» »

Povečanje glasnosti zvoka na optičnem izhodu

Povečanje glasnosti zvoka na optičnem izhodu

rokas ::

Zdravo!

Imam sledeč problem....
Imam televizor LG 47LG5020 in na njega sem povezal hišni kino Philips HTS7540 preko optičnih vhodov in izhodov.
Stvar načeloma deluje brez problema moti me le to, da je nakam tiho vse skupi. Hišni kino na povni jakosti ne doseže niti polovice svoje glasnosti. Če pojačam glasnost na tv-ju se glasnost na hišnem kino ne spremeni. Pogledal sem v nastavitvah in nikjer nisem zasledil da bi lahko glasnost povečal.

Zanima me ali je možno, da bi pojačal glasnost preko optike, da bi hišni kino malo glasneje igral?

Hvala!

LP!

floyd1 ::

Najprej probaj zamenjat optični kabel. Če imaš še kak drug vir z optičnim izhodom (CD, DVD player, računalnik) probaj še iz njega na Philipsa potegnit kabel za test - če je tudi tam tako tiho. Takega problema nisem imel nikoli, pa uporabljam take povezave že kakih 10 let, z vsemi mogočimi komponentami... Moja LG TV ima preko optike povsem normalen signal, primerljiv z ostalim.

JanK ::

floyd1 je izjavil:

Najprej probaj zamenjat optični kabel.


Hmm, opticni kabel, po katerem se pretakajo digitalni podatki, deluje ali pa ne - ne more "slabo delovati" tako, da je zvok tisji ali glasnejsi!

RazzorX ::

JanK je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Najprej probaj zamenjat optični kabel.


Hmm, opticni kabel, po katerem se pretakajo digitalni podatki, deluje ali pa ne - ne more "slabo delovati" tako, da je zvok tisji ali glasnejsi!


Ni res. Za optiko priznam, se ne spoznam preveč. Vendar si omenil digitalne podatke, ki pa se pretakajo tudi po koaksialnem kablu (npr. za zvok) in tukaj se razlika v kvaliteti kablov še kako pozna.

floyd1 ::

JanK je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Najprej probaj zamenjat optični kabel.


Hmm, opticni kabel, po katerem se pretakajo digitalni podatki, deluje ali pa ne - ne more "slabo delovati" tako, da je zvok tisji ali glasnejsi!

V teoriji imaš popolnoma prav, ne morem oporekati.
V praksi pa sem videl že toliko "glupih" rešitev, ki pa so delovale. Sploh v časih, ko kitajci vse naredijo za 1 EUR, potem pa nekatere stvari pač ne delajo tako, kot bi morale. Saj ne stane nič, če si izposodi en kabel in ga za 10 sekund priklopi za test.

floyd1 ::

RazzorX je izjavil:

JanK je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Najprej probaj zamenjat optični kabel.


Hmm, opticni kabel, po katerem se pretakajo digitalni podatki, deluje ali pa ne - ne more "slabo delovati" tako, da je zvok tisji ali glasnejsi!


Ni res. Za optiko priznam, se ne spoznam preveč. Vendar si omenil digitalne podatke, ki pa se pretakajo tudi po koaksialnem kablu (npr. za zvok) in tukaj se razlika v kvaliteti kablov še kako pozna.


Npr. slabo odrezano optično vlakno pri konektorju kabla (hrapava površina, ki zelo razprši svetlobo) menda lahko povzroča konkretne motnje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako priključiti zvok tv na starejši hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
174228 (4044) gorann
»

Priklop hišnega kina

Oddelek: Zvok in slika
265718 (3558) ninjaxx
»

WD Live in domači kino

Oddelek: Zvok in slika
346808 (6045) lowac
»

internetna povezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
141859 (1656) oemdzi
»

"Domači kino"(ojačevalec) direktno v TV plasmo

Oddelek: Zvok in slika
61146 (1037) PlayRoom_si

Več podobnih tem