» »

windowsi zmrzujejo!!!

windowsi zmrzujejo!!!

bmatko ::

pozdravljeni,

imam sledeč problem z računalnikom. Večina programov mi na trenutke dela zelooo počasi oz. čisto zamrzne. Še posebaj počasi dela firefox, zamrzne pa tudi taskmanager. Ker sem pomislil da sem staknil kak virus, sem ga formatrial, vendar je že tu nastal problem, ker mi je windowse nalagalo cca 3h. Upal sem da je DVD spraskan in da bo nato delalo normalno, vendar so se tudi na "svežih" windosih težave ponavljale (driverji za grafično 1h, instalacija adobe reader 1,20h). Poskušal sem ugotoviti kateri del strojne opreme dela probleme. Najprej sem zagnal memtest, kjer mi je v pol urce zaznalo nekaj čez 100 errorjev, nato sem jih še enkrat zložil v režah. Kasneje čudežno ni bilo več problemov. Zlovdal sem tudi WD program (Data Lifeguard Diagnostic for Windows), kjer mi najde badsectorje, ampak jih ne uspe odpraviti. Kondenzatorji na matični pa zgledajo vredu. Zanima me kaj bi lahko bilo narobe. Ne bi rad kupil nov disk im potem zvedel da je nekaj drugega delalo probleme.

Hvala za odgovore.

lp

DeeCoy ::

To so simptomi slabega diska. Lahko poskusiš še z hdd regenerator, ampak ne verjamem da boš kaj veliko naredil. Sicer pa je 1TB samsung spinpoint F3 za 50€, in za to investicijo ti ne bo žal. Mislim, da kaj drugega nebi smelo delat problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

jablana ::

Sicer pa je 1GB samsung spinpoint F3


se vidi ura dela svoje popravek "1TB" ;)

DeeCoy ::

Se opravičujem, sem ravno z veselice ;PP Sem tudi v mojem postu popravil ;)

bmatko ::

Upam da je res disk. Edino kar mi je čudno je to, da ko sem na drugem disku D:(samo datoteke, brez sistema) odraral en file, mi je kopiralo file kar nekaj časa. Zdej nevem kako deluje winrar. A kopira datoteke direktno na disk D: ali pa gre še prej v temp folder na C: disku?

broken/link ::

Kakšne so pa kaj temperature procesorja in plošče?

Zgodovina sprememb…

69charger ::

Lahko se pregreva chipset na plati.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Marilyn ::

bmatko je izjavil:

Upam da je res disk. Edino kar mi je čudno je to, da ko sem na drugem disku D:(samo datoteke, brez sistema) odraral en file, mi je kopiralo file kar nekaj časa. Zdej nevem kako deluje winrar. A kopira datoteke direktno na disk D: ali pa gre še prej v temp folder na C: disku?


odvisno..če greš v winraru naštimat pot, potem gre hitreje..ampak vsekakor ti nebi smelo delati tako počasi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

bmatko ::

To so temperature ki ji pokaže speedfan pri normalni uporabi (internet...):

Gpu 85°
HD1 39°
HD0 39°
Temp1 48°
Temp2 51°
Temp3 25°
Temp1 40°
Core0 53°
Core1 53°

Včasih so bile vse temperature pravilno označene, zdaj se je pa neki pomešalo.
Katera od teh je temp. chipseta nevem lahko pa rečem da sem se par dni nazaj "opekel" ko sem se dotaknil hladilnih rež na matični plošči.

Instaliral sem tudi CrystalDiskInfo, kjer mi pokaže tole:
 Crystaldiskinfo

Crystaldiskinfo

solatko ::

Predno pričakuješ odgovor, napiši kakšen je sistem - podatke, kateri OS ti laufa in kaj imaš priključeno na USB vhodih zunaj računalnika. Če imaš instaliranih veliko iger, je to lahko vzrok težavam, kakšen AV program uporabljaš, ali pa imaš teh celo več (napaka precejšnjega števila uporabnikov), imaš stalno vklopljen skype, msn...
Delo krepa človeka

69charger ::

Grafična se kar prijetno greje,ni na meji,je pa že kar vroče. Če si se opekel je verjetno res prehuda. Jaz bi kakšen ventilator zrihtal da bi po pati+grafični malce pihalo.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

DeeCoy ::

watafak? Kaj je z vami? Windowsi so se mu 3 ure nalagal, ne zdej tu o avjih bluzit. Samo 2 šansi sta: pregrevanje ali disk. Če maš kako staro plato potem je verjetno disk, ker se tam chipseti po delafutu grejejo ko nori. Jaz ai rekel da je disk, sploh če ima veliko bsjev. Glede na to da imaš 2 diska, daj sistem na drugega pa boš takoj videl pri čem si.

bmatko ::

sorry bi že prej moru omenit karakteristike sistema. Uporabljam WIN7. Računalnik je: ausus p5n-e sli, quad core Q6600, GF8800gts, 4gb RAM, HDD_WD200Gb WD1Tb. Mislim da dodatni programi ne delajo problemov, ker na trenutni sveži verziji windowsov nimam instaliranega niti enega večjega programa, igrice, AV...

Glede grafične je pa tako da je prej bila v idle cca 95° ob obremenitivi celo 109°, potem sem spucal ventilator in zdej je nekje na 85° vedno. Imam pa tudi dva ventilatorja na ohišju, tako da mislim da glede pihanja ne bi smelo biti problemov. Do zdaj je vedno dobro delalo.

Prejle sem poskušal odrrarat še en film (700mb). Trajal je cca 15min, ker je comp zamrznil. Film je pa bil neuporaben ker ga je polovico manjkalo, kazalo je samo 40min namesto 90min.

solatko ::

Bilo bi dobro, če bi dal kakšno sliko, kako imaš sistem poštiman. Imaš sistem, ki se zelo lepo greje in tudi poraba je kar lepa. Jaz bi preveril napajalnik (nisi napisal kakšnega imaš). Je sistem s travnika ali original? Probleme ti lahko delajo kakšni dodatki k windows programu, če imaš travniško varianto.

Kdaj si nazadnje očistil prah - moraš spihat, ne sesat. Razdri komplet komp, vse lepo očisti, preglej kondenzatorje (plošča je kar stara), lepo poštimaj kable v ohišju, morda dodaš še kak ventilator, zamenjaj hladilno pasto na procesorju in grafiki in to je to.

Kar se tiče ventilatorjev, mora tisti spredaj ali na vratih vlečt zrak v ohišje, tisti na zadnji steni pa ga mora pihat ven.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

bmatko ::

Računalnik sem sestavil sam pred štirimi leti. Do zdaj ni delal problemov, si me pa zdaj spomnil na to, da sem pred pred kratkim zamenjal napajalnik, ker je prejšnji crknil. Trenutno imam LC 600W 140mm. Težko rečem če so se težave začele takoj po menjavi, ampak pred menjavo nisem opazil nobenih problemov.

Ventilatorje imam postavljene tako kot si rekel. Prah je tudi spucan (sem zandjic v comtronu iskal stisnjen zrak za spucat , pa so rekli naj raje posesam da je tisto eno sranje:)). Kondenzatorje sem tudi pregledal in zgledajo ql. Edina stvar ki bi jo lahko poštimal so kabli, ker ko sem vgradil nov napajalnik jih nisem kej preveč stiskal ob stran.

Ker sem tudi sam posumil da se računalnik pregreva sem ga pred kratkim potegnil ven in odprl stranice da se lufta. V takem stanje je deloval par dni ampak težave so ostale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bmatko ()

hojnikb ::

Zamenjaj še termalno pasto na grafi, ker je 85C v idle velik preveč.
#brezpodpisa

solatko ::

Ta napajalnik ima prešvoh 12V linije. Tvoj sistem rabi večjo Amperažo, zato, boš moral menjati napajalnik - glej A/12V. V podobne sisteme smo mi dajali tele napajalnike:
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
ali tele:
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
Delo krepa človeka

bmatko ::

Pred tem napajalnikom se uporabljal celo slabšega LC550W, ki je zdržal skoraj 4 leta. Kakšna je možnost, da za odtenek močnejši napajalnik dela probleme oz. ali je sploh možno da mi zaradi napajalnika šteka cel sistem?
Ne bi rad spet kupil še en napajalnik in potem ugotovil da sta matična ali disk delala probleme.

solatko ::

Ob zagonu sistema, je napajalnik najbolj obremenjen. Verjetno je imel stari 550W-ni večjo napetost na 12V, morda je bila razdelitev drugačna. Nekateri LC POWER napajalniki, nižjega cenovnega razreda imajo na 12V samo 15-16A, to so 600W-ni napajalniki novejše izvedbe, ki stanejo okoli 40€, so dobri za Sandy Bridge, za satre sisteme pa so preslabi. Za dober zagon rabiš okoli 20A na liniji 12V. Lahko pa poizkusiš prerazporediti uporabnike (vzemi za disk in DVD drugo linijo, morda bo bolje.

Če so kondenzatorji (se mi zdi da so na tej matični še večina klasični) v redu, potem je kriv napajalnik.
Delo krepa človeka

bmatko ::

OK. Jutri bom probal malo porazdeliti uporabnike, pa sporočim če je kej bolš.

maretrix ::

Zanimivo.

bmatko ::

Update:

Računalnik sem še enkrat temeljito očistil in pospravil kable. Razstavil sem grafično in odstranil tudi prah iz notranjosti. Zdej je v idle 60° :). Pogledal sem tudi napajalnik. Na nalepki piše 12V 17A-19A, na starem pa 12V 16A-18A, torej bi moral biti prejšnji slabši. Do zdej sem imel na eni 12V liniji disk in DVD na drugi pa drugi disk. Zdej sem dal oba na eno in ni spremembe. Probal sem tudi samo z enim diskom brez DVD-ja pa tudi brez uspeha.

Če bo kej v pomoč sem opazil kdaj zašteka comp. Zgodi se ko kej snemam iz diska na disk, instaleram kak program, uporabljam wirar...včasih tudi firefox. Med tem je skoraj nemogoče uporabljati druge programe. Ko se proces konča traja še cca 10-15min potem lahko normalno delam naprej. Problem je tudi da čeprav traja zelo dolgo da nekaj naredi, ne naredi vredu. Primer: posnamem datoteko iz enega diska na drugega in ko jo hočem zagnati mi sporoči da je datoteka poškodovana. Enako se zgodi ko hočem kej odrrarat.

fosil ::

Sliši se kot disk problem.
Lahko je pa tudi disk kabel ali pa sata kontroler na matični plošči.
Za začetek probaj zamenjat sata kabel in uporabi drugo sata luknjo na matični.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

xxxgeekxxx ::

solatko je izjavil:

Ta napajalnik ima prešvoh 12V linije. Tvoj sistem rabi večjo Amperažo, zato, boš moral menjati napajalnik - glej A/12V. V podobne sisteme smo mi dajali tele napajalnike:
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
ali tele:
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...


Lepo da mu predlagaš napajalnike, ampak ne predlagaj LC powerjev, ker so zanič napajalniki to ;)
Ke te češ

bmatko ::

Probal tudi z drugim sata kablom in drugim priklopom. Ni spremembe. Kako bi lahko najlažje ugotovil kateri del strojne opreme dela probleme. Ali lahko uporabim kaj drugega poleg tega da dobim drug disk za testiranje oz. nov napajalnik?

xxxgeekxxx ::

Najboljše bi bilo, če bi lahko kak disk drug našel, pa bi probal na hitro windows gor dat pa bi videl če dela. Če z drugim diskom nebi šlo potem bi jaz napajalnik probal.
Ke te češ

Nextor ::

Hiren Boot CD, poženi mini xp in preveri...

ST-777 ::

solatko je izjavil:

Nekateri LC POWER napajalniki, nižjega cenovnega razreda imajo na 12V samo 15-16A, to so 600W-ni napajalniki novejše izvedbe, ki stanejo okoli 40€, so dobri za Sandy Bridge, za satre sisteme pa so preslabi. Za dober zagon rabiš okoli 20A na liniji 12V.
Me preseneča, da so med 600 vatnimi napajalniki tako velike razlike. Moj 600 vatni Zalman ima podatek: Quad +12V outputs up to 42A.

T B A ::

Jaz mislim,da bo problem grafika,109°C se mi zdi malo preveč za bilo kakšno delovanje,tudi pod obremenitvijo.Cilj vsega tega so hladni spoji na procesorju grafike,ramih grafike

69charger ::

Jaz bi dal test diska skozi(Hiren Boot CD,Ultimate Boot CD) in malce bolj ohladil komp,predvsem grafično.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

bmatko ::

109°C je bila samo za trenutek preden sem spucal grafično. Zdej so temperature v mejah normale. Idle 60°C obremenitev cca 75°C. Danes sem dobil še en trdi disk za testiranje, tko da bom probal na novem instalirat še ene windowse. Potem bo takoj jasno a je disk kirv al ne.

ST-777 ::

Idle 60°C se mi zdi visoka temperatura. Pri moji grafični NX8600GT se ne spomnim, da bi kdaj presegla 70 °C, pa ventilatorja na procesorju sploh nima, ker sem ga odstranil. Bil je namreč glasen in sem zato montiral pasivno hlajenje. Grafična je neslišna in ima sedaj poleti večinoma temperaturo okrog 62°C.

amigo_no1 ::

Temperatura je odvisna tudi od same prezračenosti ohišja.

xxxgeekxxx ::

Verjetno je disk. Če ni to pa še enkrat povem da VRMje na grafični poglej če maš senzorje v GPU-Z, pa kolko majo temperaturo. Drugače pa za processor grafični pa nič ni 75C, ker prenese grafična to bp
Ke te češ

bmatko ::

preden naložim nove windowse na drug disk prilagam še gpu-z podatke.

gpu-z

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

xxxgeekxxx ::

Kaj to maš orginal hladilnik na grafični? Nevem zakaj se mi je zdelo da maš 4850 :))
Tam pod VDDC ni nič za temperaturo tega ne?
Ke te češ

bmatko ::

Ja hladilnik je org. nisem nič menju. Pod VDDC ni pa nič drugega.

Drugače pa mislim da grafična ni kriva, ker sem instaliral windowse na drug disk in zaenkrat dela brez problema:D. Še nobene napake mi ni sporočil in niti enkrat še ni zmrznil:). Bom pa še malo testiral da se 100% prepričam.

Torej če bom že moral menjat disk bi verjetno za sistem vzel SSD cca. 120GB. Mi lahko priporočate kaj se zdej najbolj splača vzet. Kaj je trenutno bestbuy? Malo sem nahitro pogledal in opazil vertex 3 disk http://www.mlacom.si/ssd-solid-state-dr.... Kakšno mnenje? Je kaj nareobe če je novi disk sata3?

darkolord ::

Vertex 3 je super. Če tvoja plošča ne podpira SATA3 ni sicer nič narobe, ne bo pa delal s polno hitrostjo - bo pa še vedno hitreje kot karkoli drugega, kar lahko priključiš tja gor

xxxgeekxxx ::

SSD trga, ampak je meni osebno še predrag, bom počakal še malo :) Grafična potem verjetno ni ne, nevem kje sem jaz prebral da maš 4850 :D
Ke te češ

bmatko ::

Verjetno si prebral kak drug topic:) Ja so kr dragi, ampak se verjetno splača glede na to kako razliko v hitrosti prinese:)

ST-777 ::

bmatko je izjavil:

Malo sem nahitro pogledal in opazil vertex 3 ... Kakšno mnenje?
Od 163 lastnikov OCZ Vertex3 120GB na forumu newegg.com, jih je zelo zadovoljnih 58% in zelo nezadovoljnih 23%.

Če te zanima zakaj niso zadovoljni, so mnenja tukaj: http://www.newegg.com/Product/Product.a...

bmatko ::

ST-777 je izjavil:

bmatko je izjavil:

Malo sem nahitro pogledal in opazil vertex 3 ... Kakšno mnenje?
Od 163 lastnikov OCZ Vertex3 120GB na forumu newegg.com, jih je zelo zadovoljnih 58% in zelo nezadovoljnih 23%.

Če te zanima zakaj niso zadovoljni, so mnenja tukaj: http://www.newegg.com/Product/Product.a...


23% je ogromno:|. Čeprav nikoli ne veš a boš med tistimi 58% katerim dela ali na drugi strani. Komentarji na newegg.com so me kr malo odvrnili od vertexa 3. Bom še malo pogledal.

ST-777 ::

Morda ti bo zanimiv SSD Intel 320 120GB, ki ima 5-letno garancijo. Ta model imam že več kot 2 meseca in dela brez problemov.
Mnenja o Intel 320 120GB so tukaj: http://www.newegg.com/Product/Product.a...

bmatko ::

Ta Intelov ssd zgleda solidno. Edino kar me moti je hitrost zapisovanja, ki se mi zdi dokaj nizka glede na konkurenčne diske. Malo sem še gledal ostale ssd-je in našel tega: http://www.mlacom.si/crucial-realssd-m4.... Ma kdo kake izkušnje s tem diskom?

Še eno vprašanj glede ssdjev. Če ima disk SATA III 6Gb/s, plata pa samo SATA II, ali lahko disk normalno uporabljam?

darkolord ::

Če ima disk SATA III 6Gb/s, plata pa samo SATA II, ali lahko disk normalno uporabljam?
Imaš zgoraj že odgovor na to.

bmatko ::

darkolord je izjavil:

Če ima disk SATA III 6Gb/s, plata pa samo SATA II, ali lahko disk normalno uporabljam?
Imaš zgoraj že odgovor na to.


Sorry. Čist sem spregledu tvoj post:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43183473 (3426) OK.d
»

Kompatibilnost

Oddelek: Pomoč in nasveti
131019 (837) cs_yolo
»

NADGRADNJA PC-ja

Oddelek: Kaj kupiti
382332 (1534) micoboy
»

Računalnik se ob napiru ugasne (Asrock970 Extreme3 + FX 8120 + HD 6870) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
698770 (7748) r3dkv1c4
»

Kateri SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
416455 (5918) Procesor

Več podobnih tem