» »

Reševanje trdega diska

Reševanje trdega diska

Robocop1 ::

Imam problem z trdim diskom, ki zgleda takole:

80GB disk imam razdeljen na 4 particije in na vsaki je nekaj podatkov. Disk je tipa IDE/ATA in ga uporabljam kot zunanji prenosni disk.
Problem pa je v tem, da kar na lepem nobene datoteke ne morem več odpreti (izpiše se "Dostop zavrnjen" ali pa kaj podobnega). Sicer normalno vidim katere mape imam na kateri particiji, a jih ne morem odpreti in tudi datotek ne. Tudi brisanje, kopiranje ali preimenovanje ne gre.
Prav tako ne morem za katerokoli mapo/datoteko pogledati podrobnosti: kdaj je bla ustvarjena, spremenjena, koliko prostora zaseda.
Lahko pa vidim kolikšen del particije je zaseden.

Torej predvidevam da disk ni popolnoma uničen, a so podatki neberlivi. Zanima me, kako bi odpravil to napravo? A obstaja kakšen program (zastonj, brez plačila ali serijske številke, lahko časovno omejen), ki bi znal obnoviti podatke na disku ali nekako prekopirati mape in datoteke na drugi disk?

ender ::

Za začetek poženi chkdsk /f /v /x X: (kjer je X: črka particije, ki ti dela težave). Če ti to zadeve ne reši, pa poizkusi TestDisk (ki je kljub imenu orodje za reševanje podatkov s crkujočih diskov).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

solatko ::

Robocop - V lastnostih uredi lastništvo nad diskom.

Okapi ::

Poguglaj za data / disc / file recovery. Programov je precej, brezplačnih sicer bolj malo, nekaj jih lahko brezplačno preizkusiš, ampak imajo večinoma različne omejitve (ponekod lahko rešiš samo določeno število datotek, ponekod samo vidiš, kaj vse bi se dalo rešiti). S temi programi potem poskusiš podatke prepisati na nek drug disk.

O.

Robocop1 ::

Še vedno mi ni uspelo rešiti podatkov na disku.
Lastništvo datotek ali kakršne koli nastavitve na računalniku odpadejo. Omeniti pa sem pozabil, da se je problem zgodil med odklopom in ponovnim priklopom diska v ohišje (zunanji disk).
Zdaj me zanima še ena stvar: Kako naj vem, da je disk sploh OK, torej da ne gre za napako strojne opreme?

Okapi ::

A si poskusil s programi za reševanje podatkov?

Ali disk deluje, ugotoviš tako, da ga vzameš iz zunanjega ohišja in priklopiš na matično od peceja.

O.

flameir ::

Mene zanima s katerim programom bi (če sploh?) lahko rešil podatke iz trdega diska, pfek katerega je bil iz windows xp nameščen windows 8.1?

Podatki so se izbrisali med izbrisom particije pri nameščanju novega windowsa.

hvala.lp

franci0 ::

Po par mesecih sem iz predala vzel 3,5" Seagate HDD in ga dal v računalnik. Ko sem vklopil računalnik, se je iz diska samo skadilo. Ga vržem bek ali je v večini primerov konec življenja za disk?

Sami ::

franci0 je izjavil:

Po par mesecih sem iz predala vzel 3,5" Seagate HDD in ga dal v računalnik. Ko sem vklopil računalnik, se je iz diska samo skadilo. Ga vržem bek ali je v večini primerov konec življenja za disk?


Če se je pokadilo iz diska je verjetno očitno :D lahko pa ga potestiraš in boš prepričan.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Mare2 ::

Kaj pa, če je bil samo prah?

A računalnik sploh prepozna disk? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

franci0 ::

Nisem mel toliko jajc :D Ker ko se je začelo kadit, sem kar vgasnil. Ampak, seveda nisem mogel iz svoje kože, da ne bi še 1x probal.... in voooojla, spet se je skadilo, kakopak :D Zgleda, da je šel na večna lovišča :)

Mare2 ::

RIP. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene po nenavadnem hrupu (zvočni posnetek)

Oddelek: Pomoč in nasveti
372194 (1446) jukoz
»

"Access is denied" če hočem iniciirat disk (zunanji)

Oddelek: Pomoč in nasveti
291951 (1442) ncop1
»

Problem z zunanjim diskom - POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6111766 (10736) Jerry000
»

Koliko časa preživijo diski (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
6023959 (17602) Sami
»

Disk počasi izdihuje, kako obnoviti podatke

Oddelek: Pomoč in nasveti
171727 (1424) poweroff

Več podobnih tem