» »

Oslo, teroristicno dejanje

Oslo, teroristicno dejanje

Temo vidijo: vsi
««
28 / 29
»»

Brane2 ::

Zakaj ne ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pyr0Beast ::

Če se tam vžge bo pokalo tam.

Pri nas pa tudi zaradi pomanjkanja dobrin.


Ne rabijo sploh do nas priti, da se sranje začne.



V bistvu lahko preprosto začnejo omejevati izvoz, sami pa ostanejo z viška dobrinami.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ramon dekers ::

Okapi je izjavil:

Stari, ko se bo tole sesedlo, bo reklo več kot samo "plop".
Vprašati se moraš, ali je Kitajska bolj odvisna od izvoza, ali ostali svet bolj od uvoza iz Kitajske? Bi rekel, da je Kitajska bolj odvisna od izvoza, ker če zagusti, bomo mi še vedno znali vse narediti, Kitajci pa ne bodo imeli komu izvažati.

O.



Zakaj? Pa saj mi ne moremo več kupovati. Se bomo še bolj pufali da si bomo lahko kupovali cheap stuff from China?
Kitajska je neodvisna, to je postala še nekaj časa nazaj, požvižga se na razne WTO listine. Editi: Če imamo otok na katerem je 6 kitajcev pa en amerikanec. Vsi kitajci delajo, nosijo drva, lovijo... Ob koncu dneva se zberejo in vse kar amerikanec naredi je to da poje njihov ulov in se pase ob ognju ki so ga zakurili kitajci. Ko bodo kitajci ugotovili da lahko shajajo brez amerikanca ga bodo vrgli z otoka. Če si že slišal za to anekdoto.

Pyr0Beast je izjavil:

Če se tam vžge bo pokalo tam.

Pri nas pa tudi zaradi pomanjkanja dobrin.


Ne rabijo sploh do nas priti, da se sranje začne.



V bistvu lahko preprosto začnejo omejevati izvoz, sami pa ostanejo z viška dobrinami.



Tako je. Oni imajo dobrine + kapital, mi praktično nimamo nič.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Brane2> Zakaj ne ?

Ker jih je _več_ kot Rusov.

Pyr0Beast ::

Bodo vremenske 'neprilike' terjale svoj davek zagotovo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Brane2 je izjavil:


O teh in takih stvareh govori tudi tip v Manifestu. Ki ga btw nisem imel časa obdelat, še vedno sem na strani 15...


Skoraj brezveze brati. Na parih naslednjih straneh se začne tipu malce trgati in tožiti po 'starih časih'. (Sicer je tam okoli 50-te strani malce boljše samo še vedno isti šmorn)




Unabomber manifesto je bil daleč boljši od tega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

In kateri mehanizem točno bo nakup teh robotov preprečil Kitajcem ?

Saj če si ti naredu boljšega robota, ti je valjda v interesu, da prodaš čimveč, torej so take stranke naravna izbira...
Ja sej, nej majo [tvoje] robote in štancajo naprej, karkoli pač že štancajo. Ko sem iskal Kitajcke, ki bi mi poceni natisnili par škatel letakov, sem videl, da imajo praktično vsi Heidelberge - nekje so jih seveda morali kupiti.

Sicer pa, to da želijo delavce zamenjati z roboti kaže na to, da kitajska delovna sila očitno ni več tako poceni, kot je bila. Kitajska ne cveti zaradi tistih par konglomeratov v stilu Foxconn in Huawei, ampak zaradi milijonov garažnih firmic, ki nekaj ustvarjajo in izvažajo na Zahod. Poceni kitajčke si je lahko privoščil "vsak", ko bodo ti predragi, si robotov ne bo mogel privoščiti.

Mislim, da se tej OT temi pritiče še tole izpred 20 let nazaj:

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

darkolord je izjavil:

Ja sej, nej majo [tvoje] robote in štancajo naprej, karkoli pač že štancajo. Ko sem iskal Kitajcke, ki bi mi poceni natisnili par škatel letakov, sem videl, da imajo praktično vsi Heidelberge - nekje so jih seveda morali kupiti.


Saj to vem. Garaže še vedno kupujejo marsikaj. Ampak ta, ki jih je tu prodal, ni ravno naredil bajte od tega.

Ampak kdo bo prej našel izhod v robotizaciji, ta ki že sedaj naroča material na megavagone in robote v milijonih ali ta, ki bo mogoče zbral denar za par robotov ?


Sicer pa, to da želijo delavce zamenjati z roboti kaže na to, da kitajska delovna sila očitno ni več tako poceni, kot je bila. Kitajska ne cveti zaradi tistih par konglomeratov v stilu Foxconn in Huawei, ampak zaradi milijonov garažnih firmic, ki nekaj ustvarjajo in izvažajo na Zahod. Poceni kitajčke si je lahko privoščil "vsak", ko bodo ti predragi, si robotov ne bo mogel privoščiti.


Ni res. Garažice bodo ali izpuhtele ali pa si bodo robote v istem paketu skozi partijo z enakimi popusti privoščile še one. Partijski sindikat časti. Foxcon ne bo zaradi vpeljave robotov sedaj kar naenkrat dvignil cene...



Mislim, da se tej OT temi pritiče še tole izpred 20 let nazaj:



Ja, kje so še ti časi. Ko je bil recimo Proxxon še ime za nemško kakovost. Sedaj ga že kar nekaj let delajo na kitajskem, kot vse drugo...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Tudi nisem ziher, da je tiskarstvo ravno prva panoga, ki bo občutila kitajsko konkurenco.

Tiskarn je v Sloveniji že dolgo bistveno preveč glede na potrebe in v tem času so si zbile ceno dela na minimum. Tudi če si je ne bi, je tu Bolgarija.

Do Kitajske je pa daleč. Papir je težek, ljudje te pa tudi ne bojo čakali 3 mesece za robo. Poleg tega je fajn meti tiskarja blizu in to takega, ki obvlada jezik, da te pokliče v primeru napak, ki bi sicer povzročile katastrofo.

Pa še to bo lahko prej ali slej problem, ko/če se bodo lokalne kitajske podružnice odločile za korak v tiskarstvo. To pa še ne bo tako hitro. Najprej mora kitajska osvojiti tehnologijo, nato mora imeti izdelke z boljšim P/P razmerjem od tujine. Nato jih lahko ponudi svojim podružnicam ugodneje, kot bi jih tebi...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Ramon dekers ::

tiskarstvo ja:)tablice bodo prevzele svet, na njih pa se bodo odvijale stvari. Čas papirja (upam) da je konec oz ga kmalu bo.

knesz ::

Brane2 je izjavil:

Tudi nisem ziher, da je tiskarstvo ravno prva panoga, ki bo občutila kitajsko konkurenco.

Tiskarn je v Sloveniji že dolgo bistveno preveč glede na potrebe in v tem času so si zbile ceno dela na minimum. Tudi če si je ne bi, je tu Bolgarija.

Do Kitajske je pa daleč. Papir je težek, ljudje te pa tudi ne bojo čakali 3 mesece za robo. Poleg tega je fajn meti tiskarja blizu in to takega, ki obvlada jezik, da te pokliče v primeru napak, ki bi sicer povzročile katastrofo.

Pa še to bo lahko prej ali slej problem, ko/če se bodo lokalne kitajske podružnice odločile za korak v tiskarstvo. To pa še ne bo tako hitro. Najprej mora kitajska osvojiti tehnologijo, nato mora imeti izdelke z boljšim P/P razmerjem od tujine. Nato jih lahko ponudi svojim podružnicam ugodneje, kot bi jih tebi...

Pa še vseeno ne bodo konkurenca lokalcem. Pod določenimi pogoji.
Trenutno je car tisti tiskar, ki ti je sposoben za razumno ceno stiskati 400 letakov do ponedeljka zjutraj, katere mu jaz pošljem po mailu v nedeljo zvečer.

Brane2 ::

Car je zate. Vprašanje če si ti car zanjga.

Tiskarjev, s katerimi delamo mi, si niti ne pomislim poklicat za kaj takega. Raje pokličem lokalnega garažarja.

Solidni večji tiskarji imajo svoj čas razprodan vnaprej. Točno vedo, kaj bodo tiskali in koliko časa bo to trajalo.

Pri teh cenah očitno ni druge variante.

Za tako male količine pa je verjetno digitalni tisk boljša opcija, pa še tam za tiste stvari, ki jih ne boš šel delat na laser ali celo pljuvača...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Skratka, ko bodo lokalen kitajske restavracije nabavile solidne laserje in pljuvače ki so "padli s proizvodnega traku" "s sindikalnim popustom", takrat se bo začela zadnja faza odmiranja malih tiskarjev.

Ostane jim samo še tiskanje denarja...
On the journey of life, I chose the psycho path.

darkolord ::

Garažice bodo ali izpuhtele ali pa si bodo robote v istem paketu skozi partijo z enakimi popusti privoščile še one.
No saj na koncu je vseeno - v obeh primerih to pomeni odmik od tega, kar je bilo ključno za ta uspeh, ki ga dosegajo v zadnjih letih: poceni delovne sile.

Ja, kje so še ti časi. Ko je bil recimo Proxxon še ime za nemško kakovost. Sedaj ga že kar nekaj let delajo na kitajskem, kot vse drugo...
Ja, Kitajci jasno med drugim "skrbijo" za to, da ti zgolj dobro ime iz preteklosti ne garantira več uspeha. Še BMW mora skozi nekaj izumljati, da jih drugi ne prehitijo.
Če pogledam Proxxonov katalog, se mi res zdi, da je pri njih še leto 1991, namreč nič kaj posebno novega ni tam videti - po zgornji tabelci popušijo pri "vodilni v tehnologiji", "design" in mogoče že tudi "funkcionalnost".

Slučajno sem se ravnokar spomnil recimo na Braun, njihova zadnja serija brivnikov proti npr. mojemu, ki je pred tremi leti bil še med boljšimi modeli (iz iste serije), izgleda kot en faking future spaceship. Kup novih ™. TKO se to dela.

Zgodovina sprememb…

guest #44 ::

Sej je lepo slišat, da bo nas rešila napredna tehnologija, ki jo premoremo. Na žalost pa menim, da Kitajci nas dohitevajo s polno paro. Se tudi oni zavedajo globalne situacije. Pametnih pa jim s takim številom prebivalstva vrjetno ne manjka.

Ne vidim razloga, zakaj ne bodo delali z isto intenziteto tudi na področju višjih tehnologij.

Tk da jype ne mislit, da si sedaj imun na konkurenco iz kitajske. Hell, pa še indijo sem pozabu...čez 10 bo slika vrjetno precej drugačna.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

darkolord je izjavil:

No saj na koncu je vseeno - v obeh primerih to pomeni odmik od tega, kar je bilo ključno za ta uspeh, ki ga dosegajo v zadnjih letih: poceni delovne sile.


Ni res. To pomeni "New round- more of the same". Prej so te ubijali s poceni meseno delovno silo, sedaj te bodo s poceni robotsko delovno silo, ki si je ti ne boš mogel privoščit.

Saj meni je jasno, da ima KP Kitajske za cilj dvig življenjske ravni svojega prebivalstva. To ni nič novega- tudi KPJ jo je imela. Če hočeš biti res komunističen, moraš deliti s prebivalstvom. Kaj je tu novega ?

Ni jasno, kako Evropa VE, da bo to zdržala.


Ja, Kitajci jasno med drugim "skrbijo" za to, da ti zgolj dobro ime iz preteklosti ne garantira več uspeha.


Ne, Kitajci skrbijo za lasten dvig. Da so si priborili odločilno prednost, je jasno vsem ki znajo opazovat okrog sebe.


Še BMW mora skozi nekaj izumljati, da jih drugi ne prehitijo.


Ne vem če si opazu, ampak BMW že zdavnaj ni tako ime, kot je bil nekoč. Tudi ne vem če ti je znano, d a se masa delov zanje dela drugje in verjetno tudi že dobri Kitajci dobijo tudi tu svoj kos pogače. ALi pa ga še bodo.


Če pogledam Proxxonov katalog, se mi res zdi, da je pri njih še leto 1991, namreč nič kaj posebno novega ni tam videti - po zgornji tabelci popušijo pri "vodilni v tehnologiji", "design" in mogoče že tudi "funkcionalnost".


Točno. Tako kot mnogi drugi, ki so rekli eh, jebi ga in outsourceali na kitajsko.


Slučajno sem se ravnokar spomnil recimo na Braun, njihova zadnja serija brivnikov proti npr. mojemu, ki je pred tremi leti bil še med boljšimi modeli (iz iste serije), izgleda kot en faking future spaceship. Kup novih ™. TKO se to dela.


Ajde. In kje se proizvaja zadeva ?

Evo ti link: Braun's History

Zanimiv extract:

Braun's product range includes about 200 products which are manufactured at its ten production plants in Germany, Ireland, France, Spain, China, Mexico, and the United States.
On the journey of life, I chose the psycho path.

darkolord ::

Prej so te ubijali s poceni meseno delovno silo, sedaj te bodo s poceni robotsko delovno silo
In v čem točno je njihova robotska delovna sila lahko tako cenejša od naše robotske?

Ne, Kitajci skrbijo za lasten dvig.
Kar je isto, samo da si dal avtomatsko dal "ne" spredaj :P. So pač konkurenca in konkurenca poskrbi za to, da moraš naprej gnati razvoj in ne samo uživati sadov iz "dobrih starih časov".

Ne vem če si opazu, ampak BMW že zdavnaj ni tako ime, kot je bil nekoč.
Sej o tem govorim. Ima sicer še vedno _precej_ od tega imena (precej velik delež ljudi avtomatsko pri nakupu kot default pomisli na nemške avtomobile), ampak vseeno ne spijo in gonijo razvoj naprej. NE čakajo na to, da bo prišla azijska konkurenca, preden se bodo (velikokrat prepozno) zbudili.

Tudi ne vem če ti je znano, d a se masa delov zanje dela drugje in verjetno tudi že dobri Kitajci dobijo tudi tu svoj kos pogače. ALi pa ga še bodo.
Ajde. In kje se proizvaja zadeva ?
To, da se zadeva samo proizvaja na Kitajskem niti ni tako problematično. V bistvu je čisto OK (s tem se počasi zmanjša število nekvalificirane delovne sile).

Ključno je to, da Kitajci delajo ZA "NAS" in ne mi za njih.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

>Ključno je to, da Kitajci delajo ZA "NAS" in ne mi za njih.

Potem pa nehajmo outsourcati zadeve.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

darkolord ::

Zakaj?

Pyr0Beast ::

Ker jim praktično pod nos rinemo tech za reverse-engineering
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Brane2 ::

darkolord je izjavil:

Prej so te ubijali s poceni meseno delovno silo, sedaj te bodo s poceni robotsko delovno silo
In v čem točno je njihova robotska delovna sila lahko tako cenejša od naše robotske?


V količinah in pogojih, ki jih lahko izpogajajo.


Ne, Kitajci skrbijo za lasten dvig.
Kar je isto, samo da si dal avtomatsko dal "ne" spredaj :P. So pač konkurenca in konkurenca poskrbi za to, da moraš naprej gnati razvoj in ne samo uživati sadov iz "dobrih starih časov".


Ni res. Korektna konkurenca ti je nekdo, ki tekmuje na istem trgu. Ne more ti biti konkurenca nekdo, ki v bistvu izkorišča delo sužnjev, vsaj v začetni fazi. Saj en del namena ISO-9k standardov je bil ravno v tem - izpolnjuj pogoje poštenega dela, potem pa tekmuj kolikor te je volja.


Ne vem če si opazu, ampak BMW že zdavnaj ni tako ime, kot je bil nekoč.
Sej o tem govorim. Ima sicer še vedno _precej_ od tega imena (precej velik delež ljudi avtomatsko pri nakupu kot default pomisli na nemške avtomobile), ampak vseeno ne spijo in gonijo razvoj naprej. NE čakajo na to, da bo prišla azijska konkurenca, preden se bodo (velikokrat prepozno) zbudili.


Pa saj tudi ti ne bi spal, če bi ti moja tolpa zagrozila z umorom. Prav lepo bi si zvečal gibljivost, ko bi vsako noč spal drugje,s preminjal vzorce gibanja itd. To še ne pomeni, da bi bilo to pravično ali koristno. Da pa bi bilo komu srčkano ali zanimivo, to pa verjamem.


To, da se zadeva samo proizvaja na Kitajskem niti ni tako problematično. V bistvu je čisto OK (s tem se počasi zmanjša število nekvalificirane delovne sile).


In kje konča ta zmanjšana delovna sila ? Jo pošljejo v mesarijo in konča predelana na trgovinskih policah ?
Ali to misliš, da tisti, ki bi sicer delali za trakom, sedaj rišejo nove brivnike ? A ni to rahlo veliko načrtovalcev za fabriko, ki je prej imela recimo 10k delavcev ?

Pa recimo da je v tem tvojem svetu tako. Ampak tudi kitajci delajo vse boljše brivnike. Ideje lahko pobirajo kar od kolegov za tekočim trakom, kjer sestavljajo tekoče state-of-the-art brivnike.

Se pravi, tvojih 10k načrtovalcev mora vedno zagotoviti solidno razliko da bo potrošnik reku, "eh, ne bom tale poceni brivnik, ki dela sicer čisto v redu ( in z vsako naslednjo generacijo več kot v redu)", ampak "bom raje vzel tega dragega, ki je plod dela 10k dizajnerjev".

Kaj od vsega, kar imaš si kupil v stilu "hočem najboljše" ?
Poglej si malo že vprašanje tu na ST in videl boš,d a folk z velikim veseljem kupuje "dovolj dobro".

Tega je največ. "Najboljšega" je samo še za vzorec, mnogokje še to ne.


Ključno je to, da Kitajci delajo ZA "NAS" in ne mi za njih.


Res ? Ampak, če prav razumem, njihovega dela NE PLAČUJEMO V CELOTI, SAJ SMO ZADOLŽENI. Eno je, če kupiš poceni delo in produkte in to potem dražje prodaš. Drugo je, če ob tem sam ostaneš v minusu.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pyr0Beast ::

>Tega je največ. "Najboljšega" je samo še za vzorec, mnogokje še to ne.
Šrot je danes povsod. Ni več dobrega, je samo še dražje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

darkolord ::

Ker jim praktično pod nos rinemo tech za reverse-engineering
Sej tega ne moreš preprečiti, razen če se zabubiš v svojo sobo pa se tam igraš s svojimi izdelki. Itak jih lahko kupijo pa potem reverse engineerajo. Trik je pač v tem, da si zmeraj nekaj korakov pred njimi - ali imaš izdelek, ki ga niso v doglednem času sposobni učinkovito RE-at ali pa dovolj hitro razvijaš dalje, da vedno ostanejo zadaj. Primer so recimo avtomobili, kjer so dimenzijsko uspeli narest "popolne" kopije (tako da so deli bili izmenljivi med originalom in kopijo), niso pa niti približno znali skopirati materialov, tako da so bili kloni porazni glede varnosti in vzdržljivosti.

V količinah in pogojih, ki jih lahko izpogajajo.
Od koga? Misliš to v smislu, da lahko Kitajci kupijo pač več robotov, ki bodo zaradi količinskega popusta cenejši?

Ni res. Korektna konkurenca ti je nekdo, ki tekmuje na istem trgu. Ne more ti biti konkurenca nekdo, ki v bistvu izkorišča delo sužnjev, vsaj v začetni fazi.
Jah tudi če te drug tekmovalec med tekom na mitingu spotika, je še vedno tvoja konkurenca.

In kje konča ta zmanjšana delovna sila ? Jo pošljejo v mesarijo in konča predelana na trgovinskih policah ?
Ali to misliš, da tisti, ki bi sicer delali za trakom, sedaj rišejo nove brivnike ? A ni to rahlo veliko načrtovalcev za fabriko, ki je prej imela recimo 10k delavcev ?
Nekaj tretjega - tisti, ki delajo za trakom, naj pač oddelajo svoje do konca.

Nova generacija pa počasi ugotavlja, da v tem, da si neumen ko noč in vlečeš socialno dokler ti ne najdejo nečesa za prekladati, ni prihodnosti in se vsaj malo bolj izobrazi/kvalificira. Nekaj jih gre za načrtovalce brivnikov, veliko pa tudi kaj drugega - področij, na katerih je mogoče odkriti in ustvariti kaj novega, je še na (sto)tisoče. S sedenjem za tekočim trakom narediš še najmanj.


Ampak tudi kitajci delajo vse boljše brivnike. Ideje lahko pobirajo kar od kolegov za tekočim trakom, kjer sestavljajo tekoče state-of-the-art brivnike.
Ampak ideja o "laserskem brivniku" al karkoli že bo, precej verjetno ne bo prišla od tistih, ki pobirajo ideje od kolegov za trakom - prišla bo prej od enega od tistih načrtovalcev. Po domače povedano, razvoj na tak način je precej počasnejši.


In ja, mislim tudi da ljudje še vedno kupujejo "boljše" stvari (avto, avion, brivnik, telefon, računalnik, audio/video/foto, ... ), ampak zraven kupujejo še kup slabega (= "dovolj dobrega") crapa, ki ga, če ne bi bil tako poceni, sploh ne bi kupili.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

darkolord je izjavil:

Sej tega ne moreš preprečiti, razen če se zabubiš v svojo sobo pa se tam igraš s svojimi izdelki.


Točno to. In EU + USA je zelo veliiika "soba".


Itak jih lahko kupijo pa potem reverse engineerajo.



To so lahko tudi prej. Ne samo da so lahko, to so tudi počeli. Od kod sedaj tak hiter razvoj ?


Trik je pač v tem, da si zmeraj nekaj korakov pred njimi - ali imaš izdelek, ki ga niso v doglednem času sposobni učinkovito RE-at ali pa dovolj hitro razvijaš dalje, da vedno ostanejo zadaj.


Očitno mi nismo za take trike.


Primer so recimo avtomobili, kjer so dimenzijsko uspeli narest "popolne" kopije (tako da so deli bili izmenljivi med originalom in kopijo), niso pa niti približno znali skopirati materialov, tako da so bili porazni glede varnosti.


Poudarek na "so". Pa še to- mogoče so bili porazni glede varnosti, ampak a je bla porazna tudi prodaja ?


Misliš to v smislu, da lahko Kitajci kupijo pač več robotov, ki bodo zaradi količinskega popusta cenejši?


Točno to. In NE SAMO TO. Lahko pdoajo kot pogoj za nakup, da je določen dels troja proizveden pri njih. Kar AFAIK tudi že počnejo.


Ni res. Korektna konkurenca ti je nekdo, ki tekmuje na istem trgu. Ne more ti biti konkurenca nekdo, ki v bistvu izkorišča delo sužnjev, vsaj v začetni fazi.
Jah tudi če te drug tekmovalec med tekom na mitingu spotika, je še vedno tvoja konkurenca.


Jah, če si v Aušvicu in jaz kot tvoj čuvaj za zabavo organiziram lov na zapornika, ti je konkurenca lahko kdorkoli. Tudi moji psi recimo.
Če te je toliko v hlačah, da pokažeš inovativnost ko je treba, te čaka klobasa. Če te ni, več sreče v naslednjem življenju.
Aja, pa obvezen nasvet "Man up. No pain, no gain. etcetc crap".



In kje konča ta zmanjšana delovna sila ? Jo pošljejo v mesarijo in konča predelana na trgovinskih policah ?
Ali to misliš, da tisti, ki bi sicer delali za trakom, sedaj rišejo nove brivnike ? A ni to rahlo veliko načrtovalcev za fabriko, ki je prej imela recimo 10k delavcev ?
Nekaj tretjega - tisti, ki delajo za trakom, naj pač oddelajo svoje do konca.

Nova generacija pa počasi ugotavlja, da v tem, da si neumen ko noč in vlečeš socialno dokler ti ne najdejo nečesa za prekladati, ni prihodnosti in se vsaj malo bolj izobrazi/kvalificira. Nekaj jih gre za načrtovalce brivnikov, veliko pa tudi kaj drugega - področij, na katerih je mogoče odkriti in ustvariti kaj novega, je še na (sto)tisoče. S sedenjem za tekočim trakom narediš še najmanj.


Čaki malo, ni "drugega". Če apliciraš Braunov primer na družbo, potem ne moreš rešiti problem tako da greš načrtovat nekaj drugega- ti si že v tej kvoti načrtovalcev. Recimo, da je neko zdrav razmerje 1 načrtovalec na 100 delavcev. Sedaj pač ta načrtovalec načrtuje za 100 kitajskih delavcev.

Kaj naj počne 100 domačih delavcev, katere naj bi pokril ta domači načrtovalec ? Gre med načrtovalce in nadjebe kitajske delavce ?

Upam da se zavedaš, da ta plan sloni na rasizmu. Predpostavlja inherentno superiornost domačega delavca glede na kitajca...

Pa tudi, recimo da mu to rata. Kje bo dobil delavce za to ? Ti vidiš, da ta shema zahteva 100x POVEČANJE DELAVNE SILE ZA NOVE "NAČRTOVALCE".

In kaj bo s tistimi na zavodu -. saj že zdaj stokajo podjetja, da te davčne obrmenitve ne mislijo plačevat ?


Ampak ideja o "laserskem brivniku" al karkoli že bo, precej verjetno ne bo prišla od tistih, ki pobirajo ideje od kolegov za trakom - prišla bo prej od enega od tistih načrtovalcev.


1. Tudi ta ideja bo skopirana v nanosekundi, ko bo stopila v kitasjko proizvodnjo.

2. A lahko ta ideja plača vse te nove načrtovalce ? A je v povprečju tako dobra, da zadosti folka kupi novi brivnik in plača cenovni premium ?

3. Kaj bo čez 6 mesecev, ko se bo pojavila poceni kitajska kopija ?

4. Kaj zahteva manj stroškov - razvoj nove ideje v izdelek "iz nule" ali kopiranj obstoječe ideje direkt s proizvodnega traku, seveda ob pomoči dokumentacije itd ?


In ja, mislim tudi da ljudje še vedno kupujejo "boljše" stvari (avto, avion, brivnik, telefon, računalnik, audio/video, ... ), ampak zraven kupujejo še kup slabega (= "dovolj dobrega") crapa, ki ga, če ne bi bil tako poceni, sploh ne bi kupili.


Nisem te to vprašal. Vprašanej je bilo "Poglej okrog sebe in povej, kakšen procent tvoje lastnine je "best available" in kakšen je "good enough made in China". Daj mi približno oceno za tvojo okolico, pa bomo rekli kaj naprej.

Sicer pa, evo ti svež link s Financ:

Kupna moč nam upada

Bamnkrot socializma po slovensko

Nuff said...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pyr0Beast ::

>Sej tega ne moreš preprečiti, razen če se zabubiš v svojo sobo pa se tam igraš s svojimi izdelki. Itak jih lahko kupijo pa potem reverse engineerajo. Trik je pač v tem, da si zmeraj nekaj korakov pred njimi - ali imaš izdelek, ki ga niso v doglednem času sposobni učinkovito RE-at ali pa dovolj hitro razvijaš dalje, da vedno ostanejo zadaj. Primer so recimo avtomobili, kjer so dimenzijsko uspeli narest "popolne" kopije (tako da so deli bili izmenljivi med originalom in kopijo), niso pa niti približno znali skopirati materialov, tako da so bili kloni porazni glede varnosti in vzdržljivosti.

Trik je v tem, da oni ne bodo začeli proizvajati tvojega izdelka brez da prilgodijo linijo nate (naštancati jih za lastno rabo nekaj več jih ne stane 0)
In da ne bodo šli proizvajati, brez da bi jim prodal tehnologijo, ki jo lahko štancajo naprej - neki siemensovi projekti za vlake/generatorje če se prav spomnem.

Kitajci so skopirali tako dobro da je bil avto nekaj cenješi. Potem pa na crash testih ratal iz palačinke šmorn.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

USS Liberty ::

http://www.rtvslo.si/slovenija/kresalov...

Oglasila se je tudi Slovenka leta...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

darkolord ::

Če apliciraš Braunov primer na družbo, potem ne moreš rešiti problem tako da greš načrtovat nekaj drugega- ti si že v tej kvoti načrtovalcev. Recimo, da je neko zdrav razmerje 1 načrtovalec na 100 delavcev. Sedaj pač ta načrtovalec načrtuje za 100 kitajskih delavcev.

Kaj naj počne 100 domačih delavcev, katere naj bi pokril ta domači načrtovalec ? Gre med načrtovalce in nadjebe kitajske delavce ?

Upam da se zavedaš, da ta plan sloni na rasizmu. Predpostavlja inherentno superiornost domačega delavca glede na kitajca...

Pa tudi, recimo da mu to rata. Kje bo dobil delavce za to ? Ti vidiš, da ta shema zahteva 100x POVEČANJE DELAVNE SILE ZA NOVE "NAČRTOVALCE".
Govorim o bolj običajnem premiku v stilu premika iz sekundarnega v terciarni sektor - potrebo po fizičnih delavcih zmanjšaš, ne večaš. Ko gre Braunov nemški delavec v penzijo, njegovo delo prevzame kitajc ali robot, hkrati pa na trg vstopi nekdo z malo višjo izobrazbo - karkoli bo sedaj počel, bo boljše od sedenja za tekočim trakom. Morda bo odprl uspešen hi-tech startup - delavec ga ne bo.


Vprašanej je bilo "Poglej okrog sebe in povej, kakšen procent tvoje lastnine je "best available" in kakšen je "good enough made in China". Daj mi približno oceno za tvojo okolico, pa bomo rekli kaj naprej.
Po številu kosov pri meni kitajci zmagajo, po vrednosti so pa daleč zadaj. Ko kupim nekaj "zares", mogoče res ne kupim vedno "best available", ampak še zmeraj nekaj, kar je nekaj generacij pred najbližjimi kitajskimi zasledovalci. Nič ne vidim, da bi se ta luft vmes občutno zmanjševal.

V bistvu, če malo pomislim, kamorkoli se ozrem, vidim kup stvari, ki bi jih kitajci po tej logiki superiornega kloniranja morali že zdavnaj štancati po svoje, pa ni še kar nič od tega. Na mizi pred seboj imam Kindle, Canonov DSLR, HTC in Nokia telefona, pa so najbližji ponaredki (kitajski ali kakršnikoli drugi) temu taki, da ne veš ali bi se jokal ali smejal, čeprav je vse to že daleč od bleeding edge, pa nekaj od teh stvari je vsaj "Assembled in China". Kje so te nanosekunde?

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Ramon dekers je izjavil:

tiskarstvo ja:)tablice bodo prevzele svet, na njih pa se bodo odvijale stvari. Čas papirja (upam) da je konec oz ga kmalu bo.


sigurno bo prej prišla alternativa za tablice, kot pa za papir..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Timurlenk ::

evo, pa sem pripravljen, da se grem desničarjem maščevati za to, kar so storili nedolžnim ljudem na norveškem



štab sds, pazi se





p.s. vse zgoraj napisano je fikcija

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

darkolord je izjavil:

Govorim o bolj običajnem premiku v stilu premika iz sekundarnega v terciarni sektor - potrebo po fizičnih delavcih zmanjšaš, ne večaš. Ko gre Braunov nemški delavec v penzijo, njegovo delo prevzame kitajc ali robot, hkrati pa na trg vstopi nekdo z malo višjo izobrazbo - karkoli bo sedaj počel, bo boljše od sedenja za tekočim trakom. Morda bo odprl uspešen hi-tech startup - delavec ga ne bo.


Ampak ta taktika predpostavlja rasizem - da računaš, da je tvoje prebivalstvo v povprečju boljše in sposobnejše od Kitajcev in da bo pač vedno lahko ostalo stopnico spredaj. Zakaj so Hićotu toliko srali za tovrstne domneve, sedaj so pa spet moderne ?


Po številu kosov pri meni kitajci zmagajo, po vrednosti so pa daleč zadaj. Ko kupim nekaj "zares", mogoče res ne kupim vedno "best available", ampak še zmeraj nekaj, kar je nekaj generacij pred najbližjimi kitajskimi zasledovalci. Nič ne vidim, da bi se ta luft vmes občutno zmanjševal.


Potem, glede na izkušnje in izkupičke trgovcev, ti nisi tipičen kupec. Pa osebno mislim da si vseeno bližje temu kot priznaš. Samo spremljaj kaj počneš z letno pridelanim denarjem, ki ga porabiš, pa bomo prec prišli do zanimivih rezultatov.



V bistvu, če malo pomislim, kamorkoli se ozrem, vidim kup stvari, ki bi jih kitajci po tej logiki superiornega kloniranja morali že zdavnaj štancati po svoje, pa ni še kar nič od tega. Na mizi pred seboj imam Kindle, Canonov DSLR, HTC in Nokia telefona, pa so najbližji ponaredki (kitajski ali kakršnikoli drugi) temu taki, da ne veš ali bi se jokal ali smejal, čeprav je vse to že daleč od bleeding edge, pa nekaj od teh stvari je vsaj "Assembled in China". Kje so te nanosekunde?


Kakšen delež tvoje lastnine predstavlja Canonov DSLR, telefonček in Kindle ? Poleg tega, HTC AFAIK je kitajski proizvajalec.

kaj pa recimo notesniki ? Javna skrivnost je, da samo par podjetij dejanjsko sestavlja svoje mašine, za vse ostale to že davno počnejo kitajci.
On the journey of life, I chose the psycho path.

darkolord ::

Ampak ta taktika predpostavlja rasizem - da računaš, da je tvoje prebivalstvo v povprečju boljše in sposobnejše od Kitajcev in da bo pač vedno lahko ostalo stopnico spredaj.
Sej se ne gre o sposobnosti - Kitajci so enako dobri in sposobni, ČE jih pošlješ v kvalitetne šole namesto na riževa polja ali za tekoči trak. Zahodni svet je to pogruntal že precej časa nazaj in ima za izvedbo tega enostavno boljše možnosti, pa tudi usmerjeno je že pretežno v to - delo za tekočim trakom je velikokrat bolj kot kaj drugega ostanek iz prejšnjih sistemov.

Kakšen delež tvoje lastnine predstavlja Canonov DSLR, telefonček in Kindle ? Poleg tega, HTC AFAIK je kitajski proizvajalec.
HTC je tajvanski. Glede deleža vsega skupaj (ne samo naštetih treh naprav), Kitajske stvari so recimo 20% (zlo na uč, ampak definitivno v manjšini).

kaj pa recimo notesniki ? Javna skrivnost je, da samo par podjetij dejanjsko sestavlja svoje mašine, za vse ostale to že davno počnejo kitajci.
Če s sestavljanem misliš samo "assembly", to ni problem. Tisti laptopi, ki pa zrasejo na njihovem zelniku in se potem samo da brand name nalepka gor, so pa tako nekako kot Yugo s 3.0 mašino - marsikoga premamijo višje številke, še vedno pa so ljudje precejkrat pripravljeni trejdat nekaj performans za kvaliteto, ki je tam ne bodo dobili.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

darkolord je izjavil:

Sej se ne gre o sposobnosti - Kitajci so enako dobri in sposobni, ČE jih pošlješ v kvalitetne šole namesto na riževa polja ali za tekoči trak. Zahodni svet je to pogruntal že precej časa nazaj in ima za izvedbo tega enostavno boljše možnosti, pa tudi usmerjeno je že pretežno v to - delo za tekočim trakom je velikokrat bolj kot kaj drugega ostanek iz prejšnjih sistemov.


Pa saj že imajo kar nekaj kvalitetnih šol. kar nekaj njihovih univerz kotira zelo visoko.


Kakšen delež tvoje lastnine predstavlja Canonov DSLR, telefonček in Kindle ? Poleg tega, HTC AFAIK je kitajski proizvajalec.
HTC je tajvanski. Glede deleža vsega skupaj (ne samo naštetih treh naprav), Kitajske stvari so recimo 20% (zlo na uč, ampak definitivno v manjšini).


Hehe. In na bazi tega si ti upaš stavit svojo prihodnost na tole "dirko" ?


kaj pa recimo notesniki ? Javna skrivnost je, da samo par podjetij dejanjsko sestavlja svoje mašine, za vse ostale to že davno počnejo kitajci.
Če s sestavljanem misliš samo "assembly", to ni problem. Tisti laptopi, ki pa zrasejo na njihovem zelniku in se potem samo da brand name nalepka gor, so pa tako nekako kot Yugo s 3.0 mašino - marsikoga premamijo višje številke, še vedno pa so ljudje precejkrat pripravljeni trejdat nekaj performans za kvaliteto, ki je tam ne bodo dobili.


Če misliš, da bo to "precejkrat" premaknilo kaj bistvenega na globalnem nivoju, more powah to you.

Se pravi, ti podpiraš zaščito IP, vendar tu. Na kitajskem ni tako pomembna, ker ta efekt lahko nekako drugače skompenziramo, če prav razumem ?
Zakaj se potem tu tako sekiramo okrog tega ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

darkolord ::

Pa saj že imajo kar nekaj kvalitetnih šol. kar nekaj njihovih univerz kotira zelo visoko.
Saj jih tudi potrebujejo kar nekaj, ampak tudi to "kar nekaj" je še vedno daleč premalo, da bi "premaknilo kaj bistvenega na globalnem nivoju".

Hehe. In na bazi tega si ti upaš stavit svojo prihodnost na tole "dirko" ?
Ne razumem čisto, a bi blo kaj drugače, če rečem 5% ali pa 1%?

Če misliš, da bo to "precejkrat" premaknilo kaj bistvenega na globalnem nivoju, more powah to you.
Ne, ampak mislim, da to "precejkrat" uspešno preprečuje, da bi se zadeve premaknile v tisto drugo smer.

Se pravi, ti podpiraš zaščito IP, vendar tu. Na kitajskem ni tako pomembna, ker ta efekt lahko nekako drugače skompenziramo, če prav razumem ?
Isto pomembna je tam. Ampak očitno "vsi" tukaj furajo predpostavko, da proti ilegalnemu kitajskemu kopiranju nimamo kaj in da to, da njihovo gospodarstvo v precejšnjem delu temelji na tem, ni za njih nikakršen problem, prej nasprotno? Da bo tudi z nadaljnjim razvojem ostalo tako? Definitivno se tudi sami zavedajo tega problema, ker nedvomno to krha trgovalne odnose z ostalimi.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Zakaj so Hićotu toliko srali za tovrstne domneve, sedaj so pa spet moderne ?
Če nisi dovolj pameten, da bi to sam pogruntal, ti nima smisla razlagati.

O.

Ramon dekers ::

guest #44 je izjavil:

Sej je lepo slišat, da bo nas rešila napredna tehnologija, ki jo premoremo. Na žalost pa menim, da Kitajci nas dohitevajo s polno paro. Se tudi oni zavedajo globalne situacije. Pametnih pa jim s takim številom prebivalstva vrjetno ne manjka.

Ne vidim razloga, zakaj ne bodo delali z isto intenziteto tudi na področju višjih tehnologij.

Tk da jype ne mislit, da si sedaj imun na konkurenco iz kitajske. Hell, pa še indijo sem pozabu...čez 10 bo slika vrjetno precej drugačna.



Ma Jure kar misli da če je v IT industriji da njemu se pa nič ne more zgoditi. Tako kot je šla industrija se bo tudi informacijska tehnologija preselila tja no ali kot si rekel v Indijo. Tu pa gnjavi da so za vso nastalo situacijo krivi delavci. Še par let, potem pa bo tudi on (lahko) piskal.

donfilipo ::

Zakaj so Hićotu toliko srali za tovrstne domneve, sedaj so pa spet moderne ?


Brane2 niti za poizkus puča v Lundendorfu, ko so ga jasno zaprli, se mu je deloma oprostilo in je na priljubljenosti še pridobil, ne moremo reči, da so mu težili. Težili so, ko je bil mrtev, poražen. In je tudi precej jasno zakaj.

Problem je, ker nacizem s tem nikakor ni izumrl in ima veliko alel in sorodnih oblik. Ja tudi sharia becirki so en tak nacizem, ko in če se pojavijo v recimo slovenski (par smešnih in prekone pijanih izpadov:) ali pa v angliji, kjer so poizkusi in izvedbe že problem strokovnjakov.

Najenostavneje je zadeve, ko so pri osamljenem posamezniku, odpraviti z diagnozo nor. Bo pa malce težje, ko in če bo čez 25 let dobil pol miljona naslednikov, ki bodo zadeve samo malo priredili. Kdo bo potem nor?

In še Kitajci.
To da KP Kitajske skuša poskrbeti predvsem za svoj narod, pa če je treba z metodami fašizma, je domneva. Zaenkrat je ni ovrgel še nihče, direktno. Ko pa in če pa se jim razpase potrošništvo, neoliberalizem, ki strogo zavrača nacionalne kolektivizme, pa bo tudi partija samo aparat za bogatenje. Podobno, kot se deloma upravičeno očita tudi naši bivši. In kar nekaj znakov za visoko koruptivnost aktualne na oblasti partije v Kitajski vendarle je.

Je pa res, da je tam VSE nekako drugače. Celo iz fevdalizma so hudiči naredili neko svojo birokratsko verzijo, ki je ljudi nekako molzla bolj temeljito in na drugi strani, tudi bi rekli, kanček bolj humano. Real socializmi praktično nikjer (razen deloma pri nas:), kvalitetno in realno niso prerasli fevdalizmov iz katerih so vzklili. V visoko razvitih kapitalizmih, kot je predvideval Marx, enostavno niso niti poizkušali preiti v socializme.

In ja. Tujcev, kot jim pravijo barbarov so vajeni. Nikoli jim niso prinesli kaj prida dobrega razen know-howa:). Vendar so se vedno krepko zanašali na to, da se jih da obrniti enega na drugega in od njih izvleči korist:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Vsekakor pa, če vzamem tvoj primer robotizacije na ravni praktično vsega, pa drži, da je tako imenovan socializem precej bližje komunizmu, se reče družbi, kjer brezposelnost, zaradi pomanjkanja potrebe človeškega dela v realnem sektorju in razkrinkanja nekaterih larpurlartističnih** nadgradenj, ni več praktično smrtonosen. Se reče imamo realno socialno državo. No imajo jo tudi nekateri skandinavski kapitalizmi, kjer pa je življenje za razliko od Kitajske res zgledno.

**//je že res, da se tudi v robotizirani družbi pojavljajo praktično neskončne potrebe po napredku in znanosti, je pa seveda tudi res, da brez genetskih posegov in dviga realnega IQ-ja, taki na silo privlečeni, tupi, in zgolj nadudlani znanstveniki na nivoju današnjega povprečenga IQ-ja, ne pomagajo kaj prida, razen da mešajo zrak!//

Kar pa se komunistične partije pri nas tiče, ne vem, kaj si mislil. Ali partijo, ki dejansko ima 6 članov in staro marxistično šolo:), ali krinko, ki jo koristi mafija, sharia in včasih tuji obveščevalci, da bi zametli svoj pravi izvor???

Realnih komunistov pri nas namreč tudi približno ni več. Glede na to, kako bo šlo dejansko Kitajcem v prehodih na robotizirano družbo, pa se bo pokazalo, ali je to res povsem upravičeno, ali smo še enkrat po balkansko brcnili v prazno8-) in se kapitalizmu pridružili šele, ko je praktično na smrtni postelji>:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Double_J ::

Hvala bogu da tisti tip vseeno ni bil tako dobro oborožen kot se je govorilo, ljudje si kar take zadeve lastijo doma ali kaj? Tle bi še specialci imeli težave...



Take zadeve bi bilo pa potrebno omejit pomoje!
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

poweroff ::

Ja, pa Marxist killerje dati pod nadzor. Saj to veš, da se bil Breivik poimenoval marxist killer in bil preko spleta v stiku s slovensko desnico?
sudo poweroff

Double_J ::

poweroff je izjavil:

Ja, pa Marxist killerje dati pod nadzor. Saj to veš, da se bil Breivik poimenoval marxist killer in bil preko spleta v stiku s slovensko desnico?


http://www.dnevnik.si/debate/kolumne/10...

Praprotnikov sodelavec na dnevniku, bi omejil kar internet in ideje, Breivika pa ne vmešča tako ozko kot ti.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

poweroff ::

Breivik se je sam označil za Marxist killerja.

"Marksistični lovec"
Poleg manifesta je 32-letnik na YouTubu objavil 12-minutni videoposnetek z naslovom "Vitez templjar 2083". Na njem je videti moškega z avtomatskim orožjem, oblečenega v potapljaško obleko s priponko, na kateri piše "marksistični lovec". Med drugim je ljubitelj orožja in dvigovanja uteži v njem napovedal, da bo označen za "največjo nacistično pošast" po 2. svetovni vojni. "Preden začnemo naš križarski pohod, moramo izpolniti našo dolžnost in zdesetkati kulturni marksizem," piše pod videoposnetkom, ki ga je YouTube umaknil v soboto.


Sam je tudi izjavil (v manifestu), da je bil v stiku s slovenskimi spletnimi desničarji.

Si mu morda pomagal z informacijami za manifest, Double?
sudo poweroff

PacificBlue ::

Tudi Žižek je pristavil svoj piskrcek..

Ravno manifest tega krščanskega 'marksističnega lovca' ni primer zblojenega moža, ampak preprosto posledična ekspozicija 'krize Evrope', ki služi kot implicitni temelj naraščajočega antiimigrantskega populizma," pravi Slavoj Žižek o izbiri tarče Andersa Breivika.


Žižek se nato sprašuje, ali bi Evropa morda morala sprejeti paradoks, da njena demokratična odprtost temelji na izključevanju - da "ni svobode za sovražnike svobode"? A pri tem je treba biti zelo specifičen. Na neki način je za Breivikovo izbiro tarč odvratna logika: ni napadel tujcev, ampak tiste znotraj svoje lastne skupnosti, ki so bili preveč strpni do tujcev. Težava ni v tujcih, ampak v naši lastni (evropski) identiteti.


http://www.rtvslo.si/svet/zizek-o-breiv...
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Thomas ::

Počakmo še na to, kaj bosta rekla Dean Martin in Robert Mugabe.

Povprečje vseh treh bo bolj merodajno!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Karaya 52 ::

Težava ni v tujcih, ampak v naši lastni (evropski) identiteti.


Naj blebeta kolikor ga je volja, do tega ima v demokraciji vso pravico (pa tudi kokaina). Tega privilegija njegova retardirana ideologija svojim tlacanom ni dopuscala. V resnici je dokaj tragicna figura, svoj pofl lahko prodaja samo se s komicnimi vlozki (pa se to pretezno samo Slovencem) ... toliko da zakrinka argesivnost ideologije.

Thomas ::

Slovenci bodo (večinoma) dvignili prst. Poglej kolk Žižek proda knjig in predavanj! On zmaguje na trgu, v kapitalizmu!

Seveda, mau naivno zastopjo. Tudi Maruča s kristali lahko ogromno zasluži na trgu, Dany zvezdovidec pa še več.

Pa to NI argument, da kaj pametnega trobezljata. Niti argument proti trgu, se razume.

Da ne bi kdo prehitro spet dvigoval prsta.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

poweroff ::

Žižkovo prodajanje "pofla" je pretežno neškodljivo. Breivikovo sejanje smrti v navezavi z njegovim forumskim aktivizmom je bilo morilsko.
sudo poweroff

jype ::

Karaya 52> V resnici je dokaj tragicna figura, svoj pofl lahko prodaja samo se s komicnimi vlozki (pa se to pretezno samo Slovencem)

Do tega sestavka je bil post samo nesmiseln, od tu naprej je pa bedast, sploh za nekoga, ki naj bi se vsaj od daleč spoznal na biznis (pa se očitno ne).

Karaya 52 ::

Potem pa sta z Lady Gaga res iz iste lige. Sm mislil da se ima za malo vec in da "kvaliteta sama isce".

Zizek je v globalu res kaplja v morje, je pa dovolj velika, da povzroci kaksno poplavo v ze tako poplavljeni Sloveniji. Sicer me preseneca njegova popularnost med studentarijo, ki na youtubu spremlja "stevilo ogledov". Vsaj nekdo izvaza njihovo identiteto in vsaj za trenutek dobijo obcutek, da je njihov nacin razmisljanja uspesen. Vsaj na youtube, ce ze v realnosti producira ekonomsko bedo.

Kakorkoli, kar bodo sejali to bodo zeli. Kamen je se vedno lazje valiti po hribu navzdol, kot obratno, "stand and fight" pa se naj gre kdo drug.

Pšenični ::

http://24ur.com/novice/svet/norveska-po...

Kar smo govorili se je potrdilo. Seveda smo bili deležni milorečeno čudnih komentarjev.

Ganon ::

Če koga zanima, danes bo na Discoveryju od 21:55 dokumentarec z naslovom "Norway Massacre: The Killer's Mind".
««
28 / 29
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Posledice Manchesterskega napada? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
998143369 (129032) BigWhale

Posilstva v Oslu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11017464 (14127) Gandalfar
»

Napad v Oslu: igre niso krive, spet stare debate o nadzoru interneta

Oddelek: Novice / NWO
409873 (8464) vidz81

Več podobnih tem