» »

LED LCD TV

LED LCD TV

vanjapok ::

Pozdravljeni,

kupujem Led Lcd TV dimenzije 55'' ali 58''.
Potrebovala bi pa vaša mnenja kateri TV oz. znamke so najboljše. Bila sem že v Big Bangu in mi so mi svetovali znamko Samsung.

Zanimajo me pa vaša mnejna ter izkušnje.

Hvala že vnaprej

mat xxl ::

Samsung top bo 2500 eur sam sem ravno za enega znanca raziskal malo zadeve in mu izbral tole : http://www.mediamarket.si/ads/tv_spreje...

Sicer vem, da ni top of top, je pa vsekakor višji srednji rang, ker Sony ima še model 825 in top of top 925 cene za zadnjega so tam 3400 eur ima pa ta izbrani TV vse tunerje tudi DVB-S in to S1 in S2, kar je pri nas redkost, uporano pa je, če imaste recimo satelitsko anteno in ne rabite potem posebej sprejemnika !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

fpbs ::

Jaz bi vsekakor predlagal, da naj TV podpira Smart TV. Poleg Samsunga to podpira tudi LG, ki ima za nekatere funkcije celo boljše rešitve. Tako za 3D funkcujo LG nudi pasivna očala, ki omogočajo odlično 3D sliko. Za brskanje po internetu in gledanje programov ima zelo priročno telekomando, ki deluje podobno kot miška na računalniku. Če se bodo gledali tudi satelitski programi, potem predlagam LG 55LW650S http://geizhals.at/deutschland/632114

vanjapok ::

Kaj pa npr. tale od Samsunga http://www.makspro.si/index.php/avdio-v... ali patale od Philipsa http://www.mimovrste.com/artikel/135020... ali http://www.mimovrste.com/artikel/135019...

kakšna mnenja so pa glede teh?
Vanja

roCkY ::

Zakaj LED? Mislim, da so trenutno plazme boljši nakup.

Če ste pripravljeni dat 3300€ dodajte še kakega stotaka in vzemite panasonic plazmo 65" VT30. Marsikdo bo sicer rekel, da ni vredna svoje cene in je 60" LG za dobre pol cene boljši nakup. Sicer ne vem kakšne so trenutno cene Panasonica prek uradne SLO distribucije in kako je z dobavo saj se je govorilo, da je v proizvodnji veliko težav. Pri kakem detajlistu se stakne tudi kak soliden rabat.

Sam sem bil pristaš (kar vernik v) LCD nato LED. Predvsem zaradi priklopa PC. Bil prepričan da bo 46" zamenjal nek 60+" LED. A s pojavom 600Hz lokalnega osveževanja na plazmah sem ugotovil da je to za moje oči boljša rešitev. Pa še cenovno dokaj ugodna v rangu 60+. Sicer bom nekaj prispeval elektru a taka sila spet ni.

lmfao ::

LCD televizorji se "delijo" ne LED in tiste, ki to niso (flurescentna luč). LED je samo oosvetlitev, zaslon je pri vseh LCD;((

roCkY ::

Ali ni v pogovornem jeziku nekako jasno da, ko rečeš LCD gre za klasično osvetljitev, ko rečeš LED pa za LED osvetlitev?

lmfao ::

Jp, maš prav, LED pomeni LCD z LED

vanjapok ::

Zakaj LED? Kar nekaj informacij sem dobila, da LCD LED naredi dosti lepšo in bolj čisto sliko kot navaden LCD. Zato sem se pa odločila, da še tukaj malo povprašam in pridobim kakšno koristno informacijo več ;):D
Vanja

korenje3 ::

led osvetlivev je bolj bela in da večji kontrast. poleg tega pa bolj varčna.

vanjapok ::

Se strinjam, zdaj je potrebno samo še zanmko izbrati, kar je pa najtežje,....vsak ima svoje mnenje kar je logično...npr. v petek sem bila v big bangu in mi je prodajalec svetoval znamko Samsung
Vanja

mat xxl ::

Med Sonyem in Philipsom, vsaj zame ni dileme v korist prvega sem osebno testiral špico predzadnji model obeh in je Philips precej slabši, zamik prikazovanja za 0,5 sek za Sonyem, katastrofa je pa EPG pri Philipsu, res top modeli imajo precej slabše, kot osnovni Sonyi.
Philipsase tudi malo bojim, ker je napovedal ukinitev proizvodnje TV jev, za Samsung in LG se pa strinjam, dabi znal biti boljši nakup, samo svetujem nekomu, ki je mahnjen na znamke in zelo konzervativen nenapreden uporabnik, bo uspeh že če bo uspel, kaj na netu pogledati po vnaprej nastavljenih linkih.

vanjapok ::

Jaz sicer na znamko ne dam nekaj veliko vendar če kupujem v takšni vrednosti bi pa rada kupila res kar se da najboljšo kvaliteto. Mi je pa prodajalec rekel da se je Samsung uvrstil na najvišjo možno točko in za Philipsa rekel isto kot ti. Samsun in pa LG sta si pa sedaj enakovredna...no takšno informacijo mi je podal....ker sem najprej želela kupit Philips 147 diagonala in je rekel da je to iz prodaje ven, nato pa še tisto povedal kar sem že zgoraj omenila
Vanja

lmfao ::

mat xxl, ti s' taprav... Preizkusite še razliko med edge LED in backlit LED

mat xxl ::

lmfao je izjavil:

mat xxl, ti s' taprav... Preizkusite še razliko med edge LED in backlit LED



Bi že, če bi za sebe kupoval, jasno Sonyi 825 in 925 modeli imajo tudi to, a tudi visoko ceno, za 75 letnika, ki bo to gledal, do sedaj je pa gledal 100hz 72 cm CRT televizijo bo itak, kar koli bomba ...

Sicer pa velika nemška testna stran ..... žal res Sonya ne daje na prva mesta ... morda pa komu kaj pomaga ..... http://www.testberichte.de/

roCkY ::

Če plazma ne pride v poštev si poglej Sharp LED-e. Sam bi vzel 60" 925 serijo, če me nebi plazma prepričala.

DarwiN ::

Vanja, če iščeš top kvaliteto, potem definitivno poišči TV s full led lokalnim zatemnjevanjem (kjer so diode razporejene na več con/predelov, ki se posamezne po potrebi neodvisno prižigajo in zatemnijo... Rezultat je seveda hud kontrast, črna je povsem črna, bela je bela, itd). Skratka to je tisto, kar iščeš in tisto kar naredi razliko..

Ni pa veliko modelov, ki tole nudi...
1.Sony 55HX920 je en tak 2011 model, ki ima to funkcijo po svoje poimenovano "intelligent peak". = ~3000EUR
2.LG 55LX9500. = ~2500EUR

edit: Glede Samsunga pa če nisem kas spregledal, google pravi, da ima samo modele z edge local dimming, torej sabša zadeva.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

roCkY ::

Sam pogosto uporabim IDEALO.DE, ko se lotim raziskovat skupino izdelkov, ki naj bi se nabavil v obdobju nekaj mesecev.
Ni pa roke v ogenj za dati, da so prav vsi podatki OK. Produkti za naš trg se tudi lahko razlikujejo.
"LED tehnik" recimo je kategorija, ki prebere ponudbo gleda na prejšnji post.

vanjapok ::

Hvala za nasvete :):):):)
Vanja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Led tv?

Oddelek: Zvok in slika
213347 (2899) ...:TOMI:...
»

Kateri 3D LED TV s pasivnimi očali? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5920586 (15219) fpbs
»

LED LCD TV - svetovanje za nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8628004 (21332) popster
»

kateri lcd tv

Oddelek: Kaj kupiti
478166 (5240) simic12
»

Kateri LCD LED TV?? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10069405 (55537) seljo

Več podobnih tem