvala za odgovore. :)

woman ::

Nima nihče nobene ideje? :|
Ponavljam vprašanje, na Lenovo prenosniku želim povrniti tovarniške nastavitve in "obuditi" Windows Vista, ki je bil original OS.
V naprej hvala za pomoč.

Frenckie ::

Omenjaš ''Je bil original OS Windows Vista''. Kateri OS je pa sedaj??
Od tega je odvisno kako naprej.
Če je še vedno original Vista poglej, če imaš skrito particijo ''System Recovery'' ali nekaj takega.
Če je, v START menuju poišči zagon tega.

woman ::

Sedaj imam instaliran Windows 7, želela pa bi, kot rečeno povrniti tovarniški OS in nastavitve, torej Visto.

Frenckie ::

Z instalacijo W 7 je bila Recovery particija izbrisana.
Dobi na ''pašniku'' univerzalno Visto, pa poskusi uporabiti stari ključ. To bo kar nova instalacija in s tem tudi iskanje gonilnikov. Poišči jih na spletni strani Lenova za tvoj tip prenosnika in OS-a. Pripravi si jih že pred instalacijo OS-a. S programom Speccy preveri kakšne komponente imaš vgrajene in temu primerne gonilnike si prenesi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frenckie ()

woman ::

Hvala Frenckie.
Na "pašniku" sem našla Visto in instalirala, gonilnikov, čeprav sem si jih pripravila, nisem potrebovala.
Zadeva je torej urejena. :)

Frenckie ::

Lepo, da ti je uspelo.
Z gonilniki je pa tako,da nikoli ne veš kdaj se jih bo rabilo.
Jaz si jih vedno preje pripravim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ponovna namestitev win vista na star prenosnik z novim trdim diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
252369 (2096) Alexius Heristalski
»

Vrnitev kupnine za prednameščeni Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8111521 (8459) RejZoR
»

Prenosnik Lenovo 3000 n500 tezava

Oddelek: Strojna oprema
497969 (4964) mare87
»

Windows Vista Home Premium Install CD

Oddelek: Operacijski sistemi
324059 (3309) ender
»

Doplačilo za Vista DVD ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
202480 (1987) BmN

Več podobnih tem