» »

Programi z Download.com oviti v dve plasti namestitve

1
2
»

RejZoR ::

Kompajlanje, skripte in ukazna vrstica so besede, ki nikakor ne pašejo pod "enostavna uporaba" pa če se postavite na glavo. Za večino userjev je še klikanje po povsem jasnih menujih in knofih težko opravilo in potem vi pričakujete, da se bo folk ukvarjal z ukazno kjer moraš vse komande vedit na pamet oz si bojo delali neke skripte. Malo morgen. Očitno še nikoli niste razvijali ničesar kar ima ogromno bazo uporabnikov in kjer se moraš pri razvoju spustiti na nivo najbolj nesposobnega uporabnika in gradit od tam naprej.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

morbo ::

Bom še tretjič ponovil: začetnikom in nezahtevnim uporabnikom se nikoli ne bo potrebno ukvarjat s kompajlanjem. Za bolj izkušene uporabnike je pa kompajlanje v večini primerov (9/10) povsem enostaven proces zagotovitve odvisnosti in izvedbe parih ukazov. Seveda če se obesite le na izjeme kjer gre "vse narobe", potem je kompajlanje lahko precej zahtevna zadeva.

Nezahtevnim uporabnikom tudi ni potrebno nič vedeti o konzoli. Je pa to najhitrejša in najvarnejša možnost kako pridobit in instalirat kopico programja z enim ukazom. Snobovsko zavračanje konzole, ker gre za star (ne zastarel) način vmesnika, je hecno.

Predstavljajte si računalničarja ki frendom rihta sisteme: Windowsaš bo s seboj prinesel dvdje/ključke s programjem, ali jih bo enega po enega vlekel z neta. Potem jih bo enega po enega instaliral ter se ubadal z vsiljivim instalacijskimi programi. Vmes po možnosti rebootaš ko nor.

Linuxaš bo copypastal "apt-get install (seznam programja / knjižnic)" v konzolo in šel na pir. Če te konzola dela živćnga ful, odpreš Synaptic ter poiščeš in poklikaš zadeve. V repozitorijih je 99% programja ki ga bo povprečnež kadarkoli potreboval.

KaRkY ::

Čist osebna izkušnja. Sem bil pred malo več kot 1 letom na strani Win in sem zagovarjal stališlče Linux je konzola uporabniku neprijazna. Po malo več kot 1 letu za normalno uporabo nisem niti 1x odprl konzole(rabim jo pri developmentu), nisem niti 1x potreboval compile programov.

Iskanje nekih programov ki jih potrebujem pa poteka da odprem synaptic ali kpackagemanager in vtipkam nekaj kar opisuje delovanje programa in izberem program ter install.

Po 1 letu uporabe pa me doma za noben denar ne prepriča Win sem namreč preveč zadovoljen. Pa še od kar uporabljam Linux nimam potrebe po tem da bi vso šaro testiral.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

opeter ::

KaRkY, imaš pač srečo. Če bi še Adobe-jevi programi tekli gor, bi bilo super. Tako pa imaš na izbiro samo Mac platformo ali pa Windows.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

cegu ::

Zdaj vsaj vem za kaj se gre. Ali je bil Download.com ali pa nek drug; v glavnem sem želel dobiti Avast antivirus, chrome mi je ponudil datoteko veliko nekaj 10 kilobytov in sem mislil da je spyware, ter tako preklical povezavo.

KaRkY ::

opeter je izjavil:

KaRkY, imaš pač srečo. Če bi še Adobe-jevi programi tekli gor, bi bilo super. Tako pa imaš na izbiro samo Mac platformo ali pa Windows.

Mogoče je pa res da exotike(za Linux svet) ne uporabljam. Razvijam v Javi(Eclipse, netbeans), baza MySQL, HSQLDB itd. Vse stvari delajo tekoče in brez problemov.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

RejZoR ::

Tisto ni bil spyware ampak download installer od avast!-a. Sej zdej so ga ukinili. Prej je bilo tko da si snel ta filter manjši od 1MB, izbral kateri jezik hočeš nakar je ta downloader prenesel in naložil dejanski installer z izbranim jezikom. Od takrat so zamenjali stiskalni algoritem installerja z LZMA in so zdej vključili vse jezike v vse installerje. Tamalega downloaderja pa ni več.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MrStein ::

Kako instaliram Pidgin 2.10.0 na CentOS? Ali Fedoro?

Kaj zdaj?
Malo prej ste trdili, da je ful simpl.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

morbo ::

MrStein je izjavil:

Kako instaliram Pidgin 2.10.0 na CentOS? Ali Fedoro?

Kaj zdaj?
Malo prej ste trdili, da je ful simpl.


Ne poznam Cent OS-a in ne uporabljam Pidgin-a, tako da je nemogoče da bi jaz trdil da je njega instalacija ful simpl. Uporabljam Ubuntu in vse kar pravim je da je po mojih izkušnjah kompajlanje na njem v 9/10 primerih povsem enostavno. V zadnjem mesecu sem si skompajlal Swig knjižnico, Yafaray in PyQt knjižnico, brez težav. Če bi se obešal le na tisti ena ali dva primera, ko mi ni in ni uspelo skp sestavi programa, bi seveda lahko tudi trdil da je instalacija iz izvorne kode povsem nemogoča, ne samo zelo težka. Ampak se raje osredotočim na ostalih 20 primerov, ko je vse šlo gladko.

Je pa možno da sem premalo power user, da bi naletel na tiste prave težave, po katerih je Linux živa uporabniška groza. Kar, če pomisliš, je povsem ironična trditev.

MrStein ::

OK, pol pa za Ubuntu povej.
(sicer sem to sam prej napisal...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

morbo ::

MrStein je izjavil:

OK, pol pa za Ubuntu povej.
(sicer sem to sam prej napisal...)


Ravnokar skompajlal iz izvorne kode. Ubuntu 11.04 64 bit, Pigdin 2.10.0

Postopek:

sudo apt-get install libgtkspell-dev libgstreamer-dev libgstfarsight0.10-dev libgstreamer-plugins-base0.10-dev libidn11-dev libmeanwhile-dev libdbus-1-dev libdbus-glib-1-dev network-manager-dev libnm-util-dev libnss3-dev tcl8.5-dev
./configure --disable-screensaver --disable-avahi --disable-perl --disable-tk
make
sudo make install

Disablal sem par stvari, da ne še dodatne navlake ki je ne rabim vlačim v sistem. Omogočit še tisto ne predstavlja problema.



Nisem vzpostavljal računa, ker ne rabim in se mi ne da še dodatnega cajta zapravljat za tole dokazovanje :|

Oz., alternativa kompajlanju na Ubuntu

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

MrStein ::

1.) Torej ni tako preprosto, ko so zgoraj eni trdili, kajne?
S tem tudi izgubiš avtomatske update. Pa konflikt z managed verzijo dobiš (če si tisto imel instalirano).

2.) Ja, konkretno za Ubuntu je malo lažje kot za druge distrote, ker imajo eksplicitno podporo. Kaj pa Redhat? SuSE? Ostali?

morbo je izjavil:


Nisem vzpostavljal računa, ker ne rabim in se mi ne da še dodatnega cajta zapravljat za tole dokazovanje :|

Saj vprašanje je bila instalacija, to pa si pokril.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

technolog ::

opeter je izjavil:

KaRkY, imaš pač srečo. Če bi še Adobe-jevi programi tekli gor, bi bilo super. Tako pa imaš na izbiro samo Mac platformo ali pa Windows.


Adobejevi programi - eni ja, eni ne. Ampak bolj ja kot ne. Jaz imam photoshop, dela zelo lepo. Razen kak eksotičen 3D program ti ne bo deloval.

Kere programe lahko poganjaš na linux preveri tukaj: http://appdb.winehq.org/ . Samo zgoraj v search bar napiš ime programa.

MrStein ::

MrStein je izjavil:

1.) Torej ni tako preprosto, ko so zgoraj eni trdili, kajne?
S tem tudi izgubiš avtomatske update. Pa konflikt z managed verzijo dobiš (če si tisto imel instalirano).

2.) Ja, konkretno za Ubuntu je malo lažje kot za druge distrote, ker imajo eksplicitno podporo. Kaj pa Redhat? SuSE? Ostali?

V bistvu je na Fedori boljše, ker tam že imajo v2.10.0 (po tem sodeč)
Ubuntu pa še vedno ne. Niti v PPA.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izginilo namizje, ikone, start meni prazen

Oddelek: Operacijski sistemi
328801 (8086) k4vz0024
»

Download.com še vedno pakira namestitvene programe v trojance

Oddelek: Novice / Varnost
235781 (2982) Invictus
»

CNET tožen zaradi ponujanja programa Limewira

Oddelek: Novice / Tožbe
154763 (3917) ShowDown
»

Stari mp3.com se poslavlja, prihaja novi (plačljivi)

Oddelek: Novice / Ostale najave
63073 (3073) para!

Več podobnih tem