» »

KPK predstavila spletišče s podatki o javnofinančnih odhodkih

««
21 / 26
»»

M & M ::

Danes je v DZ seja Komisije za peticije ter za človekove pravice in enake možnosti na temo TRR-jev v Supervizorju. SLO3 bo imela posnetek, če koga zanima.

perci ::

Pač, ko si zaposlen v državnem organu, moraš imeti malo bolj trdo kožo.

A je kdo reku, da jamram?

Se pa sprašujem nekaj. A čez delo novinarjev se sploh lahko kej reče? Ker očitno je bil problem že v tem, da sem izpostavil, da nek novinar ne daje možnosti avtorizacije in da se mi zdi to slaba praksa.

Torej? Ali imam pravico kaj reči čez delo portala Podcrto?

PaX_MaN ::

Imaš, samo ko na kajlo nazaj jamraš namesto da bi iskal rešitve, ne izpadeš lih diht.

perci ::

O kateri kajli točno govoriš?

PaX_MaN ::

Kar je Anze1 napisal: imeli ste možnost popravka, pa tega niste izkoristili.

Okapi ::

Če je delo novinarjev nekorektno, imaš možnost objave popravka, itd.
Verjetno se sam dobro zavedaš, da je ta možnost objave popravka bolj blažev žegen. Udarno novico z mastnim naslovom na prvi strani, v kateri o tebi objavijo laž, preberejo in povzemajo vsi, popravka čez 14 dni nekje v kotu (četudi prve strani) pa nihče. Škoda je že narejena.

O.

PaX_MaN ::

Njihov problem. Če bi bili 100% transparentni (takoj, ne čez 10 let), do tega ne bi prišlo.

perci ::

Nikoli nisem ne potrdil ne zanikal pravilnosti identitete, ki mi jo je dodelil Anze1. Torej izhajajmo iz predpostavke, da nisem ta oseba.

Nikoli nisem trdil, da je vsebina člankov, ki so objavljeni na portalu, napačna.

Trdim, da je njegov MO slab. To je moje mnenje. Percijevo mnenje. Kdorkoli lahko da protiargumente. Še vedno čakam, da kdo to naredi.

Me pa zanima kaj zagovornik zasebnosti Matthai meni o tovrstnem razkrivanju podatkov anonimnih računov?

perci ::

Kar se pa tiče pravice do popravka na splošno pa je treba povedati, da je to ne samo blažev žegen, kot se je izrazil Okapi, ampak celo kontraproduktivno. Novinarji samo čakajo, da dobijo kak zahtevek za popravek, ker potem lepo naredijo še nadaljevanje članka itd. Pa še na piko te vzamejo, ker si si jih drznil drezniti.

Zato je tudi tako malo popravkov, ne zaradi tega, ker ne bi bilo napak ali nekorektnih člankov. Preprosto zato, ker je učinkoviteje, če pustiš, da drek odplava, kot da ga mešaš.

Ni pa nobene pravne ali etične ovire, da bi delo novinarjev pokritizirali javno, na forumu, z argumenti. Ali pač?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

nekikr ::

PaX_MaN je izjavil:

Njihov problem. Če bi bili 100% transparentni (takoj, ne čez 10 let), do tega ne bi prišlo.

Torej ni problem, če na prvi strani nekega časopisa objavim, da si pedofil (z eno lepo sliko)? Nisi bil 100% transparenten v življenju in predvidevam, da si. Če nisi, potem se ti bom opravičil, na peti strani spodaj zraven reklame za Čang Šlang čaj. Bo tako ok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

PaX_MaN ::

Saj veš da se ne pogovarjamo o fizičnih osebah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

nekikr ::

Oprosti. Pax_Manovo podjetje služi kot krinka za narko kartel iz mehike ter nelegalno prostitucijo. Slika, velik boldan print. Če slučajno ni res, potem se opravičimo na petnajsti strani zraven borznih tečajev neznanih firm. Bolje?
Lahko tudi z državnim uradom. Državni urad za uradovanje, pod vodstvom Pax Mana, ki je direktor direktorata za direktoriranje, je negospodarno porabil 100 milijonov evrov za striptizete v tekočem letu. Če ni res, se pa opravičimo nekje na predzadnji strani.
Popravki so, kot so že zgoraj napisali, mnogokrat slabša izbira. Je bolje, da počakaš, da gre mimo, pa čeprav nekateri obdržijo napačne informacije in te, tvojo firmo ali pa urad, ki ga zastopaš, družbeno ožigosajo.

PaX_MaN ::

nekikr je izjavil:

Oprosti. Pax_Manovo podjetje služi kot krinka za narko kartel iz mehike ter nelegalno prostitucijo. Slika, velik boldan print. Če slučajno ni res, potem se opravičimo na petnajsti strani zraven borznih tečajev neznanih firm. Bolje?
Lahko tudi z državnim uradom. Državni urad za uradovanje, pod vodstvom Pax Mana, ki je direktor direktorata za direktoriranje, je negospodarno porabil 100 milijonov evrov za striptizete v tekočem letu. Če ni res, se pa opravičimo nekje na predzadnji strani.

Zgleda ti ni jasno kako popravki zgledajo.

nekikr je izjavil:

Popravki so, kot so že zgoraj napisali, mnogokrat slabša izbira. Je bolje, da počakaš, da gre mimo, pa čeprav nekateri obdržijo napačne informacije in te, tvojo firmo ali pa urad, ki ga zastopaš, družbeno ožigosajo.

Potem pri meni ustvarjaš vtis da je bilo zapisano resnica.

Seveda popravki tudi niso edino kar lahko storiš.

hruske ::

Hjaa, vsi skup tipkate, kot da je samo en pravilen način dela.

Eni dajo v avtorizacijo, eni v komentiranje, eni nič, eni niti popravkov nočjo objavit. Eni bolj senzacionalistični, eni manj, vsi si pa pravijo mediji in novinarji.

Vsi bi radi imeli kontrolo nad "resnico", ma ravno to je ideja demokracije. Oblast ima kontrolo nad izvrševanjem, ne pa nad interpretacijo.
Rad imam tole državico. <3

imagodei ::

Anze1 je izjavil:

Ob tem naj dodam še osebno mnenje, da je razlika, ali na forumu podaja žaljivo-kritično mnenje do novinarja/novinarjevega dela nekdo, ki je "le" bralec portala, ali nekdo, ki je drugi človek pomembnega državnega organa in za takšne napade oziroma sproščanje frustracij izkoristi anonimnost spletnega profila, ob tem pa je v tematiko še osebno oziroma profesionalno udeležen (saj nenazadnje navajamo tudi njegove izjave).

Moje osebno mnenje pa je, da imaš pretanko kožo, da bi lahko korektno opravljal delo novinarja, če te prizadene en anonimni zapis na forumu. Točno to je ta zapis bil tudi po tvojih besedah (torej: anonimen), dokler se nisi ti odločil doxxati uporabnika. Ker te je ta anonimni zapis tako zelo ujezil in ker si to lahko storil, si si pa drznil vzeti pravico nek internetni psevdonim povezati z resničnim imenom. Skrajno neprofesionalno, da te domnevno žaljiva anonimna kritika pripravi do takšne poteze. Kazanje s prstom, češ da je perci to prvi storil, pa je otročje (pa še laž, za povrhu - spet, skrajno neprofesionalno).

Resno - član tega foruma sem že več kot desetletje, še pred tem sem bil kar nekaj let lurker; sem celo član moderatorske ekipe - pa do danes nisem poznal imena in priimka izza percijeve spletne identitete.

Anze1 je izjavil:

V prvem primeru osebno nikakor ne bi razkril identitete posameznika, v drugem primeru pa sem se odločil za to - še posebej, če ta posameznik o meni piše z mojim imenom in ob tem o meni in mojem delu podaja vse kaj drugega kot konstruktivno kritiko.

Težko sekiro vihtiš, prijatelj, težko. In danes si pokazal, da ko se jo po lastni diskreciji odločiš zavihteti, se valijo glave.

Anze1 je izjavil:

Takšnih pritiskov na kogar koli v našem kolektivu na podcrto.si s strani oseb, ki so noslici oblasti oziroma moči (kar perci glede na njegovo pozicijo v javni upravi je) ne dopuščamo.

Še enkrat: zapis nekega anonimnega percija, za katerega smo v najboljšem primeru, na podlagi nekaterih zapisov (npr. v temi o davčnih blagajnah domnevali, da je zaposlen nekje na FURS-u), ne more biti pritisk. Prepričan sem, da levji delež foruma ni imel pojma, kdo se skriva pod psevdonimom perci. Sploh pa ne širša slovenska javnost.

Tvoje racionaliziranje skrajno neprofesionalne, in že v osnovi povsem nekulturne geste, je bedno.

In kot sem omenil višje (in so že drugi izpostavili), perci nikjer in nikakor ni povezal forumskega psevdonima Anze1 z dejansko persono. Kar še dodatno potrjuje moje mnenje, da si tisti zapis z razkritjem percijeve identitete poslal v afektu, ko si izgubil vso objektivnost in zmožnost treznega premisleka, česar si pač kot nek spodoben novinar, ki si prizadeva za neke visoke novinarske standarde, ne bi smel privoščit. Ampak, trenutek slabosti bi nemara še uspel prebaviti; še večji dokaz tvoje neprofesionalnosti je, da se želiš iz tega izvleči s podtikanji in otročarijami v stilu "saj je on prvi začel".

Bomba, res.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

poweroff ::

Okapi je izjavil:

Verjetno se sam dobro zavedaš, da je ta možnost objave popravka bolj blažev žegen.

Se strinjam. Ravno tako, kot je škoda narejena, ko se na nekega podjetnika spravi FURS, TIRS, policija, itd... (čisto nepovezano, kajpak)

Ne pravim, da je to OK. Pravim samo, da žal živimo v takem svetu. In ena vrsta "nereda" spodbuja tudi druge - oz. zgledi vlečejo. Če se vsi obnašajo kot prašiči, potem težko pričakuješ, da bo pa nekdo kar angelček.

Kar se tiče novinarskih obsodb, sem mnenja, da bi jih moralo biti več. Recimo Požar je bil že nekajkrat obsojen pogojno, pa so naslednje obsodbe spet kar pogojne in pogojne. Hudiča, če en tatič dobi pogojno, se bo naslednjič vsedel! Moje mnenje je, da bi novinarji morali za napake hitro in visoko odškodninsko odgovarjati. To bi konec koncev koristilo tudi kvaliteti njihovega dela.

perci je izjavil:

Me pa zanima kaj zagovornik zasebnosti Matthai meni o tovrstnem razkrivanju podatkov anonimnih računov?

Ne zdi se mi prav. Tukaj je Anže po mojem mnenju reagiral napačno. V bistvu bi bilo fer, da se ta podatek izbriše.

perci je izjavil:

Novinarji samo čakajo, da dobijo kak zahtevek za popravek, ker potem lepo naredijo še nadaljevanje članka itd. Pa še na piko te vzamejo, ker si si jih drznil drezniti.

Spet - kako je državna uprava v tem pogledu drugačna, boljša?

Ampak kot rečeno - osnovni problem je v obsodbah novinarjev, ki jih ni. In obsodba lažnivega ali neprofesionalnega novinarja NI napad na svobodo govora.

Pa bodimo konkretni. Kunstljev Miki (ki niti novinar ni) je bil obsojen zaradi svojih blodenj in laži. Koliko do vas je bilo (ali je še) mnenja, da gre tukaj za napad na svobodo govora?

Pač, navadili ste se, da lahko po forumih in FBju pisarite karkoli. Ko pa enako počnejo novinarji, je pa vik in krik... Pa ne mi zdaj prihajat z anonimnostjo. Tudi pri anonimnežih morajo biti meje izražanja!
sudo poweroff

poweroff ::

OBVESTILO: po dogovoru s Primožem sem pobrisal identiteto uporabnika.
sudo poweroff

thramos ::

Heh. Ko je šlo par strani nazaj za mojo identiteto, ni bilo takšne skrbi.

poweroff je izjavil:

Aha, pa smo te dobili.

No, kateri zaslužkar si? Koliko si dobil? Koliko so te do sedaj stali stroški odvetnice?

Bodi no transparenten in razkrij svojo skrito agendo...

ZaphodBB ::

Heh. Ko je šlo par strani nazaj za mojo identiteto, ni bilo takšne skrbi.

Razlika je če te nekdo nekaj vpraša/pozove ali pa te kar doxxa.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

thramos ::

Ja, vsekakor se strinjam, da je bil Anze1tov post čisto mimo.

Ampak ni tako zelo daleč od Matthajevih (in druščine njegovih kolegov) provokacij.

ZaphodBB ::

Ker sodelujem v tej temi sem videl tudi tvoje provokacije. Naj prvi vrže kamen, in tako naprej.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

poweroff ::

thramos je izjavil:

Ja, vsekakor se strinjam, da je bil Anze1tov post čisto mimo.

Ampak ni tako zelo daleč od Matthajevih (in druščine njegovih kolegov) provokacij.

Thramos, jaz nikoli nisem zapisal kdo si ti. Je res, da sem te provociral, da se sam razkriješ, ampak nikoli nisem in tudi ne bom objavil tvoje prave identitete.

Če pa čutiš veliko osebno prizadetost zaradi mojega pisanja, pa lahko vedno vložiš zasebno tožbo.
sudo poweroff

thramos ::

poweroff je izjavil:

Thramos, jaz nikoli nisem zapisal kdo si ti. Je res, da sem te provociral, da se sam razkriješ, ampak nikoli nisem in tudi ne bom objavil tvoje prave identitete.


Ok, naj bo.

Vseeno pa me v tem kontekstu zabava osebno angažiranje za zaščito identitete nekega drugega forumaša.

A ga ne bi rajši malo provocirali, da jo razkrije sam? :))

ZaphodBB je izjavil:

Ker sodelujem v tej temi sem videl tudi tvoje provokacije. Naj prvi vrže kamen, in tako naprej.


Huh, rad bi videl citat kakšne moje provokacije, ki ni bila zgolj odgovor na njegovo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

AndrejO ::

ZaphodBB je izjavil:

Ker sodelujem v tej temi sem videl tudi tvoje provokacije. Naj prvi vrže kamen, in tako naprej.

Bom jaz.

Vsakdo lahko o sebi razlaga, kar si želi in vsakdo lahko drugemu predlaga(*), kar si želi. Provokacije so "meso" tega medija. Ni pa potrebno razkrivati identitet tretjih oseb in to ni samo faux pas. Je še kaj hujšega.

No, ampak sedaj smo lahko vsaj "v živo" doživeli demonstracijo obnašanja neke osebe, katere pretekla ravnanja so bila označena za kršitve nekih običajnih standardov dela v panogi (kar je od teh standardov in panoge sploh še ostalo). Izgleda bo že nekaj na teh označbah, če je njegova prva reakcija ta, da krši običajne standarde komunikacije v mediju (kar je od teh standardov in medija sploh še ostalo).

Iz neke debate, kjer ni bilo dokazov, smo dobili praktično potrditev kar izpod prstov "obtoženega".

poweroff ::

Jaz sem vseeno mnenja, da je Podčrto dober medij, bistveno boljši od ostalih. Res je, da sodelujem z njim, ampak sodelujem tudi z Delom in Dnevnikom pa imam o teh medijih drugačno mnenje. In jim ga tudi povem.

V glavnem, moje mnenje je, da je najbolje, da to zadevo zaključimo, ker ta debata postaja off-topic.

Meanwhile, današnja seja v DZ bo znala biti prava smešnica. Pobiram stave, da se bosta Mojca in Štef dokončno "razšla", poslanci bodo pa vmes prilivali olja na ogenj...
sudo poweroff

imagodei ::

thramos je izjavil:

Vseeno pa me v tem kontekstu zabava osebno angažiranje za zaščito identitete nekega drugega forumaša.

A ga ne bi rajši malo provocirali, da jo razkrije sam? :))

Kaj pa ti preprečuje, da percija pozoveš, naj razkrije svojo identiteto?
- Hoc est qui sumus -

videc ::

Mene moti, da novinarji ne premorejo več nobene etike. Pismo, a ni na študiju novinarstva predmet o etiki v novinarstvu? No, moti me, da je na splošno etični nivo nizek, ne samo v novinarstvu, čeprav bi tam moral biti še malo višji.
Pa tudi dejstvo, da pravega raziskovalnega novinarstva v Sloveniji ni več, ker, koliko je pa res neodvisnih medijev in kateri novinar je res neodvisen?

nevone ::

imagodei je izjavil:

thramos je izjavil:

Vseeno pa me v tem kontekstu zabava osebno angažiranje za zaščito identitete nekega drugega forumaša.

A ga ne bi rajši malo provocirali, da jo razkrije sam? :))

Kaj pa ti preprečuje, da percija pozoveš, naj razkrije svojo identiteto?


You picked the wrong guy ...

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

thramos ::

imagodei je izjavil:

Kaj pa ti preprečuje, da percija pozoveš, naj razkrije svojo identiteto?


Dokler se ne sklicuje na lastno avtoriteto ni razloga, da bi ga.

Provokacije na forumu z (psevdo) anonimnostjo z razkrivanjem identitete nekoga, ki se ne sklicuje na lastno avtoriteto in utemeljuje svoje poglede (ali pa recimo kot perci zgolj predstavi svojo izkušnjo), so zelo nizek nivo debatiranja.

PaX_MaN ::

poweroff je izjavil:

OBVESTILO: po dogovoru s Primožem sem pobrisal identiteto uporabnika.

Identiteta (ok, ime in priimek) percija je sicer znana že 13 let - in to na S-T! ... , da dela na FURS al tam nekje se da razbrat iz konteksta njegovih postov tam v temi o davčnih blagajnah, od tam do najdet ga na FURSovi strani pa ni več težko - ampak dobro.

perci ::

Moj account je anonimen. To, o čemer ti govoriš, je pa doxxing. Pa še to tak doxxing, da si po ST-ju iskal po imenu in priimku, ne pa po nicku.

videc ::

Ok.
Zdaj pa dosti o uporabnikih S-T in nazaj na temo: KPK predstavila spletišče s podatki o javnofinančnih odhodkih

PaX_MaN ::

perci je izjavil:

Moj account je anonimen. To, o čemer ti govoriš, je pa doxxing. Pa še to tak doxxing, da si po ST-ju iskal po imenu in priimku, ne pa po nicku.

Nisem jaz teh stvari razkrival po S-T podolgem in počez.
Če je zraven accounta ime in priimek, če ta account pravi da dela v državni upravi, če gre pod tem accountom za trablšutanje stvari, ki jih delajo javni uslužbenci v precej določenem organu, če pod tem accountom jamra o stvareh ki jih je od novinarja deležen kot javni uslužbenec, potem je težko anonimen.

perci ::

Zanimivo je, da nihče od stalnih forumašev, do včeraj ni bil seznanjen z mojo domnevno identiteto, če je pa ta tako očitna.

Ice-Heki ::

poweroff je izjavil:

Meanwhile, današnja seja v DZ bo znala biti prava smešnica. Pobiram stave, da se bosta Mojca in Štef dokončno "razšla", poslanci bodo pa vmes prilivali olja na ogenj...

Kako se je vse skupaj končalo? Je kdo gledal? :)

M & M ::

Seja je bila preložena zaradi odsotnosti ministra :)

Cervantes ::

perci je izjavil:

Zanimivo je, da nihče od stalnih forumašev, do včeraj ni bil seznanjen z mojo domnevno identiteto, če je pa ta tako očitna.

Če sem čisto pošten, sem te imel ves čas na sumu, da si ti _ti_.

PaX_MaN ::

PaX_MaN je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

Odločba je prišla.

IP-RS je odločil o pritožbi (verjetno bo tudi tule).
Zadeva je vrnjena v ponovno odločanje.
Postaviti morajo izvedenca, ki bo povedal do kakšnih posledic točno lahko pride z razkritjem kode (v zvezi z izjemo notranjega delovanja organa), ustrezno se morajo opredeliti glede vprašanja delnega dostopa, pa tudi Primoža (sry k ti dajem del med prazniki :/) morajo pobarati da se izjavi o zadevi.

Predlagali so mag. Boštjana Kežmaha (kar sem sprejel), zdaj bi pa radi za predujem točnega jurja.

Ker nisem dal jurja, TIRS pa na prijavo ne reagira (da KPK sam reče da nimajo pravic na Supervizorju ni dovolj, se mora lastnik izjasnit), to je, da bi jih prisilili v zdilanje pravic (vsaj v času ko je blo treba keširat jurja), je bila tale zadeva s sklepom ustavljena.

TESKAn ::

Naredi indiegogo kampanjo, pa zberemo tega jurja :).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

PaX_MaN ::

Ja ne morm če je blo ustavljeno, iste stvari pa tut ne morš več kot enkrat zahtevat :(.
Se bo kak drug korenjak mogu najt.

kronik ::

Erar nadomestil Supervizorja...

matijadmin ::

Kdo ali kaj? Cerar ali error!
Vrnite nam techno!

nekikr ::

Matthai, kaj boš pa zdaj rekel na tole? Zadeva je še boljša kot prej, pa tako si nas strašil, da bo konec vesolja, ker nad Supervizorjem ne bdite več s prijatelji?

poweroff ::

Se ti zdi boljša? Lahko našteješ kje točno?

Pa če me lahko citiraš glede "konca vesolja" bom tudi hvaležen.
sudo poweroff

perci ::

No, mene pa zanima, če niso uporabili nič od Primožove kode. Al so samo zamenjal šminko in ime?

PaX_MaN ::

Pravijo da ne:
Komisija za preprečevanje korupcije (KPK) je pojasnila, da aplikacije Supervizor niso mogli funkcionalno razvijati, saj so imeli le dovoljenje za njeno uporabo in posodabljanje podatkov, ne pa za njen nadaljnji razvoj.

Koda je sicer v njihovi lasti:
Ker je bila aplikacija Erar razvita znotraj komisije in je torej v celoti v njeni lasti, ...

ampak za primerjavo s Supervizorjem jim boš mogu dat častno da ne boš vdiru,pa še kakega jurja skeširat bo treba.

perci ::

Mogoče je niso kopipejstal ampak so jo prepisali kot s pisalnim strojem. S tem pa po KPK logiki verjetno to ni več ista koda, ne? :)

poweroff ::

Mah, saj tista koda ni nič posebnega. Pač GUI. Glavna finta je v sestavljanju baz podatkov.
sudo poweroff

thramos ::

No shit.

perci ::

Ma dobr, logika v sirsem pomenu - sem sem stel tudi podatkovne strukture.
««
21 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali smejo davčne številke po spletu potovati nešifrirane?

Oddelek: Novice / NWO
4818030 (14676) Miha 333
»

Elektronski računi 01.01.2015 (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6119171 (11676) prtenjam
»

Bulata moti Supervizor (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7615772 (13856) Gandalfar
»

Nakup na narocilnico

Oddelek: Kaj kupiti
324408 (3692) Zheegec

Več podobnih tem