» »

Kako podaljšat delovanje baterije ?

Kako podaljšat delovanje baterije ?

s1m0n ::

Zanima me kako naj podaljšam delovanje baterije za telefon (telefona) na kolesu ?
Razmišljal sem o dodatnem polnilcu na baterije (pač regulatorček, upori, kondenzator...)

Je kak bolj preprost način ? No saj ta doma naret polnilec na baterije ni velik strošek.

popster ::

ubistvu lahko karkoli kar proizvaja nekaj elektrike povežeš na telefon, če imaš odvečen napajalni kabel, lahko priklopiš tudi dinamo, solarni panel vendar na lastno odgovornost, ker nevem kako prenesejo litijonske baterije spreminjanje toka. Ena varjanta je tudi da imaš v nahrbtniku kak mini prenosnik in iz njega napajaš. Sicer pa lahko podaljšaš delovanje baterije tudi z raznimi triki, naprimer če znižaš svetlost zaslona.

zee ::

Kupis se eno baterijo ali dve?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

s1m0n ::

Ja problem je ker mora telefon neprekinjeno delovat (GPS, kar požira baterijo) tako, da dodatna baterija, da bi jo zamenjaval ne pride v poštev.
Dinamo preveč vpliva na vožnjo, jo ovira. Preko USB ga ne morem polnit ker to telefon ne omogoča, razen da USB kabel predelam

popster ::

Ja usb kabel sem si že naredu doma in dela uredu, samo dve žičke stakneš.

Mr Hilter ::

Solarni polnilec z akumolatorjem: (ta je samo za primer, ker se mi ne da iskati)
http://cgi.ebay.com/Charger-Panel-USB-B...

Poišči enega močnejšega z EU priključkom. Tko maš lahko s sabo ene 3ah baterijo, ki se ''delon'' polni sama, doma pa iz utičnice nafilaš. Đusa še pa še :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Best practices polnenja baterij v gadgetih?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
323317 (2464) Jst
»

Polnjenje pametnega telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
375238 (4495) IL_DIAVOLO
»

Solarni polnilec NASVET

Oddelek: Pomoč in nasveti
133102 (2602) Pyr0Beast
»

Kdaj pridejo prvi solarni mobilni telefoni?

Oddelek: Loža
81639 (1358) krneki0001
»

Končno enotni polnilci mobilnih telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
7211748 (8590) SmeskoSnezak

Več podobnih tem