» »

Zamenjava PC Komponent (nadgradnja)

Zamenjava PC Komponent (nadgradnja)

JohnCole ::

Zivjo rad bi malo nadgradil svoj PC pa bi prosil za vašo pomoč kaj se splača nadgraditi, ker sem malo omejen z denarjem.

Moja trenutno konfiguracija:

MSI 770-g45 motherboard
RAM: 4GB DDR3 1333 A-Data
HDD: 1TB Samsung 32MB cache
CPU: AMD Athlon II X2 250 3.0GhZ
GPU: Club 3D Ati Radeon 5450 HD 512MB
PSU: 420W ATX LC POWER

Razmišljam da bi zamenjal GPU in CPU, imel sem v mislih AMD X4 PHENOM II 955 3,2GHZ (100€), za grafično kartico se pa ne morem odločiti. Razmišljam za kako novo ATI Radeon HD 5670 1GB Gddr3, ali pa rabljeno HD 4850 ali 4870 1GB Gddr5. Zanima me vaše mnenje katero od teh naj vzamem, predvsem me zanima če kupim 5670HD ali bo sploh kakšna razlika med njo in to grafično ki jo imam sedaj. Rad bi igral kakšen COD Black ops, GTA IV, na neki srednji grafiki. Bo to možno s katero od teh grafičnih, oziroma če imate kakšen boljši predlog prosim napišite. Zanima me tudi če bi vzel za procesor in novo grafično, bi potem moral zamenjati tudi napajalnik? Ker se mi zdi tale nekam švoh za te nove komponente?

Hvala za vaš čas in lep pozdrav

DeeCoy ::

GTA IV ne laufa tekoče niti na GTX 560, samo za opozorilo. Ja, vsekakor procesor in grafično, verjetno pa bo pri bolj požrešni grafični treba menjat tudi napajalnik.

Steinkauz ::

955 bi bla kr dobra nadgradnja ker mu je tolk cena padla.
Za grafo pa kupi rabljeno 4890 za 80eur(ali manj)
http://www.bolha.com/ati-graficne-karti...

Napajalnik bo zdržu bp.

miraldinjos ::

Glede grafične kartice ti priporočam Radeon 4870 1GB Gddr5 sam imam takšno in sem zadovoljen znjo v vsej igrah imam grafiko na maximum razen v GTA IV(COD Black ops-na max).

Tale je ugodna:
http://www.bolha.com/ati-graficne-karti...

Blinder ::

napajalnik bo zdržu bp? ker tista reč ima 180W na 12V. Že 4850 rabi dodatno napajanje. 5450 je pa zlo švoh grafa.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

JohnCole ::

Hvala vsem za odgovore, bom kar kupil 4870 1GB. Torej rabim še dodatni PSU, poznate kakšnega dobrega in poceni?

DeeCoy ::

Kolk je to pocen?

JohnCole ::

Hm ne vem, sem gledal da bi tega vzel če je dober?

http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Ali pa se da dobiti kaj ceneje?

Steinkauz ::

A nebi prvo probal če ti dela s trenutnim napajalnikom?
Folk čist precenjuje kolk rabi.
Trenutno pišem s kompa q9400, ati 4870
Ohišje je to http://www.hotfrog.it/Societa/WWW-NEWCA... in ima trident 400w verjetno precej crap napajalnik :)

JohnCole ::

Pa ti deluje normalno, se nič ne ugaša PC? Ker na uradni strani piše da potrebuje ta grafična 500W PSU. Bom prvo probal brez novega napajalnika če bo šlo toliko bolje.

miraldinjos ::

A mogoče kdo ve koliko je normalna temperatura procesorja Intel Core Duo E6750(2,66Ghz), v programu Core Temp imam najmanj:
Low: High:
core#0:37°C core#0:56°C
core#1:39°C core#1:57°C

gendale ::

4870 jst ne bi kupil (razen če maš klimo), ker oddaja preveč toplote in boš mel takoj kako stopinjo več v sobi

kupi raje 5770, ki ima malo slabši performance ampak pol manjšo porabo

gta 4 pa ne teče tekoče ker je kup neoptimiziranega sranja

GeForce ::

One question: Trenutno na 350w no name napajalniku laufa 9600GT + E4300 + disk + 2 ddr2 RAM + 3 ventilatorji + cd/dvd enota. Nameravam naviti CPU iz 1.8 na 2.8Ghz in power supply calculator mi izracuna cca. 335w porabe(z navitim CPUjem in povecano voltazo - kar jo nameravam zvisati), pa me zanima ali bo napajalnik se laufal vse skupaj in kaj je najvrjetneje da se bo zgodilo ce bo napajalnik presvoh?

Steinkauz ::




Tole ti niti približno ne pokuri 335w. Bolj okoli 200
Razlika v porabi bo minimalna, če bi slučajno preveč pa se pač ne prižge.
Napajalnik zazna, da hoče potegnit preveč toka in se sklopi.
Resetiraš bios in pustiš nenavito.

subby ::

vseeno bi bilo priporočljivo kupit malce boljši napajalnik... imam kar dosti izkušenj s temi poceni 420W LCji, kar se servisa tiče.. in niso ravno kaj preveč vzdržljivi, še posebaj poleti
edit: v račun moraš tudi vzet, da poceni napajalniki ponavadi niso ravno sposobni te moči, kakršna je označena na embalaži

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: subby ()

Blinder ::

E4300 bo šel na 2.8 z original napetostjo pomoje. Fsb na plati ali cpu:ram multiplier te bodo prej ovirali.

@subby: kašne izkušnje imaš z lc 420W? Pa pogoltnjejo kako 4850 al je ne uspejo furat?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

GeForce ::

Če bo šel na 2.8 z original napetostjo, se pravi da ne bo pokuril kaj več elektrike kot sedaj na 1.8? Sploh pa moram najprej kupiti še plato sposobno navijanja (na Gigabyte GA-8I945GZME-RH trenutno procesor dela na 1.79Ghz, in ga izgleda plata sama underclocka :)) - ja vem neverjetno ampak res, naviti pa se neda niti 1Mhz), tako da če kdo prodaja kakšno staro socket 775 sposobno navijanja, naj me kar kontaktira :)

Steinkauz ::

Eh pol je bolš prodat to in kupit novo 1155/am3+

Blinder ::

Si proval v biosu prtisnt "F1" če ti slučajno odklene funkcije navijanja?
Pazi malo pri ploščah, tut z "mid-level" P35 chipsetom so take, ki ti dajo zelo malo svobode pri izbiranju fsb:ram ratio, Tako da se lahko bolj švoh navije z njimi, varianta samo 20%.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

GeForce ::

Ne, ne in ne :D Raje poskušam overclockat na 775 in če gre kaj narobe (ja prvič bi overclockal :P) kupim novo zadevo, sploh pa zaenkrat še vse igre delajo sprejemljivo (25+ fps) na 1440×900, sicer tele zadnje bolj na low nastavitvah, ampak razen Mafie 2 nobena igra ne izkoristi grafične več kot 70-75%, procesor pa je vedno na 100%. Pa še veselje imam primerjati koliko bolje kaj dela na overclockanem sistemu kot na stock :D . Probal tudi F1 in ne odklene ništa. BIOS je zadnji (F10) in ker je plata Gigabytova nebi deloval niti pencil mod ker plata kao "spozna" CPU in CPU dela na tovarniški frekvenci kjub pencil modu. Hvala za opozorilo glede P35 chipseta.

EDIT: aja, GTA IV dela z 8+fps tako da te ne štejte v večino iger :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GeForce ()

Blinder ::

Sam to je kr normlano, da je procesor na 100% v igrah, tudi če je ozko grlo grafična.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

GeForce ::

Grafična pa na 75%? Res? No vseeno če dobim tapravo plato se lotim navijanja :). Bi bila Gigabyte-P35-DS4 vredi?

Blinder ::

pomoje da ja. jaz imam G33 pa omogoča višat/nižat napetost, fsb:dram je vse od 2:1 do 4:1 al koliko že, v glavnem pri 400 mhz fsb pridejo rami na 800 mhz, ne para pa it kaj dosti čez 400 mhz fsb. No sam 4300 ima itak 9x multiplier tko da to te ne ovira.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljena PCI-e grafična za max 50€ - najboljša izbira? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15220139 (18192) DoberDan
»

Grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
957103 (5195) matonson
»

Katero grafično naj kupim?...predlagajte

Oddelek: Kaj kupiti
201493 (1181) xyxyxyxy
»

Nova grafična ali nov računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
463065 (1204) galu
»

kateri racunalnik kupiti ? (gaming pc)

Oddelek: Kaj kupiti
313247 (2241) luka66_6

Več podobnih tem