» »

Povozil bi ....

Povozil bi ....

albert36 ::

Pozdravljeni prav vsi !
Na enem PC imam naložen Ubuntu, kjer se ne morem logirati(preiskusil vse mogoče PW in..)Ne butne se! Brez uspeha !
Prebiral vse mogoče strani,toda nikjer nasveta za :
Tako bi na to mašino rad naložil Win XP-sp3 iz CD-ja.
Ali vseeno velja ono preiskušeno:vklop-DEL-nasttavitev Bios? Saj ni naložen Microsoft ??
Na drugem PC imam dual boot XP in Ubuntu. Lepo deluje ko izberem.V internet dostopam z instant modemomZTE 668,toda modem se mi ne inicializira več v XP jih ( javlja neke DLL napake) Sem poiskusil inicializirati v Linux-u, enkrat mi je uspelo,in nič več!Na tretjem pc ju modem normalno dostopa v internet
Torej help! In hvala lepa. Albert

techfreak :) ::

Kateri Ubuntu imaš na prvem PCju? Na internetu lahko najdeš vodič kako resetirati root geslo, npr. http://www.debuntu.org/recover-root-pas...

BIOS je ločen od operacijskega sistema, torej lahko še vseeno dostopaš do njega.

Icematxyz ::

Glede dela o Ubuntu (katera različica?) če te prav razumem:

Prvi računalnik: Pozabil si geslo za obstoječega uporabnika.
Drugi računalnik: Ne dela ti modem.

Prav razumem zadevo ali ne?

In pa kaj bi rad rešil od teh dveh težav če sploh kaj z vidika Ubuntu OS?

albert36 ::

HI !
Hvala za oba napotka.Od techfreaka in Icematxyz.
Torej: trije ločeni PC.Na enem pozabljen pw- ga bom reševal po napotkih iz odgovora v Tfreaku.Če ne bo šlo pač poiskušam iz CD naložiti XP-sp3, ali pa ponovno iz live cd ja povoziti sedanji Linux.
Na dual boot stroju pa se mi Mobitelov modem v XP ne inicializira več(javlja neke DLL napake- ali naj vsled tega obnovim same XP je ? ), toda enkrat se mi je le iz Linux-a, pol pa ne več haha ! Ta isti modem normalno deluje na drugih pc jih.
Lep pozdrav ! Albert

Icematxyz ::

Torej: trije ločeni PC.Na enem pozabljen pw- ga bom reševal po napotkih iz odgovora v Tfreaku.


Da, ampak verjetno ne gre za root uporabnika, ampak za tistega uporabnika, ki si ga ustvaril pri namestitvi Ubuntu? Če je tako, potem naredi to.

Recovery Mode



Ponastavi geslo

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hal.dll; reševanje vsebine?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5599 (507) Hayabusa
»

zanimiv boot problem

Oddelek: Strojna oprema
111067 (840) Zvezdica27
»

kateri OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
291648 (1008) Damiani
»

Ubuntu 7.10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1165701 (5127) stalker
»

Išče se micro Linux distribucija z grafičnim web browserjem

Oddelek: Operacijski sistemi
231974 (1459) ajagodnik

Več podobnih tem