» »

Napaka diska [formatiranje]

Napaka diska [formatiranje]

chesn ::

Pozdravljeni,

včeraj sem hotel na novo namestiti windows xp sistem...
xp sem bootal iz usb ključa vse lepo in prav začnem delati formatacijo diska in sem izbral dolgo opcijo formatiranja, vmes sem nekako izgubil živce ker je šlo vse skupaj počasi in sem se spomnil da bi dal hitrejšo opcijo....pritisnem gumb reset na računalniku da bi ponovil zadevo in izbral quick format in glej ga zlomka NOČE! Prišlo je do napake in ne morem diska več sam formtirati edino kar mi da na izbiro je f3(ponovni zagon).

Zmotil sem ga pri brisanju podatkov in zdej ne morm ne naprej ne nazaj.

Prosil bi vas za namig oz pomoč kako naj najlažje tole zadevo rešim?

Nesem nekomu, ki mu rač deluje in preko njega v cmdju formatiram disk ali je kakšna druga boljša opcija?

DeeCoy ::

Kaj pa dolgi format gre?

chesn ::

Ne :| Lih pred formatacijo mi javi da je prišlo do napake in da ne more nadaljevati in lahko samo ponovno zaženem rač.

Niti v safe mod cmd ali kar koli ne morem pridt... če pa pustim da boota iz diska pa mi javi napako NTLDR is missing Press ctrl alt del to restart... kar verjetno pomeni napaka diska da se ni pravilno formatiral...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chesn ()

Mitch ::

S spleta si na katerem drugem računalniku prenesi "live" verzijo kkšnega Linuxa in ga zapeči na CD/DVD. V BIOSu nastavi, da ti zaganja najprej iz optične enote in ko se zažene probaj uporabit program Gparted, ki je po navadi standarden del namizja (vsaj pri Ubuntuju). Tukaj probaj najprej zbrisat particijo/e tako da bo pisalo Unallocated space. Nato lahko po želji tudi formatiraš v FAT32 datotečni sistem...

chesn ::

Tudi to sem že probal z ubuntovim sistemom pa mi sploh noče prikazat namizja... ko da mi zaradi diska noče iti naprej... bom probal še kakšno drugo distribucijo linuxa pa poročam...

zavajon ::

Ali pa si poberi software od proizvajalca diska, naloži ga na USB ali speci na CD, nato pa tam izvedi "full erase" oz. "write zeroes" oz. kaj podobnega.

chesn ::

hitachi disk imam bi mi pomagal to najti? gledam pa ne najdm nič pametnega..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chesn ()

zavajon ::

Tukaj boš kaj našel ;)

chesn ::

Tole bom sprobal AcronisAlignmentTool upam da mi rata spravt usb bootable skp nism še nikol uporabljal prej tega programa, ker nimam cd enote in moram preko usb delat vse.

Edit: eh tema tale program acronisalignmenttools ne morm narest bootable za drug računalnk

Edit: tudi fedorin live cd noče priti dlje od loading ikonce

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chesn ()

RejZoR ::

Paragon Alignment Tool je namenjen izključno za SSD diske in 4k ready diske, da se particije alignajo po inštalaciji. Npr WinXP na SSD disku moraš kasneje alignat, da deluje s polno zmogljivostjo.
Težave, ki jo ima tukaj s tem programom ne boste odpravili niti izboljšali, ker je zadeva za čist drug namen.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

chesn ::

Kaj pa naj uporabim po tvoje ker sem dejansko stestiral že miljon zadev pa niti ena ni pomagala in že počasi zgubljam ideje...

fosil ::

Da se ti ubuntu ne bi zagnal zaradi diska se mi zdi čudno.
Po moje je tukaj še kakšen drug problem.
Odklopi disk iz matične in poglej če se ubuntu v redu zažene.
Tako je!

amigo_no1 ::

Kaj javi "Drive Fitness Test" (full scan) ?

chesn ::

Pf somehow i managed to mi je pa pojedl živcov preveč!
Uglavnm ratal mi je live cd linux ubuntu zbotat do namizja da sm lahko potem formatiru disk in namestiu linuxe ... morm zdj povozt z winsi pa bo tko k sm hotu... zgleda je prhajal do neznane napake ko sm compajlov iso v usb in ni hotl pridt do namizja... hvala vsm za pomoč upam da ste se kej naučil iz mojih napak :) uglavnm jst sm zagotovo se hehe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chesn ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FORMATIRANJE RABLJEN DISK

Oddelek: Pomoč in nasveti
333907 (2887) opeter
»

win 10 zaciklanje in backup restore

Oddelek: Pomoč in nasveti
18971 (719) Rias Gremory
»

Ne gre namestiti Windowsa + ne zažene trenutnega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514254 (3420) MasterKiD
»

Kako že obstoječo particijo razdeliti na 2 brez izgube podatkov

Oddelek: Operacijski sistemi
236794 (6463) Icematxyz
»

knoppix - kako do documents and settings

Oddelek: Operacijski sistemi
291222 (1014) ToniT

Več podobnih tem