» »

Nova grafična kartica

Nova grafična kartica

negativ ::

Lep pozdrav. Potrebujem nasvet pri nakupu grafične kartice.

Imam:

Matična plošča: Intel DG45ID
Procesor: Intel® Core™2 Duo Processor E8500 (6M Cache, 3.16 GHz, 1333 MHz FSB)
RAM: 4GB DDR2
Napajalnik: 420 W
Grafična kartica: GeForce 9600 gt

Grafična kartica se je enkrat pregrela in se je poškodovala. Tako da mi zdaj kr zamrzne sredi igre, prav tako če gledam na youtube. Vedno ko pride do prevelike obremenitve. Sem testirov grafično kartico že na drugem računalniku pa pride do iste napake.

Imam namen kupiti novo grafično kartico, za okoli 70€ ( +- 20€). Sem gledal GeForce GT 430 in Radeon HD 5670. Pri Radeon HD 5670 imam pomisleke saj potrebuje vsaj 400 W napajalnik imam pa le 420 W

Bi prosil za nasvet in kaj bi mi vi predlagali da kupim.

Hvala. LP

xxxgeekxxx ::

Jaz bi ti kak radeon 5670 priporočal, če nemoreš več denarja vložit. Tak odkrito, še se to ne splača. Bolj bi se ti splačalo za kakih 110-130€ vzet HD 5770 ali pa HD 6770, še dobiš največ za ta denar. PSU pa nebi smel biti problem, ker me frend v računalniku i3+5770 pa komot 400W napajalnik žene :D
Ke te češ

Siddh ::

če se stegneš do 100€, si lahko privoščiš sapphire hd 5830 za 99€ v acord 92 (vsaj v reviji monitor piše tako), če živiš kje v bližini maribora ali ljubljane


Blinder ::

potrebuje vsaj 400 W napajalnik imam pa le 420 W :))

http://www.pcgameshardware.com/aid,7031...
Tle piše 62W maksimalne porabe. Da rabi malo štroma vidiš že po tem, da ne potrebuje dodatnega napajanja. 9600GT porabi več kot 5670.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Riff ::

ali pa kakšn geforce 460

kucho ::

Tudi mene zanima podobno.
Napajalnik je Cooler Master Silent Pro M500 (500 W), procesor pa Phenom II X6 1055T, iščem nekaj za okoli 130€, bo HD 6790 vredu?

Hvala.

xxxgeekxxx ::

Jaz bi dal 120 tak ko sem rekel pa vzel HD5770 (ali boljše) ali pa nekaj podobnega po performancu in ceni od nvidie. Je boljše da zdaj malo žrtvuješ pa daš cca. 130 za grafično, kot pa da zdaj kupiš nekaj za 90 pa boš čez par mesecev moral spet drugo jemat. Za nvidio je pa najboljše da ti drugi predlagajo, ker nisem seznanjen kak gre pri nvidii s temi številkami glede na performance.

@kucho
Bo vredu to ja. Za 130€je še boljše kot 5770 ker ma 256 bitno vodilo.

Drugače vredu stran za primerjat grafične je www.hwcompare.com ampak meni je trenutno ne odpre, zgleda da so serverji down. Je fajn, ker izbereš katere grafične želiš primerjat, pa maš vse tehnične podatke primerjane, pri nekaterih grafičnih pa imaš tuti benchmarke iz iger, pa se lepo vidi katera je boljša. :)
Ke te češ

fr4nc ::

Mogoče lahko to kaj pomaga:

3DMark 11 Performance:

...



3DMark 11 Performance/€;

...



Lp

xxxgeekxxx ::

Zdaj sem ravno gledal. Dobiš že 6850 za manj kot 150€, tak da potem ti jaz to priporočam. To ali pa kot sem prej omenil 5770, ker so kar poceni glede na to kar dobiš.
Pa še graf ko je fr4nac postal potrdi. Če ti ni nujno da bi nvidio mel ti jaz svetujem 6850. Malo denarja žrtvuješ, pa maš mir.
Ke te češ

mr1two ::

6850 je precej dobra karta za denar. Tudi 57xx sta obe dobra izbira(še posebej v primerjavi s tvojo 9600).
5750 ali 5770- lahko tudi rabljeno v garanciji(bolha npr.)

Sssaga ::

Frendu sem dal Asusko 460 GTX (najmočnejši model) za 148EUR v E8400 sistem @ 4 Ghz, ven pa 9600 GT :))

Razlika več kot opazna - F3AR (DX11), Brink (OGL), Metro 2033 (DX11) šponalo u nulo, nobenega sistemskega bottlenecka whatsoever :P

Napajalnik pa le zamenjaj, frend ma LC 550 W GP2 pa sem mu rekel, da naj počasi razmišlja o novem, sploh glede na to da ma vse 4 RAM reže zasedene, 2 diska pa navit proc...
Bremenil s Prime 95 par urc pa se napajalc ni vdal. Lepo to.

Če bi rad Nvidio ...

Mater vola, še GTA 4 mu je delal presenetljivo dobro na dvojedrcu (na max) pa sm mu uštimu Icenhancer ENB polepšavo, modane avte...

Zakaj mam že i7?... :P

Drgač pa opažam, da se celo GTX 470 splača ... nekomu za SLI.

@fr4nc hvala za grafe ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

fr4nc ::

@Ssaga: np... saj meni tudi koristijo... drugače glede GTX 470 SLI. Mislim, da ima konkurenco v 6870 CF: http://www.anandtech.com/bench/Product/... načeloma je CF boljše, cena pa je nekje enaka...

Lp

frudi ::

Naj ugibam, ta 420W napajalnik je najverjetneje LC? Če ja, potem je zadeva v resnici bolj 300W in na tvojem mestu ne bi obešal gor kartice, ki kuri več, kot 100W. Pozabi torej na 6870, 5830 ali gtx 460. 6850 mogoče, če ti napajalnik prebavi 20A na 12V, pa še v tem primeru raje 5770/6770 ali 5750/6750. Če imaš pa slučajno ta najbolj krš LC-ja ('420W' office series s celimi 15A na 12V), potem pa sploh ne glej kartic, ki rabijo dodatno napajanje; v tem primeru si omejen na največ 6670.
nVidio pozabi, ker v okviru teh omejitev cene in porabe nima nobene konkurenčne kartice.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

xxxgeekxxx ::

frudi ma prav glede LC napajalnikov, so res navadno s****. Ampak 6850 bi morala it, če ne druga dokler si ne nabaviš novega napajalnika. Kak corsair 600W dobiš že za okoli 60 ojrov pa bi moralo gnat komot (Meni Enermax Liberty 620W žene gtx 560Ti- quad core 3.5Ghz pa par ventilatorjev bp).
Ke te češ

Loocas ::

Prav nobeno sranje niso LC Powerji. Oziroma ne vsi. Nove serije GP2 in GP3 so zelo dobri napajalniki v svojem cenovnem razredu.

xxxgeekxxx ::

Za mene osebno lahko začnejo delat najboljše napajalnike na trgu, pa ne kupim več, ker so se mi zapisali kot sranje in jim ne zaupam. Raje dam nekaj € zraven pa nekaj boljšega kupim. Moje osebno mnenje
Ke te češ

fr4nc ::

xxxgeekxxx je izjavil:

Za mene osebno lahko začnejo delat najboljše napajalnike na trgu, pa ne kupim več, ker so se mi zapisali kot sranje in jim ne zaupam. Raje dam nekaj € zraven pa nekaj boljšega kupim. Moje osebno mnenje


Zakaj so se ti zapisali kot sranje, razloži?

Lp

xxxgeekxxx ::

Prvo je prvo, po 3 mescih se začnejo dret ko sesalec, meni je en crkno, frend je zanič dobil (višji razred LC), pa če malo primerjaš so po specifikacijah dosti slabši kot kak drug napajalnik. Jaz sem tudi vedno pri napajalniku probal prišparat, ampak sem videl da mi moj skoraj 3 leta star Enermax Liberty (620W) deluje dosti boljše in tišje kot moj 2 mesca star LC (600W).

Jaz ne pravim naj ne vzame, sem samo opozoril, da znajo bit težave. Ker mene nebi presenetlo če računalnik nebi vredu deloval na LC napajalniku za 40€.

Evo naprimer, to sem govoril glede 12V railov...
http://www.jonnyguru.com/forums/showthr...

Ma tip 600W LC, pa mu ne žene boge 260GTX, ker ma PREMALO AMPERAŽE na 12V railu. LC napajalnik ki mu ga pa vi priporočate pa ma še manj kot 20A, kar pa je definitivno premalo.
Ne rečem da nebo delalo, ampak nebi bilo nič čudno če bi bli problemi ob loadu.
Corsair ma čez 30A kar bi moralo bit preko dovolj, pa če vam piska je vseeno boljše da piska kot pa ne dela... vsaj moja logika
Ke te češ

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

LC 600w sta dva tipa, v2.3 je ok, v2.2 je za pisarniške kompe.

frudi ::

Isti LC6600 v2.3, ki premore celih 17A + 19A na dveh 12V linijah? Pa še to se skupna amperaža ne sešteva, tako da skupaj da ~33A na 12V. Zaresni 600W napajalniki dajo ven okrog 48A, skoraj polovico več!

LC je krš, ker oring prenapihujejo oglaševane Watte. Potem pa maš forume polne ljudi, ki sprašujejo, zakaj se jim kište sesuvajo kljub '600W' napajalnikom.
Ja, so poceni... ampak samo, če jih primerjaš s konkurenco z enako oglaševano močjo. Primerjaj raje glede na dejansko moč, se pravi 600W LC s 450-500W konkurenco, pa naenkrat več niso tako ugodni.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

xxxgeekxxx ::

frudi je izjavil:

Isti LC6600 v2.3, ki premore celih 17A + 19A na dveh 12V linijah? Pa še to se skupna amperaža ne sešteva, tako da skupaj da ~33A na 12V. Zaresni 600W napajalniki dajo ven okrog 48A, skoraj polovico več!

LC je krš, ker oring prenapihujejo oglaševane Watte. Potem pa maš forume polne ljudi, ki sprašujejo, zakaj se jim kište sesuvajo kljub '600W' napajalnikom.
Ja, so poceni... ampak samo, če jih primerjaš s konkurenco z enako oglaševano močjo. Primerjaj raje glede na dejansko moč, se pravi 600W LC s 450-500W konkurenco, pa naenkrat več niso tako ugodni.


Točno tak. Boljše dat par evrov zraven pa maš dejansko 600W napajalnik, ki ma dovolj amperov da žene vse bp
Ke te češ

sash69 ::

Sicer verjetno malo preveč "huda" za našega posterja, vendar vseeno...

Smešno poceni huda grafična pri Dinotu.

(ceneje kot razni GTX460 1gb in tudi od nekaterih HD6850)

Riff ::

men LC 550W služ brez problema pa imma 8800gts pa 4 diske pa še dwd rw :D

xxxgeekxxx ::

Saj služi, ampak je dosti manj zanesljiv.
Ke te češ


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Budget pc ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17427970 (25401) krneki0001
»

Nakup grafične

Oddelek: Kaj kupiti
361906 (1323) D3m
»

ali imam dovolj močen napajalnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
767102 (6459) Janac
»

Nakup nove grafične (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16031186 (27754) JC Denton
»

Nakup grafične kartice(lahko tudi rabljene)

Oddelek: Kaj kupiti
212790 (2663) pulstar

Več podobnih tem