» »

Hard disk popravilo / rešitev podatkov

Hard disk popravilo / rešitev podatkov

Mare_SI ::

Dober dan,

pred dnevi se mi je zgodilo, da mi je zunanji disk (2,5" zunanji disk Hitachi Simple Drive Mini, 500 GB) med predvajanjem filma padel po tleh in seveda nehal delovati. Sistem ga enostavno ne zazna več, iz diska pa se sliši, kot da bi se kaj zataknilo, menim, da se ne vrti več, običajno pa se sliši tudi beep-anje.

Preiskusil sem nekaj variant, ki so bile opisane po netu, diska pa še nisem odpiral.

V kolikor ima kdo kakšno idejo, kako priti do podatkov (za disk mi je vseeno) oz. kdo take zadeve popravlja, bi bil zelo hvaležen.

LP, M.

Pyr0Beast ::

Head crash med branjem? ... pozabi

Če imaš blazno blazno srečo so se zataknili oz. iztaknili le ležaji, tako da se motorček ne more zagnati.


No, od zdaj naprej bi moral vedeti da zunanji diski niso namenjeni shranjevanju občutljivih podatkov, sploh pa brez backupa.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

No lahk probaš
http://geeksaresexy.blogspot.com/2006/0...
Če se niti zavrti ne več, pol je za stran. Razen če imaš par 100 ali par 1000eur na zalogi, potem daš lahko profičem pobrat podatke dol.

darkolord ::

Po napisanem sklepa, da diska nisi pobral iz zunanjega ohišja? Če ne, najprej to naredi - čisto možno je (glede na to, da praviš, da ga sploh ne zazna, kar bi ga moralo), da se je recimo konektor iztaknil/odlomil ali pa kaj drugega iz samega ohišja. Vzami ga ven in ga poskusi priključiti direktno na računalnik.

Mare_SI ::

Hvala za mnenja in nasvete,...

Disk sem vzel le iz zunanjega/okrasnega ohišja, nisem se pa še dotikal notranjosti.

Najraje bi se ga lotil takole:
...sem pa poiskusil tole: , pa ni delovalo.

Za začetek ga bom poiskusil priključiti normalno v računalnik, potem bomo pa videli.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare_SI ()

Isotropic ::

eni v kamniku so, jim lahko neses tudi, da okvirno ocenijo, kuk bi prislo resevanje. imajo pa tudi clean room in vse.
za vec info pa google.

Mare_SI ::

Isotropic je izjavil:

eni v kamniku so, jim lahko neses tudi, da okvirno ocenijo, kuk bi prislo resevanje. imajo pa tudi clean room in vse.
za vec info pa google.


Hvala za info, če ne bo šlo drugače, jih bom pa res kontaktiral.

Isotropic ::

drgac pa, kako je mozno, da win zmrznejo po par minutah, ko mam en disk priklopljen gor (tut je neki slab, padel je ze po tleh, ko je bil ugasnjen, slabi sektorji pa kaj vem kaj se)? ce jih resetiram, je dobro spet za par minut, se pa ta cas iz reseta v reset zmanjsuje (vedno manj casa lahko dostopam do njega).

kaj je to lahko slo? podatki se pa berejo bp se mi zdi, to s casom bi bilo lahko kaj zaradi temp.

darkolord ::

Mare_SI: če zunanji disk crkne je prvo "pravilo", da ga vzameš ven iz USB ohišja in delaš samo še direkt z diskom... Jasno ga pa NAJPREJ probaš direkt na pcju, preden ga treseš, zmrzuješ in podobne fore.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk odpovedal - pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
111064 (866) šajtrga
»

Reševanje trdega diska

Oddelek: Programska oprema
112861 (1217) Mare2
»

pokvarjen disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
81226 (1132) bluefish
»

Crknu mi je 1 TB disk. Kaj sedaj ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121951 (1682) lambda
»

Zunanji disk - napajanje

Oddelek: Kaj kupiti
183667 (3252) SimplTech

Več podobnih tem