» »

Problem z grafično

Problem z grafično

«
1
2

Mare3 ::

Moja grafična ATI RADEON HD 4870. Grafična se je zelo segrevala in odločil sem se da bom očistil hladilnik.
Hladilnik sem snel in res je imel zelo veliko prahu, bil je čisto nabit z prahom. Ko sem očistil sem vse skupaj sestavil in vstavil v računalnik, ko sem ga zagnal je 3-4 krat nekaj zapiskalo in na zaslonu ni bilo slike (no video input). Kaj bi lahko bilo narobe sem kaj pomembnega spregledal ker se tudi ventilator na grafični dosti sliši. Kje v Ljubljani je servis računalnikov pri katerem bi mi računalnik pregledali in povedali kaj je narobe brez plačila?

butec ::

ponovno razstavi in previdno sestavi .....

bluefish ::

Kje v Ljubljani je servis računalnikov pri katerem bi mi računalnik pregledali in povedali kaj je narobe brez plačila?
Težko, da boš našel.

Xserces ::

da ne bos pozabu na termlano pasto... vsaj razmaz uno k je ze gor:D
in pa kero matično ploščo imas... ker ti notr v prilozeni knigi vse pise ce zapiska 1,2,3,4 kaj je narobe...:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Xserces ::

v knigi od matične plošče imas vse napisano o piskanju;)

amigo_no1 ::

hint: bios beep codes

Mare3 ::

asus P5Q pro je moja maticna

Nagi Bator ::

Najprej samo ponovno vstavi graficno. Najvejetneje je samo slabo vstavljena v slot.

Xserces ::

One short beep
VGA detected
Quick boot set to disabled
No keyboard detected

One continuous beep followed by two short beeps then a pause (repeated)
No memory detected

One continuous beep followed by three short beeps
No VGA detected

One continuous beep followed by four short beeps
Hardware component failure

Mare3 ::

grafično sem še enkrat odprl in ugotovil da se je termalna pasta čisto posušila. Je lahko razlog za ne delovanje termalna pasta in ali lahko probam zagnati računalnik brez hladilnika? Ali lahko uporabim isto termalno paato kot za procesor?

Xserces ::

am razlog za nedelovanje ni termalna pasta... in pa odsvetujem ti da zaganjas brez hladilnika...
Termalna pasta je ista povsod kjer so hladilna rebra:) tako da lahko uno za procesor:D

se zmeraj pa ne vem zakaj graficna kartica nebi delovala edino ce si kaj poskodoval...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Mare3 ::

Kaj pa brez termalne paste ker je nimam trenutno pri sebi je bolje da ne probavam?

Xserces ::

to zna biti porblem ce je hladilnik dobro pritrjen na graficno kartico se ne bo prec pregrela ce ne bos meu termalne paste ampak ni pa priporoceno te delat... raje pocakaj in ko jo bos imel to zrihti do konca.

in pa se enkat hladilnik mora biti dobro pritisnjen na GPU čip ce bos probaval:D

Upam le da nisi kej graficni kartici naredu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Mare3 ::

Ja jst tut upam da nism grafične uniču :( Kaj pa a se grafično ki je poškodovana da prodat al pa kej popravt da bi ceneje prišel do nove grafične? ter katero priporočate večinoma za igre jo uporabljam.

Xserces ::

graficnih se ne popravlja edin ce bos kej doma eksperimenteru... prodav bos pa tut tezko... edin ce bo ksn tak da to kupuje in se ukvarja iz cim takim...
Drgac pa nevem kako bi jo lahko unicu. Jaz sem mojo 8800ultro odpru ze vsaj 20 in se zmeraj dela... so kr trpezne graficne drgac...

Ce pa mas tako smolo pa da si jo unicu bi jaz vzel ksno ATI 5850... samo jaz bi na svojem mestu pocakal kaksen mesc ker bo nvidia kmalu izdala "Fermi" in bojo ATIjeve cene padle:) Kar tudi jaz nameravam naredit:D

aja pa samo se to... si imel graficno se v garanciji? :) ker ce si imel te bom tepu xD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Mare3 ::

Eh sej za grafično se sploh ne mudi bom pa mnj gikal ane pa bom še za šolo kej naredu :D No bom pa počaku vsekakor do te nove nvidi in bodo cene padle. Če sem imel v garanciji pa nevem, vem da je komp v garanciji za 2 leti sam verjetn garancije ni več ker sm ga odpru zamenju hladilnik pa zdej še to, bomo sigurn ugotovil da sm sam ''prčku''

Aja pa ne mislim dajat 200EUR za grafično :D Kakšna je pa kej ATI 5770?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare3 ()

Xserces ::

5770 je malo slabsa od 4870... malenkost:D
sodec po testih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

particle ::

Posušena termalna... kartice verjetno nisi še uničil, probaj pa staro termalno pasto očistit dol, previdno in natančno. Nato nanesi tanek sloj nove termalne paste po površini GPUja in kartico nazaj sestavi.

Svetujem ti da vedno, če odstranjuješ hladilnik iz GPU/CPU-ja, odstraniš in na novo naneseš termalno pasto.

Aja, pa ne probavaj brez termalne paste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: particle ()

Xserces ::

Peshkeer cudno je samo to ko je kartico sestavil nazaj (tudi brez termalne bi morala delat) mu ni delala...
ampak ce nimas termalne paste se zelo hitro pregreje ampak njemu je speaker piskal... tako da nevemo kaj bi lahko bilo...
Speaker pa ne piska zato ker nimas termalne paste...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

particle ::

Se strinjam, ampak mislim da ne more škodovati če stvar pravilno sestavi nazaj, z nanosom termalne, in še enkrat proba.

BTW: si kabel za elektriko od ventilatorja priklopil nazaj na grafično, in si vse priklopil na kartico tako kot je bilo?

Xserces ::

uklopu oba 6pinska PCIE power connectorja?:D

Mare3 ::

Vse sem nazaj priklopil kot je bilo pa še vedno piska ko ga prižgem.

Kaj predlagate naj naredim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare3 ()

Mare3 ::

Je možno da sem pcie kabel in power narobe priklopil?? Lahko zamenjam in ali je nevarno če je zdaj prav in ko bom zamenjal ne bo ker se ne spomnim točno kako so bili povezani

Mare3 ::

aja ne sej je pravilno sem našel sliko ko je slikan comp preden sem to odklopil. Kaj pa če je tisti del za grafično na matični pokvarjen ali izkrivljen morda? Na matični je sicer še en prostor mislim da je za grafično, naj probam priklopiti v drugo režo na matični (ASUS P5Q PRO)

Xserces ::

no ti kr nehi lepo to prikljaplat da ne bo se kaj drugega narobe...
aja pa se to ali si na hladilniku pustil termlane trakove za RAMDAC?
strvari ki so okoli gpuja... ce si jih ne pozabi dat nazaj...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

AngelOfDeath ::

Mare3 je izjavil:

aja ne sej je pravilno sem našel sliko ko je slikan comp preden sem to odklopil. Kaj pa če je tisti del za grafično na matični pokvarjen ali izkrivljen morda? Na matični je sicer še en prostor mislim da je za grafično, naj probam priklopiti v drugo režo na matični (ASUS P5Q PRO)



Kaj če bi ti slikal to svojo mojstrovino ? Pa dal slike sem.
edit: Slovnica

Mare3 ::

ni potrebno slikat ker so slike na netu identične

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Xserces ::

angel je to reku da bi vidu kaj si ustvaru ;) ne pa kaksna grafa je al se motm angel?:)
si graficno odpiral prec po uporabi ali ko se je shladila?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Xserces ::

AngelOfDeath je izjavil:

Mare3 je izjavil:

aja ne sej je pravilno sem našel sliko ko je slikan comp preden sem to odklopil. Kaj pa če je tisti del za grafično na matični pokvarjen ali izkrivljen morda? Na matični je sicer še en prostor mislim da je za grafično, naj probam priklopiti v drugo režo na matični (ASUS P5Q PRO)



Kaj če bi ti slikal to svojo mojstrovino ? Pa dal slike sem.


KAJ MISLS S TEM?
Kaj pa če je tisti del za grafično na matični pokvarjen ali izkrivljen morda

še en prostor mislim da je za grafično
Ta slot je za graficno ja ampak samo 8x bandwidth

AngelOfDeath ::

Xserces je izjavil:

angel je to reku da bi vidu kaj si ustvaru ;) ne pa kaksna grafa je al se motm angel?:)
si graficno odpiral prec po uporabi ali ko se je shladila?



Točno tako. Hotel sem videti njegovo mojstrovino. In ne neke random slike.
edit: Slovnica

Mare3 ::

Ja ni nobene mojstrovine ker ni nobene razlike med to sliko na netu in mojo grafično ko sem jo odprl. Če bom imel čas jo zvečer še enkrat odprem in slike objavim.

Našel sem tole na neki temi glede pokvarjenih grafičnih:
korak 1:
- spihas AGP oz. PCIe režo

korak 2:
- v komp vstaviš grafo na PCI vodilu

korak 3:
- FLASH-neš BIOS od "pokvarjene" grafe

pa tretjega koraka ne zastopim in ne vem kako se to naredi. Lahko bi kjdo bolj podrobno opisal 3 korak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare3 ()

particle ::

Mare3, mi bi radi videli kako si ti to nazaj sestavil, in kako si priklopil kable, ker po tvojem pisanju sodeč, sumimo da si stvari spacal nazaj skupaj narobe. Dejanska slika mojstrovine, ki si jo uspel sestaviti skupaj bi verjetno pokazala kaj je v resnici problem.

Slikaj, daj sliko na shrani.si in prilepi link. Ti bomo lažje pomagali.

AngelOfDeath ::

Kaj si ti točno delo s to tvojo grafično kartico ?
Prosim ne spuščaj podrobnosti.
edit: Slovnica

Mare3 ::

Grafično sem odklopil in vse šraufe z grafične ki so držali spodnji del (hladilnik in ventilator) snel. Posesal sem prah, očistil staro hladilno pasto nanasel novo in stvar zašraufal nazaj skupaj. Slikal bom zvečer ker se mi mudi.

Xserces ::

Dej povej to ce si na hladilniku pustil trakove za RAMDAC? ce jih nisi kupi nove ali das stare nazaj...

Mare3 ::

Vsi trakovi so gor.

Xserces ::

Mas mogoce kaksnega kolega k bi lahko sprobal kartico??? lepo namazi termalno hladilnik privij nazaj in uklopi kable in jo probaj pri kolegu... ce ne dela pol je sla ce dela pol je pa drge napaka:)

PINki ::

Jutri pride k meni stestirat. Bova dala najprej v moj comp (mam drgač isto grafo). Če ne bo delala, jo bova spet odprla pa sestavla, pa še 1x sprobala.

Samo ni mi jasno, kako se lahko pokvari, če je le hladilnik dol snel in popucal prah...

Xserces ::

kaj ce bi ti grafo nemu dau u komp da izlucta moznost da je kaj narobe z maticno? nevem kako se lahko pokvari... mozno da je kaj zadel iz cim in odlomil ksn konektor al pa karkol... toj itak tok na mejhn narjen da ne mors vidt...al pa nasploh GPU crknu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

PINki ::

jutri javim, kako je šlo ;)

Xserces ::

upajmo na cim boljse! :)

Mare3 ::

Še neki me zanima v primeru da bo grafična na drugem kompu delala a lahko probam v drugo režo na matični vstavit grafo


ASUS P5Q PRO

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

PINki ::

Njegova grafa ne dela v mojem kompu. Razstaviti je pa nisva mogla, ker nisem imel dovolj majhnega izvijača, on je pa svoje pozabil prinesti. Grafa še kaže znake življenja (ventilator se vrti na maximum)...

Sem se pa spomnil tiste fore pri nvidia z pečico, ko grafo za nekaj minut daš v pečico na veliko stopinj °C in potem grafična začne delat. V katerem primeru se to dela?

Xserces ::

to sm jst naredu pr 8800ultri in je delovalo... drgac pa to se dela ko si zihr da je napaka v GPUju (ko je graficna mrtva)... ce bos to delu mors dat hladilnik dol...:D plastik ni treba dajati dol saj zdrzijo vrocino...

Mare3 ::

Kako naj vem da je napaka v GPUju?

Xserces ::

nah sej ce ne dela ne mors nc zgubit...
http://www.hardforum.com/showthread.php...

aja pa se to... nism zasledu da bi to delal iz ATI graficnim:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

hudychk ::

Bi se še jaz pridružil tej temi s svojim problemom. Pred približno dvema tednoma sem kupil nov računalnik in grafično kartico Gigabyte HD 5850. Opazil sem, da začne ventilator na grafični moteče ropotati, ko jo malo bolj obremenim. Včasih ropota tudi, ko 0 ne delam, vedno pa zaropota, če malce ruknem celotno računalniško ohišje. Z ropotanjem ne mislim šumenja zaradi pretoka zraka, ampak prav ropotanje, kot da bi se ventilator nekam drgnil, zadeval z vrtenjem. Če se med ropotanjem na rahlo dotaknem ventilatorja s prstom, neha ropotat. A ma še kdo podobne izkušnje? Sem bral po raznih forumih na netu, da imajo ljudje težave z 5850 in 5970, neglede na proizvajalca. Kako bi to ropotanje lahko odpravil, razen da nesem grafično na servis in bom 8 dni brez???
The Devil himself!

Xserces ::

raj 8 dni brez kokr 45 k ti bo crknla...

IvoJan ::

Xserces je izjavil:

5770 je malo slabsa od 4870... malenkost:D
sodec po testih



Slabsa po testih?? ja mogoce s ta prvimi driverji.. s tanovimi 10.1 jo pa poje k nc.. in se zlo prbliza HD4890.. mam HD5770 doma in je zelo uredu graficna in priporocam nakup.. pol pa lahk itq se eno zravn v crossfire das in to je to...
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

lopov ::

PINki je izjavil:

Sem se pa spomnil tiste fore pri nvidia z pečico, ko grafo za nekaj minut daš v pečico na veliko stopinj °C in potem grafična začne delat. V katerem primeru se to dela?


To se dela samo z nv serije 8.

Da se ventilator vrti na max ne pomeni nič. Lahko da je "posesal" kakšno stvar preveč. Je na plati videti da kaj manjka?

Kot drugo - ne razstavljat komponent in ne s sesalcem preblizu, na plastiki se nabere kar veliko statične elektrike in mimogrede uničiš elektronske zadeve.

Za čiščenje uporabi stisnjen zrak, bodisi s pomočjo kompresorja oz. kupiš pločevinko s stisnjenim zrakom. Za grafične kartice z dolgim in zaprtim hladilnim sklopom je to bistveno bolj učinkovito kot sesanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sapphire 7970 3 GB - ne deluje

Oddelek: Strojna oprema
301873 (1129) konspirator
»

Sapphire Radeon HD7970 - hlajenje

Oddelek: Pomoč in nasveti
211752 (1409) Navje
»

Namizni računalnik do 150 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
303449 (2788) lonewolf_
»

Pregrevanje grafične kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
61286 (1180) jazbec
»

PC po ciscenju ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
292169 (1662) oemdzi

Več podobnih tem