» »

V Južni Koreji bo spet dovoljeno anonimno pisanje na internetu

V Južni Koreji bo spet dovoljeno anonimno pisanje na internetu

Ars Technica - Južna Koreja je leta 2007 sprejela zakon, po katerem je uporaba vzdevkov za pisanje na forumih in straneh, ki imajo več kot 100.000 obiskovalcev, nezakonita. Pri objavljanju se je bilo obvezno registrirati s polnim imenom in navesti unikatno številko prebivalca (podobno kot naš EMŠO). Sedaj bo Koreja kontroverzno zahtevo umaknila.

Kot poroča Spiegel, je imel zakon zelo omejen učinek. Analiza korejskega zakona in vplivov, ki so jo izvedli na ameriški Carnegie Mellon University, je pokazala, da se je zmanjšalo število kršiteljev (torej tistih, ki uporabljalo obscen, sovražen govor ali pa pišejo informacije, ki kršijo zakon), ki so bili prej redkeje objavljali. Po drugi strani zakon skorajda ni vplival na skupino pogostih kršiteljev, ki so redno pisali neprimerne prispevke, četudi so bili predstavljeni s pravimi imeni. Poleg tega so se na internetu pojavila navodila, kako uporabljati tuje strežnike, kjer so lahko bili po mili volji anonimni - in središče dogajanja se je preselilo tja.

Recimo pri YouTubu je bilo potrebno zgolj nastaviti lokacijo na worldwide, da je uporabnik lahko objavljal brez podajanja osebnih podatkov. Ta način je uporabljal celo korejski predsednik na svojem kanalu. Zato ni čudno, da bo Koreja neuspeli zakon razveljavila. K temu prispeva tudi napad na korejsko stran Nate, od koder so pretekli mesec odtujili osebne podatke 35 milijonov uporabnikov. Prav zaradi tega zakona je bilo shranjenih mnogo več podatkov, kot je to primer drugod po svetu. V prihodnost bo tudi v Južni Koreji mogoče anonimno pisanje po spletu.

5 komentarjev

Highlag ::

Anonimno pisanje ja seveda ...... :))

Itak na internetu nič ni anonimno. Še Anonymous bo nasrkal zaradi tega.
Never trust a computer you can't throw out a window

Zheegec ::

Waw, a to je mogoče? Ugotovili smo, da je sprejet zakon slab in ga bomo zato razveljavili...
Aja, ni novica za Slovenijo. Nevermind :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Jupito ::

Zheegec je izjavil:

Waw, a to je mogoče? Ugotovili smo, da je sprejet zakon slab in ga bomo zato razveljavili...
Aja, ni novica za Slovenijo. Nevermind :)




Heh, pri nas to šele prihaja :D glede na to, da že tradicionalno na področju nadzora/zasebnosti sprejmemo vsako slabo rešitev, ko jo drugi že opuščajo.

To bo seveda povsem OK, kajti potem neljubi uporabniki ne bodo več živcirali (le) s pisanjem nesramnosti in neumnosti, ampak te bodo po klasični slovenclski tradiciji še tožili ali pa ti opraskali avto.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

SkipEU ::

Jah, Slovenca nič bolj ne prizadene, kot če kaj narediš njegovemu avtu. Če pa v Londonu ali Parizu zažigajo tuje avtomobile, pa je to baje OK!

Jupito ::

Highlag je izjavil:

Anonimno pisanje ja seveda ...... :))

Itak na internetu nič ni anonimno. Še Anonymous bo nasrkal zaradi tega.


Meni je npr. dovolj anonimno, da ti lahko povem, na kateri organ se mi natakni, pa mi ne moreš prit požgat bajte.

SkipEU je izjavil:

Jah, Slovenca nič bolj ne prizadene, kot če kaj narediš njegovemu avtu. Če pa v Londonu ali Parizu zažigajo tuje avtomobile, pa je to baje OK!


Nah, jaz bi zažgal svojega in obtožil osebo, ki mi gre na jetra.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jupito ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Severna Koreja z virusi v Google Playu lovi prebežnike

Oddelek: Novice / Varnost
228848 (4971) [D]emon
»

Severna Koreja spet ukinila dostop do interneta za tujce (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5820682 (17918) vidz81
»

V Južni Koreji spet dovoljena anonimnost na internetu

Oddelek: Novice / Zasebnost
83114 (1989) Truga
»

V Južni Koreji mladoletnim prepovedano igranje spletnih iger ponoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
9125911 (22960) [D]emon
»

Skrivanje za vzdevki bo kmalu nelegalno v Južni Koreji

Oddelek: Novice / Zasebnost
415453 (3516) christooss

Več podobnih tem