» »

Si.Mobil draži pakete, uvaja obvezne dodatne storitve

gorilla ::

Se dobro da pred 2 mesecema nisem podaljsal narocnine, se ta teden grem dol z razmerja. Pa bom pisal smse z najdi.si pa klical z stacionarnim/skype/google+, telefon pa napolnil 1x na mesec z 10 evri za najnujnejse klice na terenu.
Lahko jamramo pa tarnamo nad tem sranjem ali pa preprosto malo prilagodimo navade in zivimo enako poceni, ce ne ceneje.

St235 ::

CaqKa je izjavil:

St235 je izjavil:

Zaračuna se tudi stroške izdaje opomina, ne samo zamudne obresti.

morebiti. ampak to je potem nova storitev, ki je jaz nisem naročil, zakon pa je ne predvideva.

APEK (080APEK) ima odprto številko ob delavnikih med 9h in 11h. (sedaj v času pisanja tega posta)

urad za varštvo potrošnikov ima ravno tako na telefonu sedaj uradne ure od 9-11 080 8899 http://www.uvp.gov.si/


Strošek opomina je v njihovem ceniku od vedno in ga ne rabiš "naročit". Če ti nisi spoštoval določil v pogodbi (plačal računa) ti imajo v skladu z veljavnim cenikom pravico to zaračunat. Obresti pa seveda smo in le v skaladu z zakonom.

techfreak :) ::

huek111 je izjavil:

Ne rabi mi koristit! Samo da se jim pizdarija dela.

In takšen način se ti zdi primeren? Je res tako težko zamenjati operaterja?

sajko ::

Tudi sam se ne strinjam s plačevanjem nekih fiktivnih stroškov, je pa zanimivo, da z vsemi povišanji (naročina +2€ in 10€ letno) še vedno pridem ceneje skozi kot pri Mobitelu.

CaqKa ::

St235 je izjavil:

CaqKa je izjavil:

St235 je izjavil:

Zaračuna se tudi stroške izdaje opomina, ne samo zamudne obresti.

morebiti. ampak to je potem nova storitev, ki je jaz nisem naročil, zakon pa je ne predvideva.

APEK (080APEK) ima odprto številko ob delavnikih med 9h in 11h. (sedaj v času pisanja tega posta)

urad za varštvo potrošnikov ima ravno tako na telefonu sedaj uradne ure od 9-11 080 8899 http://www.uvp.gov.si/


Strošek opomina je v njihovem ceniku od vedno in ga ne rabiš "naročit". Če ti nisi spoštoval določil v pogodbi (plačal računa) ti imajo v skladu z veljavnim cenikom pravico to zaračunat. Obresti pa seveda smo in le v skaladu z zakonom.

tržni inšpektorat pravi, da to zaračunavanje opomina ni v skladu z zakonodajo, da jih lahko prijavim. da je zaračunavanje pri tako majhnih zneskih kot je 15 evrov v praksi navzgor omejeno z zakonsko določenimi zamudnimi obrestmi. ne glede na to koliko imajo oni manipulativnih stroškov s tem da ti izdajo opomin, je ta strošek navzgor omejen z zakonsko določenimi zamudnimi obrestmi.
prijava: to narediš tak da jim po obični pošti ali pa po emailu, pošlješ kopijo računa ki ga nisi pravočasno plačal, in kopijo kjer so ti opomin zaračunali (predvidevno naslednji račun) pošlješ jim pa na ljubljana.tirs@gov.si.

s tržnim inšpektoratom sem se pred slabimi nekaj minutami pogovarjal na številki: 01 4204800 kjer so mi to povedali.
glej lakotnik29, če so si oni zapisali v svoje pogodbe neke zadeve ki ne vzdržijo zakona, pol nima veze kaj imajo oni v pogodbi napisano, zakon je nad pogodbo.

zmaugy ::

Že pred časom sem hotel k T2, zdaj pa res nimam več izgovora. Res da z mobilnim internetom ne pokrivajo kaj dosti Slovenije, ampak enkrat je pač treba potegniti mejo in se odločiti ali si žaba, ki ji počasi dvigujejo temperaturo, ona pa kar trpi dokler se ne skuha ali pač to nisi.
Res da je menjavanje tečna reč, ampak če se ne bomo tudi sami malo potrudili, nas bodo sčasoma vsi ponudniki strigli do krvi, do uporabnikov fer ponudniki pa bodo končali v stečajih in prisilkah.
In pri telefoniji je to enostavno, ker lahko preneseš številko, bolj tečno je z email naslovi.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

alexa-lol ::

Če bi bila Sloveija malo bolj normalna država bi se zgodilo tole...
10 mio € kazni ter zadnji opomin pred odvzetjem frekvence in blokado računa... pol se pa afnajte če se hočte

St235 ::

CaqKa: Vsekakor pogodba ne more bit nad zakonom. Nisem pa do sedaj še zasledil, da bi bilo rpepovedano zaračunat stroške izdajanja opomina. Če boš pisal pritožbo pa se vsekakor priporočam za rezultat, ker to zna še prav prit, glede na to kako radi nekateri zaračunavajo opomine.

Goldee ::

2€ višja naročnina, ter 9.78€ letno za "nadomestilo za upravljanje z naročniško številko". Torej na letni ravni cca 3€ višja naročnina. Iz 10€ na 13€ - 30% podražitev? Razumem par procentno podražitev na vsake toliko, recimo zaradi usklajevanja z ostalimi stroški, ampak to je pa preveč! Decembra, ko mi preteče pogodba, grem iz simobila. Upam, da nas bo odšlo veliko in da bodo s to podražitvijo max na pozitivni nuli.

Treba pa je priznat, da je bila to tricky poteza - najprej iPhone za 1€ - navali narode, potem pa bum! in 20-30% dražja naročnina. Kako prijazno.

Pričakujem, da bodo vsaj cene telefonov spustili, če so že naročnine tako dvignili. Dream on...
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

MrStein ::

Strošek opominov so že enkrat zmanjšali, ker jih je nek zakonski/državni organ opozoril, da so bili nelegalni.

Tisti v ceniku so baje* za pravne osebe (za katere ne veljajo enake zakonske omejitve kot za fizične osebe).

* - po neuradni izjavi zaposlenega

Seljak je izjavil:

Jaz še nisem dobil nobenega SMS-a ;) Pa tudi plačeval jim ne bom nič več in nič manj kot smo se zavazali v pogodbi,če pa jo oni sproti spreminjajo pa je njihova stvar in če se jaz z tem ne strinjam potem iz te moke ne bo kruha.

Car!


Članek je sicer kilavo napisan.

Izjava ZPS : Simobil po mnenju ZPS neupravičeno uvaja letno nadomestilo

Če se ne strinjaš s spremembo, lahko odstopiš. Piše v SiMobilovem obvestilu.
Če nisi telefona odplačal, ga seveda ali plačaš, ali vrneš, logično.
Glede uporabnine, pa je malo mutno, po moje. Odvisno, koliko računajo.
Če bi imel jaz in bi se mi zdela previsoka, bi rekel, Vi ste prekinili pogodbo, zdaj pa še sok popijte (torej ne bi plačal nič kaj več od simbolične vsote).


PS: Jaz tudi nisem dobil omenjenega SMS-a.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Goldee ::

Kaj je nadomestilo za upravljanje z naročniško številko?

Nadomestilo pokriva stroške upravljanja z naročniško številko, vključuje pa tudi določene storitve, ki so se do sedaj posebej zaračunavale. Iz naslova nadomestila boste lahko opravili:

spremembo ali menjavo telefonske številke,
menjavo kartice SIM (velja tudi v primeru menjave za MicroSIM kartico),
ponovno aktivirali telefonsko številko (v primeru kraje, izgube ali zamrznitve),
zamenjali obračunski cikel,
prenesli lastništvo ali
naročili izdelavo razčlenjenega računa po naročilu.



Ja in če ne boš poteboval nič od tega? :)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

modelno1 ::

Ravnokar sem chatal s svetovalko pri Simobulu.

Dobrodošel!
Si.mobilov svetovalec bo kmalu na voljo. Prosim, počakajte trenutek.
S tabo se pogovarja Si.mobilov svetovalec MATEJA
Jaz: Živjo. Mene zanima, če so novi pogoji uporabe že na voljo.
MATEJA: Živjo.
MATEJA: Novih pogojev uporabe ne bo, saj se pogoji uporabe niso spremenili.
MATEJA: Bo pa na voljom nov cenik, kjer bodo zapisane spremeembe, ko le te spremembe dejansko stopijo v veljavo.
Jaz: Torej po tem, ko ne bo več možna prekinitev naročniškega razmerja brez plačila pogodbene kazni?
MATEJA: Ko bodo spremeembe stopile v veljavo to pomeni od 5.9.2011 dalje, bodo v ceniku te stroški tudi opredeljeni.
Jaz: Bodo storitve, ki jih pokriva letno nadomestilo za vodenje naročniškega razmerja, omejene ali na voljo kolikorkrat jih bomo pač potrebovali?
MATEJA: Storitve bodo na voljo kolikokrat jih bo uporabnik potreboval.
Jaz: Hvala.
Jaz: Lep pozdrav.


Torej je akcija "zamenjava sim" izvedljiva ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

djordjevic ::

Hihi. Že vidim, kako bodo čez par mesecev refreshali ponudbo z omejevanjem vsake od omenjenih storitev na enkrat letno. ;(( Če slučajno ne bi menjal operaterja, sumim, da bom na tri mesece menjal kartico (ko se mi bo zazdelo, da je kaj narobe ;)), odslej bo vsak račun razčlenjen itd. Fight fire with fire. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Putr ::

Pozdražijo že lahko, to je že Mobitel naredu, pač spremenijo en atribut pogodbe.

Mene zanima kako ti lahko zaračunajo dodatne stvoritve v katere nisem privolil (ali po drugače: silijo me da nekaj kupim).

Samurai- ::

Mah naj mi ga potegnejo, sam dražijo vsi po vrsti, vsi pa pravijo kake dobičke majo..

Grem dol, bom kupoval prepayed kartice od zdj naprej..
FRP and Strategic lord Samurai-
-->---

Malajlo ::

Sem ravno včeraj prenesel cifro (nazaj) na Mobitel. In danes dobim od SiMobila SMS. Sem že cviknil, da se je Mobitel odličil za isto :O

modelno1 ::

Torej ... Kdaj gremo množično menjavat sim kartice? More bit po 5.9., ko stopi v veljavo ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

St235 ::

Najboljše v petek 5 minut preden zaprejo, pride ene 1000 komadov menjat obračunsko obdobje.

techfreak :) ::

Vsak mesec imejte skupinsko menjavo obračunskega obdobja.

CaqKa ::

St235 je izjavil:

CaqKa: Vsekakor pogodba ne more bit nad zakonom. Nisem pa do sedaj še zasledil, da bi bilo rpepovedano zaračunat stroške izdajanja opomina. Če boš pisal pritožbo pa se vsekakor priporočam za rezultat, ker to zna še prav prit, glede na to kako radi nekateri zaračunavajo opomine.

ni nobene extra filozofije. napišeš jim reklamacijo računa pa razložiš jim da si seznanjen z zakonskimi zamudnimi obrestmi. itak vejo da kršijo zakon in ti zadevo odobrijo, brez pretiranega larifari. glede na pogovor z TI, pa mi je tudi bilo jasno da je takih prijav zelo dosti. Od TI sem izvedel, da prijavo, da je simobil take opomine kasiral v maju že imajo, da pa ne bo škodlo če še jaz mojo pošljem.
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?...
obrestne mere pa imaš tukaj: http://www.bsi.si/financni-podatki.asp?...

smash ::

seveda je nezakonito, saj ne morejo v obdobju vezave spreminjati pogoje, ki so bili določeni

mali tisk pa si naj zatlačijo nekam, kjer je temno

država bi morala poseč v te pogodbe tako, da po podpisu pogodbe nobena od strani ne more spreminjat ničesar! ali pa povečat mali tisk v veliki tisk in v medije z njim

Manu ::

Po tisti akciji IPhonov so imeli še eno akcijo poceni telefonov ne glede v katerem paketu si (pa še bon za 20€ sem dobil zraven). Verjetno so ciljali na tiste uporabnike, ki niso bili vezani, da se ponovno vežejo še preden objavijo podražitve.

Jaz ne mislil plačat tisti letni pavšal 10€. Verjetno bom šel drugam.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

nUUb ::

Nadomestilo pokriva stroške upravljanja z naročniško številko, vključuje pa tudi določene storitve, ki so se do sedaj posebej zaračunavale. Naročniki boste lahko iz naslova nadomestila opravili:

spremembo ali menjavo telefonske številke,
menjavo kartice SIM (velja tudi v primeru menjave za MicroSIM kartico),
ponovno aktivirali telefonsko številko (v primeru kraje, izgube ali zamrznitve),
zamenjali obračunski cikel,
prenesli lastništvo ali
naročili izdelavo razčlenjenega računa po naročilu.




Kaj točno je sploh obračunski cikel, ki ste ga omenjali, da bi ga opravili vsake 3 mesece?
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

bluefish ::

Po domače - datum, ko dobiš položnico.

;-) ::

operater je potrdil, da bo v teh slabih 10€ vključeno "vodenje uporabnikove številke", kar vključuje "upravljanje s kartico SIM, njeno morebitno zamenjavo v primeru okvare, izklop oz. ponovni vklop v primeru kraje, zamenjavo telefonske številke, prenos naročniškega razmerja in še izdelavo razčlenjenega računa, v kolikor bo uporabnik za to prosil.".


A potem bom lahko telefonsko menjaval vsak teden brez ŠE dodatnih stroškov ?

CaqKa ::

še en pomislek.
lani sem vzel telefon na anex, plačal sem 300€ za telefon. pri tem v aneksu piše da je pogodbena ugodnost 142€.
na današnji dan mi piše da še imam 71,88€ za plačat v primeru da želim odkupit telefon.
po drugi strani to pomeni da sem v telefon vložil, poleg 300€ še 142-71,88€ = 70,12 €
torej v telefon sem do zdaj vložil 370€

če izberem drugo opcijo da jim dam telefon nazaj, pričakujem da dobim ta svoj vložen nazaj. torej 370,12€. od tega pa si lahko oni potem odštejejo obrabnino.

tak kot pa ima simobil na spletni strani napisano, pa piše samo da morem telefon vrnit pa še obrabnino plačat, oni pa meni nič ne vrnejo.

;-) ::

Jaz bom neso celi zcotan telefon tja, mam 2 ohišja pa da vidimo ka bojo rekli.

WarMaker ::

CaqKa je izjavil:

še en pomislek.

če izberem drugo opcijo da jim dam telefon nazaj, pričakujem da dobim ta svoj vložen nazaj. torej 370,12€. od tega pa si lahko oni potem odštejejo obrabnino.

tak kot pa ima simobil na spletni strani napisano, pa piše samo da morem telefon vrnit pa še obrabnino plačat, oni pa meni nič ne vrnejo.


Sem poslal email simobilu glede "te opcije", pa čakam odgovor. Sporočim, ko dobim odgovor.

St235 ::

Caqua: načeloma je tako, da si ti v telefon vložil 300€. ostalo je subvencionirano. ovisno od tega koliko časa si ti njihov naročnik se potem upošteva doplačilo subvencije. Nisi pa ti v tem času ničeasr vlagal v telefon tako, da je je njegova vrednost še vedno 300€kot si plačal na začetku. Kot je bilo meni pojasnjeno na Simobilu dobim nazaj 300 EUR (toliko je bil telefon) - 90 (toliko mi je naračunalo obrabnine) = 210EUR.

Zato se ta opcija splača tistim, ki so ravno kupili telefon. če imaš telefon že leto in več to načeloma ni ugodno. Se pa strinjam, da je dobro vprašanje zakaj se ne upošteva tudi časa, ki sem bil pri njih vezan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Ziga Dolhar ::

Pri "stroških opomina" in "obrestih" je še vedno najboljše ugovarjati, da poziva k plačilu [prvotne položnice oziroma računa] niste dobili.

Ker jih ne pošiljajo priporočeno, ne morejo izkazati vročitve ter tako v sodnem postopku načeloma ne morejo uspeti z zahtevkom glede terjatev iz zamude.
https://dolhar.si/

CaqKa ::

St235 je izjavil:

Caqua: načeloma je tako, da si ti v telefon vložil 300€. ostalo je subvencionirano. ovisno od tega koliko časa si ti njihov naročnik se potem upošteva doplačilo subvencije. Nisi pa ti v tem času ničeasr vlagal v telefon tako, da je je njegova vrednost še vedno 300€kot si plačal na začetku. Kot je bilo meni pojasnjeno na Simobilu dobim nazaj 300 EUR (toliko je bil telefon) - 90 (toliko mi je naračunalo obrabnine) = 210EUR.

Zato se ta opcija splača tistim, ki so ravno kupili telefon. če imaš telefon že leto in več to načeloma ni ugodno. Se pa strinjam, da je dobro vprašanje zakaj se ne upošteva tudi časa, ki sem bil pri njih vezan.

meni so pa ravnokar na simobil centru rekli da nič ne dobim nazaj 300€.

tako da je situacija sledeča, lani julija sem plačal 300€ za telefon, vse do danes sem plačeval naročnine po 15€, danes pa mi na centru pove da imam dve opciji. obdržim telefon in doplačam 70€ subvencije, ali pa varianta b, jim vrnem telefon in plačam 93€ obrabnine.

sedaj se pa sprašujem kaj se je zgodilo z 300€? na tržnem inšpektoratu pa več ne dvignejo telefona.
očitno bo treba do ponedeljka počakat.

kar se tiče prenosa telefonske, je tako da moreš najprej prenest telefonsko šele nato prekineš pogodbo. če prej prekineš pogodbo gre telefonska v karanteno.

St235 ::

ful čudno, ker v čem bi potem bil smisel plačevanja obrabnine? Mogoče pa prasci računajo obrabnino od subvencije. Svinjarija da ni enake.

bosko1982 ::

Goldee je izjavil:

Kaj je nadomestilo za upravljanje z naročniško številko?

Nadomestilo pokriva stroške upravljanja z naročniško številko, vključuje pa tudi določene storitve, ki so se do sedaj posebej zaračunavale. Iz naslova nadomestila boste lahko opravili:

spremembo ali menjavo telefonske številke,
menjavo kartice SIM (velja tudi v primeru menjave za MicroSIM kartico),
ponovno aktivirali telefonsko številko (v primeru kraje, izgube ali zamrznitve),
zamenjali obračunski cikel,
prenesli lastništvo ali
naročili izdelavo razčlenjenega računa po naročilu.



Ja in če ne boš poteboval nič od tega? :)


ajde, dajmo vsi naenkrat "zgubljat" sim kartice, zamenjavat tel št, ker se ti ne vidi da je 0 ali katera druga št v tel številki, itd... vsaj mesečno enkrat... pa potem se naj ne buni Simobil da imajo prevelike stroške... Koliko razumem je to všteto v teh 10€ letno...

"Nadomestilo pokriva stroške upravljanja z naročniško številko,.." kaki stroški pa to so?
katastrofa od človeštva...

Phantomeye ::

Mojega telefona sploh ni več v seznamu tiste aplikacije za računanje obrabnine. Mi je pa pisalo za novejši model telefona, ki je dražji, da me pride pol letna obrabnina 0,49€ O.o

;-) ::

ajde, dajmo vsi naenkrat "zgubljat" sim kartice, zamenjavat tel št, ker se ti ne vidi da je 0 ali katera druga št v tel številki, itd... vsaj mesečno enkrat... pa potem se naj ne buni Simobil da imajo prevelike stroške... Koliko razumem je to všteto v teh 10€ letno...


Je všeteto sem se ravno zanimal na simobilu...sem rekel potem lahko menjam št. vsak mesec vrez DODATNIH stroškov in dečva je rekla tak pametno: ...večkrat na mesec če želite pa še zdaj ste mogli plačat 22€ za zdaj pa vam to znese za 2 leti menjevanja številk...

Zeberdee ::

Na polno naj se začne zgubljat simke. In menjat. Najbolje, da se to spraviš delat takrat, ko folk plačuje račune, oz v trgovskih centrih ob torkih, petkih, sobotah, nedeljah.

Koliko je cena simke na trgu, za tako veliko stranko, kot je Simobil? 2 €?

Preprosto, potrebno je blokirat take stvari!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zeberdee ()

red_baron ::

Tudi jaz sem že 2 meseca na T-2 mobilno.Sekundni interval in pol ceneje kot pri Mobiltelu.
LP

carota ::

Med tolikimi tehnološko osveščenimi in spretnimi udeleženci foruma se bo našel eden, ki bo pripravil web kalkulator različnih ponudb mobilnih operaterjev, da bomo šokirani uporabniki Simobila vedeli kam prestopiti?

Seljak ::

oooo potem pa,če že moremo plačati to pi*darijo bomo pa sim kartice zgubili(2x nam mesec),pa da vidimo,če se jim je splačalo.POtem pa bodo spet pogruntali nekaj novega....vsi na Simobil in se pritožit:))

;-) ::

carota...ni tu kalkulatorja, tudi če bi se 5€ podražlo pa roko na srce ima simobil še vedno najboljšo ponudbo vsaj zame.

bluefish ::

Danes sem po pošti dobil njihov predlog za menjavo sedanjega Orto Smart paketa. Seveda mi ponujajo Orto u nulo. Po kaki logiki sta si enakovredna, če sem sedaj plačeval 5€ naročnine, po novem pa bi bilo 12€?
Kakorkoli, malce sem premetaval cifre in je Tuš vse bolj verjetna opcija. Iz čistega principa se bom odpovedal še cifri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

mr1two ::

Iščem ugodnega operaterja, saj se od simobila zaradi tega fijaska poslavljam...
Kakšen predlog?

techfreak :) ::

http://www.tarife.si/ je namenjen hitremu in preglednemu preračunavanju tarif slovenskih mobilnih operaterjev oz. ponudnikov mobilne telefonije.

71GA ::

Mislim, da večina naročnikov NI PODPISALA TAKE POGODBE! To je goljufija in treba je ukrepat.

BlueRunner ::

St235 je izjavil:

CaqKa: Vsekakor pogodba ne more bit nad zakonom. Nisem pa do sedaj še zasledil, da bi bilo rpepovedano zaračunat stroške izdajanja opomina. Če boš pisal pritožbo pa se vsekakor priporočam za rezultat, ker to zna še prav prit, glede na to kako radi nekateri zaračunavajo opomine.

27. čl. ZVPot-UPB2: "(2) Stroški opomina, ki ga izda podjetje, v primeru zamude plačila potrošnika kot pogodbene stranke, ne smejo presegati dejanskih stroškov izdelave in pošiljanja opomina, hkrati pa tudi ne višine zamudnih obresti."
Lahko oni napišejo v cenik 1,45€, vendar pa če s tem presežejo višino zamudnih obresti, potem to je prekršek. Torej je max. strošek po ceniku znan in ga ne smejo preseči tudi, če se opomin tiče računa za 10.000EUR. Ravno tako pa je zakon jasen, da stroški opomina tudi ne smejo preseči zneska zamudnih obresti.

Sicer pa še tisoč in prvič (za vse ostale, ki se vedno ne vedo kaj podpisujejo)... Če kupiš robo na kredit, potem jo plačaš. Samo zato, ker več ne želiš odplačevati tega kredita, to še ne pomeni, da lahko odkorakaš brez posledic. Ne vem kakšna je trenutna Si.mobilova pogodba/aneks za nakup subvencionirane robe, vendar pa razumem, da ti mora biti vnaprej pojasnjeno kolikšna je vrednost, ki se ti jo kreditira in v kolikšnem znesku se ti jo zmanjšuje. Nima pa to odplačevanje kredita zveze s pogodbeno kaznijo, ki izhaja iz kakšnih drugih klavzul predčasne odpovedi pogodbe - v teh primerih ZEKom potrošnika ščiti, da takšne pogodbene kazni (npr. 100€, če prekineš pogodbo pred njenim iztekom, ipd.) ne rabiš plačati, če je operater bistveno spremenil njene sestavine.

Sem se tudi sam skoraj opekel na takšni zgodbi... No od lani naprej imam samo še eno enostavno pravilo - nikoli več kredita od operaterja. Če si kaj posebej želim, pa si tega ne morem privoščiti iz prihrankov, imam za to banko. Čisto vsake neumnosti pa si tudi ne rabim omisliti. Če mi sedaj zmaknejo paket pod nogami, sem pri novem najboljšem ponudniku v roku 3 dni z max. stroškom dveh ali treh pirov.

Zgodovina sprememb…

knesz ::

gorilla je izjavil:

Se dobro da pred 2 mesecema nisem podaljsal narocnine, se ta teden grem dol z razmerja. Pa bom pisal smse z najdi.si pa klical z stacionarnim/skype/google+, telefon pa napolnil 1x na mesec z 10 evri za najnujnejse klice na terenu.
Lahko jamramo pa tarnamo nad tem sranjem ali pa preprosto malo prilagodimo navade in zivimo enako poceni, ce ne ceneje.

Podobno situacijo je imela žena, in je šla k debitelu, zakupnina 5€/100sms ter pogovori po 14c v vsa omrežja. Rezultat: zelo nizek račun :)

Migelo ::

Zberte se v skupine po 4-5 ljudi in uzamte tuš multipaket neomejen x. 5000 enot, 1500 od tega za klice izven tuša in 20GB prenosa POSEBEJ (use to si delite) za 60€ +2€ za usako sim sepravi za 5 ljudi je 70€/mesec, 14€/mesec na osebo.

Freezen ::

Jaz mislim, da zajec tiči v 17. alineji 24. člena ZVPot(nepošteni pogodbeni pogoji):

"Pogodbeni pogoji se štejejo za nepoštene, če nasprotujejo načelu vestnosti in poštenja, zlasti tisti, ki potrošnika zavezuje k izpolnitvi vseh pogodbenih obveznosti tudi v primeru, ko podjetje ne izpolni svojih pogodbenih obveznosti;"

ergo s tem pavšalnim nadomestilom uvajajo "prepovedani" socializem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Freezen ()

Tarzan ::

Migelo je izjavil:

Zberte se v skupine po 4-5 ljudi in uzamte tuš multipaket neomejen x. 5000 enot, 1500 od tega za klice izven tuša in 20GB prenosa POSEBEJ (use to si delite) za 60€ +2€ za usako sim sepravi za 5 ljudi je 70€/mesec, 14€/mesec na osebo.

Če se tako zmenijo kolegi in potem vsak pokrije morebitne svoje presežke ki bi bili zaračunani, potem okej, če pa bi se kar po kavbojsko zmenili, potem pa kregali, ko bi bilo treba doplačat, to pa resno odsvetujem.

Looooooka ::

mnja...placujem jim ene 15 eur na mesec (nek orto crap + + neka 201 opcija)....ce govorim 20 minut na mesec to ponavad pomeni, da si je nekdo zlomil nogo v gozdu in da ga iscem s telefonom...a ma mobitel kksn podobn paket?
Ker ce bom ze placeval 20 eur za neuporabo telefona potem sem rajs na operaterju, ki mu clo signal dela tudi v vukojebini v prekmurju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakazilo denarja od staršev

Oddelek: Loža
2513946 (9304) St235
»

Predplačniška PUK koda pri simobilu

Oddelek: Mobilne tehnologije
277784 (6336) blackbfm
»

Visina place kot poslovna skrivnost

Oddelek: Programiranje
374747 (3566) Ziga Dolhar
»

Zakaj je pornografija prepovedana?

Oddelek: Izdelava spletišč
346196 (4734) poweroff

Več podobnih tem