» »

AMD povišal tržni delež na Intelov račun

AMD povišal tržni delež na Intelov račun

PC World - V drugem letošnjem četrtletju je na trgu mikroprocesorjev AMD povišal svoj tržni delež, ugotavljajo v podjetju Mercury Research v svoji raziskavi trga. Med procesorji x86 se je AMD-jev delež povečal s 17,8 odstotka na 19,4 odstotka, medtem ko je Intel prav toliko izgubil in pristal pri 79,9-odstotnem.

Gonilo AMD-jeve rasti je bilo povečano povpraševanje po cenejših računalnikih, v katerih često najdemo njegove čipe Fusion, ki združujejo funkcije centralnega in grafičnega procesorja. V teh treh mesecih so prodali 12 milijonov fusionov, kar je okoli 70 odstotkov vseh AMD-jevi mobilnih procesorjev. To se je odrazilo pri Intelu, kjer so beležili zmanjšano povpraševanje po Core i3, i5 in i7, tudi zaradi manjše prodaje netbookov. Intelovih težav zaradi hroščatega čipovja za Sandy Bridge AMD ni znal izkoristiti.

Gledano v celoti razbohotenje trga tabličnih računalnikov ni poteptalo šibkega trga PC-jev, saj je še vedno beležil šibko 2,6-odstotno rast prodaje v primerjavi z enakim obdobjem lani.

12 komentarjev

Bor H ::

Tale AMD Fusion je precej zakon zadeva, sploh ker ima že sam po sebi HDMI izhod, mislim da tudi še nisem videl Fusion laptopa brez bluetootha. Žal pa to dvigne rahlo ceno netbookom, še vedno pa manj kot če vzameš Atom + Ion. Resno me firbec matra kaj se bo kej pojavl novga od netbookov do novega leta.

SkipEU ::

Do razbohotenja tabličnih računalnikov je prišlo samo zato, ker je svoj primerek izdelal Apple. Če bi druga firma ponudila popolnoma identičen izdelek, se ne bi govorilo o dobrih prodajnih številkah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkipEU ()

gruntfürmich ::

zanimivo. fuzion so uspešni čeprav so relativno dragi.
vsekakor pa se mora amd potruditi, da ne bo moj naslednji komp imel intelovega proca not (ker sedaj če bi kupoval bi ga imel):D:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Dr_M ::

Draga je E serija, oz E350 za desktop, A8 so pa kar ugodni, glede na to, kaj ponujajo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Bistri007 ::

"AMD povišal tržni delež na Intelov račun"

A komu pa naj AMD prevzame tržni delež na trgu x86 procesorjev? Iskri??? :P
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

matej_jack ::

Jaz sem za 190€ dobil phenoma x6 in 990x ploščo, kar se mi zdi soliden nakup, glede na to, da 2500k ki sem ga najprej mislil kupiti stane 10€ manj - kje pa je še plošča zanj.

filip007 ::

Samo 95€ pa nisi dal po komadu?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Smiro ::

Hohohhohahhahah rotfl... Rade Končarju in EI Niš...
Aja, pa še Gorenje Paka je b'lo nekej vmes enkrat...

gruntfürmich ::

matej_jack je izjavil:

Jaz sem za 190€ dobil phenoma x6 in 990x ploščo, kar se mi zdi soliden nakup, glede na to, da 2500k ki sem ga najprej mislil kupiti stane 10€ manj - kje pa je še plošča zanj.


hja, ampak po zmogljivosti pa je kar razlika. sploh če vzameš v obzir 2400 in ne 2500k, ki je le malce zmoglivejša vendar dražja serija. potem si morda pri p/p kar tam-tam...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

WamPIRe- ::

Kar se p/p tiče ima AMD že zelo dolgo odlično razmerje. Recimo za razliko v ceni med recimo X4 955 in i5-2500, pa je veliko bolje kupiti boljšo grafično, če gledamo "igralčarsko izkušnjo".
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Machiavelli ::

WamPIRe- je izjavil:

Kar se p/p tiče ima AMD že zelo dolgo odlično razmerje. Recimo za razliko v ceni med recimo X4 955 in i5-2500, pa je veliko bolje kupiti boljšo grafično, če gledamo "igralčarsko izkušnjo".


Kaj ti nuca boljša grafika ko pa ti proc in platforma trokira njen performanc .....manj frejmou,občsen padec le teh itd.....mora biti balanced ;)
Nigaaazz

x45 ::

boljša grafa je hitrreši sitem dploh pri gamerjih. pa dva jedra več v konkertnem primeru tud..in tole se kupuje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodanih procesorjev več, razmerje AMD/Intel skoraj nespremenjeno

Oddelek: Novice / Rezultati
94216 (2863) Jst
»

AMD s knjigovodsko operacijo podvojil dobiček

Oddelek: Novice / Rezultati
387229 (5647) nekikr
»

Grafični procesorji: Intel vodi, AMD prehitel Nvidio

Oddelek: Novice / Grafične kartice
145229 (4671) Lonsarg
»

Trg procesorjev okreva, Intel pridobiva

Oddelek: Novice / Procesorji
205374 (4823) FireSnake
»

Intel izpodrival AMD

Oddelek: Novice / Rezultati
294746 (3348) Zheegec

Več podobnih tem