» »

Perspektivni študiji

Perspektivni študiji

Tomi ::

Glede na to, da se svet čedalje bolj vrti v smeri, da bi odkrili čedalje več skrivnosti narave, se mi zdi, da se bo v prihodnjih letih povečala potreba po dobrih strokovnjakih naravoslovnih ved. Ker v družboslovju skoraj ni nič več možno odkriti, ker so stvari bolj ali manj jasne..

Sam se na farmaciji, ker v njej vidim lepo perspektivo, posebej, ker se nam obeta možnost genetsko specializiranih zdravil, itd..

Kje so ključna perspektivna področja študija po vaše?
metrodusa.blogspot.com
  • spremenil: Tomi ()

miha ::

Študij prihodnosti bo mikro biologija s genetiko, poleg seveda računalništva informatike.

Elemen_T ::

Definitivno so trenutno najbolj aktualne raziskave človeškega genoma, tako bo dooolgo še ostalo, saj se z raziskovanjem in odkiravnjem le tega razvije še marsikaj.

LuiIII ::

No ja Tomi v družboslovju stvari ne bodo nikoli čisto jasne. :)) Je pa danes o tej ločitvi že skoraj nesmiselno govoriti. Na eni strani recimo govorimo v psihologiji o bioloških (nevronskih) vzorcih pri nastajanju zavesti, na drugi pa recimo o tem kako imajo nekateri delci vedenje kam morajo iti brez najmanjšega pojma o tem kaj jih žene. Perspektive? Poleg geodezije:D seveda še umetna inteligenca.

Lui

whatson ::

Po mojem mnenju so najbolj perspektivni študiji: biologija, kemija, fizika, računalništvo.


You are about to exit Windows ... Do you want to play another game?

Thomas ::

Ja watson - to si pa lepo reku! Sem ti že kar odpustu tvojo lenobo v zvezi s seminarsko nalogo.

Saj res - kaj češ z enim slovenskim mestom? Komu to še mar? :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

whatson ::

hehe:D ..
btw... thomas .. seminarsko sem naredil sam ob 2.00 zjutraj (zadnji dan pred rokom oddaje naloge).. v sili hudič še muhe žre... :8)

jeti ::

hm, po moje genetika, računalništvo (sreča zame;)).
zelo verjetno pa tudi pravo (ljudje se skos neki kregajo, pa čeprav je pravnikov malo morje, se vedno najdejo službe za njih, hehe).

Sicer pa, najbolj perspektivno, kot sem že rekel: računalništvo in genetika.
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

luni ::

telekomunikacije...
Artificial Intelligentia

Pepo ::

Naa, stara dama matematika, pa filozofija, vse bolj antropologija, za dobro clovestva. Za dnar pa pravo, racunalnistvo, informatika.|O
Tehnika ljudstvu!

AlchemY ::

po moje je racunalnistvo na daljsi rok vprasljivo (morda se dolocene smeri), saj vse postaja cez dalje bolj user friendly, za velike mnozice, razne programe zna uporabljat vse vec ljudi, ipd,...prej bi rekel telekomunikacije, genetika ipd. pa itak,..

Thomas ::

Se bom zadržal ... za spremembo. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

andrej ::

alchemy: racunalnistvo je sele na zacetku... klub temu, da je vse bolj prijasno pa zahtevajo projekti vse vec ljudi, ki zadeve delajo in podpirajo...
kateri je najbolj prespektiven? hm, zelo tezko rect. Najboljse je vzet tisto smer, ki te zanima. nima smisla nekaj vzet samo zaradi tega ker je perspektivno, ce te ne zanima. bolje bi na enem manj perspektivnem podrocju najboljsi, kot pa na enem izjemno perpektivnem povprecen...

jeti ::

Alchemy, pozabljaš, da mora "user friendly" programe nekdo napisat.;)
tega pa ne zna vsak, zelo malo jih je glede na povpraševanje...

v Evropi bo kmalu primanjkovalo MILIJON računalniških strokovnjakov!8-O

Jst bom še velik zaslužu.:D Pa bom pol dal za en cel slo-tech server, ne samo bogih 15 jurjev za RAM, za kar nisem dobil niti ene zvezdice, SERGIO!;((

:)
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

AlchemY ::

ok, programerje bodo vedno rabli, saj tega ne zanikam, ampak mislim, da so ali nastajajo dolocene druge, nove zvrsti, ki so bolj perspektivne od racunalnistva.

andrej ::

a zdaj bomo pa zvezdice kupovali, al kaj:P
ok, kdo kupi moje? izklicna cena na zvezdico 15k. gremo pa kdo da vec:D

jeti ::

ne, ne, men je serđo zvezdice obljubil, zdaj pa jih ni, nisem jih jaz kr iznenada zahetval.:))

No, pa glede računalništva: hm, možno, da nastaja vse več perspektivnih smeri, ampak računalništvo bo težko igralo drugo violino...kar poglej, danes so sami računalniki: internet, mobilni telefoni, vodenje statistik bla bla bla...nekdo mora tole infrastrukturo vzdrževati:)

jaz sem vsekakor optimist zase
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

PaJo ::

Hm.. jaz tudi navijam za racunalnistvo:)
Sem pa mnenja da bo na podrocju genetike in umetne inteligence se mnogo za naredit, tako da to so tudi podrocaj ki bodo v nadaljnih letih kar lepo napredovala:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Tjulenj ::

jeti: internet in mobiteli so v domeni stromarjev :D

Brody ::

jah, to je sploh neumno sprasevati, ce bos na kateremkoli studiju dober in se bos pozem znasel, ter znal svoje znanje in iznajdljivost pravilno uporabiti, se nimaš česa za bat!
je pa res, da če si danes dober programer, da dobiš v trenutku zelo dobro plačano službo. vendar moraš biti dober in zanesljiv ane!
Nasploh pa se mi zdi, da bo bodo družboslovne smeri vedno bolj šle v zaton (FDV), da ne govorim o ekonomiji, kjer je študentov kot listja in trave, diplomirancev pa isto, sam sej če se znajdeš potem zate ni problema.
Jst študiram Gozdrastvo na Biotehniški fakulteti (na hitro: varstvo in uporaba gozdov ter ekologija) in se mi zdi dokaj perspektiven studij, zanimiv je pa itak zelo.

Tomi ::

Torej, sem imel le nekako prav, ko sem ugotavljal smeri.. Vsekakor je res, da je od človeka do človeka odvisno, kam bi šel, in ne od same perspektive, je pa res, da imajo nekateri veliko izbiro, ker jih mnogo stvari veseli, in potem je odločitev težka.. Sicer imam zase občutek, da sem se prav odločil..
Lui: ja, res je, da so tudi področja, kot je psihologija, filozofija in podobni vse manj diferencirani od naravoslovja, kajti konec koncev je mišljenje bio-kemijsko-fizikalna reakcija.. Poglej še v topic o matematiki, kjer je bila pred kratkim o tem razprava..
jeti: cc, ti materialist;(.. kar se pa programerjev tiče, samo v Nemčiji primanjkuje 300.000 programerjev, ki jih bodo zato "uvozili" iz Indije in podobnih držav..
Brody: glej začetek posta, kar se tiče izbire..
metrodusa.blogspot.com

zetko ::

Pomoje je najbol it študirat računalništvo k je sigurn največ $$$ u igri(seveda če maš žilco). Sam problem bo če bo ratu tak naval na računalništvo k je zdej na ekonomiji....pol pa sam še genom&stuff ostane:(

jeti ::

Tjulenj: ja, za trdnino so štromatji (trdnina je lepa(grda?) slovenska beseda za hardware oz. strojno opremo).
ampak to strojno opremo mora nekdo sprogramirati, napisati ustrezno mečino zanjo (da, mečina je pa softver:D)

anze: navala je ogromno, verjemi, osipa je pa še več.:)
računalništva se ne da napiflati, treba je imeti talent za matematiko in logiko. na analizi 1 jih v 1. letniku pade 60%...
tako da, zdi s emi, da se problema prevelikega števila kadrov ni za bati.:)
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

poweroff ::

Ha, in kaj je skupnega vsem tem študijem?
Kaj je ključno kar v znanosti pomaga dokazati neko znanstveno odkritje?
.
.
.
?

Statistika! My favourite study. ;)

Tomi ::

Kar se samega programiranja tiče, je gotovo, da jih bomo vse več rabili, če želimo imeti "informacijsko" družbo.. Saj konec koncev, nihče ne ve, za kaj bomo vse rabili programsko opremo čez 10 let..
Glede ekonomije.. Sicer upam, da ne bo nihče užaljen, ampak na ekonomiji je velik vpis, ker tja ponavadi gredo vsi tisti, ki niso bili nikjer drugje vpisani, pa pač gredo tja.. Vsaj moje mnenje je tako ( pa tudi iz izkušenj vem )..
Matthai: ja, statistika je kul.. Saj veš, kaj pravijo, daj mi zadosti podatkov, pa ti lahko dokažem karkoli:D
metrodusa.blogspot.com

trillian ::

mene osebno je fascinirala filozofija..
in sedaj stremim proti temu studiju.
ampak zdi se mi, da ni toliko kaj gres studirat..
ce te kaj zene in imas interes.. voljo.. potlej lahko uspes pri prav vsem.
zdi se mi neumno, da bi sli studirat nekaj kar te sploh ne veseli, samo ker bi imel zagotovljeno sluzbo..

love, ursula
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

ahac ::

Ko se se jaz vpisal na faks sem črtal vse tiste kar nisem hotel študirat.
In ostalo je samo računalništvo.

Thomas ::

ursula

"zdi se mi neumno, da bi sli studirat nekaj kar te sploh ne veseli, samo ker bi imel zagotovljeno sluzbo.. "

Nekomformističen glas, ki ga vmes, med mojo in tvojo generacijo, ni bilo veliko slišat. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466344287 (6479) nejc_nejc
»

Kako s faksom in službo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6611990 (9743) nekikr
»

KAM na faks? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6814967 (12193) sandmat
»

Prepis?

Oddelek: Šola
191847 (1408) Invictus
»

Perspektivnost študijev (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
766565 (5195) mare_

Več podobnih tem