» »

Ali je Mister v filmu Stake land levičar?

Ali je Mister v filmu Stake land levičar?

kuglvinkl ::

Stake land.

In, ali desnica med nas meče vampirje?

Well?

guest #44 ::

The hell WUT?!

Matako ::

Slovenski sindrom: zdi se, da ima _vse_ ideološko ozadje.

Ideja: ideološka analiza znanih pravljic in basni - tam tega je tega na tone (oz. na megažižke).
/\/\.K.

kuglvinkl ::

Vsaj film poglejte. Tut samo vampirji so kul.

Matako ::

V Sloveniji je vse v parih, se pravi nujno boš moral navesti dve osnovni verziji, drugače _ne_ gre: EDIT

A) Vampirji so komunisti, Mister je normalen človek, Tamali je emo, Kristjanka je kristjanka, Bratovščina so SD, šefe je Kučan ali nekaj.

B) Vampirji so neoliberalci, Mister je Chavez, Tamali je emo, Kristijanka je kristijanka, Bratovščina so SDS, šefe je Janša ali nekaj.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

kuglvinkl ::

Ma, Slovenija mene dolgočasi. Tko da bom težko kogar kol označu za koga kol :).

Pa ti komunisti so mal passe.

Matako ::

kuglvinkl je izjavil:

Ma, Slovenija mene dolgočasi. Tko da bom težko kogar kol označu za koga kol :).

Pa ti komunisti so mal passe.


Ja potem pa tvoje naslovno vprašanje nima smisla. Izven slovenske Zone Somraka povezava med levičarstvom
in Mistrom ni posebno zaznavna.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Vajenc ::

Film sem si, po tvojem nasvetu, ogledal pred tednom dni. Vsebino dobrega filma se spomnim tudi po več letih. Za vsebino tegale pa se moram prav potruditi. Slab prikaz strašljive vožnje do raja?

Analogije med politiko in filmom, lahko najdeš tudi v filmu Rocky (beri: katerem koli filmu). Ne vem, morda sem kaj spregledal.

Tamali je emo

Tole je med naštetim edino očitno :)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Matako ::

No ja.. Mister je bolj individualist in očiten zagovornik pravice do nošenja orožja in proste trgovine - tipičen desničar. Vampirji po drugi strani delujejo zelo kolektivistično, torej levičarsko.

Samo tamali je pa še vedno emo.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

kuglvinkl ::

Matako je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Ma, Slovenija mene dolgočasi. Tko da bom težko kogar kol označu za koga kol :).

Pa ti komunisti so mal passe.


Ja potem pa tvoje naslovno vprašanje nima smisla. Izven slovenske Zone Somraka povezava med levičarstvom
in Mistrom ni posebno zaznavna.


Točno, režiser se je prišel v Slovenijo pozanimat kakšna je scena, potem pa film posnel. Je tko težko razumet, da mij je zadnjih 10 let slovenska politika zeh?

kuglvinkl ::

Vajenc je izjavil:

Film sem si, po tvojem nasvetu, ogledal pred tednom dni. Vsebino dobrega filma se spomnim tudi po več letih. Za vsebino tegale pa se moram prav potruditi. Slab prikaz strašljive vožnje do raja?

Analogije med politiko in filmom, lahko najdeš tudi v filmu Rocky (beri: katerem koli filmu). Ne vem, morda sem kaj spregledal.

Tamali je emo

Tole je med naštetim edino očitno :)


Film je dober, drugače ga ne bi linkal. Ni sicer straight FW očitno, ima pa svoje momente.

Da bi šel film snemat zarad vampirjev? Dej no...

Zato se sprašuijem, zakaj so ga šli po vaše snemat. Road to hell ni very likely, ker ne vemo nič o tem, kako so se vampirji znašli med njjmi. Fokus filma je na odnosu med tem lone riderjem vampirji in hardcore desničarji.

Večina filmov je po moje samo filmov, in nič več. Jasno pa obstajajo družbeno kritični. Tko kot v muski.

Buggy ::

Večina filmov je po moje samo filmov, in nič več


...kamor seveda spada tudi ta film, ki res ne vem kaj tako zanimivega vidis v njem. Analogije pa kot so ti ze rekli lahko vleces iz cesar koli, tudi iz Zvezdice Zaspanke.

kuglvinkl ::

Zato ker ne verjamem, da so šli snemat film zaradi vampirjev. Sej lahko da se motim... :)

Al pa Hot Fuzz. To je film o ta pravih zombijih, ne? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Attack on Titan - Live Action (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7012983 (9592) dottor
»

Star Trek 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9726981 (22609) Dami
»

Battlestar Galactica: Blood and Chrome (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5511941 (10096) yoco
»

ZF filmi

Oddelek: Sedem umetnosti
467131 (5907) Nikec3
»

filmi posneti po knjigah

Oddelek: Šola
153858 (3623) TGolcar

Več podobnih tem