» »

Reset Epson kartuš

Reset Epson kartuš

kos1 ::

Imam printer Epson Stylus Photo 830 U .
Ce sam polnis kartuse z barvo, moras resetirati cip na kartusah, da ti potem pravilno kaze nivo. Ali ve kdo kako se to naredi?

krneki ::

SSC Service Utility

kos1 ::

krneki, samo ne podpira 830 U.

krneki ::

Vem da podpira 830. zato sem mislil da za 830U nebi smel biti problem.

kos1 ::

krneki, ok, bom probal, ceprav na listi podpiranih ni.
Imas ti 830-tko?

VASkO ::

jaz sem si naredil hardware reseterja za epson cipe, dela pa preko lpt porta in s programom pises poljubno vsebino na cip

na zalost sem ga dal kolegu, ker ima c62, ki ga ssc ne podpira, jaz pa mam c60 pa lahko ssc uporabljam

nacrte najdete pa nekje na netu
hint:eddy's ink chi hack pa je naslov strani

krneki ::

Nimam tega printerja, ampak sem zdaj malo pogledal in očitno je isti štos za 830 kot pri C62. Softversko se ne da nazaj spravti nivo barve na 100% ampak se da nivo barve samo zamrzniti, tako da printer zmeraj misli da je še nekaj barve not medtem ko ti menjavaš kartuše.

Za Epson 830 piše tam:
Use "ink freezer" function to maintain current ink level and "hot swap" to use refilled old cartridges.

kos1 ::

krneki, kaj je misljeno pod hot swap?

krneki ::

Če si inštaliral aplikacijo je tam help, kjer je vse razloženo (glej pod "Cartridge Exchange Functions"). Sicer pa lahko tudi pogledaš na njihov forum, samo ni nč kaj pametnega na temo 830, pravijo le da bo ink resetter v naslednji verziji.

V glavnem, če imaš stare kartuše in je njihov nivo barve na nuli ti žal tole ne bo nič pomagalo, ker rabiš to kar je Vasko napisal. Če pa nivo barve ni na nuli pa lahko uporabljaš ink freezer vsakič ko prižgeš/ugasneš printer ter polniš kartuše, ko ti zmanka črnila s hot-swappom.

OldSkul ::

Jaz pa imam poseben reprogramator doma, tako da samo čip noter vstavim da mi ga resetira in potem dam tale čip na krtušo.Simpl k pasulj!

VASkO ::

no, jaz sem si ta programator naredil, material pa stane 500 SIT

fora je, da razni komercialni programatorji, ki so prilozeni raznim setom, ne pridejo v postev, ker imajo limit resetov npr. na 5x ali pa dokler ne zmanjka baterije (hitro)

oni tapravi reseterji pa se pri nas ne dobijo ali pa se dragi kot zafran


naredil pa sem tole:
http://www.eddiem.com/photo/printer/chipreset/resetchip.html

kos1 ::

thx vasko!!Ja, jaz imam samo USB (830U)priklop.In kaj naj zdaj naredim?

VASkO ::

ce bi bil malo manj len in bi si prebral clanek, bi videl, da to nima veze z resetanjem cipa


clanek govori o tem, da si sam naredis CIP-RESET device, ki ga priklopis na LPT port in potem vanj das cip in resetiras s prilozenim programom

zato je vseeno, ali imas ti samo USB port na printeru, ker ne resetiras cipa preko printerja, kapišo?

kos1 ::

aja, kapiso, hvala!
ang raz. bolj slabo
zato pa nemsk in spansk:-)

Lime ::

kos1: če slučajno še nisi opazil, nova verzija programa SSC v3.50 podpira med drugim tudi 830U.

http://www.ssclg.com/epsone.shtml
http://www.ssclg.com/download/sscserve.exe

royal ::

Bi si lahko s programcku ssc service utility odprl kartuse za
epson c62 ,nisem opazil da podpira c62 ta program..prosim za odgovor

VASkO ::

ne, tega modela program ne podpira. poglej moj post visje, imas link do navodil za izdelavo reseterja za LPT port in pa program za resetiranje s tem doma narejenim reseterjm.

royal ::

A je kaksen podoben program ,da podpira epson c 62....hvala:\

VASkO ::

ne, na c62 se enostavno ne da odklenit cipa v kartusi, ko je ta v tiskalniku. zato si kar idi delat oni reseter. saj ni tezko.

matrix2 ::

Oj! Ravno sam naletel na podobno težavo imam Stylus 680, vendar nisem takšen stručko za elektroniko zato sem prisiljen kupit reseter. Kaj menite na Bolhi, Svet Črnil ga ima za 4.000.- se to splača, bojda je za 1000× uporabo. Kakšne baterijice potrebuješ, ko se enkrat izpraznijo??

No ja če mi ga gdo naredi bi ga kupil, bo 2.000.-dovolj, je kdo za??

royal ::

Je ,kdo ze sprobal ta doma narejeni cip reseter...kako se obnese...lp

Cip reseter

kitarist ::

Mam epson cx3650. Ssc (4.2) lepo zresetira rumeno, rdeco in crno, modre pa ne..WTF?;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kitarist ()

mersol ::

Kartuše Epson je najbolje da resetirate z reseterjem ki ga kupite TUKAJ
Cena je 15€

Azrael ::

Hvala za link. Zanima me ali mogoče kdo ve ali je ta reseter v čem sploh drugačen od zgornjega, razen, da je skoraj polovico cenejši (8.2€)?
Nekoč je bil Slo-tech.

janjaaaa ::

mene pa zanima, če ima kdo epson sx415?
kje bi se dalo dobit za njega najcenejše ponaredke od kartuš? kr ta me spravlja ob živce kolko barve porabi in ni šans, da si človek lahko privošči orginalne...
pa kako gre potem to resetiranje, če uporabljaš barve za filat? a je možno, da jih potem prej, ko se spraznijo nalilaš spet not?

matrix2 ::

ufff, tukaj pa že dolgo nisem bil, šest let nazaj, smo se postarali:-) Ja takole je, jaz sem potem kupil laserja in od takrat nimam več nobenih težav. Edina težava je če mi zmanka papirja:-) Vse ostalo pozabi, polnenje, črne roke, resetiranje, zasušene kartuše, zamašene kartuše, zelo drage kartuše... Od kar sem kupil laserja sploh ne vem da ga imam, edino ko ga potrebujem. Narediš do 3000 kopij z eno polnitvijo, kar v mojem primeru pomeni saj 5L nikakršnega razmišljanja in skrbi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Printer - kako ga pretentati? Nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
61507 (1216) s1m0n
»

epson in kartuše

Oddelek: Pomoč in nasveti
212905 (2604) bobby
»

Polnenje-resetiranje kartus pri epson r300

Oddelek: Pomoč in nasveti
51043 (987) overman
»

Refilli za tiskalnike

Oddelek: Strojna oprema
282909 (2286) OZZY
»

kartuša in čip

Oddelek: Strojna oprema
7930 (842) tico

Več podobnih tem