» »

Narodnost... kaj je pravzaprav to?

Narodnost... kaj je pravzaprav to?

«
1
2

GregiB ::

Pred dnevi sem na upravni enoti urejal neke dokumente, pri čemer me je uslužbenka povprašala po narodnosti... Seveda sem takoj odgovoril slovenska, a sem se potem spraševal, kaj je tisto, kar narodnost definira...? Je le-ta strogo definirana, nemara pač samodeklarativna, v smislu, da se lahko deklafriram tudi za Inuita, če želim?
Čeprav se mi pojem zdi malce brezvezen in je nanj vezanih precej IMHO negativnih fenomenov (nacinalizem, famozni nacionalni ponos idr.) sklepam, da narod verjetno definira skupen jezik, kultura, navade, lahko tudi državljanstvi idr. Ampak, ali je ta podatek dejansko "pomemben", pei dokumentacijah oz. drugih postopkih?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

madog ::

Malo je besed, ki so tako močno prepojene s človeškimi čustvi,
kakor beseda >>narodnost<<. Cela vrsta čustev jo spremlja, začenši
od čuta ljubezni do plemena in jezika in do najbolj divjega narodnega
fanatizma in šovinizma. Ker je pojem narodnosti tako tesno
spojen s čustvi, ga je znanstveno težko prijeti. .Nikjer ne najdemo
splošno priznane definicije. Terminologija ni sigurna, ostra ločitev
od drugih sličnih pojmov (narod, pleme, ljudstvo, država, rod rasa)
se še ni posrečila.

Skupen jezik je izraz skupnega svetovnega
naziranja; kultura naroda se krije z njegovim jezikom. V jeziku se
zrcali postanek, usoda in kultura naroda. Tako vsebuje jezik vse
prej omenjene pojmovne znake besede >>narod<<; zato je jezik e d i n i
odločilni pojmovni znak naroda.
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

GregiB ::

Res? Torej je posvojeni etiopijec pri nas.... slovenec?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Brane2 ::

Pripadnost krdelu. Recimo Vijola ali kaj podobnega... :))
On the journey of life, I chose the psycho path.

madog ::

Res? Torej je posvojeni etiopijec pri nas.... slovenec?


V kolikor je posvojen je pravno formalno gledano res slovenec. Njegova prvotna narodnost je pač bila etiopija/etijopijec (ali katerikoli rasi, plemenu, ljudstvu je pač pripadal).

Pravno gledano je tudi nemščina in "avstrijščina" oziroma "čudno nemško narečje", en in isti jezik kar pa ne pomeni da je Avstrijec po narodnosti Nemec.
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Sakin ::

Jaz imam slovensko državljanjstvo, po narodnosti pa nisem slovenec. Opažam pa, da mnogo ljudi ne razume razlike med tema dvema pojmoma.
Na Nach Nachma Nachman Meuman!

DeusVult ::

Jaz narodnost zastopim kot "tisto, za kar se je imela večina tvojih prednikov zadnjih nekaj generacij". Pač nekaj, česar ne moreš spremeniti, kot lahko državljanstvo ali ime. Ampak vsaj v našem delu Evrope je vse tako premešano, da genetska definicija najbrž odpade, tako da dejansko najbolj ustrezajo kulturno-zgodovinski kriteriji, plus zdrava pamet, npr črnec, musliman ali aziat pač ne morejo biti slovenci/evropejci.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeusVult ()

cekr ::

Narodnost je lahko zelo zanimiv pojem, ki ga nikakor ne bi smeli mešati z državljanstvom. Včasim me prav pogreje, ko novinarji tega ne ločijo. Predvsem športni so pravi fenomeni v tem. Predvsem stavek "Slovenci prihajajo na nogometno igrišče." mi je zelo smešen. Za marsikoga celo žaljiv.
Sicer je pa najbolj pomembno za narodnost, kako se nekdo počuti in ujema z nekim narodom oz. njemu pripadajočim okoljem. Sicer je pa pri nas zelo veliko 'Slovencev', ki so to samo zaradi finančnih koristi. Drugače so pa vse drugo.

Spoštujem človeka, ki reče 'Jaz sem Srb, Hrvat, Nemec, Ameurikan'c...' in je na to tudi ponosen. Ne pa da se skrivajo za : 'Ja sam Slovenac. Ovdje sam 40 g....'.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Mipe ::

Narodnost je rak človeštva.

Blinder ::

polska, 1940: nemški vojak ustavi civilista za kontrolo. Civilist je po narodnosti poljak, kar je zadosten razlog, da ga nemec namerava ubit. Tedaj se sliši glas iz oblakov: "ne stoj ga ustrelit, on bo naslednji papež. Zmeden nemški vojak praša "ja in kaj jaz??". Iz oblakov se sliši "ti pa boš za njim"
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

guest #44 ::

Mipe je izjavil:

Narodnost je rak človeštva.


Se podpišem spodaj!

Matako ::

Narodnost so 3 prsti in radio na glas.
/\/\.K.

Dr_M ::

Mipe je izjavil:

Narodnost je rak človeštva.



Zakaj?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jype ::

Dr_M> Zakaj?

Ker si je ne moreš izbrati, v praksi ne določa ničesar, skozi predsodke pa ogromno implicira, ogromno večino narobe.

Dr_M ::

Potem bi lahko za marsikatero stvar tako rekli. Rase si tudi ne mores izbirat, potem je tudi to rak clovestva? Je barva koze se bolj opazna, kot pa narodnost.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jype ::

Dr_M> Rase si tudi ne mores izbirat, potem je tudi to rak clovestva? Je barva koze se bolj opazna, kot pa narodnost.

Tudi, ja.

Zoprno je, ko ti narobe določijo lastnosti samo na podlagi tega, kakšno polt imaš.

Dr_M ::

Zoprno je, ko ti narobe določijo lastnosti samo na podlagi tega, kakšno polt imaš.


Ja jebiga, ce je 90% ljudi tvoje rase ali narodnosti gnojev, pac pades zraven, pa si lahko se tako super clovek.

Drugace je pa bil en clovek v zodovini, ki je hotel popravit to, samo ena rasa, torej nebi bilo vec problemov z barvo koze in ostalega :):))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

jype ::

Dr_M> Ja jebiga, ce je 90% ljudi tvoje rase ali narodnosti gnojev, pac pades zraven, pa si lahko se tako super clovek.

Se pravi si ti dejansko serijski morilec?

Dr_M> Drugace je pa bil en clovek v zodovini, ki je hotel popravit to, samo ena rasa, torej nebi bilo vec problemov z barvo koze in ostalega :):))

Daleč od tega. Takih je bilo na tisoče (in še več takih, ki so hoteli popravit še kakšno drugo lastnost, da bi si jo vsi prebivalci planeta delili, recimo osebno premoženje ali vero) in vsi so imeli nekaj skupnega: Bili so totalni idioti.

Dr_M ::

Se pravi si ti dejansko serijski morilec?


Lahko bi bil, pa nisem.


Daleč od tega. Takih je bilo na tisoče (in še več takih, ki so hoteli popravit še kakšno drugo lastnost, da bi si jo vsi prebivalci planeta delili, recimo osebno premoženje ali vero) in vsi so imeli nekaj skupnega: Bili so totalni idioti.


No, verjetno jih je bilo res precej vec.
Ampak bili so pa vse prej, kot idioti. Bi rekel objestni in zeljni oblasti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jype ::

Dr_M> Lahko bi bil, pa nisem.

A dej dej, vsi kavkaški moški ste serijski morilci, sej vemo kako je to.

Dr_M> Ampak bili so pa vse prej, kot idioti. Bi rekel objestni in zeljni oblasti.

Figurativno rečeno, jasno. Niso dobro premislili - ker se vedno lahko najde lastnost, zaradi katere veljajo predsodki.

Dr_M ::

A dej dej, vsi kavkaški moški ste serijski morilci, sej vemo kako je to.


Potem verjetno tudi ti zraven spadas :) Kaksen je pa tvoj izgovor?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jype ::

Dr_M> Potem verjetno tudi ti zraven spadas :) Kaksen je pa tvoj izgovor?

Nism, majkemi!

Dr_M ::

Padel si v paradoks :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Looooooka ::

No sj...ko bomo vsi rjava rasa bo tud padla potreba po pocitnicah(zakaj bi hotel iti na kitajsko ali v afriko gledati iste ljudi kot jih vidis na ulicah...Francija in Nemcija sta ze skor taki drzavi).Potem se bo folk zacel oklepati drzavljanstva in bomo spet na istem.
Clovek rabi met nekaj cemer lahko pripada.

SlimDeluxe ::

Npr, planetu Zemlja? :)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

jype ::

Looooooka> Clovek rabi met nekaj cemer lahko pripada.

Biološka vrsta ni dovolj, al kako?

Dr_M ::

Prevec siroko. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

blackpirat ::

DeusVult je izjavil:

Jaz narodnost zastopim kot "tisto, za kar se je imela večina tvojih prednikov zadnjih nekaj generacij". Pač nekaj, česar ne moreš spremeniti, kot lahko državljanstvo ali ime. Ampak vsaj v našem delu Evrope je vse tako premešano, da genetska definicija najbrž odpade, tako da dejansko najbolj ustrezajo kulturno-zgodovinski kriteriji, plus zdrava pamet, npr črnec, musliman ali aziat pač ne morejo biti slovenci/evropejci.


To je tudi zame najbolj pravilna definicija narodnosti :)Narodnosti nikakor ne moreš spremeniti, lahko se le sprenevedaš o njej.

donfilipo ::

Malo je besed, ki so tako močno prepojene s človeškimi čustvi,
kakor beseda narodnost. Cela vrsta čustev jo spremlja, začenši
od čuta ljubezni do plemena in jezika in do najbolj divjega narodnega
fanatizma in šovinizma. ..........
...... zato je jezik e d i n i
odločilni pojmovni znak naroda.


Slovenec sem, slovenec sem tako je mati djala....

in ista melodija in isto državljanstvo

slovenac je, slovenac je, jebeš mu mater milu......

Tu ni posebnih vprašanj. Zadeve so kar precej jasne.
Kar mene muči je, ali se res nič ne spremeni, v etosu naroda, ko druga in tretja generacija priseljencev, jezik zapopadejo s kvaliteto nerazpoznavnoti???
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

nuclear ::

Narodnost se bo odpravila z eno veliko državo, ki jo pripravljajo prostozidarji.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

bluefish ::

To je tisti NWO o katerem poslušamo že nekaj desetletij? Ja, bojmo se.

Manu ::

Nič ni narobe z narodnostjo. To je posledica bioloških, geografskih in zgodovinskih dejavnikov neke skupine ljudi.

Narodnost je bila bolj izpostavljena v času, ko svet še ni bil tako povezan. Danes je to malo drugače, ampak ne spet tako zelo.

Narodnost so tvoje genetske, geografske in zgodovinske značilnosti.

Problem nastane, ko svojo narodnost povzdiguješ na piedestal. Takoj, ko si ponosen na svojo narodnost (kot je cekr zgoraj napisal) že imaš problem. Ponos samo pomeni, da si navezan na neko lastnost (identifikacija) in jo non-stop omenjaš, ter izpostavljaš neko značilnost svojega naroda med ljudi druge narodnosti. Takrat nastanejo nepotrebni konflikti.

Nič ni narobe, če ohranjaš narodno identiteto (zavestnost). Svet je ravno zato lepši, ker je raznolik. Problem nastane, ko misliš, da je tvoja narodnost preveč pomembna.

Če ne ohranjaš svojo narodno identiteto v prostoru, kjer si je nek narod izboril svojo državo, potem zanikaš svoj lastni obstoj in tvegaš, da bo praznino v tem prostoru izpolnil nek drug narod.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

guest #44 ::

Manu je izjavil:


Če ne ohranjaš svojo narodno identiteto v prostoru, kjer si je nek narod izboril svojo državo, potem zanikaš svoj lastni obstoj in tvegaš, da bo praznino v tem prostoru izpolnil nek drug narod.



No, to se ravno dogaja danes v evropi, ko pritekajo vali tujcev. Namreč če bi priseljenci bili vsi kulturno napredni in ne nacionalisti potem problema nebi bilo. Žal pa se sem preseljujejo pretežno divjaki. Na žalost se moremo z neumnostjo bojevati proti neumnosti, ker drugače vrjetno bomo potegnili ta kratko.

Dr_M ::

Na žalost se moremo z neumnostjo bojevati proti neumnosti, ker drugače vrjetno bomo potegnili ta kratko.


Prvi del izkljucuje drugega.
Neumnost od nas bi bila, ce nebi naredili nic in tako bi potegnili ta kratko.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Manu ::

guest #44 je izjavil:

Manu je izjavil:


Če ne ohranjaš svojo narodno identiteto v prostoru, kjer si je nek narod izboril svojo državo, potem zanikaš svoj lastni obstoj in tvegaš, da bo praznino v tem prostoru izpolnil nek drug narod.



No, to se ravno dogaja danes v evropi, ko pritekajo vali tujcev. Namreč če bi priseljenci bili vsi kulturno napredni in ne nacionalisti potem problema nebi bilo. Žal pa se sem preseljujejo pretežno divjaki. Na žalost se moremo z neumnostjo bojevati proti neumnosti, ker drugače vrjetno bomo potegnili ta kratko.


Verjetno si me narobe razumel oz. sem se nerodno izrazil. V bistvu sem mislil, da kot Slovenec je potrebno, da ohranjaš svojo narodno identiteto v svoji lastni državi, drugače tvegaš, da bo v tvoji lastni državi prevladala neka druga narodnostna kultura.

Država Slovenija ima pravico določati koliko priseljencev bo sprejela, če sploh bo. Nesmiselno bi bilo, da bi npr. sprejemali kriminalce, do neke mere tudi neizobražene itd... Saj je v interesu obstoja države pomembno, da ohranjamo ravnotežje med avtohtonim narodom in priseljenimi drugih narodov, ter kvaliteto osebnosti priseljencev. Že tako imamo probleme s kriminalci in ostalimi nekulturnimi ljudmi lastnega naroda, zakaj bi potem položaj še poslabšali z ne-selektivnim sprejemanjem tujcev?

Od priseljenca se pričakuje, da spoštuje kulturo in narod, ki ga je sprejel medse. Lahko ohranja svojo kulturo, a s tem ne sme motiti in/ali prevladati avtohtone kulture. Od njega se pričakuje, da se nauči jezik naroda, kjer se je priselil.

Če se mene vpraša, bi morali imeti posebno službo, kjer bi na podlagi kriterijev sprejemali priseljence. Sprejemanje vsega kar ti potrka na vrata ni dobro za našo družbo. Ni pa tudi dobro, da postanemo popolnoma zaprti.

Treba pa je tudi razumeti širšo sliko preseljevanja. Vzrok preseljevanja je večplasten in eden izmed pomembnih je vmešavanje bogatih držav v 'državah v razvoju' (politično in gospodarsko na agresiven način). S tem si samo kopljemo lastno jamo.

Nekaj podobnega se je zgodilo z Nemčijo in Veliko Britanijo, ter ostalimi ekspanzivnimi državami (Francija, Italija ...). V preteklosti so preganjale narode iz njihovih lastnih prostorov in kot posledica se dogaja preseljevanje tujih narodov v te države (Nemčija - turki, jugoslovani itd..., Velika Britanija - Indijci, Pakistanci, Arabci ..., Francija - Alžirci, Arabci itd...). V mislih imam seveda bolj masovno preseljevanje.

V Sloveniji nimamo teh problemov, ker nismo nikogar napadali v njihovem lastnem prostoru. Zato imamo pravico oblikovati svoj prostor kakor ga želimo. Si pa delamo medvedjo uslugo z vojaško prisotnostjo zveze NATO.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Mipe ::

Manu: nič nimam proti, če se Slovenci absorbiramo v neko pan-evropsko kulturo. Opravimo s slovenščino in posvojimo globalen jezik ter začnimo delati novo zgodovino, ki nas bo ponesla med zvezde.

Žal pa ravno zaradi nacionalistov itd. ostajamo ob robu.

Looooooka ::

Again...ko bom sel na pocitnice do eskimov in bo tam zgledalo isto kot na cesti pred bajto smo propadli.Brez biološke raznovrstnost smo kot vrsta zakljucili.Lights out...end of the show.
Podpiranje multikulturizma in globalizma je neumnost.In to tok velka neumnost kot je rasizem.Se posebi ce pogledamo zakaj se ljudje v tako velikem stevilu sploh selijo na druge kraje.Iz dolgcasa in lepot tistega kraja ze ne.V ta namen imamo POCITNICE.
Sj ne recem, da sem proti temu, da se kksn procent ljudi pac seli v tujino, ker se zaljubijo v tist kraj.Ampak pac v mejah normale.
Cim pa rata resitev za problem ene drzave neko besno liberalno podpiranje multu etnicnih novodobnih idej o eni evropski oz se hujse svetovni drzavi...sem pa proti.
Zakaj ne bi recimo rajsi pomagal tej drzavi...ki je vec kot ocitno v TOTALNI RITI glede na to, da vsi bezijo iz nje?Zakaj je lazje bit politicno korekten in sprejemat zakone, ki bi omogocala lazji pretok ljudi iz teh drzav.Zakaj je tezko razvitim drzavam pac lepo prisilit te drzave v spremembno rezima...mogoce prej pogledat ce se da kaj naredit na podrocju gospodarskega sodelovanja, da bi mogoce ljudje v teh drzavah lahko mel sluzbo TAM?
Rajsi pa vsake 5 let naberemo par miljard evrov sredstev in napadamo neke "teroriste", ki jih v zivljenju nismo videli.Samo zato, da lahko ta izrodek "globalne vasi" se naprej funkcionira.
Pa again...ne trdim, da je treba begunce pa vse te reveze deportirat.Kar je pac je.Takemu cloveku je treba pomagat ga nekam spravt in ce zgleda kot, da ne more nazaj ga pac integrirat.Ampak kdaj hudica se bo delal na preprecevanju takih razmer po svetu in ne samo na sanaciji, ki vidmo kam pelje.

GregiB ::

Debata vedno bolj rine v zagovarjanje nacionalizma, ksenofobije in zaprtosti... Vprašanje je narodnost... Pojem, kot tak. Ali je otrok slovenske in etiopijca, rojen v Trbovljah slovenec? Če da, ali je etiopijec? Kaj pa potem njegov potomec? Ko berem komentarje, se mi vedno bolj dozdeva, da narodnost ni nič drugega, kot nekakšen geopolitičen argument... Nima s človekom samim nobene veze...
Podvprašanje... je prekršek, če se uradno deklariram za inuita? Kako dokazati, da "lažem"? Oz., če se počutim, kot Inuit, se potlej sploh lažem?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Manu ::

@Loooooka
Ampak kdaj hudica se bo delal na preprecevanju takih razmer po svetu in ne samo na sanaciji, ki vidmo kam pelje.


S tem se strinjam, da preprečujemo preseljevanje, katerih vzrok je v prvi vrsti revščina in slabi režimi.

Ampak, a veš kaj to pomeni za bogati zahod? Nič več privilegijev. Konec bogatenja na račun revnih. Konec ugodnih gospodarskih pravil za zahod (neugodnih za revne).

To si pa korporacije na zahodu ne bodo želele. Temu se močno upirajo. Posledice pa občutimo navadni prebivalci v bogatih državah.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

DeusVult ::

GregiB je izjavil:

Ali je otrok slovenske in etiopijca, rojen v Trbovljah slovenec? Če da, ali je etiopijec? Kaj pa potem njegov potomec?


Ne tič ne miš. Ne paše v nobeno od teh kultur, nima se kam asimilirati in nihče ga noče. Zato ljudje na splošno mešanje tako tujih narodov (ki pripadajo različnim rasam) zavračajo in njihove produkte zaničujejo. Zanj narodnost ne obstoja, je izrodek človeštva. Kaj da napisati na potni list, je brezpredmetno.

GregiB je izjavil:

Podvprašanje... je prekršek, če se uradno deklariram za inuita? Kako dokazati, da "lažem"? Oz., če se počutim, kot Inuit, se potlej sploh lažem?


Ne. Naša država uradno ne priznava koncepta "naroda", niti v ustavi nikjer ne piše, da je Republika Slovenija država slovencev, ali kaj to sploh pomeni, biti slovenec. Tako da se lahko deklariraš za kar se ti zazdi.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

Dr_M ::

Debata vedno bolj rine v zagovarjanje nacionalizma, ksenofobije in zaprtosti...


Po tvoje bi nas bi morali biti sram, da smo Slovenci in bi se morali podrejati drugim? Zakaj pa, ce smem uprasat?
Ce pa nekdo rece, da je ponosen Slovenec, je pa ze nacionalist, knesofob in nevem kaj se vse najdete...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

GregiB ::

Dr_M je izjavil:


Po tvoje bi nas bi morali biti sram, da smo Slovenci in bi se morali podrejati drugim? Zakaj pa, ce smem uprasat?


To ni tema debate... če pa zadevo že zagovarjaš, pa vprašanje... kaj tebe definira, kot slovenca? Kaj definira tvojega npr. soseda, da ga ti smatraš kot neslovenca? Če se taisti deklarira za slovenca, kaj je argument, s katerim mu ti to oporekaš?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Dr_M ::

Ce pa to ni tema debate, potem pa ni treba omenjat takih traparij.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Manu ::

Dr_M je izjavil:

Debata vedno bolj rine v zagovarjanje nacionalizma, ksenofobije in zaprtosti...


Po tvoje bi nas bi morali biti sram, da smo Slovenci in bi se morali podrejati drugim? Zakaj pa, ce smem uprasat?
Ce pa nekdo rece, da je ponosen Slovenec, je pa ze nacionalist, knesofob in nevem kaj se vse najdete...


Tko je to, če zagovarjaš multikulturnost. Da multikulturnost obstane moraš ohranjat svojo lastno kulturo (v svoji državi). Če jo ne, potem si za monokulturnost (drugih narodov v tvoji lastni državi).

Problem zagovornikov multikulture je ta, da se osredotočajo na druge kulture v neki državi, svoje lastne pa pustijo, da atrofira.

Poleg tega multikulturnost ne more obstati, če vsaka država ne krepi svojo lastno kulturo.

Jaz bolj verjamem v multikulturno Evropo (saj je že). Manj pa verjamem v multikulturnost posamezne države. Izjema so mlade države (ZDA, Avstralija, Kanada).

Seveda pa ne zagovarjam zaprtosti, nasilja in sovraštva do ljudi drugih narodov v svoji lastni državi.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

oracle ::

Dr_M je izjavil:

Zoprno je, ko ti narobe določijo lastnosti samo na podlagi tega, kakšno polt imaš.


Ja jebiga, ce je 90% ljudi tvoje rase ali narodnosti gnojev, pac pades zraven, pa si lahko se tako super clovek.

Drugace je pa bil en clovek v zodovini, ki je hotel popravit to, samo ena rasa, torej nebi bilo vec problemov z barvo koze in ostalega :):))

Ne vem a se samo delaš da ne dojameš al si bolj počasen?

Rasa in narodnost sta ista v temu, da sta zlorabljena za diskriminacijo in s tem "rak človeštva". Glih to kar ti opisuješ, nacizem, je lep primer tega.

Vitez ::

Ne razumem, kaj ima uradnico za zanimat anrodnost, to je oseben podatek. Razen če se je narobe izrazila in je mislila državljanstvo, kar je javen podatek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

nevone ::

Narodnost je neke vrste plemenska pripadnost. S tem, da so sodobna plemena bistveno številčnejša, kot so bila prvotno.

Plemensko pripadnost po želji lahko zamenjaš.

Ponavadi se pa počutiš pripadnik tistega plemena v okviru katerega si nekaj časa živel in si privzel nekatere njegove kulturne navade in značilnosti.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> Plemensko pripadnost po želji lahko zamenjaš.

Vprašanje. Nekatera plemena nočejo "novih članov", ki niso tudi _videti_ taki, kot "stari člani".

nevone ::

jype je izjavil:

nevone> Plemensko pripadnost po želji lahko zamenjaš.

Vprašanje. Nekatera plemena nočejo "novih članov", ki niso tudi _videti_ taki, kot "stari člani".


Ja to so potem finese. Ampak načeloma lahko preideš iz enega plemena v drugega.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Looooooka ::

Manu je izjavil:

@Loooooka
Ampak kdaj hudica se bo delal na preprecevanju takih razmer po svetu in ne samo na sanaciji, ki vidmo kam pelje.


S tem se strinjam, da preprečujemo preseljevanje, katerih vzrok je v prvi vrsti revščina in slabi režimi.

Ampak, a veš kaj to pomeni za bogati zahod? Nič več privilegijev. Konec bogatenja na račun revnih. Konec ugodnih gospodarskih pravil za zahod (neugodnih za revne).

To si pa korporacije na zahodu ne bodo želele. Temu se močno upirajo. Posledice pa občutimo navadni prebivalci v bogatih državah.

Tega se cisto zavedam.Ampak vseeno.Mamo miljon hipijev, ki so v imenu pravicnosti in dobrote pripravljeni riskirat obstoj lastnega naroda...oz vsaj identitete in kulture, obenem pa nimajo dovolj jajc, da bi to isto energijo rajsi usmerili v boj proti firmam, ki zivijo na racun manj razvitih drzav.Kot da se delajo dobrodelne in pravicne samo zato, da sami sebi opravicijo svoj nacin zivljenja.Neko polovicarstvo ce se mene vprasa.Ce se ze gres nekega dobrotnika potem zacni pri vzroku ne pri posledicah.
Predvsem zarad tega mi grejo razne akcije za zbiranje pomoci v Afriki na zivce(vseeno darujem ampak fuj...).Bi rajsi daroval 2x vec samo zato, da se evropske, kitajske in ameriske firme nazene stran od tam, dokler samo zlorabljajo poceni delovno silo.Se takoj odrecem vsem tropskim sadezem ce mi ni treba vsak teden gledat begunce, ki bezijo z drzav, kjer ni hrane za ljudi...se pa najde dovolj denarja, da pokupijo dovolj evropskega in ameriskega orozja za par 10 genocidov.
Tega pa se zmeraj nikoli ni v medijih.Vedno so samo lacni in ubogi.Kje hudica so prispevki o pezdetih, ki sluzijo miljone s preprodajo orozja.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raziskava o brezdomcih v Ljubljani

Oddelek: Loža
121884 (1061) ajmmmn
»

Jezik vpliva na varčevanje, ukvarjanje s športom, kajenje

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4313150 (10746) Okapi
»

Kaj za vraga je šiš-kebap ???

Oddelek: Loža
271760 (1483) jRk0

Več podobnih tem